23746
  • Musachy
    #23423
    Ti melyiket dobtátok oda?
  • Zephyr Retiring
    #23422
    Amúgy részemről nincs harag. Dobok is egy kavicsos fotót, mint (majdnem) természeti jelenség...



    Magyarázat hozzá: a kavicsokon szerelmespárok nevei vannak :)
  • Zephyr Retiring
    #23421
    Ezek a te szavaid, amikkel leminősítetted a fotómat: " Mert nekem csak egy hanyagul beszórt zenei CD/DVD bolt polcának tűnik, semmi másnak. Alul belóg a fapolc egy része, ami semmilyen módon nem illik bele a fotóba, a DVD-k elrendezése is csak egy nagy káosz, ráadásul igénytelenül (vonalak), a jobb középen becsillanó világítás meg ugye a kép jobb oldalát szinte értékelhetetlenné teszi..."

    degradál jelentése
    1, lealacsonyít, leminősít, lenéz.

    De ha a fenti idézetet nem leminősítésnek, hanem dícséretnek szántad, akkor én kérek elnézést..


  • Roger6
    #23420
    Én nem degradáltam semmit és senkit, idéztelek Téged
  • Zephyr Retiring
    #23419
    Mondom én, hogy értesz hozzá..

    A természetet mindketten kedveljük, csak én nem fotózgatok már ott.
    Eleinte igen, mára már csak kirándulgatok. Ha tehetem a többi túratársam igényeihez viszonyulva.
    Ami a jó benne, hogy bármerre elindulhatsz az ösvényeken, mindig láthatsz valami újat.
    Elég sok személyes tapasztalatom van kirándulásokról (főleg a Bükkben), így talán érthető is, hogy nincs természetfotókból nagy hiányom..
  • Zephyr Retiring
    #23418
    A virág direkt válasz volt musachy virágára. Megláttam abból a szögből, és az ő fotója ugrott be.
    Ha figyelted volna azt is, neki is ment az a kép "válaszként"..

    Egyébként igen ritkán fotózom a természetet (minek is tenném, ha van itt igazi természetfotós is), úgyhogy ahelyett, hogy degradálod őket, inkább becsüld meg....vagy csinálj szebbet..
  • Zephyr Retiring
    #23417
    Senki sem születik profi fotósnak.
    Készült több fotó is akkor és ott, de valamiért ezt tartottam meg. Lehet, épp a bal szélen lévő emberi sziluettek miatt...
  • Bexter
    #23416
    Pont ma egy éve <3
  • Roger6
    #23415
    Érdekes, pár napja még virágot fotóztál... Meg az uncsi természetet.
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2018.08.15. 09:55:41
  • Bexter
    #23414
    Amit leírtál nincs is baj, mások vagyunk. De amikor a világot jársz és kattintasz figyelhetnél az aproságokra, ennek a képnek az esetében a balra belogo emberekre. Sokat lehet fejlődni ha ezekre figyel az ember.
  • Zephyr Retiring
    #23413
    Igen, ebben lehet valami. Látom én is, hogy a te fotóid technikai szempontból teljesen rendben vannak.
    Tartalmi szempontból, viszont semmi extrát nem adnak. Csak sima uncsi természetfotózás.
    De elhiszem, hogy van akinek ez jön be..

    A magam részéről, ha amatőr szemlélődőként kérdezel, én inkább nézek egy picit rosszabb minőségű, de több mondanivalóval bíró képeket, mint a természet alkotta füves jellegteken tájképeket. Csak járok valahol a nagyvilágban, meglátok valami különlegeset, valami emberit, és már nyúlok is a masinámért...

