3800
  • gregorius maxi
    #193
    pl. ?
  • Tuvok #192
    Nem, van pár megoldás rá, de foggalmam nincs melyik van a gyakorlatban alkalmazva .
  • gregorius maxi
    #191
    egy kérdés
    ha egymás mögött megy két mozdony, és a hátuk mögött van a betáplálás, akkor a hátsó nem söntöli az elöl menőt ?
    csak úgy felvetődött bennem
  • Tuvok #190
    ~ 25k
  • gregorius maxi
    #189
    most mekkora feszkó van a felsővezetékben ?
  • Tuvok #188
    Hm, ennek jó lenne utánaolvasni, na majd szétnézek .
  • Tuvok #187
    Szerintem csak a motor terveit vették meg külföldről, magát a dizájnt a Ganznál készítették és adták vissza a munkaközösségek gyártás céljából . Aztán amikor az elsők elkészültek, már tudtuk hogy kell csinálni .
  • Tuvok #186
    Talán a festés . :)
  • mstummer
    #185
    A szinességéből :)
  • mstummer
    #184
    Hmm...én eddig abban a hitben éltem hogy ez magyar fejlesztés volt... ugyebár volt egy úttörőnk a villanymozdony készítés terén.
    Tehát akkor magyarországon kivül is futkároznak ilyenek?Van róluk kép valakinél?
  • Petka
    #183
    Hm... Papagájnak honnan ered? :)
  • Tuvok #182
    És a beceneve értelemszerűen a szilíciumból ered :)
    Rohadt jó kép
  • Petka
    #181
    Szili... Ha nagyobb lenne a kép, ez lenne a hátterem :)


    Ja és csak neked sz4bolcs :D :

    A V43 sorozat a MÁV részére szállított legnagyobb darabszámú villamos mozdony sorozat. A magyar ipar 1960-ban megvásárolta egy szilícium egyenirányítós mozdony licencét a nyolc gyárat tömörítő "50 periódusú vasút villamosítás fejlesztésére alakult nyugati munkaközösség"-től. Az első hét mozdonyt a licenc adó munkaközösség készítette, az 1008 pályaszámú mozdony már itthon készült. A mozdonyok elektronikus részét a Ganz Villamossági Gyár, járműszerkezeti részeit a Ganz-Mávag gyártotta. 1963 és 1982 között összesen 379 mozdonyt állítottak üzembe. Az utolsónak készült mozdony az 1379 pályaszámú. Érdekessége a sorozatnak, hogy az első mozdonyok az akkor még 16000 volt feszültséggel villamosított Budapest-Hegyeshalom vonalra átkapcsolóval rendelkeztek. A sorozatból 15 - korábban MÁV mozdonyt - a GySEV üzemeltet.


    A mozdony főbb adatai:

    tengelyelrendezés: B' B'
    hossza ütközők közt: 15700 mm
    szolgálati tömeg: 80 to
    teljesítmény: 2200 kW
    névleges feszültség: 25 000 V 50 Hz
    engedélyezett sebesség: 130 km/h
  • sz4bolcs
    #180
    Ja és tudom ám, hogy nem szín szerint párosítják a mozdonyt meg a vontatmányt!
  • sz4bolcs
    #179
    Srácok: megkérhetnélek titeket, hogy amikor belinkeltek egy mozdonyt, utánaírtok egy pár adatot. Pl. teljesítmény, sebesség, hogy mivel megy, meg hasonló érdekességet.
    Csak azért, mert nagyon nem értek a mozdonyokhoz, de érdekelne a téma.

    Mert ti jót derültök azon, hogy piros húzza a kéket, (mondjuk én sem láttam még, hogy ilyen mozdony húzott volna személyvonatot), csak én teljesen tájékozatlan vagyok a témában, de nagyon tetszik a topic!
  • PyRex
    #178
    Jó ez a kép nagyon!
  • HUmanEmber41st
    #177
    Egy ekkora szerelvényhez kell is ám a vonóerő .. :) :)
  • Tuvok #176
    És egy "viszonylag" ritka látvány, Szergej személyvonatot visz, valahol Keszthelynél .

  • Tuvok #175
    Felénk a sok olajmező miatt töménytelen tartályvonatot látni, Szeged környékén van valahol, a 096-os kidíszített üveges Szergejgépet meg nap mint nap látom nálunk .

  • Tuvok #174
    Még egy alig megszáradt festésű gép, ex-117-es remot Szergej szolnoki próbaútján .

  • HUmanEmber41st
    #173
    Csilli-villi!
    Vigyázat, frissen mázolva!!!
    Ahogy ott áll a csoportemelőn és várja a vezért...
    Igen jó kép...
  • B0B0
    #172
    Ez tetszik. Szép
  • Tuvok #171
    Papagáj az északiban

  • B0B0
    #170
    'Mozdonyvezető kerstetik' lesz a topic címe :))))))
  • Petka
    #169
    Majd értesíts engem is, ha megtudsz valamit! :)
  • Tuvok #168
    Na ezt szeretném én is tudni :)
    Ahogy én tudom, kell a vasúti forgalmi tanfolyam, utána a mozdonyvezetői villanyra vagy dízelre (bár ahogy hallottam már megy a kettő egyben is), majd x ideig gyakornoki, azaz már vezethetsz, de nem egyedül .
    Épp ma délelőtt hívtam fel a vontatási főnökséget, hogy mikor indul nálunk mv tanfolyam, de megint nem lettem okosabb, csak annyi, hogy tárgyalnak a dologról ... legalább már kaptam egy időt meg telszámot, ahol és amikor tudok érdeklődni ...
    De azért keresek vkit, aki jártasabb a dologban, hogy elmondja pontosabban
  • Petka
    #167
    Milyen végzettség kell egy mv-nek? Esetleg van valamilyen tanfolyam? Egyáltalán mik a feltételek?
  • Tuvok #166
    Vasutas, de nem mv .
  • B0B0
    #165
    Anno azt írtad, hogy az voltál
  • Tuvok #164
    Sajna még nem :)
  • B0B0
    #163
    De! Te! :DD
  • Tuvok #162
    Nincs köztetek véletlen egy mozdonyvezető vagy mv . gyakornok ?
  • Tuvok #161
    wow :)
  • B0B0
    #160
    :))
  • HUmanEmber41st
    #159
    Azé' reménykedjünk, hátha van rajtuk fék.. :)
  • Petka
    #158
    hehe és még lejtő is. na ezeket senki se állítja meg... :DD
  • B0B0
    #157
    És hozzá a kép (me efelejtettem)

  • B0B0
    #156
    Vajon melyik segít rá melyikre?
  • B0B0
    #155
    Szegény személykocsi. Igen szánalmas azzal a szöcskével :)
  • Tuvok #154