55
  • Frank99
    #55
    szia.
    ajánlok egy oldalt.

    astalavista.box.sk

    keress rá egy programra, és nézz körül a kiadott linkeken, explorerrel, és nézd meg a gépedet spywareirtóval.
    utána csináld ezt Firefoxxal is.

    emeglátod, mi a különbség.

    ja, víruskeresőt, tűzfalat lődd le előtte.

  • jamesbond691
    #54
    Sziasztok!
    Elnézést hogy ide írok de nincsen valakinek a linkelésről leírása?
    Vagy valaki nem tudna nekem segíteni hogy hogyan kell linkelni?
    A választ előre is köszönöm!
  • bmagyarkuti
    #53
    A "felsorolt hibákért"?

    Hónapok óta csámcsogunk rajta, hogy Firefox túl sok memóriát zabál így meg úgy. Ja, és akkor jön valaki, aki öt napig folyamatosan videót nézett rajta, és állítólag még le is fagyott neki. Meg megint valaki, akinek vírusos a gépe, és elcseszett profilt használ, és esze ágában sincs újratelepíteni.

    Szegény IE. Ha annyi hibája lenne, mint a Firefoxnak, már rég "keresztrefeszítették" volna. Hányszor produkált nektek a Firefox kékképernyőt (mert az IE az tud). Hányszor változott meg a kezdőlap, került vírusokat hordozó keresősáv és lepett el egyszerre 5 felugró ablak Firefox alatt? Mert az IE6 csak XP-n blokkol pop-up-ot.

    Windows XP a király, csak te nem értesz hozzá. Miért is? Mert zárt fejlesztésű, és ha felhívod a Microsoft helpdesket, annyit nem mondanak meg neked, hogy hol tárolja a hostokat konfiguráló txt fájlt. Merthogy üzleti titok. Ja.

    Ja, és még egy: IE-t már négy éve nem fejlesztették, és ezért nem fair a Foxxal összehasonlítani. Ja, bocs. Ha valaki megszerzi a monópol helyzetet, és akkor utána nem is fejleszt tovább, az szerintem is követendő példa...
  • hypno
    #52
    Hiába na!

    A rajongó még a hibáit is szereti a rajongása tárgyának.

    A felsorolt dolgokért az IE-t már keresztre feszítettétek volna.
  • Caro
    #51
    Mplayer vagy VLC plugin kell neki, aztán jó is.
  • dokar
    #50
    Akkor most ez nem jó?
  • Sil78
    #49
    A 20051107-es build nem a végleges 1.5, hanem az RC2... A magyar sajna még nincs kint (bár elkészült az is időben).
  • dokar
    #48
    HWSW eredmény:
  • Komolytalan
    #47
    Firefoxon valami snowboard a műsor rajta, IEn más? :-)
  • Komolytalan
    #46
    Ne akarj te firefoxozni, azt nem érdemli meg mindenki, neked szerintem a drog jobban való:-P
  • dokar
    #45
    Nálam a Media Player miatt nyavajog, hogy tegyem fel a lejátszáshoz. Nekem meg eszem ágában sincs feltenni! Szal erről ennyit.
  • Komolytalan
    #44
    Aláírásodra analóg: a Mozilla Firefox a legjobb. Arról senki sem tehet, hogy te nem értesz hozzá :-P
  • archkoven
    #43
    Na fél napja szenvedek a zsírúj Firefox 1.5-ömmel, de alighanem rányomok a uninstall ikonra hamarosan. Addig is visszatérek az IE-re, FF-ből meg megvárom az 5.0-át mert nem adom ám fel, nagyon szeretnék én firefoxozni, ugynais tudom, hogy az egy életfoma.
    FF-el nyomulni a neten semmi máshoz nem hasonlítható. A szex és a drog hozzá képest kutya fasza!
  • dokar
    #42
    nekem ez van:

  • kbupdate
    #41
    Na olyan szupi lett ez a FF1.5 is. most próbálgattam, de pl: több oldalon, ahol be vagyok jelentkezve és rámegyek a kijelentkezésre, nem jelentkezik ki. Gondolok itt a phpBB2 fórumokra, meg az e107-es oldalakra... Hiába.. szar ez az FF.
  • fflx
    #40
    nem mukodik rendesen, de ezt ott irjak is, hogy szerintuk mindenki jobban jar ha IE-vel nezi azt az oldalt.

