38
  • Caro
    #38
    Jóvanna, én nem emiatt szóltam, csak amiatt, hogy a szoftver egyre inkább ki akarja találni, hogy mit akarok csinálni.
    Csak ha én és ő nem ugyanazt akarjuk, akkor abból konfliktus van.
    Ez most nem az office 12, ez tendencia.
  • FTeR
    #37
    ááá, nehogymár tökölés legyen, 1 gombra kattintani a toolbaron. ez már beteges.
  • Caro
    #36
    :)
    Ez egy érdekes dolog.
    Valahogy úgy van, hogy ha linuxot indítok el, akkor rááll az agyam a tökölésre, hogy mindent megnézünk, mindenbe belemegyünk.
    De ha wint indítok el, akkor elvárom, hogy minden elsőre működjön.
    Meg azért jobb "konstruktív" dolgokkal tökölni, mint a szövegszerkesztő beállításaival.
    Most épp pl. a wine-t akarom jóra belőni. Meg mellette olyat csinálok, hogy gyártok 1 boot cd-t, amit berakok egy gépbe, akkor eléri ezt, és innen bootol(file-rendszert is hozza át).
    Meg közbe fórumozok :)
    (Persze ez nagyon szubjektív. Szóval én mondjuk elvárom egy programtól, hogy ne nézzen hülyének, de ezt mondjuk sajna az emberek 90%-val nem lehet megtenni)
  • FTeR
    #35
    azt nem értem, ha egy ilyen nyűg, akkor hogy tudsz linuxot használni???
  • Caro
    #34
    Tudom, de nekem az is nyűg :)
    Az lenne a legjobb, ha telepítéskor megkérdezné, hogy milyen szintű user vagy(ez nagyon nem ártana bele).
    Egyébként nekem tökmindegy, mert irodai szoftvereket nem használok túl sűrűn. :)
  • FTeR
    #33
    marha jó ez a oneNote cucc.
    hihetetlenűl praktikus a quick ikonaj.
  • FTeR
    #32
    nagyon jó útmutatásai vannak. teljes projekt végrehajtási forgatókönyveket tettek elérhetővé, szinte minden élethelyzetre. Microsoft Solutions Framework az összefoglaló nevük.

    #30 pdf/xml lesz új ofiszban, szal ez édes kevés érv. nemtom mit próbáltál, de adobének van 1 virtuális nyomtatója így ofszból (vagy bármi másból) szépen lehet rá anyagot küldeni, amit gond nélkül átkonvertál pgf-be. a 2000 meg már megint egy 3 generációval előbbi változat...
  • NEXUS6
    #31
    "de felhasználói szempontból talán az egyik legnagyobb újítás a csapat kommunikáció terén lesz, az ofisz keretein belül. vagy fejlesztői szempontból a VS Team Edition berkeiben."

    És a M$ azt is kitalálja hogyan kell az embereknek ilyen fajta munkát hatékonyan csinálni?

  • NEXUS6
    #30
    Hát ha már szóba került az OO 2.0.
    Eddig igen csak fanyalogtam vele szemben, próbáltam ugyan a régebbi verziót, de nekem nem igazán jött be.

    Csak éppen most kellene PDF-et, meg XML-t csinálgatnom és az már benne van az OO 2.0-ban.
    A M$O 2000-be próbáltam bevarázsolni ezt a képességet egy adobe writer által, de a végén kiegyeztünk döntetlenben (A telepítés sikerült de a wörddoc konvertálás mégsem működött).

    Az OO számomra roppant meggyőző (pláne az ára). Ha mint tökös titkárnőnek választani kellene egy office között, ami olyan mint a megszokott M$ féle (csak jobb), meg egy mámsilyen (bár M$ gyártmányú) között akor én valszeg az OO-t választom.

    (Szal ezek után senki ne jöjjön, hogy nem lehet normális open fejlesztésű progikkal felszerelt irodai PC-t összehozni, amin elemérke is elpötyög, mert körbe kacagom!)
  • Ulkesh
    #29
    "Vajon ez már képes lesz natívan kezelni a dokumentumokat? Gáz, hogy a Palmokhoz adott szoftverek képesek erre, a Pocket Word/Excel pedig nem."

    Nem tudom min nezted, de az utolso kezi Windows, ami nem kezelte a nativ Word es Excel fileokat, az a WindowsCE 2.0, az meg mar legalabb 6 eve volt uj OS..
  • FTeR
    #28

    nem azt írtam, mért jobb, hanem, h én mért várom. ez egyértelműen szubjektív, másképp nem is lehet.
  • dokar
    #27
    na, ez egy unisex hozzászólás volt részedről
    :)
  • FTeR
    #26
    bővebben kifejtve, ms terméket az eljövendő lehetőségek miatt várja az ember. érdekes is egyébként, h pont msnek szokták szemre hányni, h semmi újat nem hoz (ami persze nem igaz), miközben linuxos vonalon úgy telnek el ganerációk, h semmi nem változik.
    jómagam az egész újhullámból, a .Net framework 2.0 és vele járó fejlesztő programokat várom a legjobban (ami már nagyjából itt is van). az a tudat villanyoz fel, h ezen túl ugyan azt a munkát negyed annyi idő alatt elvégezhetem, kevesebb fejfájással. másodsorban várom a vistát meg az ofiszt, mert olyan platformot fognak nyújtani, ami eddig elképzelhetetlen módon fogja megkönnyíteni, az idáig igen nehéz alkalmazások elkészítését, sokkal egyszerűbb lesz lenyűgözni a felhasználót.
    és így jobb lesz nekem fejlesztőnek és jobb lesz a felhasználónak.

    mint felhasználó azért várom, mert az egész vista vonalon igencsak átdolgozták a grafikus kezelő felületet (nem az átlátszóságra gondolok), ami igencsak bejövősre sikeredett (az egész felfogása más lett).

