23746
  • BenceYCE
    #148
    Akkor grat! Nekem tetszik. De ha kukacoskodni akarnék mint máshol mások akkor elárulom sokkal jobb lett volna a kép ha a felső kép készítésekor szólsz a motorcsónakosnak, hogy nem olyan cikk-cakkban menjen hanem szép egyenesen. Ja és a napnak is tolhattál volna egy kérvényt, hogy vörösebben süssön mert a lúzer/láma kompakt gép tulajoknak úgy sokkal jobban tetszik!
  • LoDMaSt
    #147
    Felső Horvátország, alsó Savájc, saját mind 2. Véglis lehet panoráma fotó is, de 1 képből vannak, szal nem többet raktam össze.
  • BenceYCE
    #146
    Nem saját, ugye?
  • Aspyrin
    #145
    Ha jól tudom ezek panorámafelvételek(ugye?), a felső nagyon szép, nagyon tetszik
  • LoDMaSt
    #144
    2 kép csak úgy:


  • BenceYCE
    #143
    Szeretnék a "fényképezőgép tulaj" kategóriában maradni mert se időm se energiám se pénzem hogy továbblépjek. Lehet?

    Bár olvasom a másik topic(okat) de kicsit uncsi a 250. flém a fixobiról. Azonkívül a személyes tapasztalatom, hogy a kritikára való hajlam megvan "odaát" de mikor kérdeztem milyen gépet érdemes venni, mire figyeljek oda, hát had ne mondjam korán sem voltak olyan segítőkészek mit kritikusok. Dehát ez van. Ahogy más is úgy én is fogtam szépen a pofám és befogtam. Végre találtam az én igényeimnek (vagy igénytelenségeimnek) egy topicot és azt hittem itt a kánaán. Erre mit ád Isten melyik banda kezdte el leszólni a másikat? Biztos az űberláma digigép tulajok mentek át oda okoskodni. Most meg jönnek mosakodni, hogy nem úgy "értettük" meg "létezik fotós 2k-s dslr gép alatt is". Nem veszik észre, hogy ordit a különbség a 2 topic közönségének hozzáállásáról. Már bánom, hogy nem "telefonnal készített képeim" lett a topic neve. Akkor olyan kanyonnyi különbség lenne, hogy biztos nem jöttek volna mosakodni.
  • jazzy
    #142
    Ezzel tokeletesen egyetertek! Ha felkerulnek a gepemre a kepek, majd linkelek parat, elore lathatoan holnap. Szepek a kepeitek! Elore amatorok, fo a lelkesedes! :)
  • Aspyrin
    #141
    Privát ment.
    Próbáljunk meg túllépni az indulatokon és koncentráljunk a topik céljára.
    Thx
  • Gabo
    #140
    Aspyrin:
    Ha már akkor is így gondoltad, akkor valószínűleg mindenki mindenkit félreértett és mindent túlreagált.
    Ennek ellenére fent tartom, hogy ha valaki közszemlére teszi a képeit, azzal vállalnia kell azt is, hogy kritikát kap. Saját meglátásom szerint jobb az, ha ízekre szedik a fotóimat, mintha csak azt hajtogatják hogy „szép és jó” vagy esetleg véleményt se írnak róluk. Az ember a saját alkotásaiban hajlamos nem észrevenni a hibákat ha erre soha nem hívják fel a figyelmét.
