3800
  • B0B0
    #433
    Mivel közeledik az 500-ik hsz lassan foglalkozhatunk egy esetleges házigazda kérdéssel is ha gondoljátok
  • B0B0
    #432
    Semmiképp se hidd, hogy kötekedek (próbálom a teljesség igényét megközelíteni :))

    M63 leggyakoribb beceneve: dízelgigant

    A nálad Tálent-nek nevezett cuccot meg virslinek is szokták hívni
  • Tuvok #431
    Nos íme a lista, a teljesség igénye nélkül. Általános beceneveket használtam, azaz ami legjobb tudomásom szerint a MÁV köreiben is használatos.

    Dízelmozdonyok

    M28 - Mazsola
    M31 - Zetor
    M32 - Gokart
    M40 - Púpos
    M41 - Csörgő
    M43 - Kisdácsia
    M44 - Bobó
    M47 - Nagydácsia
    M61 - Nohab
    M62 - Szergej
    M63 - Gyík

    Villamosmozdonyok

    V41, V42, VF - Leó
    V43 - Szili
    V46 - Szöcske
    V63 - Gigant
    1047 - Taurus

    Motorvonatok

    Bzmot - Mosolygó
    Btzx - Interpici
    63-41 Bpmot - Usgyi
    63-42 - Desiro
    63-44 - Tálent
    Mdmot - Piroska
    BDVmot, BVmot, BHVmot - Hernyó
  • HiPPoNaX
    #430
    A 16:50kor egombol indulo bp-i szemely rendszeresen remot csorgos szerelvennyel kozlekedik, fotozhatod azt is :]
  • HUmanEmber41st
    #429
    Hát az egy olyan h.sz. amikor valami kerekszámot elvisz valaki "tékel"
    pl 500. hozzászólás lehetne TÉK.
    Itt a #424 egy (szerintem ) kiemelt szám :) de ez csak OFF
    ON: majd megyek én is fényképezni dezsőkéket, mert felénk csak az jár:)
  • B0B0
    #428
    Mi az a TÉK??
  • HUmanEmber41st
    #427
    Most nézem elmaradt a 424-es TÉK :) :)
  • B0B0
    #426
    Hátul egy szöcske ácsingózik :)
  • B0B0
    #425
    Ma reggel a fradi 7:00-kor:
  • B0B0
    #424
    Ma ez a szerencsétlen leápolt szergej melózott nálunk (ma hoztam gépet, de természetesen a mazsola a szergejjel sehol):
  • Tuvok #423
    Jahh, hát igen ... :)
  • B0B0
    #422
    Neeem! Félreértettél. Az ilyen vonathangokból van nekem annyi otthon, mint a szemét! :))) De gondolom ezzel te is így vagy
  • Tuvok #421
    Hogy attól még szerethet egy gépet az ember, hogy annyi van belőle, mint a szemét . Vagy netán egysíkú a festése .
  • B0B0
    #420
    Ezt hogy érted?
  • Tuvok #419
    Az semmit se jelent .
  • HUmanEmber41st
    #418
    Jó a hang :) :)
  • B0B0
    #417
    Soha nem fogom megbocsájtani magamnak, hogy ma nem volt nálam fényképezőgép :(((( Megyek a ferencvárosi átjárón és mit látok? Egy mazsola cibál ki az egyik hangárból eg szergejt. Szegény kis mazsi. Úgy izzadt mint Mari néni pörköltfőzés közben. Olyan hangja volt mint egy nagybeteg Zaporozsecnek. És én nem tudtam lekapni
  • B0B0
    #416
    Rendi vagy, de belőle annyi mint a szemét :)
  • Tuvok #415
    klikk
  • B0B0
    #414
    Akkor be kell linkelni egy pár hangot meg olyan képet amin csak a mozdony körvonala van raja festés nélkül :DDDD
  • Tuvok #413
    Ami azt illeti én a búgó alkatrészeibe vagyok szerelmes, de ez szakmai ártalom . :)
  • B0B0
    #412
    :) Nem szerettem sosem az egysíkú szoc-dizájnt és ez a mai festés az. De sebaj. Ahogy mondtad: ízlések és pofonok. Lényeg a mozdony alakja!! :))))
  • Tuvok #411
