3800
  • B0B0
    #1273
    Jajj de kis drága :)
  • B0B0
    #1272
    Szerintem is! :)))))

    De gondolj csak bele! Komfortosabb a vasút medencével! :DD
  • vizes
    #1271
    Kirgizisztánból:
  • vizes
    #1270
    Hát igen. Sajna.
    Egyébként tavaly nyáron a nagybörzsönyi kisvasúton ücsörögtem...
    Állati jó volt.
  • HUmanEmber41st
    #1269
    Lehetett volna Dorog- Csolnok között is egy talán Európa-hírű kisvasút, amin a szénbányákba homokot szállítottak. Csak a rendszerváltás és a nagy bányabezárások idején felszedték az egészet. Az EU szintű hírességet nem véletlenül írom, mert Csolnok sváb falu, ahol nyáron több a német, mint a magyar ( rokonság stb).És a kisvasút olyan "vadregényes" helyeken ment, h egykönnyen nem felejtené el senki sem az utat.. ( erdők, szakadék, alagút) netán még egy bányamúzeum.. Ehh.. ami érték azt mind kidobják, az értéktelen meg csak szaporodik..
  • vizes
    #1268
    Még egy érdekes kép, az alsó sarokban a cím.
  • HUmanEmber41st
    #1267
    A "fürdőkád"at meg terjesszétek!!! Igen találó !!! :) :) :)
  • vizes
    #1266
    És még egy:Kisvasutak
  • HUmanEmber41st
    #1265
    Hú bazz..bár anno én csak beépítve láttam ( és hallottam)de ott a félhomályban nem igazán lehetett felmérni, mekkora dög blokkja van..
  • vizes
    #1264
    Ez azért megcsapott: Nohab motorja 148 liter...
  • vizes
    #1263
    Bóklásztam a neten erre arra, és nicsak mire akadtam:
    Gigant club
    Ha valaki nem ismerné, bár itt szakértők vannak és nem valószínű, hogy nem látták de hátha.
  • HiPPoNaX
    #1262
    :DD
  • B0B0
    #1261
    :DD
  • Tuvok #1260
    fürdőkád
  • B0B0
    #1259
    Ez persze azért van így, mert a régi mozdonyoknak van karaktere, a Taurusok meg mind "arcatalan", ráadásul megbízhatatlan cuccok. És ami talán a legfontosabb: nem magyar gyártmány
  • HiPPoNaX
    #1258
    ezzel asszem sokan vagyunk meg igy (bar a hernyot nem sikerult megkedvelnem eddig :D)
  • csn tamás
    #1257
    taurus jo gép meg ugyebár voltam az uj vonatokon desiro meg stadler (flirt) de nekem jobban tetszenek a Ganos gépek...szili, gigant...hernyo is megeteszett eléggé....
  • Tuvok #1256
    A hibajelzés női hangja se semmi
    "AFB störung, AFB störung" "notbremse störung, notbremse störung"
  • HUmanEmber41st
    #1255
    KÖszi Tuvok , mostmár törölheted.
    Szerintem a frekvrencia-váltó miatt van ilyen hangja.
    Az egyenáramú motorok is szoktak ehhez hasonló hangot kiadni, mikor nagyon lassan forognak..persze ezek csak kis teljesítményűek, inkább csak cincognak :)
  • B0B0
    #1254
    Ismerős szórakozás. Régi szép idők, bár nekem már van vagy 15 éve :)
  • B0B0
    #1253
    :DD
  • Tuvok #1252
    gépmenet = csak a gép megy
    szakzsargon mondja szeperátnak is, meg még sokmindennek
  • Tuvok #1251
    Most próbáld
    Szólj ha láttad, mert törlöm
  • mEkLaU
    #1250
    Jajj most eszembe jutott a 8.ikas osztálykirándulás...
    Volt két srác az osztályban akik megvesztek a mozdonyokért meg stb...aztán engem is érdekelt a dolog!Ez volt 4 éve...aztán kimásztunk a táborból Balatonnál ahol voltunk mert 15 méterre voltak a sinek..és az volt a mániánk abban a héten, hogy pénzt lapitottunk...aztán a sinek mellett 1 méterre volt bokor és oda guggoltunk be és a szemünk elött lapitottuk a pénzt...mikor elöször csináltuk, tök bátran beültünk a bokorba...aztán ahogy közeledett a vonat exponenciális fügvény formájában emelkedett a pulzus...és ilyen V63-as jött elöször...vmi IC-t huzhatott vagy nem tom mer iszonyatosan ment...és amikor olyan 50 méterre volt remegett minden...és az a hangrobbanás amivel elment elötttünk körülbelül 1 méterre de MAXIMUM 120 cm-re...olyan 120-130al...ugy megijedtem!! Félelmetes micsoda erő sugárzott az egészből De tök jó csináltunk ilyen 70 ft-ost ( 50+20 ) tökéletes minőségü ötvözésben:D Meg mindenféle kombinációt! Mai napig megvannak:D
  • mEkLaU
    #1249
    Gépmenetben az mit jelent?:D
    Hogy vannak mögötte kocsik?
  • HUmanEmber41st
    #1248
    Nekem nem jön be az oldalad :( :(
  • csn tamás
    #1247
    a gigant gépmenetben 10másodperc alatt van 100on...szerintem elég jo...
  • mEkLaU
    #1246
    Jaaa azért irtam h durva...nem is a hangjára..csak, hogy hogyan kilö...durva!
    Taurusnál nincs tesztvezetés?:DD
    Igy ránézésre olyan 10 alatt simán fenn lehet 100on teher nélkül
  • Tuvok #1245
    Látod a videón, hogy a Tau hogy gyorsul még vontatmánnyal is, nem igazán összehasonlítható egy dízellel .
  • mEkLaU
    #1244
    Ez durva:D
    De ez mi miatt lehet?
  • mEkLaU
    #1243
    Megnéztem az osztrákoknál 230-ra van hitelesitve!
    Egy olyan laikus, buta kérdésem lehetne(mert elöbb olvastam a neten ahol írta vki, hogy egy M62-ben teher nélkül csövön gyorsult és hogy hihetetlen volt), hogy egy Taurus vagy egy GIgant tehernélkül körülbelül, hogy gyorsul? Idöben megadva! Saccra
  • B0B0
    #1242
    Attól függ mennyire vizsgáztatják le. Itt természetesen max 160, de tudnak azok többet is. Ha jól tudom 2003-ban jött az első
  • Tuvok #1241
    Tau trilla
  • Tuvok #1240
    Szlovák "búvár", típusa nem ugrik be
  • mEkLaU
    #1239


