12
  • Cvd
    #12
    A torrent soha nem fog a fizetős sorsra jutni. A decentralizált rendszereknél nincs központi szerver amin keresztül ezt könnyedén megtehetik, és aki használni akarja az kénytelen fizetni. Maximum indulhatnak az ingyenes oldalak mellett fizetős oldalak is, amiket emiatt senki sem fog használni.
    Én attól sem félek hogy Bram Cohen beállt a kiadók mellé. Ha az van hogy lefizették és mostantól minden erejével a kiadók érdekei szerint dolgozik, akkor sem tehet semmit a jelenlegi ingyenes torrent ellen. Én inkább lehetőséget látok a dologban, végre egy olyan ember is került oda akinek talán van fogalma arról hogy milyen irányban kell elindulni és megreformálni a piacot úgy hogy mindenki jól járjon, a mostani feljelentgetős módszer után. Persze egyedül és rövid időn belül nem fogja megváltani a világot, de ha egyszer felfogadták, akkor valamennyire csak hallgatnak is rá, akkor pedig egy kis lépést megtehet végre jó irányban.
  • Csaba
    #11
    Miért, nem olyan rossz az. Én a Kazaa-n mindig megtaláltam azt, amit kerestem. Csak tudni kell keresni.
  • EvilDevil
    #10
    Napster, Imesh... ezek mind fizetőssé válatak és Bram Cohen-nek "hála" lassan a Torrent is erre a sorsra jut...
  • bertino
    #9
    muszáj nekik
  • Hegyikecske
    #8
    HAJRÁ kaZaA kiadók:
  • sonicXX
    #7
    ARIA? Hmm... Pereljük be őket: a nevük antiszemita kifejezés!
  • PLaci #6
    LOL!

    Aki kazaa-val tölt az meg is érdemli...
    Mára már csak mp3-ak letöltésére használható, de arra is csak korlátoltan... Tele van fékekkel.

    1ébbként, ha a Kazza behalna:
    ed2k hálózat: eDonkey2000 (eredeti kliens), eMule (ajánlott kliens, nyílt forráskódú, 99.9%-ban tud magyarul, szerverek nélkül is működőképes /KAD/), Shareaza (több p2p hálózatot használó, mára már nyílt forráskódú kliens), sok egyébb kliens. :)
    bittorrent: azureus, bittornado, shareaza, 1000 más kliens. :D
  • MacrosTheBlack
    #5
    aki szerint a Sharman ezzel elszalasztotta az egyetlen esélyét, és bizonyítékát adta, hogy nem kíván küzdeni az illegális fájlterjesztés ellen.

    Nem is nekik kell, arra ott van a sok népnyúzó bűnszervezet.
  • k0zi
    #4
    Az internetszolgáltatók sem tesznek semmit az illegális fájlcsere ellen, csak emelik a sávszélességet.

    Egyébként vegyünk legális zenei cdket meg filmeket és akkor csomagolnak hozzá rootkitet meg olyan dolgokat, hogy sehol nem tudod lejátszani, de a kiadóknak már fizettél. Így a szegény meglopott zenészek meg tudják venni a 2. magánrepülőjüket is...

    Bezárják a Kazaa-t akkor a cégtulajdonosok megszüntetik a céget, átnevezik a programot lefordítják és megjelenik Bazaa néven. Aztán kiadók kezdhetik előről a pert.
  • Savmacska
    #3
  • HappyBoy
    #2
    Meg kéne terraformálni ezt a bolygót a kiadók szerint, mert velejéig fertőzött mindenki!
  • TommyGun
    #1