3800
  • B0B0
    #553
    A közeli képen jól látszik, hogy van itt még meló:
  • B0B0
    #552
    Ez a kép kissé életlen lett a kutyafejű "szemeiről":
  • B0B0
    #551
    A vezetőfülke is eléggé le van pukkanva, de nem vészes. Nekem a faszegélyek rossz állapota tűnt fel igazán:
  • B0B0
    #550
    Az egyetlen jó állapotban lévő rész a mozdonyon:
  • B0B0
    #549
    Az igazi melepetés az alapítványi nohab felbukkanása volt. Állítólak már vagy fél éve ott van. Szegényke eléggé le van pukkanva. A forgóvázak ki voltak kapva, a tetőlemezek leszedve:
  • B0B0
    #548
    Délutánra az elsőként mutatott szilit is elkezdték glettelni:
  • B0B0
    #547
    A glettelt szilit később áttolták mellénk. Érdekes, hogy mind a tolópadolás mind a gurítás közben a munkások ugyanúgy dolgoztak rajta. Itt már többmindent belepakoltak a srácok:
  • B0B0
    #546
    A harmadik szili, amit még "csak" szétszedtek:
  • B0B0
    #545
    Ez is az ő része. Amikor odatolták, láttuk, hogy a belső alapozás teljesen friss:
  • B0B0
    #544
    Ez már egy másik Szili. Jól látszik, hogy jóval előrébb vannak. A kaszni már glettelve van, az elektromos cuccokat éppen pakolják be:
  • B0B0
    #543
    Az összes szerszám levegőhajtású volt. Furcsa volt a hangjuk. A hegesztőtrafók persze elektromosak voltak és dolgoztak is rendesen:
  • B0B0
    #542
    A közelebbi képen jól látszanak a "szabásminták". Lakatos szempontból egy új mozdony születik:
  • B0B0
    #541
    Ottvoltunkkor 3 szilit újítottak fel éppen. Ez az a példány amelyik mellettünk volt. Számot esélytelen volt bármelyikről is leolvasni:
  • B0B0
    #540
    A 2 évvel ezelőtti baleset gyorsabbik tagja. Ez a BD volt az amelyik utólérte a másikat:
  • B0B0
    #539
    Az EM-120 adattáblája amely két dologra hívja fel a figyelmet. Először is bebizonyítja, hogy a "cucc" osztrák. A másik, hogy a típus EM-80-nak van megjelölve, holott valójában EM-120 a típus. Az ok, hogy a mozdony a nyolcvanas években lett vásárolva és az embargó miatt kellett "füllenteni" egyet:
  • B0B0
    #538
    Az EM-120 A-jelű vezetőállása a mozdonyvezető székkel. Ahonnan csináltam a képet ott van mérésfigyelési ülés. A kép bal alsó sarkában látszik a fenyő-színű mérőasztal sarka:
  • B0B0
    #537
    Itt éppen kötöm le az siklásjelzőket az EM-120 aljáról:
  • B0B0
    #536
    Íme az EM-120 a tolópadon. A cég geometriai mérővonata, amelynek eletromos felújítását végeztük tegnap:
  • B0B0
    #535
    Na tehát. Tegnap az Északiban voltam és láttam jópár dolgot, amellet, hogy megmutatom az EM-120-at kissé belsőségesebben:

  • B0B0
    #534
    Lefogadom, hogy ez valami EU-s balfaszság. Remélem nem törlik le a régi számokat, mert mérgesek leszünk...
  • HUmanEmber41st
    #533
    Nah elmennek a sunyi p*csába..
  • Laci333
    #532
    Az ellenőrzőszám kiszámítása a legjobb:


    A számítás kézzel a úgy történik, hogy a számjegyek alá folytatólagosan 21-et írunk, s a helyi értékben felette álló számmal összeszorozzuk. A kapott eredményt egymás mellé folytatólagosan leírjuk, s majd a számjegyeket összeadjuk. Tehát:
    95 55 1063 023
    21 21 2121 121
    ————————————
    185 105 21123 43 azaz: 1+8+5+1+0+5+2+1+1+2+3+4+3 = 36
    A kapott eredmény tehát 36. Ezt kell felkerekíteni a következő decimális számra ami itt 40.
    A kettő különbsége (40-36=) 4. Ezzel meg is van az önellenőrző számjegyünk.