    Az Én olvasatomban a „profi” jelentése professzionális azaz hivatásos, magyarán ezzel keresi a kenyerét. A másik topikon, és szerintem az egész SG-n nem akad ilyen fotós, vagy legalábbis jól titkolja. Viszont akadnak olyan amatőrök, akik nem ma kezdtek foglalkozni a fotózással. Ha közülük bárki veszi a fáradságot magának és az n-edik művészi/fotográfiai szempontból semmitmondó kép után még az n+1-dikre is hajlandó véleményt mondani, legyen az bármilyen kemény és tömör, a minimum az, hogy elgondolkodom az általa írtakon és nem kiakadok rajta.
    Az sem igaz, hogy „sznobok” lennének. Nem azért költött egyikük sem egy kisebb vagyont a fotós felszerelésére, hogy elmondhassa magáról, hogy neki nagyobb van a szomszéd Pistikéjénél vagy azért, hogy ezen a fórumon villogjon vele. Nem hiszem, hogy bármelyiküket meg kellene védenem, az általuk a fórumra feltett és a weblapjaikon lévő képek beszélnek magukért. Lehet jó képeket készíteni egy olcsóbb géppel? Lehet. Viszont ha eljutsz egy bizonyos szintre már érezni fogod, hogy egy egyszerűbb fényképezőgép egyre inkább korlátot jelent. Ennek ellenére egyszer se olvastam olyat, hogy bármelyikük egy kezdőnek DSLR gép megvételét javasolta volna. Mint ahogy olyan esetre sem emlékszem, hogy bármelyik képet azért ért volna negatív kritika, mert egy kompakt géppel lett elkövetve. (Hacsak nem pont erre vonatkozott az adott kérdés.)
    Ellenben mondtak véleményt, tippet gép beállításról, témáról, utómunkáról, magyarán mindarról ami valóban a fotóson múlik. Soha nem arról volt szó, hogy nekik kell megfelelni vagy előttük kellene vizsgázni. Én se nekik, hanem sokkal inkább magamnak akarok megfelelni. (Bölcs ember volt az, aki azt mondta légy annyira kritikus magaddal, mint amennyire másokkal vagy.) De ha valakinek tetszenek a fotói, a képi látásmódja, akkor adok a véleményére még akkor is, ha az eltér az enyémtől.
    Szóval nincs igazad akkor, mikor arról beszélsz, hogy a topik nem szól másról, mint hogy profi fotósok egymásnak mutogatják a képeiket és egymást fényezik. Ha megnézed nem egyszer egymás fotóit ugyan olyan keményen lehúzták, mint bárkiét. És azt se igazán értem, miért lenne baj, ha tanul valaki egy másik képzettebb, tapasztaltabb fotóstól. Lehet, hogy a végén még esetleg izgalmasak lesznek a képei? Juj...
    Szerintem sokkal nagyobb baj az, ha mindenki mindenkit fényez. Márpedig itt és a legtöbb helyen csak ezt látom. Fejlődés csak akkor van, ha valaki felveszi a versenyt és nem éri be annyival, hogy kényelmesen elbájologjon másokkal.

