989
Aláírásgyűjtés a petárdázás topic bezárásáért



Ha támogatod, ennyit írj be: TÁMOGATOM

Ha nem támogatod, akkor: NEM TÁMOGATOM



A téma bezárásához 100 szavazatnak kell összegyűlnie. Az ellenszavazatok mínusznak számítanak.

  • I.C.ram
    #869
    Az a vicc ebben a topikban ,hogy az itt lévők nagyrésze azt se tudja mi ellen szavaz, csak tartozzunk már mi is a birkák közé, mint annó az X-ezés. Szánalom az egész.
  • DJviolin
    #868
    Huh. Tegnap voltam itt utoljára. Én vagyok az, aki még életében nem petárdázott, és nem is vágyok rá. Támogatom-mal szavaztam. A fene se gondolta volna, hogy egy topikból ilyen nemzetközi botrány kerekedik ki.

    Tudok egy jó megoldást. Töröljétek a petárdázós topikot és ezt is, és a probléma meg van oldva. Vita vége. Over. Finish.

    Amúgy a kutyám minden szilveszterkor összesz*rja magát. De sajnos olyanok halyigálják a petárdákat, akik nem is halottak az sg-ről, és a petárdázós topikról. Szerintem ha bezárjuk a petárdázós topikot, amit támogatok, csak 10-20 ember eszmecseréjét szüntetjük meg, akik ígyis úgyis elmennek szilveszterkor petárdázni. De szilveszterkor több millió ember petárdázik, és nem hiszem, hogy a petárdázós topik 10-20 taga lenne az a néhány debil, aki csak kutyákat dobál. Kb. 200ezer meber az egymillió petárdázóból, aki nem is halott az sg-ről meg a petárdázó topikról, de hajigálja a kutyákat.

    De ugyanakkor a petárdázós topik bezárásával megmentünk 2-3 kutyát az elszökéstől, ugyanis a topik tagjainak való eszmecseréjét beszüntetjük. Szerintem ennyit megér a bezárása.
  • Mike at home
    #867
    törvény van már
  • Matthew Prosac
    #866
    nem szoktam rosszat kívánni, de nem tudtam elsiklani humorosnak szánt hozzászólásod fölött. inkább kicsit gondolkodj el a szitun, amit leírtam.
  • Tobacco
    #865
    tőlem kérded? én nem tudom.

    állatvédő vagyok, családommal együtt, de a topik elfér ott. első hozzászólásom, azért volt, mert hirtelen ezekre a szörnyű esetekre gondoltam.
    aztán gondolkodtam, olvastam,láttam a "más állatvédő" közönséges stílusát, aztán rájöttem, hogy hiszen az a topik nem a petárdázás mellett szól és az állatok ellen, akkor miért kellene bezárni?
  • Krinyo
    #864
    köszönöm a jókívánságokat, bár nem érdemeltem ki ilyen kedvességet tőled. Én meg kívánok neked sok mindent :)
  • Matthew Prosac
    #863
    akarat-erő kérdése.
    nekem most nincs akaraterőm szóval inkább cigizem.
    semmi fizikai tünetem nincs, ha nem szívok cigit.
  • A Pirotechnikus
    #862
    "MOST ÉS UTOLJÁRA KÉREK MEG MINDEN KEDVES HOZZÁSZÓLÓT EBBE A TOPICBA CSAK TÉMÁBA ILLŐ DOLGOKRÓL ÍRJON, A PETÁRDA SZÓT ELEVE KERÜLJE -MIVEL TILTOTT-, A HÁZI BARKÁCS DOLGOKNAK NYISSATOK EGY KÜLÖN KATEGÓRIÁT. A TOPIC NEVE RAKÉTA, FÜSTBOMBA, TÜZIJÁTÉK. AMIKOR IDEJÖTTEM AZZAL A MEGGYŐZŐDÉSSEL ÉRKEZTEM HOGY ÉRTELMES ESZMECSERÉT TUDUNK FOLYTATNI, MEGÓVHATOK PÁR EMBERT A SÉRÜLÉSEKTŐL A TANÁCSAIMMAL. NEM AKAROM A KUDARCOM ELISMERNI. TÉMA LEZÁR, ACSAROGNI MENJETEK A MÁSIK "ELLENTOPICBA". PYROSOK ÉS NEMPYRÓSOK EGYARÁNT. A SZÍNVONALAT BÁRHOL TUDJÁTOK KERÜLNI. NEM ATTÓL LESZTEK KÜLÖMBBEK HOGY ANYÁZTOK. CSAK AZOKAT JÁRATJÁTOK LE AKIK ESETLEG UGYAN ABBA A TOPICBA ÍRNAK. " ezeket a sorokat írtam abba a bizonyos topicba amit be akarnak néhányan záratni. Azokat az embereket akik habzó szájjal acsarognak szemellenzővel a fejükön, akár innan, akár onnan valók, egy arénában szivesebben látnám. Kapnának egy egy szappant és egymás száját kéne kimosni. Elég nagy nézettsége lenne. A pyrotechnika témakör nem csak a petárdából áll. Sőt. Beszélni bármiről lehet, sőt kell is. Ez tesz minket emberré. A kommunikáció. A kulturált.
  • Takezó
    #861
    de lehet... nekem se volt semmi indokom, h leszokjam, csak annyi, hogy rossz dolog (2 éve dohányoztam napi 1 dobozzal), de ez offtopik, sazl hagyjukDS:SAD:D
  • Tarajos Sül
    #860
    de azt nem lehet csak ugy abbahagyni!!!!!!!
    Én is azt gondolom,hogy megfogadom nem veszek egy doboz cigit se,nem is veszek,de már megyek is kéregetni cigit!
    Bár még csak max 1 honapja cigizek,a haverokkal!
  • Matthew Prosac
    #859
    én dohányos vagyok
    szóval ez most nemjött be.
    Azt nem értem,hogy az állatvédöknek és a "petárdázóknak" mi közük van egymáshoz?
    Vagy olyanra gondoltok,amire én is,hogy az állat mellé dobják a petárdát/meggyujtva/ :( meg ilyenek?

