477
Önvédelem
  • bens
    #437
    Te jó nagydarab állat lehetsz :-DD
  • Broafka
    #436
    egyébként csak az első mondatoddal volt a gond :D
    "lehet én vagyok a hülye de ha reálisan gondolkom." én meg mit mondtam:
    "na most olyat írok le amit valószínűleg nem fogsz tudni megcsinálni, mivel nem akció filmben vagyunk..."

    ergo, nem kell annyira reálisan gondolkodni :P
  • Broafka
    #435
    jó, hát ez most csak alapvázlat volt, ha az egész akciómenetet leírnám, akkor betelne az egész oldal :D
    amúgy figy, szerintem ellehet venni tőle hogy ne üssön meg, és a másik 4 se.
    pl ha sikerül úgy megfognod hogy az egyik kezedben a feszítővasas keze van (jobbik esetben már rögötn nálad is lehet a feszítővas(továbbiakban fv)) és mondjuk a másik kezeddel meg fogod a fejét, vagy úgy betartod hogy az ellenünk teste a másik 4 felé nézzen, hogyha ütni akarnának akkor őt üssék... akkor talán meglehetne csinálni :)
  • laliking
    #434
    lehet én vagyok a hülye de ha reálisan gondolkom. Ha nekiugrok a fesítővasasnak, honnan veszed hogy nem üt le rögtön vele? Ha vmi nagy csoda folytán sikerül kiszedni a kezéből, addigra a többi 4 már rég rámugrott :)
    Azért ennyire ne becsüld le a pigmenthiányosnak nem igen mondható aljanépet :)
  • Broafka
    #433
    szerintem te is beparáznál ha 5 cigó, vagy pár barom körbe állna feszítő vassal és hegesztőpisztollyal :D
    nem tagadom, én is beparáznék, de ha eleget tanultál kűzdősportot, akkor ilyenkor a taktika is eredményes:

    pl:
    tagok:
    1, te
    2, 5 "nagyon" kemény csávó, egyik ököllel, második feszítővassal, 3-dik késsel, 4-dik sokkolóval vagy hasonlóval, az 5-dik szintén puszta ököllel

    na most olyat írok le amit valószínűleg nem fogsz tudni megcsinálni, mivel nem akció filmben vagyunk, és nem is vagyunk egy Jean-Cloud Van Damme-ok úgyhogy a taktikai megoldás részét írom le :P

    ezek közül a sokkolós és a feszítővasas a veszélyesebb, mivel a feszítővas viszonylag hosszú, ellenben a többivel, én azt kapnám el először, le a földre, akárhogy el tőle a feszítővasat, vigyázva a késessel, meg a sokkolóval, ha már van feszítővasunk onnan már nem lesz olyan nehéz
    ilyenkor kicsit idegesen mint a hülyék nekünk esnek, ezt (ha okosak vagyunk) előnyünkre faraghatjuk. Mivel a feszítővas fémből van ezért vigyázzunk a sokkolóssal :P
    üssük le a két öklös csókát, mondjuk lábon, hogy harcképtelenné tegyük, ezek álltalában nem kellnek fel ezek után :P
    a késessel se lesz gondunk, kiütni a kezéből a kést, így már a keze is eltört... a sokkolósat meg próbáljuk képen, vagy lábon törölni, kaár ököllel akár a feszítő vassal

    és ez után már csak meg kell várni hogy felébresszen minket a vekker :D
    de jó nem? :P
  • bens
    #432
    sztem embertípustól függ.
    általában az ilyen tarbaromállat-félék bunyóznak utcán eredményesen, mert ehhez értenek. akinek van egy kis esze, az automatikusan a békés megoldáson kezd el gondolkodni, és ezért rögtön veszít az utcai bunyóban.
    persze a képzettség nagy előny...
  • laliking
    #431
    nekem edzőm azt mondta hogy ez fejben dő el. szal lehet 0évig tanult küzdőharcot a gyerek ha rgtn beparázik amikor megtámadják az utcán.
  • Broafka
    #430
    szerintem ha már a földön van akkor már tök mind1, egy sarkas rugás a fejére és 5 órára kiütöd :D
    leküldeni nehezebb
    amúgy annyira nincs igazad, mert én egyszer kaptam egy öklöst képre, nehezen, de ráeszméltem mi is az ábra, felpattantam, és visítva ütlegeltem a gyereket (mondjuk akkor még olyan 10 éves lehettem :) )
    mondjuk, ha tovább rúgott vagy ütött volna...
    szal végülis szerencse...
    meg többség kérdése :P
  • bens
    #429
    hát sztem ez attól függ boxolóval, v bírkózóval akadsz össze az utcán :-)
  • Zsoldos
    #428
    Hat a gyakorlat mindenesetre mast mutat. En mondjuk szeretem borogatni az alloharcosokat, ok kb 8x erzekenyebbek ra :) A legfontosabbrol sokan elfeledkeznek: mar csak azert is megeri foldrevitelt&foldharcot gyakorolni, hogy tudd, hogy keruld el.
  • peacyg
    #427
    azt tudom mire viszik, de az edzőm azt mondta, hogy utcán felejtsük el a földharcot, mert ott úgyis az állásnál dől el a lényeg
  • Zsoldos
    #426
    "nekem az edzőm ezt mondta: önvédelemnél nincs földharc"
    Hogyhogy nincs? Ez nem dontes meg elhatarozas dolga. Ha levisznek a foldre es nem tudsz foldharcolni, majdnem biztos, hogy veszitesz.

