Segítséget kérek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

REXCraft
#3727
okés

#3725: most pont azt csináltam visszavettem annyira

#3724: az lesz pedig nem akartam csak dx10-es vga-t venni ugyis most jönnek nemsokára a közép és also kategoriások 😊

JAG1
#3726
Jahh sima, normál üzemben telepíts.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3725
Mepróbálnám vissza venni 64MB-re.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3724
Aham...

Ez azért kell, mert az új driver sokszor fenthagy szemetet.

Ha ezek után is szemetel, ki kellene próbálnod egy kölcsön vga-val, mit mûvel a vasad. Lehet, hogy végét járja a karid.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

REXCraft
#3723
nem hiszem...128-on volt alapbol és ahhoz nem nyultam..de megprobálom majd lejjebb venni..
és igen az van

nah mindjárt megprobálom...csökkentet modba is tegyem vissza fel vagy azt sima normál üzemmodban?

JAG1
#3722
A biosban nem állítottál túl magas Graphics aperture Size-t a vga-nak?
Alaplapi chipset driver fent van?

Ha ezek után sem mûxik, töröld le a drivert csökkentett módban és tedd fel újra. Fontos a csökkentett mód. F8 bootoláskor.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

REXCraft
#3721
sry elirtam...
93.71 van

REXCraft
#3720
már ellenöriztam vagy 50x és folyton a helyén volt

amugy megnéztem az a nv4_disp.dll az a VGA illsztöprogramjának egyik föbb része...
ujra is raktam azt is de azután is fent maradt a hiba...

JAG1
#3719
Nemtom', hogy lehet 93.81, amikor csak 93.71 van.
Ezt szeded le?

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3718
Érdemes lenne megnézned még, hogy nem csúszott e ki kicsit az AGP slotból a VGA, De 90%, hogy softver gond, a .dll hibaüzi miatt.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

REXCraft
#3717
multhonapban ez megtörtént...azota a 93.81 van...raktam vissza régebbit is,az se segitett...de azért megprobálom most is

még a régebbi gémek is mint pl.Far Cry annál is jelentkezik a hiba (pedig régebben simán játszottam vele )

JAG1
#3716
NVidia oldalról tölts le friss drivert elsõ körben.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

REXCraft
#3715
Hello

lehet nem teljesen idekapcsolodik de azért megkérdem...

egy ideje vmi baja van a gépemnek játék közben (és vmikor máskor is)
tehát egy bizonyos idö mulva (legyen az 5,10,30,120perc) teljesen lefagy a gép...elöször csak a kép akad be...majd a hang is, végül kikapcsol a monitor ("No Video Input") csak ujrainditással tudok rajta segiteni...
mostanság már textura hibák is jelentkeznek a gémekben és vmikor filmnézés közben kapcsol le a monitor az elöbbi hibával 😞
párszor kaptam kékhalált amiben egy bizonyos nv4_disp.dll fájlra hivatkozott 😞

nVidia Geforce FX 5500-öm van már 2 éve és csak az utobbi 2honapban jelentkezett ez a hiba 😞

aki tudja hogy mi lehet a hiba vagy hogy mit probáljak meg az pls irjon<#help>

Köszönöm....

JAG1
#3714
Hogy mije milyen? :-)

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

dragon11
#3713
Szerintem is vehet nyugodtam mert egyáltalán nincs köze ahoz hogy milyen a több chip-je.

JAG1
#3712
Melyik volt az a bolt, azt had kérdezzem már meg? :-)

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3711
A RAM sebessége átlagosan 3.2Gb/s
A (SATA)HDD sebessége átlagosan 300MB/s

Ebbõl is látszik, hogy a RAM több mint 10* gyorsabb. Az adatok hozzáfére a tizedére csökken. Minél többa a ramod, annál több infóhoz jutsz, töredék idõ alatt.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3710
Az 1GB manapság igencsak határeset. Eleve az XP felzabál kb.:100MB-ot ha csak elindítod. Egy két progi, fõleg a grafikai progiki zabálják a memóriát.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

JAG1
#3709
Úr isten. Ki mondott ekkora baromságot?

