2438


  • DEXTER92
    #117
    Jah, nem nagyon tudni miről beszélni.
  • akyyy
    #116
    képeket plz!:)
  • BenceYCE
    #115
    Jóvannah'! Ne páncsá' má'! :)

    Nem lehet véleményt mondani! Jó mindkető. 412-esek nem lesznek hosszú életűek mert amik nálunk vannak azok már kezdik elhagyni a sapkájukat. Magyarán rohad az oszlopok sarkainál. Nem túl nyerő a rettentő hosszú tengelytáv sem mivel 10 cm-rel kell csak kevesebb hely, hogy megforduljon a 435-öshöz (csuklós) képest a 412. A 260 asok felújítva nagyon szivetmelengetőek de a magas padlószint már elavultnak számít. Szóval személy szerint jobb szeretek az aszfalthoz közel lenni és az utasoknak sem kell annyit lépcsőzni. A 260-asban viszont nagyobb biztonságban érzem magam. 412-eseknek rengeteg baj van az elektronikájával. Mondjuk a vezetők negatív véleményéhez hozzájárul az is, hogy az Ikarus sos-ben hajigálta össze a 412-eseket ami ahhoz vezetett, hogy egy csomó anyag kimaradt belőle. Szigeteléstől kezdve a korrózióvédelemik nagyon sok minden. A dolog érdekessége, hogy a 412-esek megvételekor 1.5 szörös árat fizettek a külföldi hasonszőrű buszokhoz képest. Mindezt azért, hogy megmentsék a gyárat. 43 miller volt asszem az áruk. Végül mégis tönkre tették a gyárat. Egy Irismus nevű fantomcég vette meg a gyárat aki tudatosan felszámolta. Ezt a céget a Renault/Volvo/Mercedes/Fiat/Iveco közösen dobta össze. És ma vajon miért használunk Renault szer.kocsikat és miért vett a cég Volvó buszokat? Érdekes nem? :) Mindebben nagyon sokat közreműködött drága és hőn szeretett Antal miniszterelnökünk. Isten nyugasztalja jó mélyen. Az Ikarus egykor a világ legnagyobb autóbuszgyára volt. A 260-asok sikeréhez hozzájárult az is, hogy repülőgépmérnök-szakos tervezők tervezték. És a 260-as volt a világ legbiztonságosabb busza. Szóval ha a 412-est vesszük a mai szinthez képest semmirevalóak. De a 260-asokkal szemben már vannak dolgok amikben többet, jobbat nyújt. Én 412-eshez vagyok szokva. Ha megszoknám a 260-ast lehet jobban szeretném.
  • geri15
    #114
    Nem azt kértem hogy hasonlítsd össze, hanem hogy NEKED személy szerint melyik tetszik jobban? :PPP
  • BenceYCE
    #113
    200-as sikeresebb volt.
    400-as meg praktikusabb.
    Nem lehet összehasonlítani őket.
  • geri15
    #112
    Neked melyik tetszik jobban? A 200-as sorozat, vagy a 400-as?
  • BenceYCE
    #111
    Ez ízlés dolga, nem bocsájtkozok vitába :)
  • geri15
    #110
    Az nem szép busz :( A régi ikarusok sokkal szebbek!
  • BenceYCE
    #109
    Jahamm!
  • DEXTER92
    #108
    Azzal jársz, azt vezeted?
  • BenceYCE
    #107
    Vagy csak emblémák...
  • BenceYCE
    #106
    Meg az én BPI-006-om se :P
  • Gerob
    #105
    inkább legyen kevesebb busz rajta Rast!
  • Gerob
    #104
    Mondtad te azt is egy szóval, hogy barcika-miskolc útvonalról regélsz??
  • DEXTER92
    #103
    Nincs rajta hajdú volán
  • RaST
    #102
    Bannernek ?
    Sz*r ?

  • RaST
    #101
    25 km :D:D:D
  • Pheel
    #100
    Hol lax te, hogy barcika-miskolc buszozol? :)
  • kesenyi
    #99
    vazze ez meg mi? :D
  • KILROY
    #98
    jó nagy távot teszel meg naponta :_D
  • DEXTER92
    #97
    OFF
    Ott se voltam még, pedig itt van egy szép nagy köpésnyire
  • Magnumrolcsi
    #96
    Én a korcsolya pályánál szoktam látni.
  • ngcsnet
    #95
    fúj,undi:P
  • DEXTER92
    #94
    De nem szeretem ezt, a 19-esről szoktam látni, a szoboszlain, a suli előtt, szerintem nem illik európába...
  • Magnumrolcsi
    #93
    Debrecenbe van egy ilyen busz.
  • DEXTER92
    #92
    #68 -> Ilyet kéne venni a volánbusznak, esetleg még egy kicsit felújítani.
  • akyyy
    #91
    jó , de én a barcika-miskolc buszokra mondtam. miskolcon nemtom milyen buszok vannak (na jó tudom hogy kék és nekem akar jönni)
  • forza milan
    #90
    Szépbusz rulzz!
  • DEXTER92
    #89
    A' lenne a kemény, ellentétes pólusú mágnes lenne a föld meg a busz alja, azt mint az új vonatok, a levegőbe repkednének :-)
  • Gerob
    #88
    Bocsáás meg, de én úgy tudom, hogy Miskolcon a MAN buszokból vásároltak be néhány évvel ezelőtt, és elég tetemes mennyiségben.

    Amúgy az ajtókiosztást azt úgy lehet variálni, ahogy vevő akarja, a gyárban nagyon sokmindent megtudnak oldani, max. egy kicsivel drágább lesz.
  • RaST
    #87
    Nem Nem .. A renaultnak valami elektromos busza ..
  • Tojesz
    #86
    ez nem villamos?:)
  • RaST
    #85
    Ezekszerint ..
  • Pheel
    #84
    Szóval veszprémi vagy :)
  • RaST
    #83
    Most pedig ezzel járok heti 2 alkalommal ..
  • RaST
    #82
    Ezzel meg napi szinten utaztam 2 évig:
  • RaST
    #81
    Én általában eme társaságoknál utazom:
    Bakonyvolán:

    Balatonvolán:

    Somlóvolán:
  • RaST
    #80
    Versenyautó szállitó busz:


    Ráadásul eladó.

    Adatok:
    Eladó Ikarus lakóbusz.
    Cummins diesel 16 literes motorral, (320LE) és 4 fokozatú Allison automata váltóval szerelve.
    Utazósebessége: 140 km/h
    Kikiáltási ár: 1,6 millió Ft.
  • RaST
    #79
    Ehhez mitszóltok ?

    RENAULT CIVIS
  • akyyy
    #78
    régebben a miskolci járatokál csak a gyorsak voltak mercedesesek, a többi mint ótvar szar régi ikaruszok, abbol is aza tipus amit utálok ( elöl egy ajtó, hátul kettő)

    de most már bevezették azt, hogy minden miskolc járat szép mercedes!
    amugy nem tudjátok, hogy a mercedeses buszoknál csak az az egy tipus van? amibe elől 2 ajtó hátul 1? :(