    Nezz meg pl par gracie moviet, mit muvelnek az alloharcos kihivoikkal, vagy mire viszi valaki az MMA-ban van UFC-ben foldharc tudas nelkul.
  • peacyg
    #425
    érdekes: valamelyik honlapon azt olvastam, hogy az utcai verekedések (nem versenyszerű, hanem spontán) x%-a (50-nél több) a földön végződik, ezért fontos az embernek földharcot tanulnia... na most: nekem az edzőm ezt mondta: önvédelemnél nincs földharc, ezt verjétek ki a fejetekből, ha te kapod az elsőt, akkor csak a mesében nyerhetsz... nagyjából ilyesmit, szal arra próbált rávilágítani, hogy ott állóharcban kell legyőzni az ellenfelet...érdekes ez a kettőség az olvasottak és a hallottak alapján számomra...
  • bens
    #424
    #418
  • Broafka
    #423
    azért nem is magyarok :)
  • bens
    #422
    ezekről beszéltem. nem hinném, hogy idősebbek 10 évnél.

  • bens
    #421
    Tudnak a magyarok is. Elég ha csak Filóra, Sárközire, Meiszterre... gondolunk. Ezek a bunyósok nemzetközi szinten jobbak az átlagnál. Ez nem nemzetiség kérdése sztem.
  • Zsoldos
    #420
    Kicsit talan eros ez a kijelentes :)
  • jazzy
    #419
    Ezert is van az, hogy thaifoldon es hollandiaban tudnak bunyozni, es ezer van az, hogy a magyarok nem.
  • bens
    #418
    én spec a kitartásra céloztam. de mind1, m úgyis kamu.

    láttam 1× egy videot, hogyan müxik thaiföldön egy edzőterem. a gyerek épphogy +tanult járni, de már olyan keményet rúg, h betörik neki a zsák. a legfiatalabb korosztály, akit ringbe küldenek olyan 7-8 éves. és nem egyszerű ám, ahogy küzdenek.
  • Zsoldos
    #417
    Nem attol lesznek jo bunyosok ha szetrugatjak a labukat. Csonterosito gyakorlatokat csinalni kiskolkokkel akiknek meg puhak a csontjai.. Siman el kene kene venni az edzoi engedelyet annak az embernek, ha ennek a fele is igaz (amit egy kicsit ketlek).
  • bens
    #416
    nem szép. de ha kitartóak, valószínüleg belőlük lesznek a legjobb bunyósok 10 év múlva. mellesleg nem hinném h 8 éves gyerekekkel ilyenekt csinálna egy edző. ha meg igen, akkor a szülők hibája, h oda járnak.
  • laliking
    #415
    Nem vok 8 éves. És nem az a bajom hogy nekem rúgnom kellett hanem az hogy nekik is! Képzel el pár kisgyereket akiket már nagyon kis korban a kitartásra neveltek és ott rúgja a gumit már vérzik a lába folyik a könny a szeméből, de összeszorítja a fogait és továbbcsinálja! nem szép..
  • bens
    #414
    épp hogy nem az izomerő, hanem a gyorsaság a lényeg a bunyóban.
    az a fontos, h ne csak az izomsejtek méretét növeld, hanem a véroxigén ellátást is.
  • bens
    #413
    azt senki nem tudja rajtad kívül, h milyen harcművészet a legjobb neked. menjél, és nézz körül. amelyik tetszik, próbáld ki. hatékonyság szempontjából jó a fullos bunyó, de nem mindenkinek jön be, nem mindenki bírja.
  • bens
    #412
    8 éves vagy...??