Ramból sosem elég. Semmi, de semmi köze a ram mennyiségének, a géped erõsségéhez.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

fery02
#3708
Nemtom te játszassz-e. Mert lassan sajnos a játékok már megkövetelik azt a 2 gigát. A Vista meg végülis már létezik, és úgy hallottam, hogy azis igazán jól, csak 1.5 giga fölött érzi jól magát igazán.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

Saddalim
#3707
szerény véleményem szerint ebbe most nem kell memória, tök felesleges, gondolom xp-d van az alá bõven elég. majd mondjuk 3-4 év múlva vista alatt esetleg, de addig nem kell. pláne nem még egy giga. ebben a vasban itt mellettem 512mb van és baromi jól megvagyok vele

dragon11
#3706
Én szerintem vehetsz nyugodtan ramot,de csak szerintem!

fery02
#3705
RAM bõvítésen gondolkodom mostanában. Már ki is terveltem, hogy a mostani
összesen 1 giga mellé veszek még egy gigát, az alaplapon még pont van hely egy RAM modulnak. Hiába, a mostani progikhoz már nem árt a memória mennyiség. Igenám, csak hogy nekem a boltban azt mondták, hogy semmi értelme se volna a memória bõvítésnek, ugyanis a gépem nem elég erõs hozzá, és nem használná ki teljesen a memória mennyiséget. Ebben van valami szerintetek? Állítólag akkor volna értelme, ha mondjuk 3800-as volna az AMD-m. A gép adatait az aláírásban láthatjátok. Azért írtam ezt most mind le, mert sok hozzáértõ ismerõsöm azt mondja hogy megéri venni RAM-ot ebbe a gépbe, csak egyedül a számtekboltba mondták hogy nem :S

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

dragon11
#3704
Jól meg mondtad<#eplus2>

zeli
#3703
"ilyen"-re gondoltam😊

Everybody repeat after me... We are all individuals. If you're going through hell, keep going.

Saddalim
#3702
a DHCP-t jól csinálja, nincs IP-ütközés senki között, akkor is csinálja ha pl csak 2en vagyunk a hálózaton

Saddalim
#3701
getright

dragon11
#3700
Semmire.

Kontrakcio
#3699
Sziasztok!

Komplett weboldalt h tudok leszedni h minden megmaradjon? próbáltam de több szintes a cucc de csak max az elsõ 2 szintet tom lementen.. .:S vmi progit tudtok nekem ajánlani?

elõre is köszi!

üdv: Kontra

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

JAG1
#3698
Adjál fix IP-ket a gépeknek. Egyrészt sokkal gyorsabb lesz a bejelentkezés, hálózat tallózás, másrészt kizárod a DHCP kiosztási gondokat.

[BF3 0.5K] [FH2 0.5K+1][BF2 133333] [BF2 152K] [BF43 0.2K] [BF43 0.4K] [BF2 155K] Különben kinyomom a szemed, eltöröm a lábad, aztán mehetsz, amerre látsz...

Saddalim
#3697
"ilyen"? mire gondolsz? 😄

zeli
#3696
egy ilyne segítségkérõ topik mindig forgalmas..

Everybody repeat after me... We are all individuals. If you're going through hell, keep going.

dragon11
#3695
Tudom hogy most forgalmas a topic,mondjuk addig jó míg forgalmas nem?

Saddalim
#3694
a dolog 1ébként kiterjedt az egész hálózatra...