  • Roger6
    #23412
    Hehe, szerintem jó lett
  • lac coo
    #23411
    Makro ! :)))

  • Bexter
    #23410
    Látom nem ismerted ezt a mondást. :) Mindne képre rá lehet huzni az elvágyodást és a társas magányt. Csak vicceltem :)
    Ha megfogadsz eg yjótanácsot akkor egy képhez amit az átlag ember nem tud rendesen értelmezni vagy nem tudja mit lát, akkor oda nem árt egy pár soros leírás vagy a kép története hogy jobban tudjanak vele azonosulni. Elhiszem hogy az a 4 aludoboz tika kincs, gyüjtöttem egy ideig én is. De maga a kép az fos. Telibevakuzott nem megtervezett. De így hogy leírtad késöbb hogy ezek a dobozok valami ritkaságfélék így a kép megitélése is változik.
  • Zephyr Retiring
    #23409
    Rojtosra nyomogattam már a billentyűket, jöhet is egy következő a "meg nem értett" fotóim közül...

  • Zephyr Retiring
    #23408
    Van egy szép régi mondás erre: mindenki magából indul ki.
    Ha neked az elvágyódás és a társas magány ugrik be ha arra a képre nézel, akkor a belsődben valahol ez a dolog ott is van...

    Az adott fotó készítésének pillanatában is, és most is, ha utólag a képre nézek, én az emberi kreativitás csúcsát látom bennük.
    A földön állítólag csak a delfin intelligensebb mint az ember. De mégis, a föld összes élőlénye közül, egyedül csak az ember képes egy aludobozt alkotni, rá képet, festményt, egyedi mintát és szöveget helyezni. Senki más. Megannyi doboz és rajtuk különböző kompozíciók, annyiféle ember a földön. Egyetlen különbség van jelenleg az ember és a doboz közt: az ember és a hozzá tartozó ujjlenyomat teljesen egyedi. Nincs belőle kettő. Az aludobozból viszont léteznek klónok. Létezik egy doboz tökéletes mása, akár több tízmillió példányban is.

    De amikor kiemelek ebből a tízmillióból egyet, vagy egy párt, vagy egy szettet és lefotózom, akkor az emberi kreativitás egy bizonyítékát örökítem meg. Lesz, akinek csak egy újabb felesleges kacat lesz a többi közt, ennyit lát majd a képből. De lesznek páran, akik kiszúrják egyből, hogy mondjuk a fotón szereplő 3. dobozt évtizedek óta vadásszák a gyűjteményükbe. És már csak miattuk is jó, hogy erről is készült egy pillanatkép egyszer valamikor...
  • Zephyr Retiring
    #23407
    Szép idézet. Saját?
    Nehéz rá reagálni, mert nem tudni, hogy sértésnek, vagy jelzésnek szántad.
    Bár én egy szóval sem állítottam magamról, hogy művész lennék. Fótóművész meg pláne nem...
    Azért köszi, hogy ez ugrott be egyből..
  • Zephyr Retiring
    #23406
    Látom a régi jó kis "direkt nem akarlak érteni" módszert alkalmazod.
    Kiemelsz egy szövegrészt abból amit elmondtam, direkt kihagyod a "szerintem" jelzőszót, hogy aztán kedvedre oszthasd az észt arról, ahogy "szerinted" jó lenne..
    Majd végezetül odavágod, hogy részedről ezzel be is fejezted a trécsikét a témáról....ügyes!

    Ez amolyan sakk-matt stratégia, amivel azt sugallod a másik felé, hogy tökmindegy mit mond vagy gondol, úgyis neked van igazad oszt pont.
    Nem rossz módszer, magam is alkalmazom néhanap ha unom a diskurzust valamiről.

    Az én hibámként állítottad be önnön hibád, konkrétan, hogy hanyagul, félvállról értelmezed más fotóját, és kerülöd a kép részleteiben való elmerülést.
    Neked csak egy cd egy idegen ország, egy tőlünk tökidegen nép zenei kultúrája.
    Neked csak négy sima flakon egymás mellet a képen egy olyan doboz kompozíció, amit a világon! csak egyetlen országban gyártanak így ebben a formában.

    Mit is mondhatnék erre? Talán csak annyit, hogy minden fotónak, képnek van mondanivalója. De ez nem kell, hogy ugyanazt jelentse mindenkinek.
    Neked csak szemét, mi másnak érték és fordítva: nekem csak szemét, mi másnak érték.