    végigolvastad az első hozzászólást.??? #1
  • akyyy
    #858
    én nem cigizek, mégsincs pénzem
  • Tarajos Sül
    #857
    Amugy NEM TÁMOGATOM!

    Semmi baj nem lessz,ha ott lesz az a topik!
  • Takezó
    #856
    "Gondolod,aki aktiv dohányos,az elgondolkozik rajta hogy nincs értelme,és csak ugy abbahagyja?"

    Igen Én :D:SA:DS:ADSA
    Dohányzásmentes idő: 0 év, 1 hónap, 9 nap, 16 óra, 46 perc, 52 másodperc.
    A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 794 db.
    Az így megspórolt költség: 19850 Ft
  • Tarajos Sül
    #855
    Azt nem értem,hogy az állatvédöknek és a "petárdázóknak" mi közük van egymáshoz?
    Vagy olyanra gondoltok,amire én is,hogy az állat mellé dobják a petárdát/meggyujtva/ :( meg ilyenek?

    Matthew Prosac:
    /826# hozzászolás/

    "Mi értelme a petárdának? Semmi.(Akárcsak a cigerettának és sok más pótcselekvésnek)"
    Szerinted miért veszik meg?
    Azért,hogy menök legyenek vele,és hogy durrogtassanak,ugyhogy annak akinek megéri,annak "értelmes" dolog!
    Máskülönben ha te még nem szoktál rá a cigizésre,akkor mér mondod,hogy nincs semmi értelme?
    Gondolod,aki aktiv dohányos,az elgondolkozik rajta hogy nincs értelme,és csak ugy abbahagyja?
  • Matthew Prosac
    #854
    mire gondolsz?
  • Matthew Prosac
    #853
    röviden írtam. akkor írom másképp hogy értsed:
    erősen alkoholos állapotú / de simán lehetnek józanok is / egyének akik petárdát birtokolva -a létszámbeli fölényüket kihasználva- célpontként tekintenek rád és...
    hogy magyarázzam nyuszifül? remélem lesz ilyen élményben részed.
  • Takezó
    #852
    azért mert nagyot nem vagyunk képesek tenni (törvénymódosítás, embernevelde), már kicsit se tegyünk (topikbezárás)?
  • Tobacco
    #851
    #378 támogattam, a babakocsis eset miatt, és a többi eset miatt

    aztán meggondoltam:
    -----------------------------------------------------
    #558 Visszavonom a "támogatom" szavazatomat!!!

    A petárda miatti gyűlöletem miatt, élményeim miatt, nem támogathatok egy topik lezárását.

    Inkább tartózkodnék. Mert ez a topik ÍGY értelmetlen.

    Ha az állatokat akarjuk védeni, akkor irány a parlament, új törvények, vagy akár szórólapokkal teleszórni a világot, hogy biztosan eljusson mindenkihez az üzenet, hogy vigyázzanak már az állatokra.

    De nem is állatvédelem kell, hanem valami embernevelde, ahol az ember nem csak olvasni és számolni tanul meg, hanem élni is kultúráltan, normálisan és ne legyen már mindenki olyan antiszociális.

    De ez meg már oktatásügy.

    Végülis nem rossz, ha az állatokat akarjuk védeni, akkor egész az oktatásügyig kell elmenni, és ott beadni törvényjavaslatokat a változásról, hogy mire kell nevelni a gyereket, hogy éppeszű felnőtt legyen belőle.

