300
  • vigreen
    #300
    a Schleck fivérek már május-június környékén tervezték,hogy indítanak egy saját csapatot jövőre,10m€-ós költségvetéssel(viszonyitásképp,a jelenlegi "leggazdagabb" csapat az Astana,11m€-ós költségvetéssel),és ez a Tour alatt még inkább körvonalazódott,ezért Riise-nek lépnie kellett,és leigazolta Contadort.
  • kamionosjoe
    #299
    2021
  • kamionosjoe
    #298
    Úgy néz meg lesz tartva idén a Tour, csak a kezdő időpontot augusztus 20-ra tolták.
    https://www.letour.fr/en/news/2020/tour-de-france-2020-29th-august-29th-to-20th-september/1283443
  • kamionosjoe
    #297

    Hivatalos weboldal: https://www.letour.fr/en/
  • kamionosjoe
    #296
    Tour de France 6. szakasz ma az Eurosporton! Jönnek az első hegyek. :)

    Na megtaláltam ezt a topikot is. Én évről évre nézem, ha időm engedi.
  • bakkerman
    #295
    a Schleck fivérek már május-június környékén tervezték,hogy indítanak egy saját csapatot jövőre,10m€-ós költségvetéssel(viszonyitásképp,a jelenlegi "leggazdagabb" csapat az Astana,11m€-ós költségvetéssel),és ez a Tour alatt még inkább körvonalazódott,ezért Riise-nek lépnie kellett,és leigazolta Contadort.
  • Csörcsike
    #294
    Ez nagyon meglepő hír. De egyértelmű szerintem, hogy azért igazolták, mert szeretnének Tourt nyerni mármint a csapat. De ebben csak az a baj, hogy ezért beáldozták Andy-t akiről ugye mindannyian tudjuk, hogy nagyon fiatal és sokkal több Tour van még benne, mint Albertoba. Az lenne a szép ha a két Schleck testvér elmenne például a radioshack-ba, mert ott komoly a csapatvezetés és nagyon nagyszerű versenyzők lennének ott akik a lehető legjobban tudnák őket segíteni abban, hogy Tourt nyerjen a család.
  • bakkerman
    #293
    Alberto Contador jövőre a Saxo Bank-Sungard csapatában folytatja pályafutását,és nem titkolt célja,hogy mind a 3 nagy körversenyen elinduljon,és abból legalább kettőt megnyerjen. Ezzel a lépéssel biztossá vált,hogy jövőre máshol fog versenyezni Andy,és Frank Schleck,ugyanakkor Cancelarra,O'Grady,és Richie Porte marad.
    dánul tudók előnyben
  • Muttley
    #292
    jogos, thx
  • bakkerman
    #291
    mezőny BELSEJÉBEN,ahol kb 30-40 centikre vannak egymástól,ott ha borul vki,akkor megszúrhatják egymást vele
  • Muttley
    #290
    1. hegymenetben nem használnák - o.k. Miért zavaró?
    2. Mezőnyben miért balesetveszélyes?
    Egyenes szakaszon, lejtmenetben jobb időket mennének.
  • bakkerman
    #289
    1.hegymenetben zavaró,és ott úgysem használnák
    2.mezőnyben balesetveszélyes
  • Muttley
    #288
    Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy...

    Miért nem használnak a Tour de France-on könyöklőt?
  • bakkerman
    #287
    Albertonak megvan a 3. is :)
  • Daniel19
    #286
    Sziasztok!

    Eladó egy 2005-ös Tour de France-ról való csomag, tehát a verseny helyszínén lett beszerezve, aminek tartozékai sosem voltak használva, csak kibontva volt és lecsekkolva.

    A csomag tartalma:

    - Egy sárga frissítő csomag, amire fekete betűkkel van felírva a Tour de France logo

    - Egy sárga póló, amin szintén fekete betűkkel van felírva a Tour de France logo

    - Egy sárga siltes sapka, aminek a siltje fekete, elején pedig szintén feketén feltüntetve a logo

    - Egy Tour de France logóval ellátott alkoholos filctoll

    - Egy érintetlen, becsomagolt kulcstartó

    Kérésre csinálok képeket, posta megoldható!

    Az ajánlatokat a [email protected] címre várom! Gyűjtőknek kötelező!

