70
  • Timber
    #30
    http://imdb.com/title/tt0400426/

    A rendezo nevet nezd meg jol ... maris lathatod, hogy a film kivalo adaptacio lesz!
  • reloader
    #29
    Úgyhiszem, az lehet a súlyos gond, hogy egy rendező sem az adott játék rajongója. Hányszáz órát játszott mondjuk a Doom direktora magával a játékkal?
    Gondolom megtárgyalta az ID-sekkel, hogy mi is a lényeg, vagyis azt hitte, de mégsem a lényeget kapta le.
    Bár még mindig állítom, story nélküli játékokból nem lehet túl sok jót kihozni, vgay csak döbbenetes karakterkidolgozással, de nekem ez a The Rock, hát pankrátornak lehet,h ogy jó volt a srác, de a mozivásznon?:(

    Nemrég hallottam, hogy a GTA(!)-ból filmet akarnak csinálni. Mit??? Hogy egy fószer majd sorba töri fel az autókat meg száguldozik másfél órán keresztül?

    Itt a gond, nem veszik észre, hogy mihez nem szabadna hozzányúlni, mert a nagy ötlethiányban a végén még Jazz Jackrabbit-ből is filmet akarnak majd készíteni. (Persze maga a játék jó volt, csakhát vásznon(?))
  • Kromak
    #28
    Szerintem meg a Thief-ből lehetne nagyon hangulatos filmet csinálni. Garrett cinikus személyisége és a világ hangulata, ahol a mágia és a "primitív" technológia keveredik, az nagyon bejön szerintem.
  • Troll
    #27
    Volt annakidején az a Dune, tudjátok, az első része, na abból is össze lehetne hozni valamit...
  • The Hedgehog
    #26
    Az MGS csakis akkor sikerülhetne ha azt magára Koyima sanra bíznák. Ő amúgy rendezőnek tanult anno így nem is elvetemült ötlet... De szerintem még várat magára.
  • sunder
    #25
    Deus Ex 1. 2, FOREVER
  • Pluskast
    #24
    Ja Wing Commandert ki is felejtette a kedves cikk író:) Bár a film elég gagyira sikerűlt a játékhoz képest.
  • Cocogány
    #23
    Én is szívesen megnéznék egy filmadaptációt mondjuk a Tetriszből.
  • MrSpock
    #22
    Én a Metal Gear Solidot szívesen látnám vásznon.Anno a története nagyonmegfogott.
  • I.C.ram
    #21
    Silent Stormból lehetne egy baromi jó kis filmet gyártani.
  • FtranX
    #20
    Én a Command & Conquert látnám szívesen filmen. (bár lehet nem tudnák visszaadni a játék hangulatát)

    A GTA-ból is ütős filmet lehetne csinálni, mondjuk Vin Diesellel a főszerepben. :)
  • Hedgehunter #19
    Ha fps akkor miert nem farcry...?
  • pemga
    #18
    Jaja, az Advent Children nagyon jól sikerült, de a játék nálkül, háát :). Az elején kb 5 percben próbálják meg összefoglalja a játék hosszú story-ját, plusz összekapcsolja Red XIII családjával :)). De ha valaki nem tudja kik ők, akkor sosem fogja érteni, mert a filmben később abszolut nem derül ki.

    Egyébként valamit nem értek. A játékban ugye magad fedezed fel, éled át a történetet, úgymond magad göngyölíted fel a szálat. Jó esetben dönthetsz, bár ez a ritkább. (Ez még akár a doom-ra is igaz, nem csak fröcsögés van, az email-ek olvasása benne kifejezetten szórakoztató és háttérként viselkedik.) Míg a filmben egy előregyártott valamit kapsz, jól megrágva, amit a standard módszerekkel eléd tálalnak. Hogy még véletlenül se kelljen a pattogatott kukoricád mögül akárcsak az ujjad is megmozdítanod. Pont a felfedezés élményét veszi el a film... Pl. milyen lenne már a Day of the Tentacle megfilmesítve :)).
  • assdf
    #17
    A warcraftból nem akar a blizzard filmet csinálni? Nekem nagyon bejönnek az intrói sztem a storyból a blizzardos grafikával nagyon tuti kis filmet lehetne csinálni.
  • joebacsi
    #16
  • Sanyix
    #15
    Mafiából is lehetne nemgyenge filmet csinálni :) bár alapból filmszerű azis.
  • Inquisitor
    #14
    "egy animeban nincsenek élő szereplők."
    Kivéve a Casshern-t ;)
  • Luciferke
    #13
    Nexus: Jupiter Incident

    Ennek a játéknak a filmjét megcsinálnák én lennék az első aki megveszi :D
  • kartacs
    #12
    Tiszteletem!

