3800
  • B0B0
    #3680
    Hát anno volt róla egy doku film, abban azt mondták, hogy a fékezés is mágneses úton történik és pillanatok alatt meg tud állni, ha kell. Nyilván ennek korlátai vannak, 400-nál mondjuk nem tanácsos :)
  • dapple
    #3679
    Engem az érdekelne (nem tudom mennyire tartozik ide?), hogy a mágnesvasuton a vonat ha ha fékez,és megszünik a "vonzás", akkor azonnal meg tud-e állni? ...vagy valami hasonlóról tud-e valaki?
    Köszi!
  • Freedom88
    #3678
    szted. Olyan ramaty állapotban vannak, h na.
  • csgery
    #3677
    Ez mondjuk igaz:)
    De a Desirok csak nem használódtak el már annyira:D
  • allock #3676
    általában mindíg a pesti vasútat "fejlesztik" új vagonokkal mozdonyokkal, ide meg majd az elnyűtt 5-10éves régiúj cuccok jönnek ami már nemjó a pestieknek :)
  • csgery
    #3675
    Nem hiszem, hogy már selejteznék:D
    Bátyám mondta hogy ő is látott már Desirot Nyíregyen. Nekem még nemvolt szerencsém, mer ő ugye heti kétszer utazik salgóba.
  • allock #3674
    valaki jár a Debrecen-Nyíregyháza vasútvonalon? vagy Nyíregyháza-Miskolc?
    meglepődve láttam a minap egy desirot Deb-Nyír között :)

    lekerült valami leselejtezett ide? vagy csak véletlen volt
  • HiPPoNaX
    #3673
    Hatha erdekel valakit :]
  • Lackoooo
    #3672
    Szép!
  • B0B0
    #3671
    A tegnapi lengyelországi balhé:

  • allock #3670
    ha ilyen lesz elég csúnyácska lesz :s

  • allock #3669
    láttátok?

    mozdonyra van pénz meg a többire de a kocsikat kitakarítani luxus, ó miről beszélek, annak is örülnék ha a fűtés menne minden vagonban
  • allock #3668
    hát valahogy úgy
    meg a sztrájk kasszába xd
  • Punker
    #3667
    a főnökök zsebébe.....
  • allock #3666
    mint egy nagy terepasztal olyan a pálya :)
    csak itt van ilyen csóróság a vasúton, nemtudom hova megy el az a sok pénz amit a jegyekért elkérnek

  • B0B0
    #3665
    Hát igen, valahol ereje teljében a fejlesztés:

    cikk
  • B0B0
    #3664
    Hát igen. Szerintem a legtöbb MÁV vezető nem is látott még ilyet, jó ha a TGV-ről egyántelán hallott.
  • allock #3663
    itt itt
  • csgery
    #3662
    Itt laksz Szabolcs Szatmárban?:)
    Nem tudtam, hogy miket szállítanak, csak láttam őket (kettő összekapcsolva, pont akkor szálltam le Záhonyban).
    Itt a házunk mögött kb 400 méterre van a Záhony felé tartó vasút, nyáron szoktam is menni a rétre fényképezgetni, videozni egykét arrajáró mozdonyt:)
  • allock #3661
    floyd meg cer, azt hiszem ez a 2 magánvasút tevékenykedik erre
    április fele gabonát szállítottak
  • csgery
    #3660
    Előfordulhat, mindenesetre én már találkoztam ÖBB-MÁV és máv cargo-s Taurussal, a Softronic egyik gépével, Záhonyba a Floyd gépei is álltak már:D
    A MÁV Cargo egyik Tarusát viszont minden nap látom szinte. Szenes kocsikat húzogat:D
  • allock #3659
    mióta élek taurust még nem láttam ezen a környéken, gondolom ezis csak azért van mert litkébe hordja a cuccot az ipari park építéséhez
  • allock #3658


    komfort
  • csgery
    #3657
    Sziasztok!
    Én is csatlakozom néhány nem a legjobb minőségű képemmel:]
    Kisvárdán lakom (Záhony, Nyíregyháza között, és itt készítettem ezeket a képeket+ Debrecen: (bocs az esetleges nagy képekért)








  • Punker
    #3656
    na akkor 1-et én is, ha már szombaton vonatoztam:

  • Nohab
    #3655
    Pár remek fotó Oroszországból: Link
  • Nohab
    #3654
    Na akkor holnapi program: vasútfotózás.
  • Web mester
    #3653
    GySEV 1047 504 új ruhája:
  • allock #3652
    Péntek délután egy tehervonat mozdonya gyulladt ki a hodászi vasútállomásnál. Információnk szerint a Mátészalka felől közlekedő vonat már majdnem beért az állomásra, amikor a mozdonyvezetők füstöt vettek észre a mozdony motorteréből.

    Az elsődleges feltételezés szerint a motorolaj folyt ki eddig ismeretlen okból és ez gyulladhatott be. A dízelmozdonyt lekapcsolták és vakvágányra tolták. A mátészalkai és nyírbátori tűzoltók rövid idő alatt eloltották a tüzet. A vizsgálatba bekapcsolódtak a nyíregyházi tűzoltók is. Személyi sérülés nem történt, de az anyagi kár milliós nagyságrendű.



  • Nohab
    #3651
    Én is, én is, én is...




  • B0B0
    #3650
    Na én is lökök egyet:

  • allock #3649




  • Tuvok #3648
    áh, itt a magyarázat:
  • Tuvok #3647
  • allock #3646
    vákum keletkezett benne leszívás közben, nem tudom mi lehetett benne
    de sanszos hogy felül nem volt nyitva az a kis ajtó :D
  • w77d
    #3645
    ezzel mi történt??
  • B0B0
    #3644
    Ez azért derék, mint a kólásdoboz :)
  • Nohab
    #3643
  • Nohab
    #3642
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1084645442&no=4994]"Szabálytalanul használt gyomirtótól csúszó sín okozta a halálos horvát vonatbalesetet"[/url]
  • Tuvok #3641
    jók a körülmények ott is