    Az előbb említettem a 2. számjegyet, ami azt biztosítja, hogy az első négy szám elhagyásával is ugynazt az ellenőrzőszámot kapjuk.
  • geri15
    #531
    úristen
    így megbonyolítani :|||w
  • Laci333
    #530
    A logikája: pl 95 55 1163 155-3 esetén:
    9: vontatójármű
    5: az ellenőrzőszám számításához szükséges
    55: A MÁV kódja
    1: villanymozdony
    1: magas psz-ú, lásd. később
    63: V63
    155: V63 155 (négyjegyűek esetén az első számjegy kerül a 6. számjegy helyére, a többi marad. pl: 1143 145 ami: V43 1154)
    -3: ellenőrzőszám, kicsit bonyolultabb a számítása

    remélem érthető volt
  • Laci333
    #529
    Ja, követnünk kell az EU előírásait...
  • Tuvok #528
    Komcsi ? Ez új, mióta ?
  • Laci333
    #527
    Az új számozás, amit láttatok, az un. UIC számozás, hazánkban február 1-től kell feltüntetni a mozdonyokon, kb. 1 év mulva a mozdony elején is fel fogja váltani a régi jelölést.

    pl: V63 023 -> 95 55 1063 023 -4
    M41 2166 -> 95 55 2241 166 -4
    M62 191 -> 95 55 2162 191 -7
  • B0B0
    #526
    Valami igazán különlegeset tartogatok a topic látogatóinak holnapra! Ma egész nap az Északi járműjavítóban dolgoztam a mérőkocsinkon, és voltam olyan rosszfiú, hogy közben elsomfordáltam fényképezni Amit láttam az egy életre bennem marad, mert volt ott valami amiből csak egy van és......
  • B0B0
    #525
    Én megmondom őszintén, azért vetettem fel a témát, mert előfordulhat, hogy idekerül valaki aki nem túl értelmes hozzászólásokkal "gazdagítja" a tartalmat és akkor nem árt, ha nem várunk 1 hetet a törlésre, hanem a házmester intézkedik. Ugyanez lehet a rossz linkekkel. A bannerről nem is beszélve...

    Na de mindegy. Döntsétek el. Ha a többség arra szavaz, hogy kell házmester, akkor "megválasszuk" és intézkedünk.
  • B0B0
    #524
    A házigazda kezeli a topic hozzászólásait és bannerjét is.
  • Tuvok #523
    Ha annyira muszáj vkinek, akkor csak a topiknyitó illetősége, amúgy meg szvsz fölösleges, ha bármi van, lehet szólni modoknak .
  • Tuvok #522
    Speciel nem tudnád, mert ahogy én tudom házigazdáknak csak a saját fórumok közt van joga a bannerhez nyúlni (persze azóta változhatott) .
  • geri15
    #521
    Én B0B0-ra, vagy Tuvokra szavazok házigazda ügyben, mindketten egyaránt májerek vagytok a témában :-)
  • B0B0
    #520
    Én is erre gondoltam elsőnek, de van mégegy:

    Lehet, hogy az osztrák vonatokat beengedték a Déliig. Előfordult már sokszor, hogy külföldi vonatok bejárkáltak a Balatonig is mint például az a szlovák dög a #298-ban
  • B0B0
    #519
    Hát ha speciel én lennék a házigazda, az biztos, hogy egyből beraknám a helyére a logót
  • HUmanEmber41st
    #518
    Már kész van a logo is ( vagy nem ? )
    Éljenek a mozdonyok !! :) :) :)
  • HUmanEmber41st
    #517
    Lehet, h a magyar mozdonyok megfeküdtek, és csak a Taurusok voltak kéznél kölcsönbe?
  • HiPPoNaX
    #516
    Nah itt is ez volt a helyzet, es vmi hasonlo kerdes merult fel bennem. De biztos megvan a dologra a magyarazat :]
  • Tuvok #515
    Sztem annyira nem, megfestik, aztán a honállomáson felrakják .
  • B0B0
    #514
    Akarunk házigazdát?