23746
  • Tobacco
    #108
    Az ott egy robogó hátulja. És az eredeti képen látszik az első kerék egy része.
    De mivel te ott álltál, ezért nem látszik az ember, és a robogó többi része.
    Magadat kifotoshopoltad, de a robogót és az embert nem varázsoltad vissza.
    Annak a dolognak köze nincs az autóhoz. :-)
  • Gabo
    #107
    Aspyrin:
    Nem akarok flémelni, de nem tudom megjegyzés nélkül hagyni azt, amivel a topik indítva lett.
    Nem azzal volt a probléma a másik topikban (az új neve Digitális és Analóg fotográfia), hogy kép lett berakva, hanem azzal volt gond ami és ahogy be lett rakva.
    Senki nem vitatta, hogy a kutyákról készült képeken szép és aranyos állatokat lehetett látni, de ennyi. A képek ezen kívül semmit nem meséltek el a két kedvencről, ráadásul a téma beállítása is hagyott kívánnivalót maga után. Ez volt az ami szóvá lett téve. Ha a képekkel együtt már akkor felkerült volna a kérdés, hogy mit és hogyan kellett volna máshogy csinálni, akkor minderre nem került volna sor.
    A másik topik célja az, hogy az egyszerű kép kattintgatásnál többet hozzon ki valaki egy témából, hogy megmutassa a fényképei által, hogy milyennek látja a világot. Amatőr fotósok adnak tanácsot amatőr fotósoknak. Ha valaki egy ilyen helyre képet tesz fel, azzal vállalja azt is, hogy kritikát kap. Ez lehet néha durva és kemény. De ha valakiben megvan az igény, hogy az egyszerű emlékfotók készítésén kívül (ami jó esetben talán rajta kívül még két embert érdekel), többet hozzon ki egy témából, akkor legyen benne annyi nyitottság, hogy elfogadja mások véleményét.
    Totti ezt később megértette. Kapott is néhány olyan tanácsot, amiket ha megfogad, valószínűleg izgalmasabb képeket tud majd készíteni.
    Te viszont úgy látszik mindezt nem fogtad fel és ezek után mások érettségét kritizálod?

    Persze éljenek az amatőr fotósok!
    De ha valaki valóban fotósnak és nem csak fényképezőgép tulajnak tartja magát, akkor legyen benne annyi igényesség, hogy nem egy egyszerű turista módjára kattintgat mindenre ami mozog. S mielőtt nyilvánossá teszi egy-egy képét gondolja át, hogy másoknak mit mesél az a kép és mennyivel több az a hasonló témákról (cicus, kutyus, totyogó kisgyerek, stb.) készült x db képnél. Van annyi mondani valója, van annyira érdekes, hogy egy futó pillantásnál többre méltassák?
    A net teli van elektronikus szeméttel, mi értelme azt tovább gyarapítani? Gondolom, mindig jó mentség az, hogy divat az igénytelenség.

    Ha neked vagy bárki másnak ezzel a lelkébe tapostam, piszok mód sajnálom, de ha valaki egy kicsit is elgondolkodik a dolgon, akkor már volt értelme.


    U.i.:
    Mielőtt azzal jönne bárki, hogy egy újabb "pro" lefikázta a képeit és a topikot...
    Nincs profi fényképezőgépem, Én magam se vagyok profi, valószínűleg soha nem is leszek az. Alig fél éve vettem meg a digi gépem, előtte filmessel csak néhány képet lőttem egész életemben. Nem sajnáltam a pénzt, hogy megvegyek néhány könyvet a fotózásról és nem sajnáltam az időt, hogy a neten is utána nézzek a témának.
    Az első felrakott képeimre Én is kaptam kritikát rendesen, de vagyok annyira felnőtt, hogy elfogadjam és okulja belőlük. Mindenből lehet tanulni és sosem késő az ember látásmódján javítani. Időbe telt, de mára eljutottam addig, hogy magamtól is észreveszem a képeim hibáit és jó esetben azt is tudom, mit kellett volna máskép csinálnom. Mint ahogy azzal is tisztában vagyok, hogy van még hova fejlődnöm ezen a téren.
  • atlagember
    #106
  • Jagi
    #105
    ;)
  • Aspyrin
    #104
    Én kérek elnézést, a képet láttam de a szöveg felette valahogy kimaradt :)
  • Rózsalány
    #103
    nem:)) sima hétköznapi szunyogírtás volt csak, és itt húz el a ház fölött a gép, csak azt nem tudtam lekapni, nincs olyan jó gépem:)
  • Aspyrin
    #102
    Ez valami repülős napon készült?
  • Aspyrin
    #101
    A zsiráfos kép nagyon tetszik
  • Aspyrin
    #100
    szép macs
  • bertino
    #99
    jaaahh, oké :)
  • Loál János #98
  • Jagi
    #97
    Csíter! :DDDD
  • Ch_Slater
    #96
    abból kifotosoppoltam magam. itt az eredeti. viszont ami fura, hogy ezen is véget ér a rácsoknál az az autónák látszó azonosítatlan tárgy... pedig ezen tuti nem változtattam (az átméretezésen kívül)..