    Tudod az régen rossz, ha nem is akarsz valamit megérteni, de ugyanakkor valahol meg érthető is.
    Te a fotózáshoz értesz. Hol, milyen szűrőt, milyen ISO beállítást, mekkora zoom-ot stb. érdemes használni, makró vagy tájkép móddal lehet e egy mozzanatot látványosabban megörökìteni. Még azt is simán el tudom rólad képzelni így ismeretlenül az eddigi szóhasználatod alapján, hogy 100 képből 80 tökéletesre sikeredik. De profi nem ettől leszel.
    A profinak 1000 képből csupán 1 lesz jó, de az aztán tényleg, a többi meg szemétrevaló kukatöltelék.

    Hogy kíváncsiságod is kielégítsem, pont letojom, hogy 10 emberből mennyinek is tetszenek a fotóim. Én szerencsére nem ebből élek, tehát megnyugodhatsz: nem fogom elvenni előled a kenyérrevalót.

    Diskurálgatnék még szívesen, de szerintem mi már mindent megbeszéltünk a témáról.
    Ó, még egy apróság: nyugodtan egyetlen szó nélkül továbbgörgethetsz minden fotót amit tőlem itt, vagy bárhol máshol látsz.
    Hidd el: nem fogok megsértődni...
  • lac coo
    #23405
    Elvagyodas es elmulas...:))
  • Bexter
    #23404
    Az elvágyodás és a társas magány pompás ábrázolása látható a képen!
  • Roger6
    #23403
    "Nem attól leszel művész, hogy nem értenek" -
  • norbre
    #23402
    "attól lesz jó egy fotó, hogy ott és akkor meglátsz egy pillanatot amit megörökítesz"

    Ez nem igaz :) Ettől még nem lesz jó egy fotó. Ha így lenne, akkor minden fotó jó lenne. Nyilván ez is szubjektív fogalom. Egy fotó jóságát szerintem az dönti el, hogy hány embernek tetszik (ugyanazokért) az okokért. Ha csak a fotósnak tetszik az sem baj, de akkor az csak neki mesél valamit, más nem fogja kitenni a falára.
    A CD-s képpel nekem a technikai hibáin kívül az a bajom, hogy egyszerűen eszembe nem jut az a mondanivaló amit te mögé szeretnél rakni.
    Ugyanez igaz a flakonos képre is.
    Azzal a hasonlattal tudnék élni a képeiddel kapcsolatban, hogy bár ugyanazt a nyelvet beszéljük, de számomra vagy túl elvontan fogalmazol, vagy érthetetlenül beszélsz, de nem értem.

    Azért kíváncsi lennék, hogy 10 embernek ha megmutatod ezeket a képeket, előzetes komment nélkül mennyien mondanák el a képeidről azt, amit te mögéjük látsz?

    Nem kérek kiselőadást minden fotód mellé, csak szerettem volna megérteni mi a célja a képidnek, de ezennel kiszállok és nézelődöm másfelé.
  • lac coo
    #23401
    Meg nem ertett muvesz....:))
  • Zephyr Retiring
    #23400
    Szóval szerinted mindenki ugyanúgy értelmez minden fotót?
  • Zephyr Retiring
    #23399
    A fotó a teljességet ábrázolja. Tökéletes harmóniában sorakozik fel egymás mellett egy teljes széria.
    A jelen maga a doboz, a múlt a rajzok rajta a jövő meg a fotó, ami generációkon át megörökít egy pillanatot, ami egykoron a jelen volt, de addigra már csak a múlt pillanatképe...

