3800
  • Shiwo
    #3760
    igen, valami hasonló volt, csak a tetején máshogy volt a "palack", amint említettem, illetve volt ajtaja is, úgy rémlik
  • Freeda Krueger
    #3759

    lehet ilyet keresel?
  • Tuvok #3758
    Hát akkor nincs ötletem, a gőzmozdonyok nagyon nem az én világom .. :)
  • Shiwo
    #3757
    nem, ennél rövidebb volt, a vezetőfülke picit magasabb a testhez képest, s mint említettem, volt egy tartályszerű izé rajta, középtájon, vízszintesen... jobban elkülönült, mint ezen, itt függőleges, és látszólag egybe van hegesztve a vonat testével... majd otthonról töltök fel esetleg valami paint-rajzot az alakjáról
  • Tuvok #3756
    esetleg ez ?

  • Shiwo
    #3755
    Hali,

    Pár hetet láttam egy tök jópofa mozdonyt Sopronban, szép zöld gysev-es színben... le akartam fényképezni, de mire előkapartam a telefonom és beüzemeltem a kamerát, addigra tovább ment...

    érdeklődnék tőletek, hátha tudjátok milyen típus, és van a neten kép róla...

    engem egy játékvonatra emlékeztetett, hasonló alakja volt, mint ennek a mesében szereplő mozdonynak, csak tán picit rövidebb hosszaránnyal rendelkezett, és volt rajt egy tartály-szerűség is (olyasmi alakja volt, mint a kindertojás belsejében lévő kis sárga műanyagnak, vízszintesen eldöntve)

    esetleg van tippetek, hogy milyen típusú mozdony lehetett?
  • vizes
    #3754
    A múlt héten Kisbörzsönyben készült a kép.
    Királyrétről lefelé pedig már a mozdonyról nézhettem a tájat.

  • Freedom88
    #3753
    Igy van. Olyan gépen járni, ahol a meggyújtott cigidbe bele se szívsz, de dobhatod el, mert a nikotinnal jól lakott a szellőzőmotor meg amikor az uborka ezerrel az ablakban van és a Bz ordít 80km\hval, olyan mintha 230al mennél. Ezek a fílinget, ezért sz@r a vasutas élet :)
  • allock #3752
    :D
  • v43 001
    #3751
    Railjet:


    Saját kép Kelenföldről.
  • Willenbrock
    #3750
    Az ilyen jellegű mozdonyok tetszenek.
  • Willenbrock
    #3749
    Ez legalább valódi mozdony.Nekem valahogy a motorvonatok nem tetszenek-ezek a szerelvénnyé összeállítható piros csodák.Nem valódi mozdonyok.A nagyerejű orosz villanymozdonyok viszont tetszenek.
  • Willenbrock
    #3748
    Meg a németek is csináltak hasonlót csak turbina helyett belsőégésű motor+légcsavar kombót tettek a gép tetjére.Sínzeppelin volt a neve.
  • v43 001
    #3747
    Nagyon szép kép Tetszenek ezek a Traxxok :)
  • Tuvok #3746
    Ja, és mit tudnak ezek az igazi "feelingről" ?
    Ahol nincs V-betűs tábla, talpfák és alakjelző, az nem is igazi vasútvonal !
  • Tuvok #3745
    Átlag utazósebességem 40 km/h, 60 fölött már rosszul érzem magam, 80-as vonatnál leváltót kérek .
    :D
    De ez ..
  • Freedom88
    #3744
    személyvonat közlekedik Martonvásárra!:)))
    Hát igen, ez már tempó, csak köze nincs a mozdonyvezetéshez.
  • allock #3743
  • Freedom88
    #3742
    vad tempó :)
  • Freedom88
    #3741
    kocka szili a tégla szili mellett...
  • allock #3740
    tetszik ez a szerelvény :)

  • allock #3739
  • v43 001
    #3738
    Fújj már :/ hogy néz ez ki? Ez nem rakéta... :( Okádni való :S
  • B0B0
    #3737
    Bazz, ez meg mi a frász. Lerí róla, hogy a ruszkik csinálták :)

    Mondjuk az amcsik is kreáltak egy ilyen szörnyet:
  • vizes
    #3736
    Ezt láttátok már?