  • bertino
    #95
    számomra az azért érdekes kép(a londoni) mert... milyen szögből van az fényképezve ha nem látszik rajta a fényképező ?
    Ilyet még sosem láttam lehet itt az ideje
  • norbre
    #94
    ebben a képben van valami fura.
    pl ott van egy autó hátulja a korlát végénél, a busz közepénél, de az autó nem folytatódik a rácsok között
  • BenceYCE
    #93
    Ja! Kisfecskék, hogy nyomják a kórust :D
  • Jagi
    #92
    A kisfecskék nagyon zsírak : ) :DD
    AN-2 : )
  • Rózsalány
    #91
    Dejó kis topik!!! Hajrá amatőrök!!:))

    Ez egy szúnyogírtó repcsi az erkélyemről fotózva.


    Ezek pedig egy fecskecsalád, akik visszajárnak költeni az irodámhoz.
  • Jagi
    #90
    Ja ez ígyvan :) csak abból a 200 példányból ami még a világon van... : (
  • BenceYCE
    #89
    Perszepersze. Elnézést, hogy viccet csináltam belőle.

    Idén volt nekünk a nagy felfedezőtúra. Végigmentünk a csipkés parton Zadar-tól Split-ig. Asszem még Omis is érintve lett de aztán visszafordultunk. Szétnéztünk Split-ben (érdemes) és végül pályán vissza Zadar-ba. Engem, aki sosem látott még tengert mennyei élményekkel gazdagított. Viszont van még MaO-nak olyan rejtet zuga ahol még nem jártam így a régi nagy MaO területén is vannak hiányosságaim. Ezek is hátra vannak még.
  • Dzsega #88
    ha kiskora óta veled van akkor nem bánt.
    pláne ha már eleve rabságban születik, akkor megszokja az embert és nem bántja. szelíd lesz. ezt valahol régen olvastam.
  • Dzsega #87
    jóvannna...
    tévedni emberi dolog mondta sün és lemászott a drótkeféről...
    akko jövőre, igy jó???
  • BenceYCE
    #86
    Ha Te idén nyáron még le tudsz ruccanni akkor kérlek... nem, nem kérlek... könyörgök:
    TANÍTS MESTER!!! ÉN IS IDŐUTAZÓ AKAROK LENNI!!!

    Komolyra fordítva szeretnék én is visszanézni jövőre. Én idén voltam először és feladtam miatta a jól bevált szigetközi kenutúrát a haverokkal. Valahogy meg kell oldjam, hogy jövőre mindkettő beleférjen.
  • Jagi
    #85
    Otthon? Megenne egyszerre egy 15 kg-os tápot aztán a fagyóból kiszedett húst aggig melegítené amíg fogyasztható lesz, így simogatható állapotba kerül. :D
    Ja játszani nem mernék vele.
  • Dzsega #84
    amúgy nem szeretem a macskákat de egy ilyen "édi kiscicát" elfogadnék.

    #81:
    hát az az...
    már mondtam de a vízesés... ott állsz alatta és nézel ki hát valami eszméletlen... zubog elötted az a kristálytiszta víz... ááááááá vissza kell mennem! muszály! kár volt ide benézne most megint eszembe jutott az a sok jó meg szép. sztem idén nyáron leruccanok a kis trabival (márha átengednek a határon...)
  • Jagi
    #83
    Köszi köszi, nemtom mi volt, aszittem csak én nem láttam, mert túl nagy stb...
    Szal, mégegyszer köszi :)
    Legközelebb így járok el.
  • BenceYCE
    #82
    Engedelmeddel átméreteztem és direkt linket adtam neki. A képfeltöltéshez pedig bátran használjátok Ti is a képfeltöltés.hu-t.

    by Jagi:

    Most nyáron, Nyíregyházi állatkertben, vájttájger. Durva, pont rámnézett



    Aztán ivott



    Van iguanaról is egy két képem. Megúgy általában, jók lettek. A nyugodt állatokat lehetettl fotózni mint ezt:

  • BenceYCE
    #81
    És még rajtad kívül sokan mások. Természetesen nekem is úrrá kellett magamon lenni a nem gyengén gatyarohasztó melegben. De az élmény biztos felejthetetlen.
  • Dzsega #80
    szépek bár mintha mindegyik tök ugyanúgy nézne ki. (piros x)
  • Jagi
    #79
    Most nyáron, Nyíregyházi állatkertben, vájttájger. Durva, pont rámnézett



    Aztán ivott



    Van iguanaról is egy két képem. Megúgy általában, jók lettek. A nyugodt állatokat lehetettl fotózni mint ezt:

  • Dzsega #78

    én nem bírtam ki...
  • BenceYCE
    #77
    Panasonic FZ20 2048*1536 jpg fine. Utólag vágtam és átméreteztem a "bevetéseseket". A többi csak át van méretezve.
  • GregSB
    #76
    A felső képen hogy csináltad hogy nem vagy benne a tükröződésben?
  • Ch_Slater
    #75
    Ez is Londonban készült a Trafalgar sq. és a Parliament között a Whitehall-on félúton, ahol a Horse Guard-ok állnak egész nap a lovukkal...



    macska itthon
  • Hamlet
    #74
    Milyen fényképezővel készültek?
  • Sné Zsuzsa
    #73
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Nh Shevits
    #72
    na itt van a macskámról még egy pár kép: Juanma
  • artschiatwork
    #71
    ez lol
  • Ch_Slater
    #70
    Tango & Cash
    (egyik pihent londoni estémen pont a T&C filmbemutatója ment. Én Tango-t iszogattam, Cash meg volt a pénztárcámban)
  • bobka
    #69
    egy gitár Pengető