    Szeretném felhívni a kedves cíkkíró figyelmét arra, hogy a Final Fantasy: The Spirits Within NEM játék filmadaptációja. Való igaz, hogy a története nyomokban hasonlít az FF7 alaptörténetére DE ettől még nem lesz köze hozzá. Hála a jó istennek. De ilyen alapon akár a mario filmadaptációja is lehetene. Az FF:TSW egy teljesen különáló modern anime. Éa egy animeban nincsenek élő szereplők.

    A Final Fantasy VII: Advent Children pedig szintén nem adaptáció hanem az FF7 történetének levezetése. Ilyenformában pedig elég fura lenne, ha játék ismerete nélkül élvezhető lenne. Ha viszont ismered azt akkor egy frenetikusan jó anime.

    By
  • Hoz_Hun
    #11
    Aszthiszem a legjobb filmadaptációt a Fahrenheit-ből lehetne csinálni.
  • Pharaoh
    #10
    Abból gondolom egy ilyen tipikus amcsi ember bemegy a vonalak mögé és megöl minden nácit film lesz. Semmi új.
  • HuAn82
    #9
    Nekem a DOOM és a RE 1-2 is bejött.
  • MiZo@game
    #8
    wolfenstein mozifilm lesz a király
    már a licencek is megvannak :)
  • Norbi7
    #7
    Milyen igaz, az király lenne!
  • winnie
    #6
    nem tudom, de minek adjak ki pénzt egy olyan filmre, amit már láttam a gépemen?

    a másik, hogy nyilván brandekből fognak filmet csinálni - egy kalandjátékot nem hiszem, hogy el lehetne adni.

    ha valaminek jó a története, szerintem nem lemásolni kell filmvászonra (a filmkészítés nem kopi-pészt), hanem akkor eleve nem játékot, hanem filmet kell belőle csinálni.

    szerintem.
  • Pharaoh
    #5
    Vagy a Syberia-ból is milyan fasz filmet lehetne csinálni. Erre egy fps-ból kell csinálni, ami abból áll, hogy megyünk és lövünk. De persze a neve jobban eladható
  • worldwideweb
    #4
    Játsza végig a rendező mondjuk a Doom-ot és máris megtudja hogyan láthatja a főhőst egy játékos.
  • Sadist
    #3
    Azt nem értem, hogy miért nem olyan játékokból csinálnak filmet, aminek van SZTORIJA és nem csak látványvilága. Kate Archert (No One Lives Forever) pl. szívesen látnám filmvásznon. Az első és második rész sztorija is fantasztikus volt, a párbeszédek humorosak. Egy érdekes keveréke lenne a James Bond és Austin Powers filmeknek. Vagy ott van pl. a Prince of Persia - Sands of Time. A játék maga is olyan volt, mint egy mese. Szerintem ezt is át lehetne adoptálni filmvászonra. Vagy ott van a Desperados, a maga hihetetlen jó vadnyugati stílusával, jól kialakított karakterekkel, és a filmszerű átvezető animációival. Vagy emlékszik-e valaki a Starcraftra? Na ha abból nem tudnának jó filmet csinálni, akkor semmiből! Egyszerűen unalmas, sztori nélküli, jellemtelen játékokból próbálnak meg filmet csinálni, utána meg csodálkoznak, hogy gagyit alkottak...
  • jimmy127
    #2
    eddig egy normális játék adaptáció készült mortal kombat 1.szerintem.amugy a driv3rból lehetne még normális filmet csinálni.
  • Sephi
    #1
    Dr. Uwe Boll.