155
Hány magyar slágert importáltak \"kintről\"?
  • sapkafej
    #75
    szóval melyik a Surfpunk eredetije?
  • TheReMiXeR
    #74
    Ja meg az Puff dedddike volt : elestem a motorommal című száma :)
  • TheReMiXeR
    #73
    hát nem azt :)
  • Gabyee
    #72
    Led Zeppelin-Kashmir vs puff daddy-come with me(godzilla zenéje)csak a fő riffek de hát az eredetit is az vitte és ezt pufi is tudta,szánalmas
  • mikszer
    #71
    Nem láttam a Fókuszt a retek klubbon :) és a topicot már korábban el akartam indítani. Csak most került rá sor.
    Nem nézem a retekklubot.

    De azért látom, van forgalom...
  • mikszer
    #70
    Há' mit jelent? :)
    Amúgy meg, MOST már nem mondják, hogy a Geszti saját száma (semmi bajom Gesztivel), de az elején így Magyarország, úgy Magyarország, hú milyen jó, hogy a magyaroknak is van végre SAJÁT Mo-t dicsőítő száma... én kapásból tudnék mondani 5 dalt, ami fedi ezt a típust, és évek óta megvan, ráadásul magyar szerzemény... Hallgassatok Kormoránt pl :) , meg (no politika) a Fidesznek van pár ilyen dala (Kitörő örömre lelj.., stb). Azokat persze nem nyomják, de jó tudni, hogy nem Geszti az első, akit megihletett a hazaszeretet. ;)
    Ja, van még koppintásom is:
    Police: Every Breath You Take - ezt valami külföldi rapper pakolta be a számába (nem tom ki), és ezt a reppet asszem Dopeman írta át magyarra. Tripla combo :))
  • PyRex
    #69
    Viszont Sub Bass is hibásan koppintotta le :)))))))))
  • PyRex
    #68
    de úgy is lehet fordítani :)
  • Shortstop
    #67
    na mivan láttad a fókuszt a retek klubbon?
  • berlinboy6329
    #66
    Én ismerem.Legalábbis névről.
  • TheReMiXeR
    #65
    ennek örülök, hogy van aki ismeri az eredeti felvételt!

  • TheReMiXeR
    #64
    bocsika, de az Dr.Alban - its my life amire Te gondolsz
  • TheReMiXeR
    #63
    a No Woman No Cry nem azt jelenti, hogy Nincs Nő, Nincs Sírás
  • tigeroo
    #62
    The Zephyr Song?:)
  • PyRex
    #61
    Pl. nem tudom ismeri-e valamelyikőtök Chicane - Saltwater című zenéjét. Na annak az eredetije egy kelta zene, az sem rossz, de amit Chicane kihozott belőle, az számomra a világ egyik legjobb zenéje. Mind a mai napig. Innentől kezdve nem érdekel, hogy milyen volt az eredeti :)
  • PyRex
    #60
    Hát, nem tudom. Szerintem meg jobb lett, mint az eredeti. Én a magam részéről akkor tudok utálni egy feldolgozást vagy koppintást, hogyha alulmúlja az eredeti alkotást. De ha a koppintás jobb? Akkor én elismerően hallgatom meg.
  • Sné Zsuzsa
    #59
    akkor sem eredeti...ez nekem olyan, mint ellopni egy ötletet....lehet, hogy sok ember szemeibe könnyeket csalt, de ez most valahogyan nem vág ide nekem...

    Én az értékéről beszéltem, nem arról, hogy mi a hatása....nekem akkor is koppintott szar marad, főleg, ha úgy próbálják eladni, mint vmi extra nagy, "hova fossak" dolgot...mert, hogy ez népszerű lett, nyomták is a TV-n...mintha arra hívná fel a figyelmet:

    "Te nézd már a Magyarok milyen kreatívak! El tudják énekelni másnak a számát, hogy átírták! WOW"
  • PyRex
    #58
    De már ne is haragudj: ha valakinek megtetszik egy dallam és úgy gondolja, hogy a saját szövegével ki tud belőle hozni nagyon nagy dolgokat (Geszti megtette, mert sok száz (ezer?) ember szemeibe könnyeket csalt!), akkor miért ne tehetné LEGÁLISAN? Tehát úgy, hogy az eredeti dal szerzői erre engedélyt adnak...?
  • zakika
    #57
    ha mar gesztinel tartunk, akkor a Rapulok - Zuga a volga szama tiszta 2 unlimited - Twilight zone (vagy valamelyik mas)
  • Sné Zsuzsa
    #56
    nekem igen...kár hogy nem vagyunk képesek teljes egészében saját zenét kitalálni...nekem ez csalás, lopás...lopás, mert aki gondolkozott a szám dallamán, hangulatán azt egy meghallgatás után a nagyokos magyarok lekoppintották...hát ez egy fos munka a szememben, így nincs értéke
  • PyRex
    #55
    Amúgy ha koppintás / feldolgozásról van szó:

