244
A széles látókör mindenkinek jár.
  • Láma!
    #1
    Hali!
    megnyitottam ezt a témát, mert baromi meglepö volt, hogy pont ennek a müsornak nincs topikja.Szerintem elég sokan nézitek, szal itt lehet véleményt alkotni Frei Tamásról, a műsoráról, és legfőképp a témákról, amiket feldogoz.Jó eszmefuttatásokat!
  • Punker
    #2
    tipikus médiag@ci, a bérgyilkos haverja megvan még? :)
  • Láma!
    #3
    azt nem tudom, de attol függetlenül szerintem igenis érdekesek a riportjai, fönök:)
  • Koppernikusz
    #4
    Szerintem igenis jó műsorokat csinál többségében. Így ki is rí a rengeteg gyengébbnél gyengébb műsorok közül. Érdekes dolgokat feszeget, változatos témákat dolgoz fel, és ezeket mind jól mutatja be, objektíven.

  • Láma!
    #5
    igy van, és amijen mákja van, mindig talál egy magyart, mint legutobb jemenben is:D
  • _Vegeta_
    #6
    Egyetlen tag aki kivetelesen valami jot csinal. Ez a "tipikus m..." jelzo szerintem egyaltalan nem illik ra.
    A riportjai pedig mind nagyon erdekes, bar igaz regebben tudomanyos dolgokkal is foglalkozott most meg inkabb politika/elet a tema. :)
  • Láma!
    #7
    igen, de ma inkább ezek érdeklik a legnagyobb tömegeket. szerintem mihelyt lecsitul a terror kérdés, meg a politika, megint jönnek a jokis témák
  • Punker
    #8
    kár hogy a hitelességhez semmi köze, úgy könnyű csinálni, szerintetek viccből kérdeztem rá? vagy ti nem emlékeztek?
  • Láma!
    #9
    te emlékszünk.
    jo rendben, lehet hogy az a riport tullött a célon, söt lehet hogy nem volt egészen hiteles, de szerinted a többi sem az, és csak poénbol talál ki ijeneket?
  • Koppernikusz
    #10
    És tőle is világosan megkérdezte h mennyire biztonságos itt élni, stb..
    Viszont azt nem teljesen hittem el, amikor a főrabbival beszélgetett, és úgy nyilatkozott a fószer hogy ugye akiket kienged azok a Korán szerint fognak élni, és megmagyarázta hogy a Jihad csak azok ellen van akik megtámadták a földjüket.
    Itt kérdezett vissza Frei, dehát amerika felhatalmazás nélkül megtámadta őket.
    A fószer azt válaszolta hogy az ENSZ engedélyezte. Hm. kicsit le van maradva, vagy nem vesz tudomást a fejleményekről..
  • Koppernikusz
    #11
    Csinálj jobbat, hitelesebbet, és azzal a kisebbrendűségi komplexusodat is kompenzálhatod.
  • Láma!
    #12
    igen, ök igy élnek. mint mondta az arab is, soha nem fogjuk megérteni öket.
    én sem nagyon hiszek az al-kaida tagoknak hogy hipp-hopp megváltoznak egy föpappal valo beszélgetés után
  • biomage
    #13
    nekem megvan az a bérgyilkos felvétel kell
  • Láma!
    #14
    szerintem nincs kissebrendüségi komplexusa, csak nem hisz freinek, ijen is, van, és öket is idevárom. de ne szolj be neki, mert ugy látom nem tod kivel állsz szemben:D
  • akyyy
    #15
    ma vizuális kutlurán freit neveztem meg kedvenc médiaszemiléységemnek, (győzikét ellen meg érveltem:D)
  • Láma!
    #16
    csak az van meg, vagy több is, mert engem pl érdekelne a többi is.
  • Láma!
    #17
    (Y)
  • biomage
    #18
    régen volt, lehet hogy van más rész is nem tudom majd megnézem.
  • Láma!
    #19
    ok, köszi
  • mrzed001
    #20
    Talán épp tegnap ment körbe neten egy mail, amelyben valamelyik mostanság bemutatott riportjában bújtatott (ez nem jó szó, mert lényegében belemagyarázott és teljesen elferdített) dolgokat írta le egy itt is és ott is élő magyar.
    Neki jobban hiszek, mint Freinek :p
  • Láma!
    #21
    igen, és lehet hogy pont az a kamu.
    az ilyen neten körbemenö levelek hány%-a hiteles szerinted?:)
  • neuro
    #22
    Frei = 100%kamu