  • Ch_Slater
    #285
    hmm. Landis apósa főbelőtte magát. Nem tudom, hogy csak úgy vagy a doppingbotrány miatt (szerintem ez csak rátett mégegy lapáttal valami gondjára-bújára). Gondoltam beírom, még ha nem is annyira Tour.
    hír
  • [Jakuza]
    #284
    Dopping két keréken
    Ez egy nagyon jo cikk a NS-en.

    Gyakorlatilag ugyanazt allitjak benne, amit en is leirtam.
    Egy kis reszlet belole:

    "A spanyol doppingbotrány kapcsán a listán szintén szereplő német Jörg Jaksche orvosa is megszólalt, s Fuenteshez hasonlóan elmondta: lehetetlen tisztán kibírni a körversenyek során őket érő megterherhelést. Egyrészt túl hosszúak a szakaszok, túl nagy a tempó, másrészt képtelenség külső segítség nélkül a következő napra regenerálódni."
  • Kabuki
    #283
    Armstongról én sokkal inkább feltételezném a doppingolást, amilyen fölénnyel verte évekig a mezőnyt...
  • [Jakuza]
    #282
    Szerintem meg ketfele kerekparos van a Touron, akit rajtakapnak es akit nem.
    Az ilyen szintu elsportot, mar nem lehet dopping nelkul csinalni.
    Nem ezzel van a baj hanem azzal, hogy a doppingellenes bizottsag latszatmunkat vegez. (kozben meg a latszattevekenysegre milliardokat koltenek)
    Ebben pedig nagy szerepe van a sportdiplomacianak.
    Armstrong ugyanugy doppingolt.
    Emlekezzunk csak arra a kepre, amikor mindenki szenvedett a kaptatokon es a fulukon es probaltak levegot venni, amig o megcsak megse izzadt.
    Ne akarja nekem bemeselni senki, hogy sehol sem voltak a tobbiek mikozben nem egy bukott meg doppinggal vele azonos versenyeken.
    S amikor elokerul egy 6 evvel azelotti pozitiv tesztje, akkor kimossak, hogy lenyegtelen es mar nem szamit.
    A megoldas az lenne, hogy nem tiltani kellene a doppingot, hanem engedelyezni a sportolok sajat felelosegere.
    Akkor se indulnanak a sportolok egyenlo esellyel, hiszen a nagy nemzeteknek tobb penz all a rendelkezesere, de ez manapsag is igy van, de legalabb nem befolyasolna a sportdiplomacia, hogy kit lehet lebuktatni es kit nem.
  • Andora
    #281
    :S Ez rossz hír, de Klödi nyerné az is jó lenne!
  • criminal law
    #280
    így van

  • Ramore
    #279
    számomra is két fajta kerékpáros létezik, az egyik amatőr, a másik profi és doppingol.
  • Hajnalcat
    #278
    Számomra két fajta kerékpáros létezik, aki doppingol, és aki nem. Jan nem doppingolt (nincs rá bizonyíték), Landis igen (van rá bizonyíték).
  • juzosch
    #277
    Most, hogy doppingügye miatt kizárták az összes sztárt, meg most a győztest, talán az agyukhoz kapnak, és felhagynak ezzel a faszsággal. Tehát most kaptunk 1% (v 0.1) esélyt, hogy jövőre tisztább versenyt látunk.
  • juzosch
    #276
    Miért ilyen idióták az emberek? Nem tudta, hogy a győztest mindig ellenőrzik? Ha az lenne a célom, hogy ne haljak meg a touron, hanem beérjek a mezőnnyel, még lenne értelme, de így?
  • robotnyk
    #275
    csaló vagy sem, ne felejtsd el, hogy két fajta profi kerékpáros létezik, az egyiket már elkapták, a másikat még nem.
  • gergelyanevem
    #274
    jövőre azért remélem lesz egy tisztességes Basso-Ullrich párharc
  • Hajnalcat
    #273
    Hát igen...nem kellett volna. :/
  • gergelyanevem
    #272
    és ilyenkor bánkodik az ember hogy Klödenék miért engedték el ugy Pereiro Sio-t egyszer
  • Hajnalcat
    #271
    Már mikor leírtam...
    Gyanús volt nekem ez a Landis gyerek.
    Akkor most Klöden második lett, jaj, de jó! :D
    Landist meg nem tudom sajnálni, aki ilyen csaló módon akar Tourt nyerni, az meg is érdemli. Remélem, hogy ezek után magába néz egy kicsit, és elgondolkodik, hogy mit is tett...
  • robotnyk
    #270
    már nem csak pletyka

