3800
  • HiPPoNaX
    #1193
    En ugy tudom, Pusztaszabolcson epul szamukra karbantarto bazis a korabban bezart teherkocsi javito uzem helyen
  • Tuvok #1192
    Első ránézésre nekem az Usgyi ugrk be, ez biztosan igényesebb utastérrel rendelkezik, de kényelem szempontjából mindkettő színvonalon alulinak tűnik ....

    Belölről
  • Tuvok #1191
    Stadler FLIRT

    Asszem 30 db-ot vettünk belőle, hogy hova kerülnek még kérdéses, de állítólag Szolnok GF-en van nekik megfelelő karbantartó műhely .

  • Tuvok #1190
    Azért látni szebbet is :)
  • B0B0
    #1189
    Mondjuk nézd meg azt a sín amin a szergi áll!
  • B0B0
    #1188
    Szokásos Szergej-állapot :)
  • Tuvok #1187
    Uh, jól leharcolt a jószág ...
  • B0B0
    #1186
    Na itten van:
  • B0B0
    #1185
    Azért valamelyest megcsinálták, mert igencsak össze volt zúzva
  • csn tamás
    #1184
    láttam a 227es szergelyt nemrég ferencvárosban és valoban hiányos kissé szerintem az az a balesetes de hogy miért nem csinálják meg azt nem tudom...
  • B0B0
    #1183
    Az fel van újítva?
  • B0B0
    #1182
    A gigantklub oldalán láttam, hogy a 227-es szergej anno szarrátört. Namost it a fradiban dolgozik egy 227-es szergej, amire az ember első körben azt mondaná, hogy nyilván átszámozták, de gyanús, hogy a terelőlemez bal oldala hiányzik. Gyanús
  • csn tamás
    #1181
    volt szerencsém az 1es hernyohoz s szeritnem tök jo legalábbis jol ment és nekem nagyon megtetszett....:)
  • B0B0
    #1180
    :)
  • HiPPoNaX
    #1179
    Nah igen, de ez asszem mas kategoria :D
  • Tuvok #1178
    thx all
  • B0B0
    #1177
    Bár azért ezért ugye odavagyok :)))
  • B0B0
    #1176
    Detto
  • HiPPoNaX
    #1175
    sok dolgom nem volt vele, de nem vagyok oda a motorvonatokert kulonosebben, muszakilag akarmilyen pozitiv/negativ megoldast is jelentsenek :]
  • csn tamás
    #1174
    boldog születésnapot!!!!!!!! mi a véleményetek a bdv-ről??? ugy általában...
  • HUmanEmber41st
    #1173
    Isten éltessen sokáig Tuvok!!!
  • HiPPoNaX
    #1172
    hbd Tuvok :]
  • Tuvok #1171
    Köszönöm :)
  • B0B0
    #1170
    BOLDOG SZÜLINAPOT TUVOK!!!!!!

  • B0B0
    #1169
    Valami téma esetlg? :)
  • B0B0
    #1168
    Személyvonatokat azért rendszeresen vittek (mesélték is, hogy itt Pesten mindig állt egy szergej készenlétben :))) hátha kipurcan)
  • Tuvok #1167
    Jó lenne pedig utánanézni mi is volt konkrétan a baj vele .
    Úgy tudom alapvetően nem volt hibás konstrukció, de mégsem készült az első szérián felül több, ennek pedig jó oka lehetett, amit nem hiszem, hogy a pénzre lehetne fogni, akkor még nem volt ez gond, már úgyis olyan hitelben úszott az ország, hogy ennyi már nem igazán rengette meg kövér adósságunk mértékét a nyugat felé . :)
    Ami furcsa, hogy sosem vettek részt fordában, sosem játszottak főszerepet menetrend szerinti vonatok továbbításában, mindig csak kisegítettek, mellék-, inga-, vagy tehervonatot vittek, nagyon ritkán személyt . Valamint messze-messze életgörbéjük vége előtt selejtezték is majdnem mindet ...
  • HUmanEmber41st
    #1166
    És a Gyíkokra miért nincs kiírva, h MÁV ???
    Szégyellték vagy mi???
    Nem lehetett ez olyan rossz konstrukció..
    A villany-Gigant képről meg olyan erő sugárzik, látszik ezen a mozdonyon, bármit el tudna húzni..
  • HUmanEmber41st
    #1165
    Talán ugyanazok a mérnökök tervezték :)
    Az Úttörővasút pályaszám-táblája egy kissé zsúfolt lett nem ? :) :)
    Látszik úgy pingáltak elé még 1-2 karaktert :)
  • B0B0
    #1164
    Én csak annyit tudok, hogy ma már fizikai valójában csak a 003-as létezik
  • Tuvok #1163
    Hmmm

    Namost, amennyire én tudom csakis a 004-nek van ilyen teljesen sárga eleje, összes többi félig vörös . Viszont én láttam az ősszel egy teljesen sárga elejű Gyíkot . Ebből következik, hogy vagy nem selejtezték a 004-et, vagy nem a 004-et láttam, de utóbbi rejtélyes számomra, mert akkor én az összes M63-ról kerestem lehető legújabb képet, és csak a 004 volt ilyen .

    Hmm
  • Tuvok #1162
    áz
  • B0B0
    #1161
    A régi úttörő vastú mozdonya:
  • B0B0
    #1160
    Figyelemreméltó kép a múltból (1975): a csecsemõkorú M63,004 és a már óvodáskorú M63,001 (régi festéssel). Az M63-asok akkoriban Kelebia felé jártak. Az M63,004 festése még kísérleti, késõbb egységesedett a többi mozdonyhoz. Sorsa szomorú lett: fõgenerátor "kinyílt, mint a tubarózsa". A súlyos baleset után selejtezték.

  • B0B0
    #1159
    Ugye mennyire hasonlít egymásra a csörgő és a dízelgigant:
  • B0B0
    #1158
    Ez olyan széép
  • B0B0
    #1157
    nem voltam rajta
  • csn tamás
    #1156
    fmk-004et láttam :)
  • B0B0
    #1155
    A sínek hibáit
  • RatBaG #1154
    áruljátok már el plz. mit mér a mérőmozdony?