74
  • dez
    #74
    Ma már ilyet amúgy is csak használtan vehetnél...
  • dez
    #73
    " "Mellesleg CRT-n sosem lehet olyan éles a kép, mint egy LCD-n." Ezen csak nevetni tudok :)"

    Nahh, fejtsd ki szépen, min tudsz csak nevetni... Addig én rajtad nevetek.

    "Errol a SED-rol nem halltottam. Tudsz linkelni?"

    Tudsz keresni?
  • dez
    #72
    "Olvastam ezekrol, de ez nem igazan hat meg. A szinei akkor se tetszenek. Kozel nem valosagosak."

    Hm, szóval olvastál róla, hogy nem valósak a színei...?

    Figyu, ebben is nagy különbség van a típusok között.
  • Lame
    #71
    Nene, szamitogephez meg vegkepp felejtos az LCD. 5:4-es keparany es felbontas valtasnal vege az egesznek ...
    Egyebkent volt szerencsem az emlitett monitorhoz egy LAN kereteben, direkt ki is probaltuk. Egyhangulag irtuk le :)
    Ilyen monitort csak akkor vennek, ha a meret es a suly szamitana. Egyenlore ez nekem nem fontos.
  • Lame
    #70
    "Mellesleg CRT-n sosem lehet olyan éles a kép, mint egy LCD-n." Ezen csak nevetni tudok :)
    Errol a SED-rol nem halltottam. Tudsz linkelni?
  • Lame
    #69
    Olvastam ezekrol, de ez nem igazan hat meg. A szinei akkor se tetszenek. Kozel nem valosagosak.
    Az OLED lehet, hogy jo lesz, nemsokara ugy is eltunnke az LCD-k. Majd meglatjuk, addig marad a CRT.
  • sokadikgab
    #68
    A DVD konnyen elterjedt, mert akkor mar mindenkinek volt TVje.
    De ahhoz,h. a BR vagy a HD DVD elterjedjen, ahhoz mar le kell cserelni a TVt is.
    Es ezt mar nem sokan fogjak megtenni...
    Akik atlagon felul keresnek meglehet, de ezekbol van kevesebb sajnos... En is adok me'g a DVDnek 5-10 evet!
  • dez
    #67
    A tévékben (legalábbis 25"-től felfelé) már nem olyan gagyi átméretezés van, mint a monitorokban.
  • hypno
    #66
    Félreértettél.
  • dez
    #65
    Az S-PVA is elég jó (néhány dologban jobb is, mint az S-IPS, pl. kontrasztarány), és az már van 17"-ben is.
  • Mike at home
    #64
    a fix felbontásról nem is beszélve
  • Mike at home
    #63
    nézz meg akkor egy Eizo-t vagy egy Viewsonic-ot
  • Mike at home
    #62
    no igen, de S-IPS is csak 19"-tól van. és nekem akkora meg nem kell
  • Mike at home
    #61
    a sznobok, akiknek több millás cucc figyel a szobában, és a Hiradót is projektorral nézik
  • Mike at home
    #60
    a DVD-ről ugyanezt mondták
    az SACD-ről szintén
    adok én még a DVD-nek 10-15 évet
  • Mike at home
    #59
    nem hasonlít, mert a video analog technika, a szalagok egy idő után, vagy sokszori lejátszás hatására tönkremnnek. a DVD meg nem megy tönkre, jóeséllyel több 10 évig
  • Mike at home
    #58
    cd-dvd átállás? miről beszélsz te?
  • dez
    #57
    Hát, engem azért a korábbi 25ms-eseknek még zavart az utánhúzása.
  • Neurotoxin
    #56
    "bár csak 25ms-os, ez még játékok alatt se zavaró" Persze, hogy nem azt mondják, hogy 16ms fölött már nem "húz be". Próbáltam már Quake3mal és DVD nézés közben.
  • Hegyikecske
    #55
    Khm szal hajrá HD-DVD, blúúú réjj suxx, egyértelmű h mivel ennyi hátránya van a másik fog nyerni, és ha már a sony bennevan akkor nekem nem kell!
  • Hegyikecske
    #54
    HAJRÁ HD-DVD
  • BiroAndras
    #53
    Aki azt mondja, hogy a TFT szar, az valószínűleg nem látott még rendeset. Nekem már 1+ éve TFT-m van (Samsung 910T), és tökéletesen jó a képe. Pixelhiba nincs. Nem láttam még CRT moncsit, ami akár csak megközelítette volna képminőségben. És bár csak 25ms-os, ez még játékok alatt se zavaró.
    A munkahelyemen van lehetőségem összehasonlítani a TFT-ket a pár éves márkás (pl. iiyama) 19-es CRT-kkel. Egyértelmű a TFT-k fölénye.
  • dez
    #52
    "En nem mondtam, hogy baj, hogy nem vesznek meg minden uj cumot az emberek. Nekem sincs LCD-m mert nem veszek ujabb dologt, ha az rosszabb mint a meglevo :)
    Viszont, ha megnezed a tendenciat az emberek azert vesznek TFT-t mert az milyen meno es uj es vekony. Hat nekem a minoseg tobbet szamit."

