28
  • AnuluWork #28
    Mit lehet Grönlandon dolgozni?

    A táj, a tél, a csend és nyugalom valami elképesztő. :(
  • concrete
    #27
    "van olyan település az országban (magyarország) ahol még villany és víz sincs, de nekünk van 3G-énk wow lol"

    Tudtommal 2000-re az összes településen ki lett építve az ivóvíz, (vagy ha maradt is akkor is kevesebbnek kell lennie mint 10, mert a mi "településünk" a 10. utolsó olyan falu volt ahol akkor még nem volt vízvezeték ... most van)
    A tanya településnek számít?

    ettől függetlenül 3G nem hiányzik:)
  • HuAn82
    #26
    bővebben?
  • pemga
    #25
    Hmm, server hosting?
  • [HUN]Stanlee
    #24
    Ezt a hirt mar augusztusban hallottam, igaz Nemetorszagban, radioban mondtak be. volt egy jopofa riport is egy ottlakoval. azt mondta, ez nagyon jo lesz nekik, mert igy a gyerekei internetezhetnek, tobb informaciohoz hozzajuthatnak. Eddig meg csak a birkak nyilvantartasara hasznalta a gepet. Szoval lehet, hogy szep kornyezetben elnek, de igen elavult, szerintem hozzank kepest rosszabb helyzetben vannak.
    Persze mindenki mondhatja, hogy otthon sincs minden faluban dsl, csak modemes net. Ez igaz. De azert meg mindig jobban el vagyunk eresztve mint ok.
  • immovable
    #23
    lál
  • sped
    #22
    Európa "szívében"? :) Ha svájci lennék akkor inkább el tudnám hinni ezt. Ha mi vagyunk a szíve, akkor Ukrajna, Románia, Szerbia stb. micsodák? A talpa?
    Seggszív.
  • immovable
    #21
    http://gronland.lap.hu/
  • HuAn82
    #20
    "sokhelyen nincs csatorna, víz, villany, stb"

    Miből gondolod, hogy Grönlandon ez mindehol adott?
  • immovable
    #19
    nálunk 3G szolgáltatás...lol
    van olyan település az országban (magyarország) ahol még villany és víz sincs, de nekünk van 3G-énk wow lol
    akkor most melyik ország a fejletlenebb??
    amelyik európa szívében van, de ahol sokhelyen nincs csatorna, víz, villany, stb (alapvető), vagy amelyik ország talán a "térképen sincs", de van netük, mobiljuk, stb???
    lol
  • hypno
    #18
    Ja, és ennyi felhasználó tutira nem terheli le a hálózatot.
  • hypno
    #17
    Jól mutat majd a Siemens referenciái között, hogy a világ legnagyobb szigetét ők hálózták be.

    Mint a cikkből kiderül, ott a 70 fő a határ a "tök falu" és a "nagyobb település" között. Praktikusan egy "nagyobb település" összes lakója lazán elférne egy 10 emeletes magyar panelben.
  • rigidus
    #16
    Bocs, az elozo szombinak ment
  • rigidus
    #15
    "Október végén megmártóztam az egyik zalai kis tóban, mely akkor +4 fokos volt."

    4 *C vizbe ha 3-5 percnel tovabb tartozkodik valaki, az kihul, majd menthetetlenul elhagyja az elok sorat.

    Szerintem az a viz langyibb lehetett. Talan 14 *C.
  • IoIa
    #14
    "Október végén megmártóztam az egyik zalai kis tóban, mely akkor +4 fokos volt.
    Kb. fél óráig bírtam, addig is csak a legfelső 10 centiben,
    mert lentebb még hidegebb volt." - ez nem valószínű. Tekintettel arra, hogy a +4 fokos víznek a legnagyobb a fajsúlya. Magyarul: ha lejjebb mentél, ott a víz nem lehetett hidegebb, csak legfeljebb +4 fokos ott is. Egyébként nem is értem, hogy 10 centis vízben hogyan lehet megmártózni. Viszont ha a testedet nagyobb felületen éri a hideg víz, akkor jobban érezheted a hideget. De fél órán keresztül nem valószínű, hogy kibírtad. Ezt a mesét máshol süsd el, itt nem jött be.
  • szombi
    #13
    Három dolog, amiért nem laknék ott:
    - hideg;
    - hideg;
    - hideg.

    Egész évben csak bámulni lehet az óceánt,
    mert bícselni nem lehet benne érthető okok miatt.
    Október végén megmártóztam az egyik zalai kis tóban, mely akkor +4 fokos volt.
    Kb. fél óráig bírtam, addig is csak a legfelső 10 centiben,
    mert lentebb még hidegebb volt.
    Mikor kijöttem, úgy néztem ki, mint egy hálaadásnapi pulyka...
  • exxile
    #12
    mindegy, csak minel kevesebb ember legyen :)
  • Ronny
    #11
    izlandnál csak grönland unalmasabb hely(természeti kincseket leszámítva:)
  • exxile
    #10
    Kiraly!
    Izland utan Gronland a vilag 2. legkiralyabb helye, ez nem vitas!
    Greenland rulez! Hajra!
  • roliika
    #9
    Hűűű de jóóóóó! Milyen jó a grönlandiaknak.:-) Vajon tudnak róla ők , hogy Magyarországon nemrég elindult a 3G szolgáltatás?:-D
  • Caro
    #8
    Asszem oda fogok költözni.
    Szép vidék, ahogy elnézem. És legalább nincs tömegnyomor.
  • FTeR
    #7
    ez most hír? biztos uborkaszezon van.
  • Tomo15
    #6
    hehe:DD
  • Rockety
    #5
    lmao
  • bertino
    #4
    nem félő, hogy a kábelekbe belefagy a sávszél ? :-b
  • myke
    #3
    én nem is tudtam hogy grönlandon élnek emberek(kutatókon kívül)
  • Matyóhímzés
    #2
    Nem is tudtam, hogy vannak egyáltalán városok......bár ha 57e-en laknak ott akkor inkább városkákról leht csak beszélni. :)
  • Pharaoh
    #1
    lol