    A leírtakat ismét csak gondolat ébresztőnek szántam. Mára ennyit a „közlési vágyam” kielégítéséről...

    Gabo
  • GregSB
    #139
    "Csak az tud fotózni (meg bármilyen szakmát) akinek megtanította valaki aki még nála is jobban tudja, az összes többi kontár, vagy képzetlen."

    Ez marhaság, a fotózás autodidakta módon is elsajátítható. Persze előny ha egy mesterembertől tanulja valaki el a szakmát, de ez emberfüggő is. Van aki mesetermeberknél tanul, és csak azt fogja megtanulni hogy kell megcsinálni meg kivágni egy igazolványképet, van aki pedig "csak" könyvekből és az internetből sajátít el sok tudást + mellé nagyon sokat kísérletezik, de így is sokkal többre viszi mint az első eset.

    "Szal, hogy jön egy olyan ember ahhoz hogy bírájon valakit olyasmiben amihez ő maga sem ért igazán?"

    Gondolom Yeltzinről van szó, ő volt az aki leszólta a kutyás képeket. Nem tudom láttad e már a képeit (ha nem akkor itt találhatók: http://www.yeltzin.com)? Én nem mondanám azt rá hogy nem igazán ért a fotózáshoz...
  • Aspyrin
    #138
  • Jagi
    #137
    Hi, all mentem! Hétfőn tali. Hozok piccst.
  • Aspyrin
    #136
    Nem szeretnélek megbántani, de hülyeséget beszélsz, már ne is haragudj. 1. Először is nem kritizáltam hanem éppencsak bekukkantottam abba a bizonyos topicba(mivel kedvencek között VOLT), és azt láttam, hogy valakinek egy házikedvenc képét szedték ízekre a srácok. 2. A topic akkor még egyáltalán nem a technikai kérdésekről, hanem egy zárt körü buliról szólt, ahol "profi" fotósok mutogatták meg !egymásnak! jól sikerült képeiket, hogy fényezhessék egymást(persze ONNAN kezdve már a házigazda is megkért mindenkit, hogy árulja el mit és hogyan csinált az aktuális kép készítésénél..). 3. Még ezt is lenyeltem, hiszen már megszoktam, hogy nem szólnuk bele a nagyok dolgába, ám legyen. 4. De amikor felvetettem a kérdést, hogy igen ám, de mi van a többi amatőr képpel, azt válaszolta egy nagyképességű profi, hogy "SZEMÉTLERAKAT NEM KELL".
    Én pedig erre azt mondom, hogy KELL.
    Igaz, én nem szemétlerakatnak hívom, hanem amatőr képeknek. Lehet, hogy nem üti meg az urak által fentartott mércét. De kérdem ém: miért is kellene?
    A cél itt nem az, hogy egy 4-5 főből álló "profi" brigád előtt sikeres vizsgát tegyünk, ne adj'Isten tanuljunk tőlük. Hanem a közlési vágy, legyen az egy kutya, legyen az egy fűszál vagy akár egy csepp víz.
    És igenis, a fórumozók nagy része ilyen "egyszerű" ember, mint én. Nem vagyunk és valószínűleg nem is leszünk fényképészek, de attól még nem érezzük magunkat rosszul, ha egy pár kockát ellövünk és megmutatjuk egymásnak.
    És végezetül: amikor a topiknak új címet adtam (bár lehet, hogy nem fogod elhinni..) megkértem a moderátort, hogy legyen egy link az alcímben ami abba a bizonyos topikba vezetne, ha valaki tanácsot szeretne kérni. Pedig azt hiszem erősen megkellett volna sértődnöm sok arcra, de annyit nem ér az egész, hogy emiatt újjal mutogassunk egymásra.
    Ez a nyitottság, nem az, amit a srácok műveltek odaát.
    Písz
  • Gabo
    #135
    Kimondtad a lényeget: "Nyitottság"
    Nem is ragozom tovább a dolgot. Aki nem akarta megérteni az általam írtakat, az nem is fogja. Ha valaki elgondolkodik rajta és esetleg a másik topikba is beleolvas, akkor pedig annál jobb.
    Szándékosan nem az itteni képekről kezdtem kritikát írni. Vannak közöttük tetszetősek és vannak kevésbé. Ha valaki érdemi véleményt akar és nem a szokásos "húdeszép-húdejó" válaszokra vágyik, majd felteszi a megfelelő helyen a kérdéseit. Ha eddig eljut, akkor valószínűleg a kritikusabb véleményekre is kellően nyitott lesz és valószínűleg meg lesz benne az igény arra, hogy tovább fejlődjön.
  • Jagi
    #134
    Vaszki, ez meredek
  • Tobacco
    #133
    Nem, hetente....

    Rózsalány: de, van 6 kukánk. Amit azt hiszem, hogy csak a mi családunk használ a többi kb 42 család nem használja. Postaládátol egy karnyújtás a kuka, lépni sem kell, mégis kivétel nélkül az összes reklám újság is,meg minden a földön van a ládák alatt.
    4 hónapja lakunk itt,azóta 2szer nem tudtunk bejutni a lépcsőházba, mert nem tudtuk a szemetet megmászni.
  • Rózsalány
    #132
    ezeknek nincs kuka a ház előtt??? vagy ez hogy működik Bp-en? vagy nem fér bele vagy mi???
  • Jagi
    #131
    szilveszter után?
  • Loál János #130
    Erős túlzás volt. :)