    Ez már egyre inkább csak ilyen önigazoló szöveg. (Lásd #50.) Én pl. abszolút nem azért vettem (egy jobb) LCD-t, mert "milyen meno es uj es vekony".

    Mellesleg CRT-n sosem lehet olyan éles a kép, mint egy LCD-n.

    Amúgy meg jövőre jönnek a SED-ek (ez is elektronokkal gerjesztett foszfor alapú, mint a CRT, csak nincsenek eltérítőtekercsek) - mondjuk a Toshiba először csak a legnagyobb méreteken vezeti be, kis és közép méretben marad az LCD -, és talán az OLED-ek is.
  • dez
    #51
    Nono, az a végső átállás időpontja, akkor szüntetik be teljesen az analóg sugárzást. (Kábeltévén továbbra is jöhet úgy, azt hiszem.) Addigra már jópár külföldi adó HD-ben (is) fogja nyomni. Esetleg már 1-2 hazai adó is. (Pl. az RTL-klub már fel van készülve. Mondjuk ez kevésbé izgat, jobban örülnék pl. egy HD-s Spektrumnak.)
  • dez
    #50
    Hm, akkor még nem jutott el hozzád az az immár több éves információ, hogy több fajta LCD panel típus létezik, és ezek nagyban különböznek egymástól. A korábban a sebessége miatt főleg játékosoknak ajánlott, nem túl jó képű TN típusból indulnak ki sokan, mert még csak olyat láttak. Van sokkal jobb is, csak korábban jóval drágább volt, és lassú. De ez már a múlt. Most már csak kicsivel drágább, és épp elég gyors is, sőt még tovább javult képminőségben (S-PVA, S-IPS panelek). A kisebb képernyős LCD-TV-kben is általában TN panel van, de úgy 66cm-től fölfelé már a jobbak. Jobb a képe, mint egy átlagos plazmának, és a jobb plazma is csak kontrasztarányban jobb. (Ráadásul ezek az LCD-k HD-sek, miközben a plazmák felbontása ~2m-nél kisebb méretben alig nagyobb, mint az SD bontás.)
  • hypno
    #49
    Az "igényes filmrajongók" mit jelent nálad?

    Ha ők azok, akik moziba járnak a hatalmas vászon, hangzás és hónaljszag élményéért, akkor szerintem tévedsz. Mert ők továbbra is moziba fognak járni.
  • Atyus
    #48
    Írnék néhány keresettlen szót a két új formátumról video lemez szemszöbgől. Már évek óra hivatalosan is dvd készítéssel foglalkozom, s a video területén is elég közel állok a tűzhöz. Amikor megjelent a dvd, már akkor lehetett látni a hátrányát - a rengeteg előnye mellett : az eredeti felvételhez képest jóval kevesebb színt jelenít meg-a tömörítés miatt-, s a színárnyalatoknál nagyon ritka hogy még az eredeti dvd-nél se kockásodjon. Pl. füst.
    Arról nem is beszélve, hogy nagy felület esetén-akár tv, akár projektor-csak szoftveresen lehet jobbítani a képet. Ellenben ha megnézel már egy sima DV felvételt, az SOKKAL jobb, s még hol van az a HD-hez képest !
    Az igényes filmrajongók pont azért fognak a lehetőségeikhez mérten áttérni az új generációra, mert összehasonlíthatatlanúl szebb lesz a képe !
    Arról még nem is beszéltem, hogy mindkét szabvány a dvd tartalomszolgáltatásának tárházát igen jelentősen kibővítette. Tehát az interaktivitás egy jóval magasabb fokát csodálhatjuk majd meg.Igaz ebben is gyengébb a HD-DVD. A Sony alapanyaga csak az írható lemezek terjedését lassíthatja, de a nyomottakét nem, mert azt bármelyik ilyen gépsor lenyomtatja. Németországban már üzemel is több ilyen, s készülnek a Blue-Ray filmek !
  • Neurotoxin
    #47
    Az lehet, hogy neked meg egy pár fórumozónak van ilyene otthon, de sajna én nem vagyok vmi burzsuj pénzes gyerkőc, aki megengedhetné magának 300k-ért biztos nem Mellesleg a digitális televíziózás kiépítésére még várnunk kell
    1ébként nem vagyok benne annyira biztos, hogy ez vmi elengedhetetlen lenne és/vagy/esetleg most pont ez hiányozna az életemből
    Mellesleg alig nézek tévét
  • pemga
    #46
    Najójó, de melyik multik? :). Mert itt minden szereplő az :)).
  • hypno
    #45
    Akkor majd lesz**om a játékokat. (Igaz most is.)
  • Shan
    #44
    A sonyi monnyon le...
  • Boroskóla
    #43
    Akkor lessz igazi szopacs ha majd a játékokat is ilyen lemezeken adják ki,olyan védelemmel hogy mindenki füle ketté áll.
  • hypno
    #42
    A lapos kijelzőké a jövő. Ez nem is lehet vitás. Szebbek, kevesebb helyet foglalnak, és ha már annyi ideje gyártják őket mint a képcsöveket, jobbak is lesznek azoknál.

