47
25 éve gyilkolták meg John Lennont
  • B0B0
    #47
    A másik ember akivel megtörtént az Freddie Mercury volt!! Csak a teljesség kedvéért :)
  • osho
    #46
    Hi!

    "Nem hiszem, ha ma lelőnék Bonot (nem szeretném, ne érts félre) akkor százezrek gyűlnénke össze a háza előtt sírva. EGy csak két emberrel fordulhatott elő és az egyik Lennon volt!"

    Igen, erre mondta Lennon hogy ma/akkor népszerűbbek Jézus krisztusnál .... : )és bár utólag elnézést kért ezért, szerintem igaza volt.

    Százezrek és milliók fogják tisztelni Bonot is mint Lennont ,jézust..

  • Snecie Smicie
    #45
    eredetileg ott volt
  • sapkafej
    #44
    nem is az a címe :|
  • Emmegki
    #43
    A topicot át lehetne helyezni a zenébe
  • Snecie Smicie
    #42
    -.-
  • ngcsnet
    #41
    mért az a címe a topignak hogy lennont? -t
  • ChevyG work
    #40
    hüjeség
  • rage at work
    #39
    Igen

    Igaz, McCartney szólólemezei egész jók.
    Nekem jobban tetszenek, mint Lennon lemezei
  • Snecie Smicie
    #38
    mondjuk ez ugyanúgy igaz McCartneyra és a Wings-re is.
  • rage at work
    #37
    De szerintem is sokkal jobb a Beatles, mint Lennon szólópályafutása
    Még akkor is, ha valóban született pár jó dala
    Dear Yoko, Beautiful boy, Imagine, Give Peace a Chance, Jelaous Guy, stb
  • rage at work
    #36
    A Jelaous Guy kb 1968-69 körül íródott, vagyis még a Beatles korszak alatt.
    Más kérdés, hogy nem jelent meg, csak később, Lennon saját lemezén.

    De azért a gyűjtőknek megvan az eredeti első verzió is :)
  • B0B0
    #35
    Szerintem az Imagine a Woman és a Like Started Over azért jók
  • Snecie Smicie
    #34
    Egyébként érdekes, hogy a Betales-korszak után íródott számai nem igazán tetszettek.
    Se az Imagine, Karma, Jelous Guy..
  • B0B0
    #33
    Nem akarlak elcsábítani megmutatom eztet hátha nem tudsz róla :)
  • B0B0
    #32
    A Queen sokkal sokkal több lemezt adott el mint az ABBA! Az ABBA-nak tényleg több number one-ja van, de a Queen töltötte a legtöbb hetet a listákon. A Greatest Hits I. 1982-es megjelenése óta két olyan hét volt, amikor nem volt fent a 100-as albumlistán. Na de mindegy, ez nem Queen topic.

    Szerintem is a könnyűzene 3 császára a Queen a Beatles és az ABBA

    A U2 esetleg ott a 10. hely környékén (mert ugye Stonesról, Zeppelinről meg Bee Geesről még nem is beszéltünk) :)
  • B0B0
    #31
    Nézd meg a logóm! :)
  • schrank
    #30

    lehet ezt elfelejteni ilyent elég ha az ember egyszer lát az ember
    de a viccet félre téve a queen-nek vannak ilyen hatalmas világslágerei habár közel sem annyi mint az ABBA-nak na tényleg az ABBA még olyan volt aminek a 90 számából 30 at mindenki felismer és az ABBA-ban legalább 2 olyan ember volt akit a férfivilág nagy többsége magáévá tett volna ha lett volna rá lehetősége lehet ilyen emberek voltak a beatlesbe is de én nem abból a csoportból származom
  • Snecie Smicie
    #29
    Így van.
    A U2 sem rossz, de messze nem hatott úgy a reveláció erejével, mint a Beatles 42-43 éve.
  • schrank
    #28
    a beatles-hez talán a queen-t lehetne hasonlítani ismertségileg
  • Blasta
    #27
    Frappánst topikcím
  • B0B0
    #26
  • bens
    #25
    szólj, ha tudsz úgy zenélni, mint ők.

    egyébként tény, hogy beatles-t ma is hallgatnak az emberek. U2-t ...hát nemtom hallgatnak-e majd 40 év múlva...
  • B0B0
    #24
    A U2 a Beatleshez (és főként John Lennonhoz) képest egy szalonzenekar!!!! Nézz meg egy 60-as évek zenéjéről készült filmet. Tudod hányan vártak rájuk a reptereken??? Valakinek hitvallása lett a Beatles és LEnnon sajátságos bölcsessége! Nem hiszem, ha ma lelőnék Bonot (nem szeretném, ne érts félre) akkor százezrek gyűlnénke össze a háza előtt sírva. EGy csak két emberrel fordulhatott elő és az egyik Lennon volt!

