23746
  • BenedekFeco
    #23584
    a horizontot kiegyenesíteném ;-)
  • Musachy
    #23583
    Nagyon durva légyvadászok is.
  • Bexter
    #23582
  • atiapuka
    #23581
    Akkor csak eltaláltam a fajt.:) Szeretem a természetfilmeket ...

    Ja, nekem az imádkozó sáskák tetszenek. Tök murisak, ahogy 180 fokban elfordítják a fejüket. Mondjuk tudnak harapni is, már megéreztem.
  • Tinman #23580
    39 vagyok, gyerekkorom óta sokat járok a természetbe. Ilyen barnát még soha nem láttam élőben. Utánanéztem és mégis azt írják, hogy gyakori idehaza. Bezzeg a zöldből rengeteget láttam már. Fene se tudja... talán ebben a régióban ritkább a barna.

    A pók?

    Az réti farkaspók. Nagyon gyakori, bár így a kicsinyeivel elég ritka fogás. Na most gondolj bele ő mit érez, amikor meglát egy anyukát a csecsemőjével. :-P
  • atiapuka
    #23579
    Az a pók itthoni faj? Kiráz a hideg.
    Esetleg valami farkaspók faj? Tudom, nézzek utána, ha kíváncsi vagyok. Annyira azért nem érdekel.:P
  • atiapuka
    #23578
    Érdekes ez a manó.
  • Musachy
    #23577
    dolgozó

  • Musachy
    #23576
    Már ez is nagyon jó!
  • acsati
    #23575
    Csillagjárásos fotókísérletem. Legközelebbi jobb lesz. :)

  • Gabo
    #23574
    Ha itt is lehetne lájkolni, akkor lájkolnám... Így csak tetszik!
  • Bexter
    #23573
  • Musachy
    #23572
    Tudom, de nem egyszerű szétszedni (mobil). Mondjuk, hogy ez a védjegyem...
  • Bexter
    #23571
    Koszos a frontlencséd.
  • Musachy
    #23570
  • Tinman #23569
    Nem rémlik, hogy láttam volna itt valaha ennél jobb képet. Szubjektív tudom.

    Nagy gratula!
  • Musachy
    #23568
    Na ez szép!
  • Madi92
    #23567
  • Tinman #23566
    Nyugi, eddig bárkinek mutattam mindenki kitette a kérdőjelet :-)
  • Musachy
    #23565
    Azért ott a víz alatt egy akciókamerával, én amatőr még komponálgassak is. Láttam, érdekesnek tűnt és gyorsan lekaptam. Ennyi. Ha másnak nem is "adtam", de magamnak igen. Pedig adtam, pl. egy alkalmat arra, hogy mindezt elmondd. Köszi.
  • lac coo
    #23564
    Kedvenc macskám :)))

  • Tikal #23563
    Ezt viszont mi nem tudjuk, hogy neked mi volt a lényeg benne... ebben is segithet a kompozicio, azt állítod fókuszba amit mutatni szeretnél, erre meg vannak a megfelelő eszközök. Hívhatod ezt művészieskedésnek, bárminek, a lényegen nem változtat. Ha nem használod ezeket az eszközöket, akkor a fotód csak egy lesz a sok, akár véletlennek is tűnő, expoziciók közül, és nem adtál át vele senkinek semmit.
  • Musachy
    #23562
    El is gondolkodtam, hogy mi lehet, de nem jöttem volna rá.
  • Tinman #23561
    Ja ehhez nem írtam magyarázatot.

