21
  • dez
    #21
    Ez a matrica nélküliek között is igen... "olcsó". Amúgy szerintetek mi a francért ilyen rohadt drágák ezek? :p
  • BiroAndras
    #20
    Nem biztos hogy rosszak, általában csak matrica nincs rajtuk.
  • RelakS
    #19
    neten akár 800Ft-osat is rendelhetsz. Gondolom, olyan is :)
  • Laci73
    #18
    Sajnos még sokáig a 4.7 Gb marad az elérhető (megfizethető) valóság. Jómagam egyetlen egyszer találkoztam üzletben 8.5 Gb-os DVD+R lemezzel (és akkor hol vagyunk még a 45-től) : a darabonkénti 2800 Ft-os ár nagyon lehangoló volt...

    Caro: nem tudsz mit tenni, hirtelen mindenhol felfedezték a Netet mint reklámfelületet. Már alig várom azokat a weboldalakat, ahol két reklámmező közötti fél milliméteres csíkra kell majd klikkelned a további tartalomért (hátha félreklikkelsz), esetleg olyan - félig már létező - webszolgáltatások lesznek, ahol végig kell nézz egy reklámfilmet a tartalomért. Ott már az idegeid is 100%-ra lesznek terhelve, ne aggódj...
  • Caro
    #14
    Visszatér a lyukkártya, és lenyomja mind :D
    Én azt mondom, hogy ez nem más, mint a piac mesterséges gerjesztése. Most már a DVD nem elég nyereséges nekik, és ezért kell. Nem mintha a DVD nem lenne otthonra bőven elég.
    Nekem nem valószínű, hogy lesz bármelyik meghajtóm. Inkább várok még egy generációt.
  • rolika
    #13
    mégiscsak a nappalidba kerül, nem? :)
  • dez
    #12
    És most szerintetek mitől is dőlt volna el, egyik napról a másikra? Majd a piaci verseny dönti el, hónapok, évek alatt. Vagy nem is dől el: lesznek majd mindkét típust támogató írók, lejátszók, és lehet majd kapni mindkét fajta lemezt (kb. mint most a pluszos meg minuszos).
  • ffxi
    #11
    Ezt kérdezem én is! :)

  • Darth Sith
    #10
    és akkor most tulajdonképpen Blu RAy disc vagy HD korong maradt? mert elég nagy különbség van tároló kapacitásban a kettő között. És mikor jön a holos lemez a 900GB-jával? :D
  • Darth Sith
    #9
    " hogy jó ötlet tovább bonyolítani az amúgy is alig kibogozható kavalkádot"
    mi ebben a bonyolúlt?
  • ffxi
    #8
    Most ajkkor eldőlt blúréj és hádé között a harc vagy mit jelencsen a fennti cikk?

  • Sanyix
    #7
    És ez szted hány embert érdekel, hogy hogy néznek ki?
  • roliika
    #6
    Neeem olyan nagyon rondák! :-) Kb mint az NDK-s videó magnók. :-) 1-2 év és lecsitul a HD-DVD, Blue Ray ügy és már jönnek is az FMD lemezek! :-) Abból is lesz több rétegű/DL/ +RW +lehet,hogy RAM is. Ha az ember vesz majd a számítógépébe 1 írót, 18 formátumot kell az írónak kezelnie!!!! /Már ha kombó/...Úristen milyen keveredés lesz....
  • rolika
    #5
    igen nagyon sz.rul néznek ki ezek a hd-dvd-s cuccok...
  • dez
    #4
    Máris változott az elnevezés: kikerült belőle a kötőjel. Talán úgy gondolták, így még jobban kötődik a már megszokott DVD-hez.
  • IoIa
    #3
    "a HD DVD-R elnevezése és logója változatlan marad, a dupla rétegű HD DVD-R "Dual layer disc" ezentúl az egyszerűbb HD DVD-R DL jelölést viseli, míg a két újraírható lemez a HD DVD-RW és HD DVD-RAM néven kerül majd forgalomba." - ezeken az elnevezéseken biztosan sokat töprengtek, és a bizottság ezért nagy pénzt kaszálhatott. MEGALOL !!!
  • zLk
    #2
    Eléggé bonyolódik a helyzet. Minden örömöm, és tiszteletem annak, hogy ilyen gyorsan feljödik a technika, de ha igy megy ez rá megy a gatyánk is..
    Én azt hittem valamit csak kitalálnak, hogy egyesitsék a blueRayjel, de ugylatszik nem.
    Most hogy fogom elmagyarázni az ösöknek, hogy mi a külömbség a DVD és a HD DVD és BlueRay között?! Aki nincs tényleg jobban benne (esetleg nem olvas rendszeresen SG.hu-t :D ) az tutira nem tudja miröl van szó. És ez szerintem az emberek 90-95%-a.
    Mekkora érthetetlenség lesz a boltokban majd késöbb, mire szerencsétlen eladók elmagyarázzák miért is jobb az *UJ* HD DVD és barátai..
  • thomyka
    #1
    Végre történik egy kis változás. 2002-ben jelentették be a formátumot. :) Egy kicsit várni kellett, de most már lehet bízni. Nálunk meg jó ha 2 év múlva elkezd terjedni.