    Inkább nézzétek Kepes Világfalu című műsorát, abból talán még tanulni is lehet valamit, igaz nincs tele külföldön élő magyar milliárdosokkal...
  • mrzed001
    #23
    Ha gondolod hazaérek beollózom, de nem hiszem, hogy kamu lenne.
    Ahhoz túl inteligens ember írta és túl inteligensen
  • PrasCo
    #24
    Olvastam a könyvét is, tetszett. A jemeni(?) riportot nem láttam, de olvastam egy nyílt levelet egy érintettől, aki bizony egész kézzelfoghatóan mutat rá jópár {esetlen, vagy szándékolt} hibára. Iletve Batiz (akivel abszolúte nem szimpatizálok, de ha a "m..."-ik marják egymást, abban nyugodtan meg lehet bízni) a könyvében megemlíti, hogy Frei régebben olyan riportokat is leközölt, amit nem ő csinált. Ahogy írja: "Nem mondta, hogy ő csinálta, de azt sem, hogy nem." Háát... semmiség, persze, de az ember ilyenek után kétszer is meggondolja a látottakat.
    Persze érthető, hogy a szélsőségeket kell kiemelnie, mert a nézettség nagy úr, de kételkedem az ürge olyannyira egekbe emelt hitelességében.
  • Koppernikusz
    #25
    A Világfalu meg nagy rohanás. Nekem ez jött le. Egy egy képet felvillantott kb 10 országból, midnegyikből csak apróságokat, és vége is lett a műsornak. Mivel nem feszegetett politikai témát, ezért hitelesebbnek tűnik.
    Persze Ő is jó műsort csinál, csak másfélét.
  • Láma!
    #26
    ok, kiváncsi lennék rá
  • Láma!
    #27
    mi sem emeljük egekbe a hitelességét, biztos hogy mindegyik részban vannak tulzások, esetleg ferditések, de összességében biztos hogy nem véletlenül utazik oda, ahova, és csinálja azt amit.
  • Láma!
    #28
    te pedig 2-3 müsor alapján itélkezel
    szélesebb látokört
  • neuro
    #29
    Láttam én már épp elég Frei műsort. Mindig jókat nevetgéltem rajta, főleg mikor a mindenki által ismert információkat úgy adja elő, mintha ő jött volna rá először :))

    Koppernikusz: egyébként ja a Világfalu elég rövid és kapkodós, de legalább hitles nem úgy mint Frei.
  • Láma!
    #30
    most csak azért nem hiteles frei mert "mindenki által ismert információkat úgy adja elő, mintha ő jött volna rá először", vagy egyéb indok is szol mellette?:)
  • mrzed001
    #31
    Igen, asszem a Jemeni-re írta a hölgy a nyílt levelet.

    Egyébként hol élünk mi ???
    Egy ember aki egyszer már lejáratta magát a sárga földig (ott akkor én azt mondtam volna, hogy legközelebb csak pisztolygolyóval a fejében látjuk ismét TV képernyőn), hogy kaphat újabb esélyt a médiától ???
    Hiszen a hitelességét már lenullázta, szóval kinek kellett tövig benyalnia, hogy ismét képernyőre kerülhessen ???
  • neuro
    #32
    Egyébként meg a széles látókört nem egy álriporter álriportjaiból fogok kapni, hanem ha saját magam utánnajárok a dolgoknak és nem hagyom, hogy félrevezessenek.
  • Láma!
    #33
    a közönségnek?:)
  • Láma!
    #34
    "álriporter álriportjaiból "
    -

    Pulitzer Emlékdíj - 2 alkalommal, szerkesztőség tagjaként (Objektív, 168 óra)
    Opus Díj
    Magyarország Legjobb Televiziós Riportere
    Magyar Sajtópáholy tagja

    ezek másrol árulkodnak, de attol függetlenül lehet igazad.
  • neuro
    #35
    Azért nem hiteles mert a nézettség kedvéért úgy adja elő az ismert és tudott információkat, hogy azok sokkal nagyobbnak és fontosabbnak tűnnek mint valójában: huuu Izraelben sok a terrorista, sőt sok a rendőr is; a gonosz alkaidásokat azokban a távoli hegyekben bombázták; jemenben mindenkinek KÉSE van ésatöbbi...
    Egyébként nyugodtan nézd Frei műsorát, ha tetszik, csak arra figyelj, hogy ne dőlj be mindennek amit a TV eléd lök.
  • neuro
    #36
    Magyarországon bárki kaphat díjat bármiért, bárki adhat ki cd-t és könyvet ha van elég pénze, bárki publikálhat újságban ha le tud írni egy összetett mondatot... nincs már minőség ezekben a dolgokban, úgyhogy ezek számomra nem jelentenek semmit.
  • Láma!
    #37
    nem dölök be mindennek, freitöl sem hisek el mindent.
    de ö legalább igémyes, érdekes, és szerintem azért többségben hiteles müsorokat csinál. a pedig attol még hiteles hogy igaz infokat mond, csak kicsit nyomatékosabban.
  • Láma!
    #38
    akkor irjam le mijen iskolákat végzett el, sikeresen.
  • a
    #39
    emlékszem a Japánról szóló műsora után, hogy szidta mindenki a Freit a csúsztatások miatt a japán/anime témájú fórumokon... a bérgyilkosos incidens is gáz volt... ha valaki már 2x ferdített/hazudott az többször is... nagy médiag#ci és kész!
  • Láma!
    #40
    hát van aki szereti van aki nem, ez tény.
    de nézed e a müsorait?