    Ez nem tom mi de nagyon szigorú
  • mEkLaU
    #1238
    És egy ilyen Taurus amugy mennyivel tudna menni, vontatni?
    Erre a trillázásra kiváncsi vagyok:D
    Mióta vannak ezek amúgy?(Taurusok)
    És az a Desiro vagy mi is érdekelne, pár info:D
  • Tuvok #1237
    zongora
  • B0B0
    #1236
    A Taurus 8000 lóeős! Csak viszonyításképp, a szergejek 2000 lóerősek és 2-3000 tonnát el tudnak húzni, vontatómenetben. A taurus ennek többszörösére is képes és nem rendezőpályaudvaron, hanem akár egy 100-as vonalon is.

    A magyar vágányok helyzete?
    Van jópár százas fővonal és pár 120-as is, és ugye ahogy Tuvok barátom mondta, az 1-es vonalon van egy 160-as szakasz Mosonmagyaróvárnál. A mellékvonalakon viszont egyre elterjedtebb a 10-es korlátozás, egy 60-as mellékvonal már kincs. Vonalak szünnek meg folyamatosan. Évről évre egyre mindig felbukkan egy olyan, amit nem tudunk már lemérni, mert fa nőtt a közepébe stb...
    Ennek ellenére én nem mondanám, hogy katasztrofális. Persze nyugaton általánosak a 200-as vonalak, de keleten, pl. szlovákoknál van a fővonalak inkább 100 alattiak. Szóval én azt mondom, hogy nemszarok, de nem is jók
  • HiPPoNaX
    #1235
    Hat amikor eloszor meghallottam, igencsak elkezdtem forgolodni, hogy mi a bubanat adhatja ki ezt a hangot... Aztan rajottem, hogy ez bizony egy mozdony :D
  • Petka
    #1234
    Kemény hangja van induláskor :D
    mint valami régi számítógépes játék vagy szintetizátor vagy mittudomém :DDDD