    (esetleg egy IE view extension es mar mehet is)
  • GiNKaSS
    #39
    Hali!

    vki megnézné a köv. oldalt, hogy megy-é ff alatt?
    High Tv
    a pop up ablakban lévő video lejátszásra gondolok.
  • kbupdate
    #38
    hűha, jaj ne...
  • Riba Ildikó
    #37
    Szia!
    hol jutottál hozzá a firefox 1.5 magyarhoz?
  • dokar
    #36
    Nekem az 1.5 magyar.
  • hypno
    #35
    Opera mindörökké.
  • valamit
    #34
    nekem a port.hu most is jó, eddig is jó volt Firefox-al (úgy 0.9-től használom, de az 1.0.3-tól biztos jó volt, 1.5-el is az), a Mistral árlista is lejött, mik voltak még problémás oldalak?
  • MrCrowley
    #33
    Nos, akkor egy élet szagú példa:
    Minap belefutottam egy hibába az egyik külsős cég által fejlesztett online admin rendszerben, ami csak a _nem_ IE alapú browsereknél jött elő. Ez nem volt annyira meglepő mivel a cuccot .NET-ben fejlesztették. Triviális megoldás lenne IE-t használni az adott oldal látogatására, Én mégis felhívtam (inkább) az oldalt fejlesztő cég supportját. A supportos nem küldött el melegebb éghajlatra mikor megmondtam hogy mi az ábra a Mozillámmal együtt (!!) hanem ajánlott néhány kerülő megoldást. Az hogy .NET-ben fejlesztették az Ő kezüket is megköti, de gyorsan akarnak relative jót összedobni (az MS adta eszközökkel), viszont tisztában vannak a piac kívánalmaival, és nem úgy állank hozzá "h má' pedig neked azt _kell_ használnod..". Ez komolyan jól esett.
  • Caro
    #32
    Vagy raksz egy "Get Firefox" linket az oldalra :)
  • MolniGee
    #31
    Teljesen igazad van, egy rosszul megírt oldalt mért is jelenítene meg jól az ff? Az már csoda lenne :)
    Én is kezdő webfejlesztő vagyok, és műr nagyom unom hogy a könyvekből megtanultak alapján felépítek egy oldalt, mindenhol tökéletesen működik ( ff, opera ), aztán megnyitom explorerbe is, és van vagy 10 hiba, és akkor muszály leálnom heckelni, mivel a többség még mindig azt használja! Szívem szerint simán betiltanám az explorert!
    Amúgy szerintem 100 webfejlesztőből 100 nem használ explorert :)
  • NEXUS6
    #30
    ;))))

    Valahol azt olvastam, hogy olyan 20%-körül van az a határ, amit ha elér egy új, technikailag jobb eszköz, akkor már nem tudja elnyomni egy fejletlenebb de elterjedtebb verzió!