    "Azokkal" sem kéne, hogy baja legyen, ha lesz gépem, én is meg fogom fogadni a tanácsaikat, ugyanis tudom (látom az ő képeiken), hogy jókat mondanak, és egy kis odafigyeléssel rendezettebb képeket fogok csinálni akár pl. Nagymamám állatkáiról is. :)
    Szóval szerintem felesleges a flém, inkább nyitottabbnak kéne lenni, ennyit akartam.
  • Tobacco
    #129
    Nem, ez a domb már nincs itt, mert hetente új ilyen domb van. Ezek a szomszédaim! Láttam a nagyképű angoltanárnőt is, hogy csak úgy odahajította a babája szaros pelenkáját.
    Lusták kukába tenni a szemetet.
    Na, mindegy, erről már van egy topikom, bocs az OFF-ért.
  • Tobacco
    #128
    Amúgy én köszönöm az eddigi képeket, amiket felraktatok, nagyon szépek, mentettem mindet!!!
    Szerintem van jó pár kép itt, ami igencsak eléri a profi szintet.
    Háttérnek a cicapofit ki is tettem.
  • DJ Skyline
    #127
    mind1,a kép mindent elárul!:)
    és ez a domb még mindíg ott van? szemét szállítók nem viszik el?
  • Tobacco
    #126
    Úgy gondoltam, ha már itt ahogy olvasom, elektronikus szemét van itt is és a neten is, akkor én is hozzájárulok a szemét és az igénytelenség bemutatásához.
    Ez legalább tényleg az, minden szempontból.
    Kedvenc képem, a lépcsőházunk bejáratáról, amit imádok mindenkinek mutogatni, hogy ennyi igénytelen ember van a világon, ami talán kicsit rosszabb dolog, mint az én, vagy más igénytelensége a gépre(pénzhiány), vagy fotóra(nem profi).
  • DJ Skyline
    #125
    #118, #119 ---> köszi!:)
  • Jagi
    #124
    Az csak egy példa volt. :)
    Nem veled van baja... felőlem meg az jön aki akar csak, a hangnem legyen normális...
    [nem főnökösködik]
  • Loál János #123
    Tényleg egy csomó "köcsöggecikurvaanyázás" volt.

    De ha nem baj, én mindkét topikot látogatni fogom, ugyanis nincs digigépem, viszont kíváncsi vagyok mindkét "bandára". :)
  • Jagi
    #122
    Sztem Ő olyasmire gondolt, hogy veszek egy gépet egy méteres optikával és majd lefényképezem a bolha f*szárol a pattanást típusu emberek csinálnak két képet és azt hiszik, hogy tudnak fotózni.
    Csak az tud fotózni (meg bármilyen szakmát) akinek megtanította valaki aki még nála is jobban tudja, az összes többi kontár, vagy képzetlen. Szal, hogy jön egy olyan ember ahhoz hogy bírájon valakit olyasmiben amihez ő maga sem ért igazán?
    Ha meg igen nem fikázni kéne. Csak azért szar valami mert nem ő csinálta?
    Ha nem is olyan jellegű a kép ami nem oda illik nem kell egyből "retekszarmocsokzni" meg "köcsöggecikurvaanyázni".
    Megvan a megoldás mi itt vagyunk ti meg ott akinek nem tetszik, az nem megy a másikéba. stop.
  • Loál János #121
    Aki valamelyest elmélyül a hobbijában, és szeretne fejlődni, esetleg a hobbiból valami komolyabbat alakítani, az már mindjárt sznob?
    Plusz nem értem miért van benned ennyi indulat, nem értem ezt a felháborodást.
  • Jagi
    #120
    Viszont a városi fények naonjók, még így is.
  • Jagi
    #119
    Egyetértek! : )
  • Rózsalány
    #118
    fúúú, tökjó!!! a villamosos szerintem nagyon király főleg így ff-ben!
  • DJ Skyline
    #117
    hegyből igaz nem sok látszik


    villanyos'