    Ez egy gomba. Csak ráesett az eső, de akkor még pici volt. Majd algásodni kezdett a pocsolya alja, de a gomba tovább nőtt. Ekkor felnyomta, mint egy szőnyeget az algaréteget. Extraként egy szúnyoglárva is kepeszt balra el.
  • Tinman #23560
    Bocs a spammért, futni vótam':

    Soha nem láttam még ilyen színben, csak zöldben:



    És egy kicsit később egy peterakó nőstény be is ugrott, igaz más faj:



    Kicsinyeivel:


  • Musachy
    #23559
    Kicsit odébb kellett volna tessékelni az ujjaddal
  • lac coo
    #23558
    Gyere már arrébb kicsit ...! :DDDD



  • Musachy
    #23557
    Nem is vettem rossznéven. Viszont rossz néven neveztem a képet, mert az is tudja befolyásolni a nézőt.
    Jobb lett volna a "kékség", vagy ilyesmi. Ugyanis a tenger a lényeg és nem az emberek benne. Az meg azon a helyen valóban hihetetlen kék árnyalatokban tündököl. Igaz is, a valóságot tényleg nem lehet visszaadni.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.09.12. 19:38:38
  • norbre
    #23556
    Semmiképp nem kritizálni akartam a képedet, elnézést ha kötözködésnek vetted.
    Amúgy én is onnan indultam amit te mondasz, a valóságot megörökíteni.. aztán rá kellett jöjjek az évek alatt, hogy a "valóság" erősen szubjektív.. a szemed, a kamera, a nézőpont, a látószög, a gondolataid a fotó készítése közben, a néző szeme, a néző monitorja és a néző gondolatai mind befolyásolják a látott kép által kiváltott érzéseket, gondolatokat.. képtelenség a "valóságot" visszaadni.
    Épp ezért a fotóson áll, hogyan mutat be egy témát. Ha nem hangsúlyoz, nem emeli ki a témát akkor nincs téma, nincs mondanivaló.

    Én hangulatot, mondanivalót próbálok közölni, érzéseket kiváltani a képeimmel, és ehhez általában kell némi utómunka.. hol kisebb, hol nagyobb.. és nem a "művészieskedés", sokkal inkább a megfelelő hangsúlyozás miatt.


    Utoljára szerkesztette: norbre, 2018.09.12. 16:35:22
  • Roger6
    #23555
    Egy fotónak azt kell megmutatni, hogy TE hogy látod lencsén keresztül az adott témát, ami lehet néha eltér a "valóságtól".
  • Musachy
    #23554
    Pedig ilyen a valóság. Én azt próbáltam megörökíteni. Persze nekem is tetszenek a "művészieskedések", szeretek én is játszadozni, de alapvetően csak lefényképezni dolgokat is értelmes és elfogadható.
  • norbre
    #23553
    köszi a képpel kapcsolatos észrevételt

    Bexter: tök jó!

    Musachy: ha nem veszed zokon gyakorlásképp egy kis utómunkát raktam a képedre, kíváncsi voltam tudok-e rajta még "húzni".. nekem picit "lapos" a kép, illetve elveszik a téma

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    (mostanában ez a mániám, próbálok ezekből is tanulni)


  • Bexter
    #23552
  • Musachy
    #23551
    Búvárok a mélyben (mondjuk legyen ez a képem címe)
  • Bexter
    #23550
    Végre nézhető tartalom :D
  • Roger6
    #23549
    Nekem külön tetszik az, hogy címet adsz a képeknek. Jó meglátások, érdekes kompozíciók. Talán a kislány arca sötét és túl kontrasztos kicsit, de nyilván egy elkapott pillanatról van szó. Szép munkák.
  • lac coo
    #23548
  • norbre
    #23547
    jogos, akkor az utóbbi hetek termése (véleményekre kíváncsi vagyok):

    Ívek


    Viktória


    Repülőgép


    Várakozás


    "Tüzesen süt le a nyári nap sugára"
  • Musachy
    #23546
    Ha kitanultátok már eléggé magatokat, akkor dobjatok már pár tanulmányfotót is... plíz
  • TopGun
    #23545
    Hello, bocsi, hogy "beleszolok" de ez a piximperfekt, tenyleg nagyon jo tutorialokat csinal, En is sokat megneztem tole.Regebben "action"-okat is le ehetett tolteni tole, manapsag viszont mar ugy latom, hogy az ujabb action-jai penzbe kerulnek, bar a tutorial kepeket is odaadja "psd" formatumban.