    @Zozo

    Mi a garancia arra, hogy egy CRT monitor nem mehet tönkre?
    Vagy szerinted egy homályos, vagy torz képet produkáló CRT könnyebben eladható?


    Ami a nagy felbontású DVD-illeti, arról azt gondolom, hogy a helyzet nagyon hasonlít a videomagnók esetére.

    Volt ugye Video2000, VHS, Betamax, U-matic. Az U-Matic professzionális célokra készült, ami teljesen más kategória.
    A mázi rendszerek közül a Video2000 volt a legjobb, legkényelmesebb és legpraktikusabb, és mégis a másik kettő terjedt el. Mert több multi támogatta. A Philips meg egyedül kevés volt.

    Most is a multik döntenek majd.



  • Lame
    #41
    Meg szep lassan szellemkepes is lesz stb. Azert 5 evnel tovabb nem nagyon hasznalsz egy monitort. :)
    Ezzel csak az a gond, hogy 5 ev mulva szerintem mar baromi draga lesz egy CRT monitor :(
  • concrete
    #40
    5 év után a CRT monitorodon pedig hetente kell a színeket újra kallibrálni

    (jah, hogy nem prof felhasználásról beszélnük :)
  • Zozo76
    #39
    csak nem biztos hogy 4 ev mulva is pixelhiba mentes lesz a TFT monitorod. ellenben a CRT meg 10 ev mulva is mukodhet hibatlanul. erre akkor jon ra az ember amikor farkasszemet nez az elso vilagito pixellel. utana meg mar nagyon nehez eladni, mert kinek kell egy hibas monitor?
  • fflx
    #38
    en spec azert vettem TFT-t, mert nem viszi el az egesz asztalt, nem futi fel a szobat, nem folyik ki tole a szemem es olcsobb mint amennyiert a CRT-t vettem, 4 eve.
    Az teny hogy a szinhuseg nem az igazi, de a fent felsoroltak szamomra ezt kompenzaljak.
  • Lame
    #37
    En nem mondtam, hogy baj, hogy nem vesznek meg minden uj cumot az emberek. Nekem sincs LCD-m mert nem veszek ujabb dologt, ha az rosszabb mint a meglevo :)
    Viszont, ha megnezed a tendenciat az emberek azert vesznek TFT-t mert az milyen meno es uj es vekony. Hat nekem a minoseg tobbet szamit.
    Nezz meg egy HDTV-s filmet egyszer utana eleg gyengenek tunik a DVD kepminosege. Persze nem azt mondom, hogy dobjuk ki az osszes DVD rogton, de sokkal jobb a nagy felbontasu video.
  • Lame
    #36
    2-3 meterrol nezve teljesen elvezheto a dolog.
  • Lame
    #35
    Nem mondom, hogy objektiv vagyok, En alapbol utalom az LCD-t. Szarok a szinei. Munkara jo,mert ott nem erdekel, masra nem.

    Siman kapsz annyiert mar elfogadhato minosegu kivetitot. Pl Panasonic PT AE-700E (Nem reklam akart lenni, elnezest.) Kicsit nezz utana a dolgoknak ...