23746
  • zimzumm
    #354
    kÖASSSZ hoghy legaább egyvalaki fennt vann
  • AnonymouS
    #353
    Jóak!
  • zimzumm
    #352
    CSAK, HOGY MINDENKI KJÓL ÉREZZE MAGÁT :d:d:d:d :)


  • zimzumm
    #351
    szép munka%!!!!!!
  • AnonymouS
    #350
    Köszi ;-)
  • mod
    #349
    Nekem ilyen gépem van. Majd rakok még képeket.
  • LoDMaSt
    #348
    Huhh, jó kis géped van. Az utolsó kép nekem nagyon teccik.
  • AnonymouS
    #347






    Gépem
  • AnonymouS
    #346
    Dagály lol!
    Köszönöm, pont egy ilyen választ vártam! Nemsokára én is rakok képeket.
  • LoDMaSt
    #345
    Jah, igaz, ijen gyorsan jött a dagály :DDD
    Szélt PS-el csinálom, néha egyszerűen kézzel, mint ezeket, de lehet úgy is, hogy, select->all, majd select->modify boarder, ott valahány pixel, majd select inverse, és kész a keret, onnantól kezdve csinálhatsz vele bármit.
  • AnonymouS
    #344
    Szép képek, csak az 1. nagyon ferde :-)
    Hi, azt meg tudod mondani mivel csinálod a szegélyeket? Én ACDSeevel próbálkoztam, csak elég nehéz kézzel megcisnálni szépen. Köszi!
  • Rózsalány
    #343
    nekem ijen van
  • LoDMaSt
    #342
    2 tengeres, majd holnap megyek havasakat is fotózni, ha már van hó.



  • Rózsalány
    #341
  • Láma!
    #340
    sose!!
    és nem szolsz be:D
  • mod
    #339
    Hi. A Vörösmarty téren.
  • Rózsalány
    #338
    bocs, de én ezt jobban tudom:DDD
  • Láma!
    #337
    ezt ugy felhök közül a nap:PP
  • Ch_Slater
    #336
    fuji s602z
  • DJ Skyline
    #335
    én ilyennel
  • BenceYCE
    #334

    Csak ha nem bánod!

  • zimzumm
    #333
  • LoDMaSt
    #332
    nekem ez az álmom... :DDD
  • zimzumm
    #331
    -erg +elég
  • zimzumm
    #330
    Nekem, egy Nikon Coolpix 5600-as van, de mindenálmom egy Analóg Nikon F100-as! Mongggyuk az azé mán erg Rolly Royce....
  • LoDMaSt
    #329
    Ezzel: DSC-S90

    link
  • Jagi
    #328
    Nekem HP 735 van, de most akarom cserélni Konica Minoltára.
    (bocs, a "szakmaiért". : )
  • zimzumm
    #327
    Ti milyen géppel nyomjátok?
  • Jagi
    #326
    Jobb oldalon a tagot ismered? Nagyon néz...
  • zimzumm
    #325
    Én is voltam ott! Szép fotó, csak azok a tetves turisték nelennének ott:D:D
  • Ch_Slater
    #324
    British Museum érdekes belseje

  • akos
    #323
    Én sem vitázni szeretnék.
    Csak más szemszögből láttatni dolgokat... sajnos idehaza nagyon gyenge lábakon áll a vizuális kultúra (is), óriási hiányosságok vannak az emberek fejében e téren.
    arról már nem is beszélve, hogy sokan egyáltalán nem tekintik az építészetet a kultúra részének.
    ha művészetről és kultúráról beszélünk, első blikkre mindenkinek a festészet és a szobrászat jut eszébe... másodjára a zene is odacsapódik. és ezzel többnyire véget is ér a felsorolás...
    nem szeretném, ha flém lenne a téma körül, de mint szakmabeli és mint az újszerűség felé nyitott ember, talán sikerülne olyan módon beszélnem az építészetről, amivel kissé el tudnám szakítani az érdeklődőket a konzervativizmustól és egy pöttyet nyitottabbá tenni az új dolgok iránt.

