70
XP lassú boot
  • istu82
    #70
    sziasztok! akadtt egy kisebb problémám a gépemmel!
    windos 7 raktam a gépre, de nekem nem jött be, ezért vissza raktam a jó öreg XP-t!
    most az a helyzet, hogy elinditom a gépet(amin azelött tökéletesen müködött az XP)bejön a boot, aztán nagy sötétség és kb olyan 2perc!!!!!!!!!!!!!!! után észbe kap és bejön az asztal stb.
    milehet a gond????? válaszotok elöre is köszi
  • TCelica
    #69
    Szia, bocsika amiért nem küldtem még el az infót.
    Egy kis cuccolás az én gépemmel is akadt, xp csere stb.
    Ma már ott lesz az üzijeid között. :))
  • lybrahu
    #68
    Köszi, várom...
  • TCelica
    #67
    Majd elküldöm holnap PM-ben.
    Szia.
  • lybrahu
    #66
    Hello Celica!
    A pobléma nálam is dettó. Megköszönném ha segítenél....
  • TCelica
    #65
    Holnap elküldöm neked. Szia.
  • Kriszt020
    #64
    Üdv Celica!
    nekem is hasonló bajom van,mint Slipynek! ha eltudnád küldeni a megoldást privátban megköszönném!!

    Üdv Tristan
  • TCelica
    #63
    Szivesen Slipy.

    Ha valami problémád lenne nyugodtan írj nekem privibe. :))

    A tűzfalap még megnézem neked. :)) Szia.
  • Slipy
    #62
    Hali Celica!

    Megoldottam a problémát:)
    köszi a segítséget azén.
  • TCelica
    #61
    Nem felejtettem el hogy utánanézzek a dolognak.
    Keresem a megoldást, ha meglesz majd üzizek. :))
  • TCelica
    #60
    Szia. A megoldást a privi üzeneteid között keresgéld. :)) Már elküldtem. :)
  • Slipy
    #59
    Szia TCelica!
    Nem mondanám h túl ismerős vagyok benne de el sem vok veszve(szal értek is hozzá meg nem is:))
    Ha tudnál vmi jó megoldást akkor arra vevő lennék:)
    Ha elrontom akkor meg így jártam...
  • TCelica
    #58
    Szia Slipy.
    Azt el is felejtettem írni hogy, ha nem vagy ismerős ezen a környéken akkor ne csináld meg inkább kérj hozzá segítséget valakitől. :)) Felelősséget nem vállalok. :)
  • TCelica
    #57
    Szia slipy. Majd üzizek neked mivel és mit csinálj. De csak később most megyek aluszkálni. :))
  • Slipy
    #56
    Sziasztok!

    Nekem is van 1 nagy problémám!
    A windows csík 10 szer átfut és utána tölt be az XP.
    A hátteret betölti és szól a zene is amit beállítottam indító hangnak de legalább 1-1,5 percig kell várnom míg betölt az asztalom :S
    Kipróbáltam már sok boot gyorsítót de az asztal betöltési sebességét nem javította semmi...és ha betölt az asztal utána kb fél perc és bejön minden csak az a francos aztal szenved!
    Ha vki tudna segíteni annak nan megköszönném!
  • Balumann
    #55
    nekem akkor bootol kb. 1 percig ha bevan dugva valamilyen USB-s eszköz
  • baddeni
    #54
    Sziasztok

    van 1 problémám raktam egy új rendszert és sta vinyó van a gépemben , ha csak a vinyó van rádugva nincs is semmi gond , de ha rádugom a dvd írómat akkor a windows töltő csík 26-szor megy végig mire elindúl a win. A vinyót a tölrő csík indulásakkor kaparássza kb 2mp-ig majd a 26-nál 2mp-ig közte kb olyan 30 mp-ig nem történik semmi

    mi lehet a gond?
  • izb
    #53
    semmit.
    megvárod.
  • ironmaiden
    #52
    Próbáld meg esetleg a #40-ben írtakat.
  • admi
    #51
    húzd ki a háló kábelt:)
  • chaostoki
    #50
    Akkor mit is kell most tennem???
  • izb
    #49
    A procid hőmérséglete nem tudom hogy mitől nő meg ilyen drasztikusan,de a hálókártya letiiltása miatt gyorsabban bejövő xp a az operációs rendszer hálózat keresési problematikájából adódik.
    Ugyanis ha nincs hálózat nem is keresi,igy ez nem lassítja,de ha van,akkor elpöcsörészik egy jó darabig.
  • chaostoki
    #48
    Nos pár nappal azelőtt, hogy bekötötték a netet alaplappal fejjel lefelé fektettem le a gépet az ágyamon (véletlenül) és a proci hőmérséklete ugy 5-10 fokkal megnőtt. De szerintem ez nem befolyásolja mert ha letiltom a hálókártyát (integrált) és ugy kapcsolom be akkor gyorsan betölt a rendszer.
    Akkor most mit tegyek?