  • Jagi
    #116
    Hol a picccs? :)
  • DJ Skyline
    #115
    én tegnap villamost,meg az éjszakai havas hegyet fényképeztem fekete fehérben!:DDD
  • Rózsalány
    #114
    igaz, hogy nem nekem lett címezve a hsz, de akkor mérnem priviben írtad...-na, a lényeg azért, hogy azt azért megkérdezném, hogy csak a FOTÓS létezik (csupa nagy betűvel!) és a másik lehetőség meg csak a fényképezőgép tulajdonos????? én nem érzem magam egyiknek sem, valahol a kettő között talán léteznek árnyalatok. lehet, hogy nekünk nem feltétlenül a hangyalába fotózása az értékes, hanem meg tudjuk dícsérni valaki macskájáról, kutyájáról, gyerekéről készült - általa jónak tartott - képét is.
  • Jagi
    #113
    Simán, kattintgatsz és úgy gondolod, hogy minden komolyabb beállítás néklül elégedett vagy magaddal és a képpel, felteszed ide, hátha a többieknek is bejön vagy egy jó alapot ad vmihez stb...
    Ez a "Nem tudok, de szeret topik" nem? Ha, nem akkor nagyon félreértettem vmit ; )
  • Punker
    #112
    ez király :)
  • BenceYCE
    #111
    Bocs de egyszerűen hányingerem van attól, hogy ott csünngenek a kirakat előtt és gyűjtik a zsetont, hogy 2k ért vehessen egy valamirevaló gépet amire azt gondolja, hogy az árával arányosan jobb képeket fog majd csinálni. Ennyi.
  • BenceYCE
    #110
    Nem akarok flémelni, de nem tudom megjegyzés nélkül hagyni azt, amivel a topik indítva lett.
    Semmi gond. Megy a megjegyzésed a többi közé.

    Ha a képekkel együtt már akkor felkerült volna a kérdés, hogy mit és hogyan kellett volna máshogy csinálni, akkor minderre nem került volna sor.

    Zavar, hogy azt az embert nem érdekelte aki berakta a képet, hogy hogyan lehet még jobb és még tökéletesebb vagy többet sejtető/mondó képet összehozni? Egyszerűen nem akar nyaraláskor állvánnyal, szűrőkkel, könyvekkel a hóna alatt balf@szként kinézni strandgatyában. A beállítások még talán elsajátíthatók de nekem már majd kiverte a fogam az asszony, hogy minek "produkálom" magam a tropicarium-ban. Arról nem is beszélve, hogy a tropiban tilos a vaku használata így kötelező lett volna az állvány a jó képekhez. Na akkor lett volna csak ereszd el a hajamat a nőmtől. Kell ez?

    De ha valakiben megvan az igény, hogy az egyszerű emlékfotók készítésén kívül (ami jó esetben talán rajta kívül még két embert érdekel), többet hozzon ki egy témából, akkor legyen benne annyi nyitottság, hogy elfogadja mások véleményét.

    Nincs meg benne az igény! Mi itt közösen az igénytelenség netovábbját alkotjuk!

    A net teli van elektronikus szeméttel, mi értelme azt tovább gyarapítani? Gondolom, mindig jó mentség az, hogy divat az igénytelenség.

    Baj ha nem a fényképezés a hobbink? (A kritika megy a többi közé.)

    Mielőtt azzal jönne bárki, hogy egy újabb "pro" lefikázta a képeit és a topikot... Nincs profi fényképezőgépem, Én magam se vagyok profi, valószínűleg soha nem is leszek az.

    Nekunk sincs. És nem is akarunk profik lenni. Aki tovább akar lépni a "digigép tulaj" kategóriából az biztos bele fog botlani az általad említett topicba. De ne haragudj ha külső szemmel elolvasom (márpedig szoktam) a másik 2 topicot akkor az első szó ami eszembe jut: Sznobok!
  • BenceYCE
    #109
    Én is erre tippelek.