3800
  • mstummer
    #313
    Elolvasgattam...jó kis oldal :) Tehát ha jól értelmeztem az ott leirtakat ez szinte full magyar, és az M63-al részben azonos alapokra épült.
    Azért az az M63 is tetszetős szerkezet,kár h sose láttam még élesben csak itt képeken.

    Amugy az is kár hogy a magyar mozdonygyártás megszünt,pedig semmiben se voltunk elmaradva ilyen téren.
  • B0B0
    #312
    Egy biztos. A Taurus letaszította őket a legerősebb magyar mozdony trónjáról. :(((( Kár. A Gigant sokkal karakteresebb
  • B0B0
    #311
    Nem hinném, hogy a Szili utódjának szánták. A Gigant 5000 lóerős a Szili meg "csak" 3000. amúgy meg:

    http://www2.chem.elte.hu/gigant_club/
  • HiPPoNaX
    #310
    Ime, kis Gigant tortenet :]
  • mstummer
    #309
    Értem...de ez kb nálunk is maradt nem? :)

    Amugy a V63-ra gondoltam h arról is lehetne irni vmit...mármint a történetéről. Lehet h rosszul tom de ugy hallottam hogy a Szili utódjának szánták.Meg h vmi átalakitással növelhető a teljesítménye.
  • HiPPoNaX
    #308
    nezelodj szerintem itt, talaltam par szepseget :]
  • B0B0
    #307
    Melyik?
  • B0B0
    #306
    A MÁV-nak voltak ano olyan megállapodásai, hogy a nemzetközi vonatokat valameddig behúzta egy külső mozdony, hogy nem kelljen leszedni róla a vasparipát
  • mstummer
    #305
    Izé...amugy a Gigant is ilyen licensz alapján gyártott gép?
  • mstummer
    #304
    Bázzzeeee....ez szép nagy...de ha amcsi akkor hogy kerül hozzánk?
  • B0B0
    #303
    A két Gigant együtt:
  • B0B0
    #302
    GYSEV Szergej (asszem 7 darab van csak):
  • B0B0
    #301
    Készülőben az egyes számú Remot-Szergej:
  • B0B0
    #300
    Mondom. Amcsi malac! :DD
  • Tuvok #299
    Ú basszus, ez batár nagy
  • B0B0
    #298
    Itt egy kép róla, és ha minden igaz akkor amcsi gyártmány, mert GM xxx a neve hivatalosan:
  • B0B0
    #297
    Nah! Az a beceneve, hogy Kennedy. Ez egy horvát példány. De nem tudni, hogy gyártották.
  • B0B0
    #296
    Visszaszív. Most megjelent
  • B0B0
    #295
    Télleg! Na majd megkérdezek egy szakit, hátha tudja
  • B0B0
    #294
    Kép helyett piros x van :(
  • mstummer
    #293
    A #277-esen is az van asszem a Nohab-tól balra...Lehet hogy aztán nem is MÁV-os cucc.
  • Tuvok #292
    Remot Csörgő .
    Ha valakinek mond ez valamit, német "MTU hajtómű" került bele .

  • B0B0
    #291
    Fene tudja
  • mstummer
    #290
    A második képen a Nohab mögött milyen mozdony van?Arról is jöhetne kép ha van.
  • Tuvok #289
    Nálunk már kiselejtezték az összes Mdmotot, egyetlen Csörgős járat van, az is új, most a menetrend változással állították hadrendbe, többi mind 63-41-es .
  • B0B0
    #288
    Itt melóznak állandóan! Nem tudom hogyhogy nem látsz egyet sem. Kurva sok van még mindig. Különben mi lenne helyettük?? Nincs más ekkora teljesítményü mozdony:
    Nohabból csak ez van, az meg a mi mérőkocsinkat húzza mindig
    M63-asok már kiselejtezve, meg van egy dísznek
    M41 már gyengébb mint a szergej
  • Tuvok #287
    Hm, mind megy is ? Évek óta 1-et se láttam :(
  • B0B0
    #286
    Sok van még. Itt nálunk van vagy 20!
  • Tuvok #285
    Vajon hány 61-es futhat még ... nem sok ...
  • B0B0
    #284
    Az én kedvencem:
  • B0B0
    #283
    Pár darab Google találat:









  • B0B0
    #282
    Csak a száma egyes
  • B0B0
    #281
    Kiszedjem belőle? :)
  • geri15
    #280
    köszönöm, bár a hölgy rontja az összképet (semmi bajom vele, csak nem illik a sok nagy közé :P) de a Nohab gyönyörű :)))
  • gregorius maxi
    #279
    ez az első nohab ?
  • gregorius maxi
    #278
    unokatesóm mozdonyvezető, vagy 10 évvel ezelőtt megígértettem vele, hogy elvisz egy körre, ha lehet
    azóta se mentünk, na majd egyszer...
  • Tuvok #277
  • geri15
    #276
    ott kerestem először :) találtam is egy párat, de nem sokat, és nem túl jókat :(

    ha van akkor plz linkeljetek :)
  • Tuvok #275
    Természetesen én örülnék annak a a 26-nak, néha tényleg csinálok fékpróbát, meg a kompresszor hangját is ráraktam egy gombra, pedig tudom, hogy semmi hatása sincs :)
  • B0B0
    #274
    Jah. Bocs