17
  • FTeR
    #17
    arra próbáltam rávilágítani, h msnek kurvára nem érdeke, h openofiszban is támogatva legyen a formátuma, és minden apró kiskaput ki fog használni, h megakadájozza, vagy legalább megnehezítse.
    fogalmam sincs ezen mit nem lehet érteni. ezért sem tudom, h minek idézgetsz ide.
  • FTeR
    #16
    komplexusod neked van. de ez legyen a te bajod.
  • ubuntu
    #15
    Már megint a felsőbbrendűségi komplexus, pedig a tudásod nem ad elég alapot ahhoz, hogy másokat így lenézz itt. Az előző (windows és linux serverek piaci részesedése, crayes cikk) téma kapcsán is csúnyán beégtél.
    Elég csak végigolvasni azt a sok sületlenséget, tárgyi tévedést, logikai hibát amit ott összehordtál, hogy képet lehessen alkotni a te "szaktudásodról"
    http://www.sg.hu/cikkek/41045

    A Andy felvetése teljesen jogos, az érvelését már mindenki megértette úgylátszik rajtad kívül.
  • maxpain
    #14
    LOL:D
    Hat ha igy van olvasva:DDDDDDDD
  • Gemnon
    #13
    Áááá. FTeR-nak mindig igaza van csak félreértitek állandóan. :)

    eégyként az a gond, h ms arra nyitja meg, h szabadon átnézhető/ellenőrizhető legyen a formátum és nem arra, h szabadon felhasználható. ms mindent meg fog tenni, h még véletlenül se használhassák fel az open ofiszban.


    Opening up the standard, however, puts an end to the vendor lock-in that required users to purchase Microsoft's Office software if they wanted to read and edit documents created in the suite.
  • bakterrier
    #12
    te miről beszélsz? az eddigi doc formátumok is annyira szabványok lettek, hogy nemhogy két különböző verziójú word nem nyitja meg normálisan, hanem két azonos verzió sem ugyanazt a fájlt más gépen.
    mit kell ezen örülni? de legalább át lehet nyomatni pdf-be, ha máshol akarom nyomtatni...
  • FTeR
    #11
    kevés vagy te ahhoz, h megsértődjek :)
    nem a cikkből indultam ki. de nem állok le veled vitatkozni. nem érdekel, h mennyire értetted félre amit mondok.
  • maxpain
    #10
    Gondolom ebbol a cikkbol indultal ki es ezert irtad azt.
    Na en erre ezert irtam, hogy nem vagy kepben, mert nem egeszen ez a helyzet. De tolem aztan megsertodhetsz:)
  • FTeR
    #9
    jóvan, te is kapsz egy nyalókát.
    aztán szopogatás közben gondold végig miről szól a cikk és h én mit mondtam.
  • maxpain
    #8
    Ugy tunik, hogy nem vagy egeszen kepben:

    "Transferability of your solutions and “GPL Compatibility”– If you want to build a solution that works with our formats you’re free to do so without worrying about patents or licenses associated with our formats. Additionally, the covenant not to sue would obviously apply just as well to anyone that uses your solution or modifies it. This is why I said yesterday that it ‘could’ work with projects built under the GPL license. The prior problems with attribution and sub-licensing are now non-issues."

    New approach to licensing with the Office XML formats
  • EvilDevil
    #7
    naés én meg ezt mondom, hogy nem elég kék az ég és zöld a fű...
  • FTeR
    #6
    eégyként az a gond, h ms arra nyitja meg, h szabadon átnézhető/ellenőrizhető legyen a formátum és nem arra, h szabadon felhasználható. ms mindent meg fog tenni, h még véletlenül se használhassák fel az open ofiszban.
  • FTeR
    #5
    azt az open dokumnetumot az ms ofisz formátumaihoz mérten gyak senki nem használja, lehet százalékban ki sem mutatható. amit ms csinál, az kvázi szabvány lesz, ezen nincs mit siránkozni, nem fikázni kéne, hanem örülni, h legalább megnyitja.
  • mousee
    #4
    Ő dolga... ha valaki opendoc formátumot akar, akkor openofiszt használ... szerintem ennyi
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    Áz!

    M$-től mexoktug..
  • Hierogli
    #2
    LYALY. Rossz cikk. Kar a protalert, a tudomanyos erdekessegek jok.
  • kbupdate
    #1
    Eh, ezen van vmi meglepő?....