    yo7vg-t mindenkinek :)
  • zimzumm
    #322
    Háát ennek én örülnék a legjobba, de ezeket csak úgy írtam mint laikus, és vitába nem igazán tudnék szállni veled! De naon szívesen beszélgetnél én is mindenről ami vhogy idevág! Vagy ha nem vág ide asse baj! Tod mint a szólánc....:D:D
  • akos
    #321
    rövidesen elutazom, pár napig nem leszek itthon... de ha yol tudom, van itt valahol elsüllyedve, elfeledve egy építőművészet topik...
    oda átvihetjük, folytathatjuk ezt a témát és beszélgethetünk építészetről pro és kontra, illetve minden másról, ami valahogy idevág... maradiságról, haladásról, vizuális kultúráról illetve annak hiányáról stb stb...
  • zimzumm
    #320
    Valóban nem voltam teljesen tisztában a szocreál fogalmával, és köszönöm, hogy ezt elmagyaráztad! Ami engem illet,én az építészet tekintetében kicsit talán maradi vagyok, és ebből kifolyólag, a Debrecenbe mostanában elkészült épületeket, egyáltalán nem kellemesnek nevezném! Főleg ezt a z előbb fotózottat! De készíteni fogok a többirőlk is képeket! Sőt. Ha tényleg komolyan érdekelne az egész, még fórumot is inditanék ebben a témában! Nekem még mindig a Debrecen beévárosában uralkodó stílus szimpatikus! De mivel ebben az országban semmi sem úgy történik, ahogy egy átlagember akarja, valószínűleg, az építészet is egy
    elcseszett irányba fog haladni! Ez egy olyan Murphy féle megérzés, vagy

    Magyarul! Nekem még mindig ehhez húz a szívem....

    feltételezés!
  • akos
    #319
    nana! csak óvatosan...

    a szocreál sajnos - a történelmi, politikai háttér miatt - erősen félremagyarázott és még a szakma által sem kellő mértékben ismert stílus.
    sokakban a szó hallatán a kockává butított ostoba megjelenésű pártépületek és a panelházak meg a hozzájuk tartozó lapos közértek végeláthatatlan sokasága sejlik fel.... holott a háború utáni szegénységre és a kényszeres lakásépítést igényesen megoldani akaró szándékra volt egy nagyon yo kezdeményezés, itt középeurópában.
    érdemes tanulmányozni kicsit molnár péter építészetét... egészen más képet kapunk a szocreálról. de a kortársai között is szép számmal voltak olyanok, akik igényes szocreál épületekkel gazdagították az országot...
    az igazat megvallva eléggé féltem ezt az épületállományt a mostani szűklátókörűség "a multat végképp eltörölni" szándékozó hozzállása miatt. keresni és óvni kéne az igényes szocreál házakat, mert ilyenek sehol máshol a világon nincsenek... csak az oroszországtól kelet németországig húzódó sávban.

    ami debreceni építményt illeti, szerintem nagyon kellemes, igényes megoldás, némi libeskindes utánérzéssel.. de az nem baj.

    az viszont baj, hogy a magyar közizlés megrekedt száz évvel ezelőtt és semmit nem képes elfogadni, szépnek látni, ami a szecesszió illetve az eklektika után épül(t).
    azt hiszem, épp a közizlést mindenáron kiszolgálni akaró építészeti törekvésnek az egyik igen csúfos példája lett a délpesti rakpart látványát végérvényesen tönkretevő nemzeti giccspalota szinház...
    tessék külföldi példákat nézegetni!
    akit érdekel, keressen rá pl. a koppenhágai operaházra... nekem szabályosan fájt amikor megláttam.
  • Rózsalány
    #318
    deszép!!! úgy hívják: "Isten ujjai"...:))
  • DJ Skyline
    #317
    most készítettem ezt a két képet...


    pár perccel később

  • zimzumm
    #316
    Én sztem ez nem könyvtár, hanem az új épület! (Brutalista stílusban) Vhogy kezdünk visszatérni, a szocreál építészet biztosította gyönyörökhöz! Legalábbis itt Debrecenben ezt vettem észre!
    Nem igazán örülök ennek! Ha így haladunk, pár évtuzed múlva, esztétikailag még ennyire se leszünk ottt a toppon....
  • akos
    #315
    a debreceni egyetemi könyvtár?