23746
  • lac coo
    #23463



    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2018.08.18. 18:55:43
  • Roger6
    #23462
    Nyugi, őt meg nem vonzza a természet, mégis van csomó virágos képe, ezért hiszem azt, hogy valójában nem tudja mi érdekli.

    De ha már virágok, csakazéris. Ugyan tele komponálási hibával, de itt van pár tőlem (eső utáni éledezés sorozat egy része):





  • Musachy
    #23461
    Azt sem értem, hogy miért pont a virágoknál ragadtál le, te is tudod, hogy nem csak virágokat fényképezek.
  • Musachy
    #23460
    Tudom rá a választ, de tőled kérdeztem valamit és nem magamtól. Az meg egy baromság, hogy mivel én kérdeztem elsőként, ezért én válaszoljak... Meg "vitassuk meg". Vitassa meg a.....
    Téged valójában nem is érdekel semmi igazán, csak a vita? Az, hogy pofázni lehessen róla, tökmindegy mi a téma?
  • lac coo
    #23459
    Azon erdemesebb , hogy mit erdemes mutogatni .
  • Zephyr Retiring
    #23458
    Itt például csak sétálgattunk a kikötőben, fagyiztunk és ez a látvány tárult elénk:



    ..teló elő és katt. Szerintem felesleges azon morfondírozni ki miért fotóz le valamit.
  • Zephyr Retiring
    #23457
    Ha te sem tudod rá a választ, akkor minek kérdezted?

    Az én tippem: mindenki más szemmel látja maga körül a világot.
    Bexit a táj szépsége, sachit a virágok, rodzsert a képminőség (s így tovább) hozza lázba.
    Engem az emberi kreativitás témája érdekel. Szinte minden ami emberi kézhez köthető. A természet talán amiatt nem vonz annyira, mert abban meg pont az a szép, ha emberi kéz nem érinti. (Például egy havas hegység távlati képe.) Bár erről is lehetne vitatkozni, mert kinek a dzsungel, kinek meg a frissen vágott fű látványa a kellemesebb...
  • Musachy
    #23456
    Vitasd meg magaddal.
  • Zephyr Retiring
    #23455
    Rendben. Akkor vitassuk meg ki miért választ témát magának.
    Te dobdtad fel elsőként a kérdést, tiéd a kezdés: te miért szeretsz virágokat fotózni?

    Ha sikerül szavakba öntened, ígérem: ki fogok találni én is egy értelmesebb okot...
    Bár tettem rá célzást már korábban lentebb..(lásd: #23408).
  • Zephyr Retiring
    #23454
    Add meg a témát, beszállok.
  • lac coo
    #23453
    Elvágyódás a társa magány elmúlásától ! :)
  • Jim Morrison
    #23452

    Ha tudok még én is beszállok:)
  • Roger6
    #23451
    Tetszik
  • Musachy
    #23450
    Kérdezem, minek. Válasz: miért ne? Tartalmas érv. Azt meg nem hiszem, hogy pont ugyanazért, amiért én virágokat... Találj már ki valami értelmesebbet!
  • Musachy
    #23449
    Szuper!
  • BenedekFeco
    #23448
  • Bexter
    #23447
    csináljunk egy fotós játékot? Teszem azt egy tlmára kell késziteni 2 héten belül képet :D
  • Zephyr Retiring
    #23446
    Lustika..

  • Zephyr Retiring
    #23445
    Miért ne fotózhatnék?
    Vélhetően ugyanazért amiért te is virágokat..
    Látom próbálkozol társalogni troll-papával. Majd meséld el, mi lett a vége.
    Én már el sem olvasom a baromságait.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.17. 23:10:20
  • norbre
    #23444
    Nyárutó papáéknál
  • Musachy
    #23443
    Lehet, hogy az volt a koncepció, hogy "van pííz"...
  • Roger6
    #23442
    Amiért igénytelenül telepakolt CD polcot, semmitmondó strandot félbevágott emberekkel, vagy amiért egy kompozíciótól mentes kavics halmot

    De nem is azzal van baj, hogy pénz részletet fotóz. A baj az, hogy semmi koncepció nincs mögötte, és technikailag is több sebből vérzik. A kép dől, félbevágta az oszlopot, és olyan szinten alulexponált, hogy be kellett vinnem a monitorom egy régi filmelőhívóba, hogy lássam egyáltalán mi van a fotón. És ezt nem lehet arra fogni, hogy "háizé a, meee telefonnaaaa csinátam". Mert telefonnal is olyan képeket lehet már lőni, hogy ihajj-csuhajj!
  • Musachy
    #23441
    Minek fotózol pénz-részletet?
  • Zephyr Retiring
    #23440
    Gate..

