37
  • megrab
    #37
    A minap láttam a híradóban, hogy a diákok, és a tanárok egy új azonosító kártyát kapnak, állítólag azért, hogy ne lehessen visszaélni a kedvezményekkel. A bibi csak ott van, hogy a kártya nem addig érvényes, míg az illető diák ill. tanári státusza fennáll, hanem élete végéig.

    Kérdem én: mire jó akkor a személyi, a lakcímkártya meg a diákigazolvány, miért kell még egy azonosító kód az embereknek???
  • priapus
    #36
    en szivemszerint valami mas dijjal jutalmaznam gyurcsant mint a nagytesot letezik egyfajta hurok dijj is ezt akasztanam a sovany nyakaba!!
  • Caro
    #35
    Majd április-május körül úgy is ki fog, addig pihenjünk :)
    Emlékszem a chat-szobákra 2002-ben :D
  • PityBull
    #34
    Nem hiányzik, hogy (itt is) kitörjön a pártpolitikai flame-őrület!
  • PityBull
    #33
    Ajjaj! Ezt ne itt, jó? Lécci... :)
  • klastrom
    #32
    Mi a Fidesz kommandó fedőneve?:
    Vérnarancs
  • PityBull
    #31
    Nekem is rémlik ilyesmi.
    Arra viszont nem emlékszem, hogy akkor őt is jelölték-e Nagy Testvér díjra, de szerintem nem.
    És ha tényleg nem, akkor kiváncsi lennék, hogy hogyan magyarázzák meg az illetékesek, hogy akkor amazt nem jelölték, most meg emezt igen.
    Egyébként egyiktől se venném szívesen, ha hivogatna... :)
  • archkoven
    #30
    Ha jól emlékszem Viktor is igen aktívan telefonálgatott nekem pár éve a választási hajrában...
    Én akkor is csak nevetem az erőlködésén, most miért tennék másként?
  • yvorl
    #29
    Huh, micsoda kavar lett itt, kár hogy nem láttam az összes hozzászólást. :) Természetesen FTeR-hez nincs közöm.
  • PityBull
    #28
    Szeretném megragadni az alkalmat, hogy gratuláljak a fórum moderátorainak! :D
  • bandee1
    #27
    Megint mi ez a posztkommunista f*sszopás? Mit foglalkozunk ostoba tolvaj milliárdosokkal?
  • dez
    #26
    Épp azért vetettem össze Yvorl megjegyzésével, mert látok némi eltérést kettőtök hozzáfűzése között.
  • FTeR
    #25
    adatvédelmi biztosnak lehet szólni, vagy az alkotmány bíroságnak.
    de nem akarok belefolyni.
  • FTeR
    #24
    ms-t mint céget eddig nem nagyon védtem. zárt programozás és ms termékek mellett szoktam érvelni. de mind1, azt hiszel mait akarsz :)

    "még a linkelt íromány is csak 2x említi, egyszerű párhuzamként." (FTeR)
    vs.
    "Érdekes a végén ott az ms, aki megmenthet a gonosz guglitól a saját keresőjével. :)))" (yvorl)


    ja, 2x. 1x elején pár szóban (utal rá, h a köz inkább az mst szokta nehezményezni), és még 1x a végén, mondja, h ms is elkezdte megtenni az ellenlépéseket. ennyi. ;)
    yvorl, meg a saját véleményét közvetítette. józan ésszel belátható, h semmi közöm hozzá (kivéve, ha azt hiszed, h 2 regelt nickem van).
  • PityBull
    #23
    Egyetértünk! Igen, tegyük szóvá és igen, függetlenül mindenféle szimpátiától. De azonnal, amikor az első alkalommal tapasztaljuk a jelenséget, ne tizenhetedik alkalom után kezdjünk lármázni. Akkor sokkal hitelesebb (lett volna) a dolog.
  • echo
    #22
    Nem tom milyen más megoldás van civil oldalról, mint ha szóvá teszik ha vét valaki a privát szféra ellen, legyen az a valaki amúgy szimpatikus vagy sem...
  • echo
    #21
    Szerintem nem túl meglepő a dolog. Az MS elég okot adott rá az utóbbi tíz évben rá, hogy utáljuk, a google még ezt nem tette meg, bár a lehetőségei meg lennének rá.
  • dez
    #20
    Persze, hogy nem említetted - az túl egyszerű lett volna. De attól még köztudott, hogy nagy csata zajlik kettejük között. Egyátalán nem vagyok frusztrált, mintha inkább te lennél az: nem bírod, ha valaki nincs annyira oda a MS-ért (kötelességszerűen), mint te.

    "még a linkelt íromány is csak 2x említi, egyszerű párhuzamként." (FTeR)
    vs.
    "Érdekes a végén ott az ms, aki megmenthet a gonosz guglitól a saját keresőjével. :)))" (yvorl)
  • PityBull
    #19
    szerk.

    Arról nem is beszélve, hogy HA a jelöltből "díjazott" lesz,...
  • FTeR
    #18
    hamár a párhuzamoknál tartunk, érdekes, h "mindenki" attól parázik(ott), h az ms adatokat gyűjt (pl wmp keresztül), mindenzt mindenféle alapot nélkülözően. erre itt a kugli, ahol tény kérdése a dolog, mégis, senkit sem zavar.
    azért ez mégis csak érdekes.
  • PityBull
    #17
    Arról nem is beszélve, hogy jelöltből "díjazott" lesz, a jobboldal támadási felületnek fogja tekinteni (borítékolható), a baloldal meg ellentámadni fog, mondván: "persze, amikor amazok csinálták, akkor nem volt baj, mi?" És máris benne vagyunk a választási háború közepében.
  • PityBull
    #16
    nem szép dolog elkezdeni az ilyesmit, de folytatni sem.


    OK! Csak így olyan látszata van, hogy a rossz gyakorlatot folytatók közül kipécéztek egyet... Talán a neve miatt, talán a tisztsége miatt, talán csak azért, mert gyönyörűen fel fogja kapni a témát a közmédia (mondjuk az éppen belelendülő választási kampány miatt)...
  • dez
    #15
    Csak kár, hogy egyeseknek szelektív a memóriája. Így elfogultak. A politikusok ezt általában alaposan kihasználják.
  • dez
    #13
    Ja, ez az a bizonyos többfrontos MS-hadjárat a Google ellen (most éppen).
  • echo
    #12
    PityBull, dez: egyik esetben sem hiszem, hogy vagy vagy helyzetről lenne szó. Az MS-től függettlenül, a google is van akkora birodalom, hogy szemmel kelljen tartani, bár egyenlőre nálam a szimatikus kategóriában van. Ugyan ez igaz a politikusokra is, nem szép dolog elkezdeni az ilyesmit, de folytatni sem.
  • PityBull
    #10
    Miniszterelnökünk a "100 lépés" program telefonos népszerűsítése (...) miatt került ide

    Isten ments, hogy a politikai adok-kapok idekeveredjen, de kérdezem, miért pont ő? És miért nem az, aki ezt a (tényleg idegesítő) telefonos önnépszerűsítő kampányfogást először alkalmazta Magyarországon? (Amúgy gőzöm sincs, hogy ki volt, csak sejtem...)
  • FTeR
    #3
    btw, a magyar listán kb 3 "értelmes" jelölés van...
  • akyyy
    #1
    lol:D ez jó:D