    Mellesleg pedig szerintem, a statisztikák akkor is tükröznek valamit, azt hogy az adott nép mennyire fogékony az újra, mennyire igényes a használt technikával szemben.
  • Komolytalan
    #29
    Ilyen hülyeséget hogy ez vagy az csak IEben megy, FFben nem. Jóhogy, mikor IE-re írták. Figyeljetek, okosat mondok: alapban egyetlen oldal se megy semmilyen böngészőn se! Mindegyik oldal mikor elkészül az első tesztelhető verzió totál bugos, olyan csontra fagy vele az IE/FF is hogy öröm nézni, vagy gyengébb esetben csak szimplán nem működik rajta egy csomó funkció, lassú, stb. Ilyenkor a webfejlesztő elkezd dolgozni, és javítja a hibákat az oldalon, amik fagyást, lassulást, stb-t okoznak. Ha csak IEn teszteli akkor IEn nem fagy, FFen fagyhat, ha csak FFen teszteli (ilyen nincs, a részesedések miatt) akkor viszont éppen FFen működne, és IEn fagyna. Új oldalakat első körben szinte kizárólag FFel tesztelnek, mert abba vannak eszközök beleépítve, amik megkönnyítik a tesztelést (pl html validátor). Utána persze átnézik, hogy IEn is működjön. Régen ez nem így volt, mert nem volt FF. Kivételt képzenek az olyan cuccok, amiket nem is lehet másra megírni csa IEre. Normális webfejlesztő ilyet nem használ csak admin felületnél, eseteg intranetnél, amit úgyis csak a megrendelő pár embere fog használni, nem látja a nagyközönség. Az hogy van pár balfék, aki egy publikus weboldalt úgy csinál meg hogy FFen nem működik az nem az FF hibája, hanem a webfejlesztő trehánysága. 20%-os részesedésnél (Magyarország) ez már nem megengedhető. Ha ilyet találtok írni kell ilyenkor az oldalon található contact címre (nem a technicalra, mert az megy qkába, hanem olyanra aki az üzemeltetéstől független), hogy tessék fenékbe billenteni a fejlesztőt, mert trehány munkát végzett. Ha a cég ad magára valamit, akkor javítani fogják a hibát.
  • MrCrowley
    #28
    És akkor jó lesz neked? ;)
  • Evil Merodak
    #27
    Jaj ne! Megyek Ukrajnába.
  • tomo
    #26
    mistral arlista tokeletes az 1.5 angol win32 verzioval. korabbival nem probaltam.
  • AgentKis
    #25
    Amióta FF-t használok, és faterom is, azóta még semmi nem egyetlen weboldal sem változtatta meg a kezdőoldalamat. Nem rakott fel ostaba keresősávokat akaratom ellenére, és webről érkező vírusfertőzésem sem volt. Ezek miatt útáltam meg annó az IE-t.
  • MrCrowley
    #24
    A Mistral oldal (árlistástul mindenestül) érdekes módon nekem bejön (Moz. Suit 1.7.12, illetve FF 1.0.7, Suse 10.0). Nem lehetséges hogy vmi plugin hiányzik nállad?
    Jah..és akinek nem sürgős a váltás, de magyar verziót szeretne annak szerintem érdemes megvárni a honosított verziót (http://mozilla.fsf.hu).
  • TommyGun
    #23
    Ha lesz belőle Madzsar akkor énis lekapom...nem vagyok az englisse ellensége de mégiscsak madzsar vagyok :)
  • dokar
    #22
    csak a te kedvedért:

  • immovable
    #21
    csak így tovább! hajrá!
  • skydrake
    #20
    Hajrá Firefox! Legfőbb erénye az IE-vel szemben hogy támogatja az áttetsző PNG képeket. Pl. a VisualChat sokkal gyorsabb és szebb Firefoxal
  • FTeR
    #19
    szétcsúszott az sg dizájnja, főleg ott fejléc fele, nálatok is?
    lehet teljesen le kéne gyalulnom az ffet és úgy újra rakni...
  • FTeR
    #18
    első benyomások vegyesek. mistral árlista még mindíg kifog rajta. tabok terén semmi javulás és sem a tabmix, sem a session saver nem elérhető még rá.
    ezért kár volt ennyi ideig "várni".
  • FTeR
    #17
    eddig faszán nem jött be ez az oldal nekem...
  • fflx
    #16
    probald meg azt az "OK" gombot is megnyomni, miutan a legordulo menubol kivalasztottad az "5"-os szamot.

    nekem sikerult, neked is fog.