    A procin amugy egy szimpla hütő van semmi nagy márka. De ha megfogom nem lötyög stabilan áll.
  • admi
    #47
    Nézd meg, hogy a hűtésed tökéletes-e. Fontos, hogy tényleg tökéletes legyen minden alkatrész. Az én gépemnél már 3x tört el a hűtőkeret egyik pöcke, amitől a hűtőborda nem feküdt fel teljesen a processzorra, így mindig lefagyott a win, amikor komoly dolgot bíztam rá, illetve a win telepítő is lefagyott, az elején rögtön. Nézd meg a proci hűtöt és a videokártyáét is!
  • chaostoki
    #46
    Figyu emberek!

    Mért van az hogy a gép 1,5-2 perc alatt ismeri fel a modemet? Ráadásul 100%-os cpu kihasználtsággal fut a gép. Az utóbbit mondjuk meg tom ugy oldani hogy leállítom az explorert és ujra elindítom, de ez sem egy jó megoldás. Ha ez segít a tanácsadásban itt egy kép a futó alkalmazásaimról!


  • Balumann
    #45
    pedig olvastam erről de azt mondták csak Win XP SP1 -nél van ilyen, nekem meg SP2 van, nem tom miért szar :(((( Mindig frissít a Windowsom is, legfrissebb van most is
  • Balumann
    #44
    Emberek megvan a probléma, de nem tom hogy megoldottam-e
    Bedühödtem mert egyik USB nem akart műr megint működni és újratelepíteni se akarta, az eszközkezelőben kitöröltem mindent ami az USB vezérlőknél van... akkor meg egyáltalán nem működött az USB. Újraindítottam a gépet és teljesen normálisan beindult (bár a sok gyorsító progarm próbától még gyorsabban is :D ).
    De most nem tom megoldódott-e mert bejött a windows és újrarakott minden USB-t, félek megint ugyan úgy szar lesz... :(((
  • Balumann
    #43
    de a hamachi előtt is rossz volt ha jól emlékszem :(
  • Balumann
    #42
    2 hálózati kapcsolat van, egy az internetnek a realtek kártya, másik a Hamachinak a virtuális lankártyája (hamachi network interface)
  • Balumann
    #41
    semmi változás :(
  • dester
    #40
    Próbáld ezt:

    Vezérlőpult-Hálózati kapcsolatok.
    Helyi kapcsolat - Tulajdonságok.
    Általános fülön vedd ki a pipát a TCP/IP protokoll elől.
  • nenad
    #39
    halozat?
  • Balumann
    #38
    aha de akkor mi okozhatja hogy normális boot után lévő fekete képernyőt több mint 1 percig kell bámulnom az üdvözlő képernyő előtt :(
  • izb
    #37
    gyakorlatilag a törezedésmentesítő használatával a winfos bootolása elenyésző mértékben gyorsúl.
    ezzel csak ezért foglalkozni batár dolog.
  • izb
    #36
    miért ne indulhatna??
  • Balumann
    #35
    az is ilyen csak azt nem tudtam most töredezettség mentesíteni mert nincs hely :D
  • tomo
    #34
    nem hinnem, a rendszervinyorol indul a windoz , es nem arrol , amit belinkeltel.
  • Balumann
    #33

    :DDDDD
    De ez okozhat lassabb indulást?
  • EvilDevil
    #32
    jesszus nekem max 10 mp....

    töredezettségmentesítés esetleg? De valószinübb valamilyen Windows hiba,,,
  • Balumann
    #31
    Nekem most a bootolás után a fekete képernyőnél vár egy csomó ideig, azt nem tudjátok mi okozhatja? Nagyon rég óta csinálja, de mostmár több mint 1 percig kell várnom.