    ha nem, akkor jó lesz az hidd el.
  • Anotino
    #411
    Aki csak kondizik pl, merev nagy izmokkal, hiaba egy orias: ingyenfrag :) (birkoban is)
  • Anotino
    #410
    Hat, vannak nagyon nagy, latvanyos izmu gyenge emberek, es vannak atlagosnak kinezo rohadt erosek. Az izomtomeg nem jelent feltetlen nagy izomerot, az eronovekedes foleg idegrendszeri eredetu. Persze nagyobb ero erheto el nagyobb izmokkal, kombinalva leghasznosabb a ketto. Utni rugni nem igazan elonyosek a nagy izmok, judo es foldharc mar kicsit mas teszta. Persze csak ha erovel is parosul.
  • laliking
    #409
    az izomtömegnél sokkal fontosabb az izomerő! sztem (volt a TV-ben, most lehet tülyeséget fogok mondani) Az izmadinak a mozmásokat kell megtanulni, amit sulyzózással értelemszerűen... Mellesleg nagy izom hamarabb begörcsöl, ennek oka: Az izom igénybevélelekor oxigén dús vér jut az izom körül lévő hajszálerekbe, ezáltal megdagadnak. Egy idő után ezek elnyomják az izmot, így csökken a teljesítőképessége. Tehát a kicsi de erős a jó ;)
  • Bandee1987
    #408
    Kérdés: szívesen elmennék tanulni vmi harcművészetet. Ismerősöm a thai boxot ajánlotta. Ti mit javasolnátok nekem? Kb. fél éve kondizok, de azt nem akarom már nagyon folytatni, mert vmennyi karizmom van, de semmit nem érek vele, ha nem tudom használni.
  • laliking
    #407
    8éveseknek jó gyakorlat?
    Egyébként én is hómmék-eltem ilyesmit régebben eggyik KB-s haverommal. :D
  • bens
    #406
    Ezt mi is csináltuk. Az a szar, h a gumi barázdái becsípik néha a lábad. De amúgy nem rossz gyakorlat.

    Amúgy másfél év karate után nyugodtan elmehetsz kickboxolni. Nem kell aggódnod sztem a fokozatosság miatt.
  • laliking
    #405
    Nem maga a Kick-Box lenne a szar, mert elég jó bunyós sportág szerintem. De az edző az vmi rém. Kis kezdő nyolc éveseknek odavittek egy régi traktorkereket és azt kellett rugdosni izomból mígmár ömlött a vér a lábából. (megjegyzem, az se lett volna rossz edzés megfelelő védelmni ezközökkel profiknak és NEM 8-9 éveseknek.) Halottam hogy az első 1-2 edzésen kihullottak az ilyenek.
    Én az ilyen sportágak edzéseinél elvárnék valamilyenszintű fokozatosságot.
    Ezeket csak hallottam, szal nem biztos. De ezek után vhogy nem volt kedven elmenni.
  • bens
    #404
    mitől gagyi a kickbox? szar az edző?
  • Anotino
    #403
    Haat, akkor gagyi helyre jartal, ha nem tanitottak semmi ertelmeset. Az ov temarol csak annyit, hogy ahol 4 ev alatt radakasztanak egy feketet az annyit is er kb. Kb min 10-15 ev a realis feketere sztem. Lehet jo valaki korabban is, de osszehasonlitva edzoi-tudas vagy technika tekinteteben, hat eg es fold. Jujitsun is kb 2 even belul nem szerzel szint. Regebben kiprobaltam a shotokant, kergettem vegig ilyen 4 ev alatt 1 kyus sracot a termen feher ovvel, szerintem rohadt ciki.

    Na nem mintha szamitana milyen szinu vagy. K-b -rol hogy mennyire gagyesz menj el es gyozodj meg rola sztem. Vannak eleg brutal helyek.
  • laliking
    #402
    kickbox-ról hallottam hogy nagyon gagyesz. Karatéra jártam másfél évig, ezalatt egyettlen katát tanultam meg végig azokat a mozgásokat amiket az első 2 hétben. Mondták hogy a karate nem olyan sport ahol gyorsan lehet fejlődni, de 1,5év alatt nem tutottam tovább a fehér övnél.(Ismerek olyat aki 4 év alatt elérte a feketét)
    Nameg vmi fullcontact kéne nekem. Ráadásul kézilabdával meg úszással sokkal nagyobb izomerőt szerzek magamnak.
  • Greg100
    #401
    Tolnán lakom, Szekszárdtól nem messze.
  • Greg100
    #400
    Nem tudja valaki, hogy hol kezdhetek el capoeirát tanulni?
  • bens
    #399
    azért nem panaszkodhatsz. van ott karate, kickbox. ezekről tudok.
  • laliking
    #398
    Szigetszentmiklós. Csepeltől kb 5km :)