    Mert a logaritmusból, meg cosinusokból (ami szerintem lényegtelen, még soha nem volt rá szükségem) aligha tanulja meg a viselkedés alapszabályait.
  • Takezó
    #850
    kulturáltan -.- egy alapvetően paraszt dolgot hogy lehet kulturáltan csinálni?
  • akyyy
    #849
    egy dolog nézni , más dolog érdeklődni utánna esetleg szervezni, csinálni.
  • Krinyo
    #848
    petárdás banda... ez jó :D
    mi lesz a következő, nyuszi tojás banda?
  • akyyy
    #847
    én is megkérlek hogy te se írj hülyeséget.
  • Krinyo
    #846
    vagyis mostmár nem lehet akkor se
  • tigeroo
    #845
    hát ha engem egy petárdás banda "célbavenne" keresnék valami nagy és kemény dolgot , és lesz ami lesz...
  • Krinyo
    #844
    ez innentől kezdve a rendőrség dolga...mint már mondtam aki törvénytisztelő az nem robbantgat csak szilveszterkor
  • Matthew Prosac
    #843
    mi a francokat kell beszélni egy tüzijátékról? nézni kell azt kész.
    ez megint egy olcsó kifogás...
  • tigeroo
    #842
    figy petárdázni lehet "Kulturáltan" meg lehet vandálok módjára is..

    de erról nem mi tehetünk hogy van "utóbbiak" csoportja
  • Takezó
    #841
    jah, sok kis ciganykolok mar bassza mindenhova a petardat -.-
  • Mike at home
    #840
    itt Bp-n már elkezdik a karácsonyi szünetben
  • Matthew Prosac
    #839
    vagytudod mit? magyarázd el min szórakozol?
    egyébként meg ajánlom hogy szilveszterkor a városban sétálva egy sötétebb átkötőútra tévedve szembetalálkozzál egy petárdás bandával akik esetleg célbavesznek.
    ezután majd jöjj vissza a topicba és írd hogy "szórakoztató"
  • Tobacco
    #838
    de ha ezt olvasta, hogy babakocsi, akkor azt is kellett, hogy olvassa, hogy karácsony előtt:

    Tavaly KARÁCSONY ELŐTT (mégcsak nem is szilveszterkor),
    szomszédom 1 éves kislányának babakocsijába dobták
    (ha nem is szándékosan oda) a petárdát!
    Az a "legkevesebb", hogy Szilvike combja szétroncsolódott,
    mert megműtötték, és az ijedtségtől vagy fájdalomtól görcsrohama volt.
    De mozgáskorlátozott lesz, és örökre epilepsziás marad e miatt!

    Nagyanyámék utcájában valakinél,farakásba dobták az udvaron a petárdát, és kigyulladt, mert valami széna vagy szalma ami közte volt lángra lobbant, fél ház leégett, mire tűzoltók odaértek.

    Nekünk 4 éve,mikor még családi házban laktunk, egy "ártatlan" petárdás banda éjfélkor a redőny alá nyomta be a petárdát.
    El lehet képzelni, ahogy az ablak és redőny közt felrobbant, és az összes ablak kitört, és berobbant a szobába. Ha ott lett volna a család, és nem az étkezőben virslizni és pezsgőzni, akkor nem tudom, hányan maradtunk volna épségben, vagy akár életben az üvegzáportól.

    A petárdázók és a nem támogatók, gondoljanak bele, mi lenne, ha Szilvike az ő kislányuk lenne????
    Vagy mi lenne, ha az ő házuk fele semmisül meg????
    Vagy ha ők ott lettek volna a szobában családtagjaikkal, és fejükbe, szemükbe, és mindenhová állt volna a sok üveg????

    Persze kutyás történet is van millió. Csak azokat ismerjük és tudjuk.
  • akyyy
    #837
    nem írtam hülyeséget, mert a tpic, amit be akartok zárazni, az nem csak petárdával, de tüzijátékkal is foglalkozik!!!
  • Mike at home
    #836
    egyébként alapvetően 2 dolog van

    petárdát használni, sőt birtokolni is tilos
    van állatvédelmi törvény

    ha valaki (ember, állat) megsérül, elkövetőt elkapni, rendőrt kihivni
  • tigeroo
    #835
    MEGKÉREK EGY ADMINT HOGY ETESSE MEG A KISCICÁMAT. HTX
  • Tobacco
    #834
    ill. első hozzászólásomban be akartam azt is, aztán hamar rájöttem, hogy mégsem. és ezt ki is nyílvánítottam egy elég hosszú hozzászólásban. olvass vissza.
  • Matthew Prosac
    #833
    neírjál hülyeségeket kérlek!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [könyörög]
  • Krinyo
    #832
    teljesen jól írta, szilveszterkor szokás-szoktak petkózni. Máskor nagyon ritka
  • Tobacco
    #831
    én nem akarom bezáratni a topikot, ha végigolvastad azt az egész topikot. én ezt a topikot akartam volna bezáratni.
  • Takezó
    #830
    az kicsit más :DS:D:SAD:SA