    Ezzel akkor vitatkoznék . :)
    Nekem az átkost juttatja eszembe, ami lehet a gépmennyiséget tekintve jó volt, de a minőség a béka segge alatt, és ez csak egy ok . Egy síkú, vagy sem (szerintem cseppet sem az, úgy szép ahogy van), akkor is a MAI magyar vasutat mutatja, és bár lehet a retro fénykorát éli, akkor is a kék-sárga a mai magyar vasút, a mai MÁV, és azt, hogy a képen kivétel nélkül minden masina egy elmúlt rendszert mutatja, már kicsit túlzásnak érzem . A gőzmozdonyról külön véleményem van, amit már leírtam, a múltat felidézni bőven elég önmagában is, azt pedig továbbra is fenntartom, hogy ezen a vöröskényszer korszakon túlléptünk, a Szili színe kék, a Nohabé meg narancssárga .
    - magánvélemény .
  • B0B0
    #410
    Szerintem a mai festés eléggé egysíkú. Nézd meg a bannerben az a Szilit? Sokkal jobban nézki az a festés (az 1975 előtti) mint a mostani
  • Tuvok #409
    Szépnek szép, de akkor sem a mai korszerű vasutat fémjelzi :)
  • B0B0
    #408
    Na akkor intézkedek :)
  • B0B0
    #407
    Igen, de épp ezért a legszebb szerintem. Az az egysíkú narancssárga nem szép annyira
  • B0B0
    #406
    Félig meddig igaz
  • fonak
    #405
    A Nohab szép kis gép. :) Állítólag azért nem vettek többet belőle anno, mert a szovjetek megsértődtek, hogy miért veszünk nyugati gépet a Szergej helyett.
  • HUmanEmber41st
    #404
    Basszus az egyik NOHAB az Szergej....nah ezt jól benéztem..:( :( :(
    flame on...
  • Tuvok #403
    Meg a legelső is :)
  • HiPPoNaX
    #402
    Nem visszafestettek eredeti szineire? :]
  • B0B0
    #401
    Ez a Nohab legfrissebb festése!!
  • HiPPoNaX
    #400
    Hol latsz ezen 2 Nohabot? :] Bal felso sarokbol indulva, oramutato jarasa szerint haladva: Nohab (M61), Szergej (M62), 424, Szili (V43)... Szall en nem latok 2 Nohabot :]
  • HUmanEmber41st
    #399
    A 424-esen is van piroscsillag..
    A banner tetszik, de talán a 2 nohab közül az egyiket talán le lehetne cserélni talán 1 pályafenntartó vagy valamilyen másfajta sínbohócra???
    Esetleg gőzdaru ???
  • geri15
    #398
    elsőt nemtuttam, de már tudom :D
    a második meg való igaz :P Épp azért linkeltem 2 nohabot :P
  • Tuvok #397
    Restriction és Stop & go jelzésnél nem kell megállni, azok hívójelzések, tehervonatra vonatkoznak .



    Én a csillaggal arra akartam célozni, hogy vannak ezeknek a gépeknek korszerűbb megjelenési formái is .
  • geri15
    #396
    Hát, késtem másfél percet (kaptam egy piros lámpát a végállomás előtt, és mire rájöttem hogy annál nem kell megállni, addigra kifutottam az időből ), és négyszer átléptem a 120-as sebességhatárt :P

    A banner szerintem is egy kicsit magas, de még belefér :) A vörös csillag ezesetben pedig nem hatalmi sztátusz-szimbólum, hanem a Nohab szerves része
  • Tuvok #395
    Szvsz hatalmas :)
    De nekem mindegy, ha a modikat nem zavarja, akkor engem se zavarhat
    (de a csillagok akkor is ! :o))
  • B0B0
    #394
    Szerintem nem lesz baj a magassággal. Nézd meg a Forza Barca topic bannerjét. Kétszer ilyen magas. Szal ha tetszik a többségnek akkor szólok a modiknak