  • norbre
    #23439
    Komtraszt
  • lac coo
    #23438
    Te ilyen okoska fajta vagy , ugye ...? :))
  • Zephyr Retiring
    #23437
  • lac coo
    #23436
    * oreganyad akart lenni :))
  • Musachy
    #23435
    Mondtam magamról, hogy tök amatőr vagyok, saját kedvemre fotózok olyan dolgokat, amiket meglátok és tetszik. Sőt, az utóbbi években "telóval" fotózok én is, ráadásul egy mobilok terén réginek mondható (4 éves) eszközzel. Igaz, hogy ez már akkor 20,15 megapixeles kamerával volt felszerelve.
    Viszont az én képeim is kaptak kritikát és elfogadtam, szerintem ez normális.
  • Zephyr Retiring
    #23434
    Iraegynad tutira nem

    Ha a fotózásra érted a tanulást, arra nekem elég az amatőr szint is, de kösz.
    Az olvasás pedig egész jól megy már. Frankón sikerült is kisilabizálnom, ahogy roger fotószaktárs a fotóim minősítésének kitárgyalása után
    átlép a személyeskedés ingoványos mezsgyéjére. Idézem:
    "..FB-re, aztán matyizz ott rá.."

    Elég sok mindent elárul rólunk, hogy hogyan kommunikálunk. Ha támadóan lépünk fel valakivel szemben, azt legtöbbször azért tesszük, mert mi magunk is szorongunk egy közösség (meló, család, stb..) nyomása miatt.
    A feszkó miatt nem gondoljuk át cselekedeteinket közlendőinket és már meg is van a baj.

    Az eset már csak amiatt is figyelmet érdemel, mert tettem egy KORREKT véleményt egy fotózási irányzatról "uncsi természetfotózás".
    Emiatt válaszként egy olyantól AKIT EZ NEM IS ÉRINT, jött is a nem túl fényesre sikeredett kritika az én fotóimról.
    Nem a negatív kritika a gond. De sértegetni a másikat az már az. Nagyon nem mindegy miként közöljük a véleményünket annak érdekében, hogy a kommunikáció a helyes irányba haladjon tovább..

    De ha valamit rosszul látok, javíts ki mi az.
  • lac coo
    #23433
    Nekem ket tanacsom van :

    1: mielott elkeszul a kep kerdezd meg magadtol, hogy iraegynad meg tudna-e csinalni..Ha igen akkor hagyd
    a fenebe... ! :)

    2: Probalj meg tanulni, olvasni, nem szegyen az....
  • Zephyr Retiring
    #23432
    Az értékelhetetlen egy kissé túlzás.
    Számomra az az értékelhetetlen, amikor egy kép annyira elmosódott, hogy kivehetetlen mi szerepel rajta.

    Láttál tőlem ilyen fotót?
    Vagy tökmindegy mit reagálok, úgyis belémkötsz, mert nincs rajtam sapka?
  • lac coo
    #23431
    :)
  • Zephyr Retiring
    #23430
    A miénk máshol lett elhelyezve. Ezen fotó készítésének a pontos helyén, a lábaimnál:




    Bocs, hogy telóról csak ilyen "sz@rfos" minőségre futja...
  • Roger6
    #23429
    Ja, és persze leszólod olyan ember fotóját, aki a National Geographic-ban szerepelt, miközben értékelhetetlen fotókat töltesz fel. Szóval beszélhetnénk arról, ki is a troll.
  • Roger6
    #23428
    Az troll, aki megmondja, hogy a fotóid rosszak. Akkor itt elég sok troll van
  • Zephyr Retiring
    #23427
    Látom gondok vannak. Innentől választ ne várj tőlem semmire,
    míg nem tudsz normálisan fogalmazni. Trollokra nem vagyok vevő.
  • Roger6
    #23426
    Tehát ha nem hozok fotót, nem mondhatok véleményt a fotódról? Hova van ez leírva? Ja, sehova. Egyszerűen SZARFOS a fotó, amit feltöltöttél, és amiről véleményt írtam. Mások is megírták, sőt, mindenki. De mi a francnak töltesz fel fotót fórumra, ha ennyire nem bírod a kritikát? Csinálj magadnak szépen, meg FB-re, aztán matyizz ott rá, az ismerőseid biztos nem szólják le. Te, művész úr
  • Zephyr Retiring
    #23425
    Normális vélemény az, hogy tetszik vagy nem tetszik.
    Ennyi év alatt megtanulhattad volna már...

    Bár mit várok egy olyan embertől,
    aki csak prédikálni jár egy saját fotókat bemutató totyikba...
    Utoljára mikor hoztál ide saját fotót?
  • Roger6
    #23424
    Szóval felraksz egy fórumra egy képet, és ha véleményt írok róla (ezért van a fórum), akkor az degradálás. Világos.