    Scooter-nek rengeteg száma...
    Master Blaster-nek rengeteg száma (de ők legalább hivatalosan is elismerik, hogy régebbi italo-disco slágereket újítottak fel)

    Sub Bass Monster - Nincs nő, nincs sírás c. számának a basszus alapja ugyanaz mint a "No Woman, No Cry" c. dalban - és jéé: még a cím is stimmel :)

    Ogli G - High Rollers-e is feltűnően hasonlít egy külföldi rapper zenéjére :)
  • PyRex
    #54
    Kedves Zsuzsa.

    Senki sem állította, hogy Geszti saját száma, csupán azt, hogy szöveget írt rá Oláh Ibolyának. És az, hogy a dallam nem eredeti, semmit nem von le a szám értékéből szvsz.
  • Sné Zsuzsa
    #53
    na az jó :)
  • McGrady
    #52
    popba volt
    Abba nagyon kira
  • Herr Lehrer
    #51
    azok között van jó
    de popba nincs
  • McGrady
    #50
    nekem a disco meg az összes elektronikus zene (ne nézz ide, Vinyl)
  • Sné Zsuzsa
    #49
    én is :)
  • Herr Lehrer
    #48
    a stilusok közül a pop az amire asszem nyugodtan mondhatom hogy utálom:D
  • berlinboy6329
    #47
    Csak nem popban. Ez jó válasz.Abban nincs és nem is lesz számomra.
  • Sné Zsuzsa
    #46
    azért vannak jó számok, csak nem popban..


    pl. itt van a Pokolgép Itt és most-ja
    (ha jól tudom, tőlük van)
  • berlinboy6329
    #45
    Ja,de ez csak a béna pop-nál van így ami szvsz fos.Én trancet nyomok,igaz én is úgy csinálom h más dj-k(pl.:alphazone) számainak midiét importálom be, de megnézem h milyen és abból az anyagból 1 teljesen új az eredetihez 1ÁLTALÁN NINCS köze. Még jó h trancehez nem kell ugrálni. ::-)
    Csak jó felszerelés kell hozzá meg 1 olyan menedzser aki jó, meg nem Mo.-n kiadni hanem külföldön, mert ott többre tartják(pl.: Németország) nem mint itthon mert itthon 1 éppkéz-láb kira magyar szám sincs.
  • McGrady
    #44
    elég ha beugatsz a médiának, úgy felkapnak mint egy szart, ami megtanult beszélni
  • Sné Zsuzsa
    #43
    vagy legyen més a börszíned :SDSD
  • bens
    #42
    : ) manapság nem akkor leszel híres zenész, ha tehetséges vagy, hanem akkor, ha jól nézel ki, és jól tudod dobálni magad a színpadon. ja, és fontos, hogy legyen egy gazdag manager ismerősöd : D
  • Sné Zsuzsa
    #41
  • Tomo15
    #40
    Mert nem Roma...
  • Sné Zsuzsa
    #39
    Amúgy szerintem ez a leggázabb....és még úgy lett feltüntetve, hogy ez Mo. száma, meg, hogy Geszti alkotása...egyszerűen akkora csalódás volt, amikor megtudtam, hogy nem is a miénk eredetileg....

    Oláh Ibolya: Magyarország = Cirque de Soleil: Allegria

    de futtatni, futtatják....
    csak tudnám az ÉV HANGJÁT, azt a dagit, miért nem futtaják...

    -na vajon?!-
  • joebacsi
    #38
    az edda összes tuctucosított változatáért kezeket törnék, meg ez a kozmix féle demjén megszégyenítés is minimum életfogytiglan (mégha szerzodessel is koppintottak)
  • blackgamer
    #37
    Plastic Bertrand - Ca Plane Pour Moi

    vicces mert francia
  • partotmos
    #36
    hi
    és mi a helyzet azokkal a reklámzenékkel, amelyek jól ismert, híres dallamokat(vagy csak részleteket) használnak (pl a híd a kwai folyó zenéjének részlete - vagy felhangjai vmelyik ótvar reklámban)
    igénytelen plagizálók. biztos nincs pénze kreatív zeneszerzőkre a csóró reklámozóknak...