Saddalim
#3693
elolvasom, csak a 1 percbe nem mindig fér bele minden válasz... :S

dragon11
#3692
Saddalim:Elolvastad a #3685-ös hozzászólásomat?Mert szerintem segítenek ott neked!

fery02
#3691
Tudom, hogy nem a megfelelõ topicba írom, de itt találom a legsegítõkészebb embereket😄 Az a gondom, hogy nem értem hogy mért van az, hogy a digitális fényképezõgéprõl, ha egy fényképre, mint fájlra rámegyek, hogy másolás, akkor a gépre akárhová is raknám, rá tudok kattintani olyanra, hogy beillesztés, de nem csinál semmit sem :S Akinek van ötlete szívesen várom a véleményét. Nemrég még mûködött pedig.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

Saddalim
#3690

zeli
#3689

Everybody repeat after me... We are all individuals. If you're going through hell, keep going.

trimre
#3688
Telepítsd a gamepad driverjét és a játékban keresd a "ForceFreedback"-ot...

CoolerMaster Elite 330, ASUS M2N-E SLI, AMD Athlon64 X2 3800+, 4*512 MB DDRII 667 MHz, nVIDIA GeForce 7950GT 256MB, SAMSUNG 250GB SATAII, SAMSUNG 500 GB SATAII

#3687
helo,abban kéne segtség,hogy van egy saitek P480-as rumble gamepadom,de mondjuk az nhl-be meg eddig sehol sem rezgett,hol lehet ezt beállítani,vagy akár játékon belül az nhl-be hol?
sdg
#3686
Tört Half Life 2 akarok fölrakni de az indításnál ez a hiba üzenet jön ki: "Unable to get IFileSystem interface from filesystem factory" - Már próbáltam azt, hogy csinálok az asztalon egy parancsikont, de sehogy nem megy! Kérlek segíts.<#worship>

dragon11
#3685
Ajnálom figyelmedbe ezt itt adnak választ neked!

zeli
#3684
persze, mert a rooter az ottvan, vagymi😄
hát akkor nemtom, kérdezz meg valami hálózatspecialisa-ismerõst..

Everybody repeat after me... We are all individuals. If you're going through hell, keep going.

#3683
hy mindenkinek A NFS UG 2 vel játszom és játék közben állandóan kidobál valami hüly hibaüzenettel pedig eredeti a game. segítsetek légyszi kösz
#3682
helló mindenkinek má megin én vaok😄😄
Ezt írja ki az egyik játéknál: COULD NOT CREATE DIRECT3D DEVICE
mit csináljak????
köszi
hellóó
Saddalim
#3681
szolgáltatónak nicns köze ehez, a többinek megy. húzogatás megtörtént. jut eszembe, mégegy érdekesség: a router setup oldala is bejön :S

zeli
#3680
én sem nagyon találkoztam ilyennel. hívd fel a szolgáltatót, azok biztos tudják. vagy próbáld meg, hogy kihúzol mindent mindenhonnan, azt újra😄

Everybody repeat after me... We are all individuals. If you're going through hell, keep going.

Saddalim
#3679
idõközben kivételesen nálam is felmerült egy igen érdekes probléma:
itthon elég nagy hálózat van (a társasház fele (5 lakás) 1 netet használ), így aztán elég sokfele van osztva a net, imígyen:
fõrouter(5 gép innen) - 1 switch(3 gép innen) - 1 switch (3 gép innen)
/plusz 2 gép WLAN-on//a switchek a gépekhez pluszban jönnek/
szóvel elég sok gép van, de eddig ment mindenkinek minden normálisan. nemrég az egyik gép zsinórját véletlenül kihúztuk (vagy kicsúszott, mind1). amikor visszadugtuk, egy másik gép (történetesen ez) nete elszállt. ki-be huzigálás, semmi nem segített.
most jön a szép része. router-újraindítás után a gépen kb 1 percre visszajön a net, aztán elszáll. a még érdekesebb, hogy ha ez alatt az 1 perc alatt pl. msn-be bejelentkezek, akkor vígan tudom használni amig csak akarom, viszont a net elszállása után már nem lehet vele bejelentkezni.
próbáltuk egy másik slotba dugni a gépet, de ugyanezt csinálják, viszont más gépek ugyane(zek)re a slotokra dugva tökéletesen mennek.
én még nem találkoztam ilyennel, gondoltam hátha van vkinek vmi ötlete mi lehet ez...

Saddalim
#3678
jólvan, haladás 😄