18
  • HUmanEmber41st
    #18
    Lehet, h Polansky úr csak 1 ártatlan leányt keresett..:):) Ha '33 ban született, akkor(77-ben) 44 éves volt nem?
    Azért erre már lehetne mondani, h apád lehetnék..
  • Tetsuo
    #17
    mindig
  • Tetsuo
    #16
    A 13 az nem = 14.
    S amit az 1ik országban (kultúrában) szabad, azt nem szabad mind1ikben.. mindíg a helyi törvényeket és a saját nemzeti törvényeket kell betartani.
  • Laci73
    #15
    "a Mátrixot 65 millióból csinálták"

    Ez igen. Nagyon jó lehetett a producer, befenyítette biztos a fél stábot...

    "...végülis, ez van"

    Hát ez van. De Polanski azért még nem Fagin :)
  • bundee
    #14
    ez de szar egy elozetes...
  • Cat #13
    "60 millió dollár egy sztárprodukcióhoz igazából nem sok"
    a mátrixot 65 millióból csinálták, és abban volt marhadrága bullet time meg számtalan egyéb apróság.

    Igen, ezt lehet állítani akkor, hogy ha egy 20-30 éves ember ágyba visz egy 13 évest, végülis, ez van. Na de Polanski 1933-ban született, szóval 72 éves. Erre mondd hogy nem beteges.
  • Laci73
    #12
    Sejteni lehetett hogy ebből a találkozásból (az unalomig ismert, édes-bús gyermekmese Twist Olivér és Polanski világlátásának párosításából) semmi nem fog születni. A Sony - ahogy a cikk is írja - egy nevet kapott (volna), Polanski pedig pénzt :) (megjegyezném azt is: 60 millió dollár egy sztárprodukcióhoz igazából nem sok. Csehül áll a dolog a csehekkel is - a kilencvenes évek óta, a már bérmunkában dolgozó cseh filmipartól én még épkézláb filmet nem láttam )

    Vigyázat pedofília?

    Ha már a címbe került. Milyen egyszerű egy ilyen bélyeget rásütni valakire. És én szeretném itt Polanskit - ha nem is teljesen egyetértően - de megvédeni. Mint ismert 1977-ben a rendezőnek viszonya volt egy 13 éves lánnyal. Nem mondom azt hogy szép dolog. De ha a jelenleg hatályos magyar törvények azt megengedik (és megengedik!) hogy 14 éves kortól akár velem egynemű partnert (egy fiút) az ágyamba vigyek, akkor ehhez képest Polanski nem csinált semmit! Elnézést, undorító voltam, de kikívánkozot belőlem...
  • FTeR
    #11
    nem feltétlenűl a történetvezetsére gondolok, inkább a hangulatára és az alap elgondolásra. hányadtatott sorsú gyerek, mégis jó lekű, kalandok sora, kiderül, h gazdag rokon.
    persze nem lehet olyan párhuzamot vonni, mint a lotr és SW között, de amikor olvastam nagyon hasonlónak tűnt.

    már többször elolvastam a könyvet és mindíg tetszett, viszont még egy film/sorozat/rajzfilm feldolgozást nem bírtam végig nézni.
  • NuCLEARScoRp
    #10
    kiváló cikk, nagyon tetszik!
  • ExploZiv
    #9
    sztem ezt nagyon kar volt beleirni a leirasba: " (Rossz az, aki rosszra gondol)"
  • Inquisitor
    #8
    Miért, a H.P. nem hasónlít véletlenül se semelyik régebbi "varázslóiskolás" történetre, pl. Michael Ende könyveire? :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    Ergó, ez unalmas és szar. Amúgy én nem emlékszem benne semmi olyan mozzanatra, mint amik a hp kötetekben vannak, persze lehet hogy nem igazán figyeltem mikor olvastam ezt (:
  • FTeR
    #6
    Harry Potter valamelyik része után olvastam újra, talán 1 hét kihagyással, és meglepő hasonlóságokat fedeztem fel, gyak annyi a különbség, h ebben nem varázsolnak :)
  • Inquisitor
    #5
    Azért sötétítet, tudod: "Sötét Középkor" avagy Polanski áthelyezte a középkórba ;)
  • Broafka
    #4
    hmm, a színdarabon is majd bealudtam...
    a filmen is bealudnék
    inkább kihagyom
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    A Twist Olivér van olyan rossz, hogy megérdemli a megfilmesítést, aki meg is nézi, annak pedig alapból 8 év szigorított is kijár... förtelmesen hülye a szegény kis olivér, de hát ha ezt szeretik az emberek..
  • Ronny
    #2
    :DDDDDDDDDDDD
  • fonak
    #1
    "picit sötétített az angol középkor atmoszféráján"

    Középkor, LOL. A 19. század?:)