3800
  • B0B0
    #1957
    :DD
  • HUmanEmber41st
    #1956
    Akkor megvehetnék Egom- BPest között is.. ( mármint a GYSEV)
  • B0B0
    #1955
    Na arra kiváncsi leszek! Figyeld csak meg! Pár év múlva egy európai színvonalú 120-as vagy 160-as pálya lesz abból. Egészen máshogy fog kinézni, mint egy ótvar MÁV vonal!
  • Freedom88
    #1954
    szerencsére a gépeket általában békén hagyják bár van kivétel:S
  • csgery
    #1953
    MOst ahogy így nézegettem a képeket, megfigyeltem h a máv segít a tanításban is ! És hogy miért? (úgy látszik, néhány iskolában nincs rajztábla, és a MÁV néhány kocsit kölcsönad azért, h arra rajzoljanak:D) Nem értem, minmek kell ezeket a szép vagoinokat összefesteni?
  • Web mester
    #1952
    Megint volt valami vondat baleset,meg valamien szakaszt megvett a Mávtól a Gysev.
  • Freedom88
    #1951
    The Last One

  • Freedom88
    #1950
    Pár képpel feldobom a topicot:)
    Remélem tetszenek majd! Mindegyik saját készitésü!










  • Tuvok #1949
    Bzmot 212 kontra V43-1249 Szolnok-Újszász között, mindkettő tört szépen .

    Viszont megjött az első Flirt ...
  • Tuvok #1948
    Majd még lesz egy meghallgatás, ahol az alkalmasokból kiválogatják a végleges létszámot . Ez a meghallgatás állítólag szintén valami tesztszerű lesz mint az orvosin a pszicho, csak általános tudást néznek ilyen-olyan témákban, de semmi részletet nem tudok, csak hogy valami feladatlapot iratnak, vagy feladatok lesznek, vagy ilyesmi .
  • HUmanEmber41st
    #1947
    Akkor most végül is felvettek Tuvok?
  • Tuvok #1946
    januárban indul és 1 éves kb
  • csn tamás
    #1945
    áááá voltam ma a 17-es nohabon az Északiban.eléggé jol néz ki és jó a hangja is!
    Ti tudtok valamit a mostani mozdonyvezető képzésről???azt tudom hogy februárban indul tanfolyam de mennyi idő lesz? hallottam 8-10honapot...
  • HUmanEmber41st
    #1944
    323-asok még a '70-es évek végén is közlekedtek Komárom Esztergom között,
    meg B.P.-Egom között..
  • Willenbrock
    #1943
    Vettem egy Roco gőzöst HO-st.3 tengelyes és mindenféle nemzetiségű táblát adtak hozzá.Van közte magyar is,326-osnak jelzi.De a magyar 326-os a képek szerint nem is hasonlít hozzá.Sőt ilyen tipusú mozdonyt nem találtam a magyar gőzösök ismertetőiben.Ez egy szertartályos 3 tengelyes,de szerintem inkább német mozdony.A MÁVnak biztos nem volt ilyen.Lehet hogy a ROCO fiktív gőzöst adott ki?A gép száma:326003