    Még van néhány kép róla ITT.

    És még néhány kép ITT.
  • kisbakter91
    #3735
    Amúgy teljes mértékben egyet értek veled Tuvok :)
  • v43 001
    #3734
  • Magnumrolcsi
    #3733
    Tökös vagyok.

    Uncsim haverja is mozdonyvezető, itthon(csak belföldön) járkál valami román(cég) mozdonyokkal és tehervagonokat húz.
  • v43 001
    #3732
    Hát az szar lehetett... :S
  • Freedom88
    #3731
    első önálló szolgálat...rögtön 1 öngyilkos.
    Számítok majd ha egyszer nyugdíjba megyek kopp-kopp, hogy az utolsónál is fogok, közbe kihagynám. Nem hiányzik a herce-hurca utána. Öngyilkost még sajnálni se tudom.
  • Tuvok #3730
    Az nagyon változó, van aki úgy megy nyugdíjba, hogy egy gázolása sincs, van akinek már bőven 20 fölött ..
  • 7th uwu
    #3729
    A mozdonyvezetőknek kemény gyereknek kell lennie. Bár nem tehetnek ellene, a gázolások leki problémákat okozhatnak.
    Ha lelkileg felkészültél a gyilkolásra, már mehetsz is vezetni:D

    Egyébként tud valaki statisztikát, hogy egy mozdonyvezető átlagosan hány embert gázol el mondjuk 10 év alatt?
  • Teppik Amon
    #3728
    a hwsw ideilló topikjában van kép a mávos traxról
    ehune. most épp az utolsó poszt az
  • Magnumrolcsi
    #3727
    Szerda vagy csütörtök este láttam egyet, épp a debreceni Nagyállomásra futott be. :O
  • Freedom88
    #3726
    ááááh...MÁV külön igényeket kért és hát ezeket le kell külön gyártani. Oké, hogy a főbb gépcsoportok ugyanazok, de azok sincsenek raktáron ezrével. Ha már 1 modul megvan, a többit már nem nagy kunszt legyártani, aztán meg összeszerelni.
  • Freedom88
    #3725
    sokáig..NKHtól függ igazából szerintem, meg hát van erre egy előírás, hogy ilyenkor milyen próbákat kell teljesíteni.
  • Nohab
    #3724
    Elméletileg a válság előtt 50 + 100 darabról beszéltek, de most 25+25 darab lesz.
    De hogy miért ilyen erős gépeket kellett vásárolni? Optimisták voltak, vagy csak hasonlítani akarnak a nyugatra?
  • Tuvok #3723
    Lassan nem lesz 2 mozdonyvezető, akinek ugyanolyan gépre van típusa ..
  • Tuvok #3722
    Amúgy nem értem miért kell 100 féle mozdonyból mindig 10-et venni, ahelyett, hogy 10 féléből lenne 100 ..
    A Taurus nem volt rossz vétel, végülis 3-4 kocsis IC-ket, meg 5-6 kocsis EC-ket hordanak .
    A 2000 tonnás szénvonat elején meg bőg a Szili 60-nal ..
    A Traxx is kicsit túl van méretezve a magyar igényekhez, a 3000 lovas Szili minden igényt kielégít, egy hasonló kategóriájú kisebb gépből kéne 200 db., sem mint 6-7000 lovas drága és kihasználatlan vackokból 10 meg 25 .
  • Tuvok #3721
    De gondolom a Bombardier egyébként is futószalagon gyártja a Traxx-okat, meg raktáron is van nekik pár, így beleteszik a megfelelő EÉVB/ETCS berendezést, meg lefestik a megrendelt színre, és mehet útjára .