20
  • Troppauer
    #20
    Az nem tunik senkinek fel, hogy az a tetu winfos, ha beteszek egy cd-t, - mindegy, hogy mi van rajta - elinditja az autostart-ot ????
    Es ha en csak meg akarom nezni a cd tartalmat ?????? (tudom, nyomjak shift-et....)

    De az atlag looser nem tudja !!!!!!!
  • Caro
    #19
    Itt most nem ez a lényeg, hanem az, hogy ennek a sony-hoz semmi köze.
  • valaé valaé ná
    #18
    Az nincs. Van viszont egy rakás per a magáncélú felhasználók ellen, horribilis összegekre.
    Melyik a jobb ?
  • Caro
    #17
    Igen, mi is német példát vettünk át, de ez nem nemzetközi.
    Az USA-ban pl nincs.
  • dez
    #16
    "3)ez csak nálunk van, és egy nagy szemétség"

    Szerintem nem. Nemrég arról volt hír, hogy N.o.-ban egyenesen a PC-kre (legalábbis kész konfigokra) is ki akarják terjeszteni.
  • arty
    #15
    ezt a securomért kapja a sony :D

    1:1
  • Caro
    #14
    1)ugyan miért?
    2)pont azért lett volna a rootkit, hogy néhány másolást engedjen
    3)ez csak nálunk van, és egy nagy szemétség
  • HappyBoy
    #13
    A sony csak az érdekeit védi, mint ahogy itt is egyesek, akár hazugságok árán is.
  • dez
    #12
    Hát igen, ha a M$ az ellenfél, 2m-es betontöbbel kell védened a valagadat...
  • Fairfax
    #11
    Erről van itt szó.

    Ja és mindenkinek : úgy írtam le a szerény véleményemet, amellett , hogy utálom a sony-t mint a sz@rt.
  • Fairfax
    #10
    Ennyire hogyan érthetted félre azt amit írtam ????
    Az a lényeg hogy túlspirázta a média az egészet, naaaaaaaaaagy felfújt lufi, teccikérteni?
  • Zedas
    #9
    "Egyikőtök sem veszi észre, hogy a Sonyt csak le akarják teljesen járatni a konkurensei?"

    "Talán mégsem kéne bedőlni mindennek ami a médiában megjelenik"

    Te most miről beszélsz ember? Szerinted ez csak egy hírlapi kacsa???
  • quentit
    #8
    Ne legyél már korlátolt. Az MS álltalában nem szándékosan csinálja ezeket. A Sony viszont szándékosan törekszik rá, hogy
    1. sebezhetőséges vigyen a rendszerbe
    2. megszegje a törvényt, azaz ne adjon lehetőséget arra, hogy én biztonsági másolatot készítsek a CD-imről. cserébe akkor élethosz garit kellene rá adni, azaz garantálni azt, hogy ha elromlik a CD, akkor 25 év múlva is azonnal kicserélik.
    3. ráadásul az üres CD-kre meg memóriakártyákra is tesztnek szerzői jogdíjat, méghozzá baromi sokat, az adathordozó árának akár 50%-át. Míg egy CD pl. 70-80 forint körül van addig csak ez az artisjus címke önmagában vagy 30-40 forint.
  • mrzool
    #7
    Látom a moderáció faszán működik.. Végül is ha nektek jó, hogy egy 1 hónapos hírt tálaltok frissnek...
  • pemga
    #6
    Jaja, ms többet hibázott, mégsem lett belőle soha ekkora botrány :). Volt már vírusos win installcd (asszem még win95-nél), backdoor-okat nyitogató patch (ez a pár hónapja volt), sechole (egyébként ez is egy activeX cucc, amiről most szó van). Volt belőle valaha is ekkora probléma? Felelős volt az MS a Nimda, Sasser (tetszőleges vírus neve behelyettesíthető) -nek lehetőséget nyitásért? Egyáltalán emlékszik ezekre bárki is? :).
  • sped
    #5
    Sony elmehet a p*ba. 2 éve vettem egy Sony minidiscet, ami Mp3-asnak volt a dobozán feltüntetve. Valójában a hozzá adott MagicGate szoftverrel kell rátölteni a zenét, de előtte átkonvertálja a Sony ATRAC formátumába. Nem lenne gond, bár már ez sem tetszett. A program olyan mértékben bugos, hogy 3 konvertálásonként lefagy úgy, hogy az egész gépet újra kell indítani. Frissítés nincsen hozzá. Neten találtam egy fórumot ahol több ezer felháborodott felhasználó követelt frissítést. Nem volt. Sony, dögölj meg. ATRAC, XCP, MemoryStick, MiniDisc. Mit képzelnek ezek? Nem diktálsz Sony. Már nem.
  • FTeR
    #4
    nem, nem vettük észre.
    tod, ott kezdődik a dolog, h nem szabad lehetőséget adni rá.
  • Fairfax
    #3
    Egyikőtök sem veszi észre, hogy a Sonyt csak le akarják teljesen járatni a konkurensei? Én sem szeretem a Sony termékeit, mert a minőségük enyhénszólva nem arányos az árukkal. Mindenki tudja ,hogy a Sony gazdasági nehézségekkel küzd ( nem is kicsikkel ) és a konkurensei ezt szeretnék meglovagolni. Talán mégsem kéne bedőlni mindennek ami a médiában megjelenik.
  • irkab1rka
    #2
    Szerintem a SONY a legnagyobb hax0r cég cég :)
  • Zedas
    #1
    Nagyon remélem hogy nem tudják elsunnyogni a dolgot a Sony-nál. Ez az egész ügy annyira felháborít hogy hihetetlen.

    Egyébként ez pl. engem arra ösztönöz hogy még véletlenül se vegyek több audio-CD-t, hanem inkább letöltsem a zenét a netről. Gondolom az a Sony politikája, hogy szívjanak csak a becsületes emberek.