    Kinek mi a véleménye?
  • B0B0
    #1942
    Végülis :)
  • HUmanEmber41st
    #1941
    Ehh nem mindegy Kína vagy Japán?
    Irak vagy Irán ? :) :) :)
    Azért köszi :)
  • B0B0
    #1940
    Kínában van az, 520 az utazósebessége és mágnespályán megy, tehát nem érintkezik semmivel. Múltkor mutatták a TV-ben, fel is vettem.
  • csgery
    #1939
    269 euró? egy kicsit sok :P
  • mstummer
    #1938
    Szivesen...időközben rákerestem 269 euróért dobálnak ilyeneket...nem olcsó
  • csgery
    #1937
    okés, de kössz az infót;)
  • mstummer
    #1936
    Na könyebbet...azt se tudom pontosan mikorra kerül boltokba...csak annyit tok h gyártjuk :)
  • csgery
    #1935
    Nyugi, sok haverom van, akinek kellene:D
    Milyen árban?:D
  • mstummer
    #1934
    Tovább adhatod az infót... majd azért igyexek képeket csinálni a kasztniról...egyenlőre az készülget :)
  • HUmanEmber41st
    #1933
    Asszem Japánban építenek-építettek(?) egy vonalat, mely egy reptérről a belvárosba jár, 500km/h tervezett sebességgel
  • csgery
    #1932
    engem érdekelne!!!
    (azt hadd tegyem mellé, h ezt a vasútmodelles topikba is írhattad volna:P
  • mstummer
    #1931
    Nemtom kit érdekel de hamarosan kaphatóak lesznek Märklin márkájú Nohab-ok H0 méretben :D Most gyártjuk őket :D Asszem a 4es számú tapolcai Nohab...
  • B0B0
    #1930
    Én nem tudom
  • Tertovan
    #1929
    jo de megis? :)
  • B0B0
    #1928
    Danone Flört. Nekem mindig ez jut eszembe róluk :)
  • horthy
    #1927
    Ki tud valamit ezekről a MagLev tipusú új generációs vasutakról ? Hol vannak már szolgálatban ? És milyen sebeséggel üzemelnek ? Egyáltalán van-e hosszabb vonal ebből a rendszerből ? Van-e rá igény vagy csak egy elvetélt program ?
  • Tuvok #1926
    Az első MÁV-os Delfin motorvonat Bázelben gyakorol
  • Tuvok #1925
    Anno a bemutatója erejéig az Usgyi volt a világ legjobb Diesel-motorvonata :o)
  • Rumcájsz61
    #1924
    Elég jók a Flirtek. Míg itt volt bemutatón semmi meghibásodása nem volt, míg a Talentek sajnos esnek kelnek. Ergonómiai szempontból jobbak a Talentek, mint a Flirtek, de műszakilag a Flirtek talán jobbak lesznek. Abból az egy Flirtből levonva ami a múlt éveben itt volt pár hétig bemutatón. Meghibásodás nélkül bírta a bemutatást, míg sajnos a Talentek alig bírják ki az előírt kilométereket meghibásodás nélkül. Engem nagyon emlékeztet az olasz Ciccolínára, de azt szerencsére nem vette meg a MÁV akkoriban.
  • Rumcájsz61
    #1923
    Semmi koncepció nem volt benne moscow, csak a pénz. Valakinek a valakije megtervezte jó pénzért. Ugyanúgy a BV-ék is el vannak nevezve, mind a három.
  • moscow7
    #1922
    Sziasztok!
    Lenne egy elég kérdésem. Miért van az, hogy egyes Gigantokat elneveznek?
    Csupán afféle jópofa dolog, vagy vmi koncepció van ezzel kapcsolatban?
    Csakmert ma láttam a "Kossuth Lajos" és Dr Verebély ööö keresztnevét hirtelen nemtom :$ Gigantokat Győrben. Mindketten nemzetközi gyorsvonatokat húztak. Ekkor jutott eszembe, hogy itt biztos tudna vki magyarázatot adni erre :)

    üdv
    Mosc
  • Tuvok #1921
    Az Usgyik is milyen jól megedződtek így, azóta mennek, mint a kisangyal . Csak néha találkoznak 1-1 szekérrel az útátjárón . Alföld ...
    :D
  • B0B0
    #1920
    Szegény motorvonatok a kritikától fognak meghibásodni, annyira izgulnak majd! :)
  • csgery
    #1919
    http://www.mav.hu/belso.php?kat=3056
    cask ezt találtam a MÁV lapján, kellemes csamegét mindenkinek:D )elég kevés, de megfelel)
  • Tuvok #1918
    Nyomtáv 1 435 mm
    Max. menetsebesség 160 km/h
    Tengelyelrendezés Bo’+2'+2'+2'+Bo’
    Legkisebb bejárható vágányív sugara
    - üzemi forgalomban (csatolt motorvonatok) 150 m
    - műhelymozgások során (nem csatolt motorvonatok, üresen) 100 m
    - ellenív R150 m - 6 m-es közbenső egyenes szakasszal
    Űrszelvény UIC 505-1
    Vonó- és ütközőkészülék síkjában mért hosszúság 74 078 mm
    Kocsiszekrény szélessége 2 880 mm
    Beszállótér magassága a sínkorona felső élétől mérve 600 mm beszállótér-padlómagasság
    Kerékkarimán kifejtett maximális teljesítmény 2 600 kW
    Kerékkarimán kifejtett állandó teljesítmény 2 000 kW
    Legnagyobb indító vonóerő 47 km/h sebességig 200 kN
    Az indító gyorsulás legnagyobb értéke 47 km/h sebességig 1.2 m/s²

    Az árukat nem írom be, mert mindenki elsírja magát ...