    Igaz, hogy akkor a fiataloknak sokkal többet jelentett a zene mint ma, de az biztos, hogy egy Bono nagy senki Lennonhoz képest! A mai zenei világ nem is teszi már lehetővé akkora géniuszok létezését, mint Lennon

    Lennon volt a könnyűzene második legnagyobb alakja!
  • I.C.ram
    #23
    Sok ész, hová mész?!
  • agyhalál
    #22
    "különben is a U2 a beatleshez képest gyászzene inkább bakancsos bőrdzsekis depesmódos majmoknak való " Ez enyhén szólva erős volt. Gondoltam, hogy nem hallottál még túl sok dalt se a U2-tól, se a Depeche Mode-tól. De ebben a hitemben meg is erősítettél pár sorral feljebb. Ez a viselet sose volt jellemző egyik együttes rajongóira sem, még '89 környékén sem,pedig akkor tényleg nagyon sokan követték mindenben a DM-ot. U2 pedig egyáltalán nem gyászzene. Keress rá, halgass bele. Megéri.
  • rage
    #21
    Ezt Lennon mondta, majd később elnézést kért érte, belátta, hogy elég nagy baromság volt.
    De azt már így sem sikerült elkerülni, hogy néhány szekta Beatles-lemezeket égessen nyilvánosan :)
  • sweech
    #20
    én sem vagyok buddhista mégis tudom ki az a buddha...érteeeed? :D
  • rage
    #19
    A Beatles-mánia a 60-as években messze felülmúlt minden más hasonlót a könnyűzenében. A U2 is ismert, világhírű zenekar, de nem jelenti egy új korszak/generáció születését.

    S még nem láttam 5 U2 dalt sem a slágerlista első 5 helyén állni, mint anno a 60-as évek közepén a Beatles esetében fordult elő :)
  • Prank
    #18
    de gombafejed az van?:))
  • schrank
    #17
    ezt mondom én is de mondjál már olyan U2-t ! én speciel egy U2 számot sem ismerek lehet hogy ismerem valamelyik számukat de hogy nem tudom hogy az U2-e vagy sem az is biztos mondjuk nincs is bőrdzsekim meg bajancsom is csak melós van
  • schrank
    #16
    abból a szempontból nem nagyarcú kijelentés hogy a nem keresztény országokban is híresek és a világ nagyon kis része keresztény érteeeeed
  • sweech
    #15
    szerintem egy kicsit nagyarcú kijelentés volt tőlük hogy ismertebbek mint jézus
  • osho
    #14
    Egy csónakban evezünk tesó, csak hiányzik egy ember.
    25éve.
  • Snecie Smicie
    #13
    Jah, de ehy Help!-nek vagy egy Hard Day's nightnak mindenki ismeri a dallamát. Keleten is, és talán afrikában is.
  • schrank
    #12
    különben is a U2 a beatleshez képest gyászzene inkább bakancsos bőrdzsekis depesmódos majmoknak való
  • schrank
    #11
    azért afrikában vagy ázsiában esetleg K-európában megkérsz valakit hogy dudoljon el egy U2 dallamot asztmondják hogy ők nem jártassak a tengeralattjárós témában szerintem kicsit túlzol
  • osho
    #10
    Pont ien a U2 napjainkban.
  • osho
    #9
    T-ét nyomtam ,nem kellett volna,sory.

    John Lennon

    a pontos címe
  • schrank
    #8
    hát azért a U2-t a beatles-hez hasonlítani talán azokban az országokban ahol az angol a nyelv de még ott sem minden generációnak tetszik a beatles pedig egyaránt bejön bármilyen társadalmi, életkorú rétegnek ha kicsit viccelődni akarnék a beatles olyan a világnak mint a magyaroknak az LGT