41998


photoshop-banner.jpg
  • Adamcsaka
    #41998
    Én már csak festek és nagyon ritkán képszerkesztek, de akkor is már csak Gimp, Krita, Fire alpaca, Sketchbook stb szoftverekkel. A photoshop már simán nélkülözhető az ingyenes szoftverek tömkelege miatt, de elismerem, hogy a leginkább felhasználó barát és élvezhetőbb szoftver a lelkem számára. Talán van valami projekt ötleted, aminek többen nekiállhatnánk? Emlékszem rád egyébként még amikor még fénykardokat és autómodelleket tuningoltunk satöbbi.
  • Adamcsaka
    #41997
    15 évvel ezelőtt még szerettem itt a többiekkel közösen alkotni, de olyan szinten pénzközpontúvá váltak az emberek, hogy photosoppal játszani akármennyire is jó volna;már a képben van az a.i által generált lehetőség is. MIt szeretnél akotni?
    Utoljára szerkesztette: Adamcsaka, 2023.09.04. 15:58:02
  • Bexter
    #41996
    Mindenki abba hagyta?
  • Dynamic
    #41995
    Kicsit pepecs munka. Behúzod Illustratorba, rajzolsz egy négyzetet, és a fekete részeket (a "lyukakat"), megrajzolod külön-külön pen toollal. Utána pathfinderben kivonod a négyzetből az objektumokat és így marad a rács, amit meg gradienttel kitöltesz. Persze a gradinetet is be kell állítanod, több lépcsős átmenet van benne.
    Utána még csinálsz alá vetett árnyékot, tetszőleges módszerrel. Duplikálással vagy drop shadow-val.
    Az alatta lévő pattern, meg már rutinmunka.
  • Szeki26
    #41994
    Sziasztok !

    Egy ilyen mintázatot kellene alkotnom vektorosan. Ti milyen technikát alkalmaznátok :) ?
    Kép
  • Bexter
    #41993
    Lightroomot hazsnálok :D
  • RaZoK
    #41992
    valaki? senki se dolgozik? :D
  • RaZoK
    #41991
    sziasztok,

    az a kérdés, ha regisztrálok a dribbble-re és beállok a meghívós várólistára vagy mire "prospect" akkor rendben megjelenek a listában, de napról napra csúszok le, és szépen elveszik az egész.
    van valami mód arra, hogy ismét felülre kerüljek, hogy lássanak?

    köszi
  • RaZoK
    #41990
    zsíros
  • Roger6
    #41989
  • Bexter
    #41988
    Ismerős? :D

  • LeWyTy
    #41987
    Köszönöm
  • Dynamic
    #41986
    Photoshop gyorstalpaló és mesterképző viszonylag jó alapot ad még most is, hogy CS4 idején készült.
    A Perhiniák Márton-félét kell keresni, mert a YT-on van gyorstalpaló néven sorozat, de az nem az. Fizetős, de van virágbolti verzió is.
    Lehet, hogy van újabb, azokat nem ismerem, már rég nem keresem az alapozó tutorialokat :)
    Illustratorban még szegényesebb a kínálat. Ott csak szinte könyvet fogsz találni magyar nyelven meg 1-2 fizetős videót.
    Mondjuk alapvetően én mindent könyvből tanultam, nem lehetetlen csak seggelni kell hozzá.
  • LeWyTy
    #41985
    Nem segítségkérés képen kérdezem, nem ismer valaki valami jó magyar PS és/vagy AI tutorialt és/vagy sorozatot?
    (lusta vagyok elmagyarázni annak aki nem hagy vele békén)
    Köszi
  • Koppixer
    #41984
    A Magyar Turizmus Zrt. Torkos Csütörtök logó-pályázata
    A nyertes pályázó díjazása: 300.000, -Ft +ÁFA
  • LeWyTy
    #41983
    Gordon Freemanről?
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.06.03. 16:43:20
  • Bexter
    #41982
    Csak irigykedsz hogy jó kép van rólam :P
  • Roger6
    #41981
  • LeWyTy
    #41980
    Kezdesz visszafejlődni... milyen pixeles már ez a kép.
  • Bexter
    #41979
  • karajjj
    #41978
    CMYK-ban dolgozz, ne RGB-ben
  • Bexter
    #41977
    Off téma:
    Vettem egy nyomtaót (hp 7960) és hogyan a csudában kellene beállitanom hogy ahhoz hasonló képet kapjak nyomtatáskormint ami monitoromon van?
  • VRSDM
    #41976
    jaja, szokott az kotyogni picit.
    nézz körül a beállításokban.