    Remélem nem fogsz minden fotóm mellé kiselőadást kérni...
    De ha kihagytam valamit, azért jelezd csak nyugodtan..
  • lac coo
    #23398
    Ha mindenki maskepp ertelmezi akkor nincs is semmi m9ndanivalo.....Nincs mit ertelmezni.
  • Zephyr Retiring
    #23397
    Nos..

    ad1) a piacos vélhetően tudatosan egymás mellé el kívánta helyezni a lemezeket jól láthatóan, hogy megmutassa a nagyvilágnak a portékáit.
    ad2) eleve úgy kezdtem, hogy HAZAI szem és fül számára szokatlan. A kompozíció másik értelmezését már leírtam. Fogadd el, nem én találtam ki.
    ad3) egy fotónak nincs szubjektív értelmezése. Mindenkiben más érzéseket kelt, mindenki mást lát benne. Te egy hanyagul odavetett cd lemezkirakatnak látod. Én annak, hogy a ciprusi emberek másfajta zenéket hallgatnak mint mi magyarok. Persze erre te is mondhatnád, hogy az irániak is más zenéket, meg a törökök is és a franciák is mást kedvelnek, tehát az érvem sz@r.
    Erre meg én jegyezném meg, hogy lehet, de ez egy ciprusi cd polc pillanatképe, nem iránié vagy nem hazaié. Értelmezd ahogy jól esik.
    Vagy ne értsd, ha úgy tetszik. Szerintem attól lesz jó egy fotó, hogy ott és akkor meglátsz egy pillanatot amit megörökítesz. Neked emlék marad, másnak meg csak egy hanyagul elkészített sz@r értelmetlen fotó. Ha így nézzük, értelmetlen bármit is fotózni, hisz a fotóson kívül mindenki más másként fogja értelmezni. Kivételek talán csak a tájképek...
  • norbre
    #23396
    Ennél a képnél mi volt az elgondolás? Mit szerettél volna megmutatni, elmondani a képpel?
  • norbre
    #23395
    Nem árt úgy elhelyezni a képelemeket a képen, hogy egyrészt látszódjanak is (megfelelő expozíció), másrészt érthető legyen mit szeretnél közvetíteni a képpel.
    Ez a kép számomra is csak egy véletlenül elkattintott, tudatos tervezéstől mentes CD polc benyomását kelti.
    Én elfogadom, hogy számodra egyértelmű mit akartál megmutatni a képpel, de ez nem segít. Nem az a lényeg, hogy te mit akartál, hanem hogy mi megy át.
  • Zephyr Retiring
    #23394
    Akkor tovább próbálkozom...bár telóktól nagy csodát ne várj.



    HDR mód itt kikapcsolva. Ugyanis úgy valamiért túl zajos lett a kép..

    Mellesleg kompozíció: " Célja az elemek megfelelő kiválasztása és elhelyezése, ami által a szemlélődő számára érzéseket, gondolatokat közvetít."

    Így is érthető.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.12. 12:04:31
  • Roger6
    #23393
    "itt egy hazai szem és fül számára szokatlan kompozíció" - hátööö... A kompozíció az mindig tudatos emberi tervezés, a képen szereplő elemek elhelyezését és egymáshoz való viszonyának meghatározását jelenti. Nem bántásból írom, de őszintén kérdezlek téged, hogy szerinted ez egy tudatos emberi tervezés, amit lefotóztál, és megmutattál a fotódon? Mert nekem csak egy hanyagul beszórt zenei CD/DVD bolt polcának tűnik, semmi másnak. Alul belóg a fapolc egy része, ami semmilyen módon nem illik bele a fotóba, a DVD-k elrendezése is csak egy nagy káosz, ráadásul igénytelenül (vonalak), a jobb középen becsillanó világítás meg ugye a kép jobb oldalát szinte értékelhetetlenné teszi. Számomra alulszaturált, és életlen, de ez a kettő a feltöltés tömörítése miatt is lehetséges.
  • Zephyr Retiring
    #23392
  • Zephyr Retiring
    #23391
    Én csak a zenékkel szoktam.
    S ahogy korábban ígértem, itt egy hazai szem és fül számára szokatlan kompozíció..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.09. 22:20:00
  • Bexter
    #23390
    Ismerkedünk :D
  • Musachy
    #23389
    Klassz! Drónnal játszol?
  • Bexter
    #23388
  • Musachy
    #23387
  • atiapuka
    #23386
    Jól néz ki ez is.:)
  • atiapuka
    #23385
  • Bexter
    #23384
    De gondoltam rátok! :D