    rendszergazdaként a megnövekedett teljesítményt, a testreszabhatóság/szabályozás kibővülését és kezelésének leegyszerűsítését várhatnám (annak fényében, h erősebb szabályozás kevesebb gondot fog a felhasználónak jelenteni). vagy az automatizáció jegyében a monadot. ezzel gyak az utcsó érvek is elszállnak a linux mellől.

    de felhasználói szempontból talán az egyik legnagyobb újítás a csapat kommunikáció terén lesz, az ofisz keretein belül. vagy fejlesztői szempontból a VS Team Edition berkeiben.

    az a helyzet, h a vistával oda jutunk, h az egyetlen érv a linux vonal mellett az ingyenesség lesz. a vélt vagy valós számítási teljesítmény különbségnek meg örüljön az aki, a 21. században 4x86oson akar egy szervert futtatni.
  • FTeR
    #25
    dávidos???

    ms-ben nem az imidzs a "vonzó", hanem az amit nyújt.
  • galocza
    #24
    az elvakult linuxosokat még megértem, van vmi vonzó a dávidos imidzsben.
    a fanatikus ms-mániákusokat nem: ms imidzsében semmi vonzó nincs az égvilágon.
  • galocza
    #23
    melyik volt az előző 11? még a worksöket beleszámítva se volt annyi...
    vagy 2013ban fogják kiadni (eddig tán még sosem sikerült akkor, amit a szám mutatott)?
  • FTeR
    #22
    nah, ez erős volt. én hirtelen 2őt is tudok :D
  • FTeR
    #21
    :D te most magadat nyugtatod? ide a rozsdás bökőt, h max 2 verzión belül az openofisz is így fog kinézni. persze a tudása még mindig sehol nem lesz.
    azt áruld el, ha úgysem használod, akkor mér zavar?
  • NuCLEARScoRp
    #20
    "Nem én akartam elsőre leírni ,ha ennyit tud az office akkor felejtős ,meg amúgy is ."

    hülyegyerek ennyit érsz, nem ismered máris fikázod
    barom

    Miért nem találkoztam még épelméjű linuxossal??

    Ezt mondja meg már valaki....
  • FTeR
    #19
    ööö, ebben a képben mi volt olyan, amiért ki kellet moderálni???
  • FTeR
    #18
    az elős mondattal egyet értek. és jó is, h ogy így van.
    a 2.-al nem, mivel ha akarod ott a menü... TEHÁT ez csak egy lehetőség. tudod, a változatosság jegyében..., mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.
  • Caro
    #17
    :(
    Csak tudod miért? Hogy a kevésbé hozzáértők könnyebben megtanulják/használják.
    De aki meg ért hozzá, annak csak nyűg, sajna.
  • blackeagle
    #16
    Nem én akartam elsőre leírni ,ha ennyit tud az office akkor felejtős ,meg amúgy is .
  • FTeR
    #15
    fogalmazzunk inkább úgy, h "lelkes" =P
  • Bith
    #14
    LOL, de égő vagy :D.
  • FTeR
    #13
    egész vistára jellemző, h teljesen elhanyagolja a menüket. persze van rá gomb, ami elővarázsolja, de teljesen fölöslöges.
    Ez a toolbaros megoldás olyan, h nagyon könnyű rosszat csinálni belőle, de sztem ms nagyon jól eltalálta a működését.
  • NuCLEARScoRp
    #12
    Nekem már fenntvan a pre-beta verzió és egy-két bugot leszámítva gond nélkül megy... az ikonos kezelőfelülettel sokkal jobb lett az egész


    http://pixsrv.srv.hu/pix/pix_1132002661.png
  • Enkil
    #11
    örülnék ha nem csak eőzetesek érkeznének minden hónapban
  • fflx
    #10
    jahogy te is hasonlot irtal :)
  • fflx
    #9
    az XML tamogatas miatt terjedhet, mert a fejlesztok indukalhatjak a dolgot. az ujabb ficsorok mar abszolut kutyanak sem kellenek
  • Zedas
    #8
    Szerintem egy mezei júzernek felesleges az upgrade, de viszont a fejlesztők dolgát hihetetlenül megkönnyíti a teljes körű XML támogatás, így informatikai/haladóbb felfogású cégeknél fog elsőként megjelenni, aztán gyors hódításba kezd. Eddig amit láttam belőle, ez lehet a legsikeresebb Office, viszont hogy a debütálás pillanatában nem sokan fognak rá áttérni, az is biztos.
  • Yfel
    #7
    Mar elore latom ahogy a forumozok kollektive rohannak a boltokba _megvenni_ a legujabb office pro verziojat a megujult office-assistant-ok miatt :o)

    Y
  • rolika
    #6
    "azt már korábban jelezték, hogy nem elégedettek az Office 2003 eladási mutatóival"

    talán előbb meg kellett volna közvéleménykutatni a népet, kell-e következő office...

    ez ugyanolyan baromság, mint minden évben megvenni az ea sportjátékait
  • droland
    #5
    Jó, hogy mindíg vannak itt páran, akik megmondják a frankót :)
  • Magnetic
    #4
    A sok láma mégis megveszi és használja
  • asysoft
    #3
    "Office 12 for Windows Mobile"
    Biztos csak WM2005-ös gépeken fog menni, max a 2003SE-n. Vajon ez már képes lesz natívan kezelni a dokumentumokat? Gáz, hogy a Palmokhoz adott szoftverek képesek erre, a Pocket Word/Excel pedig nem.
  • Zsoltika 007
    #2
    Most hogy így mondod...
  • kbupdate
    #1
    tudjuk, az openoffice jobb, és az ms office 12 meg senkit se érdekel