    ha nincs más dolgozz 2x akkora méretben mint ami kell, aztán downscale-d le és eltűnnek ezek a " hibák " ;)
  • ktomi22
    #41975
    Normalis ha lotyog. Lehet hogy foloslegesen van beallitva a halvanyodasra is a nyomaserzekenyseg es a volanvastagsagra is a nyomaserzekrnyseg. Utobbit kapcsold ki hogy ne szabalyozza.
  • Dynamic
    #41974
    Szerintem azt ő is tudja, hogy a nyomásérzékenység a vonalvastagságra is hatással van. De akkor mi a probléma? Nem egyenletesen vékonyodik a vonal? Vagy hogy? Ezt most én sem értem.
  • MANOWAR
    #41973
    ket fele nyomas erzekenyseget tudsz be lonni az egyik a nyomastol fuggoen lesz eros vagy atlatszo az iras a masik pedig a te "problemadat" produkalja, nyomastol fuggoen vekonyabb vagy vastagabb a vonal, ez esetben nincs ra szukseged ezert kikapcsolhatod.
    Remelem jol ertettem a problemadat. :)

    (ahogy a keppen latszik a nyomaserzekenyseget szepen lekoveti a toll, igy nem azzal lesz a bajod...)
    Utoljára szerkesztette: MANOWAR, 2014.09.22. 00:30:59
  • LeWyTy
    #41972
    Ha valaki véletlen ért hozzá az mondhatna nekem valami okosat.
    Wacom Bamboo (talán 1 hónapos) minden ilyen cucc produkál ilyen hibát? vagy csak engem zavar?
    A képen azt szeretném jelölni hogy a vonal vége nem egyenesen végződik és kezdődik... nem jó a nyomásérzékelése...
    Én azt vélem hibának hogy lötyög a tollban a betét, de kell neki? az is új. A régi is lötyögött.
    Tehát ahogy felemelném enged annyit hogy nem vékonyodik a vonal rendesen.
    Valami ötlet?
  • contraste
    #41971
    Sajnos nincs meg az eredeti foto. Igen, probalgattam, de mindig minoseg vesztes lett a vege, bemakosodott:) Gyanitom eleve a foto ilyesmi fenyekkel lett love..:S
  • Dynamic
    #41970
    Ezer módon meg lehet csinálni az "adjusment" korrekciók állítgatásával. Nyilván ehhez látni kell az eredeti fotót is, hogy jellegében ilyen volt-e (vagyis elég- e az adjustment) vagy kell-e még más dolgokat is hozzátenni (pl. fények).
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2014.09.16. 17:01:34
  • contraste
    #41969
    Valakinek van otlete, hogy csinalhattak a bor szinet/texturajat? Ez elerheto egy termeszetes fotobol? vagy eleve igy kell fotozni?


    Utoljára szerkesztette: contraste, 2014.09.16. 12:41:53
  • VRSDM
    #41968
    nem tudok róla.
    [sok mindenről nem tudok, ami létezik]
  • LeWyTy
    #41967
    [ez nem segítségkérés hanem csak egy kérdés :D]... van olyan addon vagy bármi a PShez ami stabilizálja a vonalat amit rajztáblán húzok?
    Tehát nem a toll hegyén van a kurzor hanem késik kicsit hogy egyenesebb legyen a vonal.
    A Paint tool SAI ban találkoztam ilyennel... gondolom itt is kéne legyen ilyen.
  • VRSDM
    #41966
    rakok képet is legalább
  • Ability
    #41965
    Keveset jarok erre. Ha van jelentkezo akkor szivesen atadom masnak a HG jogokat.
  • Jim Morrison
    #41964
    Utolsó látogatás időpontja: 2014. 08. 22. 16:18

    Írsz neki privit, vissza fog írni:)
  • MANOWAR
    #41963
    Szerintetek meg el a HG? :)
  • pxxl
    #41962
    beraktam, aztán majd a HG kezd vele valamit ha akar :)
  • karajjj
    #41961
    akár
  • VRSDM
    #41960
    rakják be ezt:

    http://www.dualpixel.com.br/labs/wp-content/uploads/2013/07/photoshop-banner.jpg

    ?!
  • Bexter
    #41959
    Miről van szó? :P