    Landis fails drugs test
    Tour de France winner Floyd Landis has given a positive drugs test for the male sex hormone testosterone, his Phonak team said on Thursday.
  • kritttt
    #269
    Egyre erősebb a pletyka ,hogy Landis 17. szakasz utáni doppingtesztje pozitív volt. A 17. volt az a szakasz ahol a kesőbbi győztes az előző csufos szakasz után csodával határos teljesítménnyel már az első szakaszon megszökve szinte ledolgozta 8 perces hátrányát. Sajnos egyre inkább úgy tünik hogy csodák nincsenek
  • Hajnalcat
    #268
    "Floyd Landis doppingolt a Touron?

    A dán Ekstra Bladet lap értesülései szerint a Tour de France-on győztes amerikai Floyd Landis dopping-mintája bizonyult pozitívnak a minap az egyik párizsi dopping-laboratóriumban.

    Amint arról már korábban beszámoltunk, az egyik Tour de France-on szereplő kerékpáros doppingmintája pozitív lett. Ezt a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) jelentette be, de a vétkes nevét csak a B-minta elvégzése után hozzák majd nyilvánosságra.

    Dán lapértesülések szerint a vétkes kerekes nem más, mint maga a Tour amerikai győztese Floyd Landis. A versenyzőt a 17. szakaszon aratott bravúros győzelme után ellenőrizték, s ez a minta hozott pozitív eredményt egy párizsi laboratóriumban.

    Az amerikai szövetség úgy tudja, hogy nincs versenyzőjük érintve a doppingügyben, csakhogy, Landisnek nem amerikai, hanem spanyol licence van.

    Gyanús az is, hogy Landis szerda este nem ment el a hollandiai Chaamban rendezett kritériumversenyre, amelyre eredetileg nevezve volt. Az ANP holland hírügynökség úgy tudja, a kerekes orvosai tanácsára nem indult el a viadalon. A verseny főszervezője John van den Akker is értetlenül áll a történtek előtt:
    "Egész este igyekeztünk kapcsolatba lépni vele, illetve menedzserével, John Lelangue-gal, de nem jártunk sikerrel. Sok pénzt áldoztunk arra, hogy itt legyen. Várjuk a magyarázatot, miközben azt feltételezzük, hogy valami komoly dolog történhetett."

    A nemzetközi szövetség elnöke, Pat McQuaid, nem kívánt állást foglalni az ügyben, a B-próba elvégzéséig, de csalódottságának adott hangot a doppingeset kapcsán:
    „Azzal, hogy az A-minta pozitív lett, elkezdtem aggódni. Ha a B-minta is az lesz, akkor viszont roppant dühös leszek."-nso.hu



    Jan! Emlékszel? Már írtam az akkori szakasz után is, hogy nagyon gyanús volt hogy ennyivel megnyerte Landis a szakaszt, mikor előző napon sehol sem volt. És már akkor sejtettem, hogy doppingolt, hát most már eléggé nagy a valószínűsége...
  • ullexxx
    #267
    Ez nem semmi...
  • Hajnalcat
    #266
    Jan és a Discovery?
    Huh, de érdekes lesz látni olyan pólóban. És pont a régi nagy ellenfele csapatához megy...Ejj, hát ez nagyon furcsa, na...De reszkess trémobil!
  • gergelyanevem
    #265
    hát az de furcsa lenne, de nekem mindegy, csak nyerjen és mutassa meg a világnak
  • criminal law
    #264
    azigen....

  • ullrich
    #263
    Jelentem jövőre visszatérek a Discoval, és mindenkinek elkenem a száját!
    Reszkess trémobil! ;)
    Link
  • Hajnalcat
    #262
    Ullrich: Nem vagyok gyilkos!
  • gergelyanevem
    #261
    Ullrichnak meg kellene tennie azt a lépést amit 2003ban is megtett, új csapat, új erőre kapni