2483
  • STREEX
    #58
    Sarah Connor máris cenzúra alatt / 2007-07-23 /

    Nemsokára debütál a Fox csatornán a régóta várt Terminátor-szériát tovább gondoló televíziós változat, a The Sarah Connor Chronicles, de még a premier előtt változatni kellett egy jeleneten, mert túlságosan is sok hasonlóságot mutatott egy nemrégiben bekövetkezett iskolai mészárlással. A kult-klasszikus akciómozi előtörténetét feltáró sorozatban Connor (Lena Headey) 15 éves fiát, Johnt (Thomas Dekker) próbálja védelmezni és felkészíteni a jövőben bekövetkező csapásra, mikor is a technika, azon belül is a robotok a tudatukra ébrednek, és az emberiség ellen fordulnak. A készítők szerint a szóban forgó részt - melyben John össztűz alá kerül a középiskolában - még jóval azelőtt leforgatták, hogy a 32 emberéletet követelő tragédia bekövetkezett volna a Virginia Tech-ben. Természetesen ez az ürügy nem jogosítja fel a filmeseket arra, hogy ne változtassanak a kész anyagon, ezért a Fox Entertainment igazgatója, Peter Liguori óvatosan érvelt a produkcióval és a benne látható sokkolónak tűnő részekkel kapcsolatban: "Ezt a nőt azzal vádolják, hogy azért védi és okítja a fiát, hogy a jövőben az ellenállás vezetője legyen. Az egyetlen hely, ahol a szülő kordában tarthatja a gyerekét, az az iskola." Liguori emellett azzal hűtötte le a kedélyeket, hogy a széria első részének írója, s egyben executie producere, Josh Friedman az elsők között volt, aki elismerte: a Virginiában történt események után szükségszerű átdolgozni a jelenetet. A Fox Entertainment ura azt persze már nem árulta el, hogy s miként készülnek erre a kikozmetikázásra.

    (Mozinet)
  • haxoror
    #57
    Elég jópofa a pilot, várom a sorozatot :)


    (hmm ez a csaj tényleg 33 éves, öregebbnek néz ki...)
  • akyyy
    #56
    nah de ha most ezt valaki megnézi, utána várnia kell vagy egy évet.. :S


    bár asszem megnézem az 1-et meg a kettőt, (hármat is lehet, de mivel ez előtte lesz, meg az egy kaki igy sztem kimarad)

    és így képben leszek;)
  • banok
    #55
    én kedvelem a csajt de bevallom, hogy csak azért mert debasz a bige.
  • REALista
    #54
    Nem tudja valaki hogy a pilot-hoz készül e magyar felirat?
  • Quantumleap
    #53
    Jajj! Jajj! Elfelejtettem hozzáírni a bűvös szót: SZERINTEM
  • Magoo
    #52
    Jaja...én is már néha úgy érzem az is sok amit nézek: LOST, HEROES, HOUSE, SMALLVILLE
    Ennyi amit nézek folyamatosan (bár most szünet van), és mégis már túltöltődve érzem magam néha, mert repül az idő! :D
    Szóval alaposan átgondolom, hogy benézzek e egy sorozat pilot-ot...mert ha tetszik akkor tudom, hogy megint egy heti elfoglaltság lesz belőle... :)
    De ez a sorozat akkoris kap egy lövést :D
  • winnie
    #51
    "NE NÉZD! Ne rinyálj már könyörgöm, hogy "bukjon meg", "szar lesz", "hányadék" stb stb...."

    igen, az ilyen negatív, megkeseredett, dögöljön a szomszéd tehene hozzáállásra már nem is reagáltam. akkor. ez nekem mindig fura. én spec szurkolok, hogy legyen nagy siker (az irreleváns, hogy érdekel-e engem) és akkor talán még több ilyen műfajú sorozat is jöhet tévébe.

    (btw. bele is halnék, ha minden sorozat olyan lenne, amit nézek, fizikailag lehetetlen:)
  • Magoo
    #50
    Figy sztem is szar lesz...de mivan ha valaki ebben találja meg élete sorozatát?
    Azt mondom ha nem tetszik, tedd azt amit én...NE NÉZD! Ne rinyálj már könyörgöm, hogy "bukjon meg", "szar lesz", "hányadék" stb stb....
    Tartogasd magadnak és a saját fejed mosd ilyen hülyeségekkel! Másnak bejöhet! Én nem fogok senkit buzdítani hogy ne nézze meg...igen is nézze meg és döntse el maga. Te ne mond már meg senkinek, hogy kit mit szeressen! Most már picit higgadj le és foglalkozz mással! Nem kell még 50 hozzászólás ide, hogy ez mekkora szar lesz!
    MAJD MEGLÁTJUK! Én sem várom sok jóval, de a pilotnak adok egy esélyt! ENNYI!
  • Quantumleap
    #49
    Nem tagadom. Legjobb az lenne, ha bukás lenne, egy évad után le is lőnék, és eltűnne a süllyesztőbe.
  • winnie
    #48
    "Ja, és itt jön képbe az újabb baki:"

    hmm. miért nem a T3 van tele bakikkal? ja, hogy az később volt, de mégis hamarabb?

    de már értem a logikát. ha kijön egy film (karib tenger 1) és én megírom annak a filmnek könyvben a folytatását, ami 300 évvel később játszódik és azt adom az egyik szereplő szájába, hogy "az utolsó 300 évben nem történt semmi. nem volt kalózkodás, de tényleg semmi.", akkor onnantól kezdve, ha hollywood forgat egy karib2 című filmet, akkor az tele lesz bakival?

    komolyan, nekem fáj ilyet mondani, de ne legyél már ilyen egyszerű. hány meg hány példa van ennek ellenkezőjére hollywood sok évtizedes múltjában. hány meg hány film készült, amiben nem utaltak a 10 évvel később elkészülő sorozatra. (hogy miért nem utaltak, az számomra is rejtély. tippek?)

    de segítek. john hazudott. HÚ! notórius hazudozó. te mindent elhiszel, amit a filmvásznon mondanak? amit a filmvásznon látsz?:)

    vagy. a sorozat végén majd mindenkinek jól kitörlik az emlékeit.

    vagy a T3 tudatosan, de kimondatlanul egy alternatív valóság volt, csak nem kötötték az orrunkra. kimondani is fáj, de annyi megoldás van, amivel még a T3-at is hitelessé lehet tenni a sorozat fényében... (tényleg csak fantázia kell hozzá és nem az én földhözragadt példáim.)

    de tetszik a kitartás, ahogy pörögsz a témán - viszont igazából a cél nem világos. az az elképzelés, hogy majd mindenki azt fogja reagálni, hogy "tényleg. igazad van. nem is nézem."?
  • Quantumleap
    #47
    Ja, és itt jön képbe az újabb baki:

    A 3.-ban John azt mondja a svarci-jó terminátornak, hogy:

    "Te nem létezhetsz. Megakadályoztuk a háborút."

    Én mondom, úgy sz*r az egész ötlet, ahogy van. Másképp nem tudom kifejezni.
  • Quantumleap
    #46
    Megnéztem a felkerült filmrészleteket. Hát, az elég übergagyi lesz, ha minden rész arról fog szólni, hogy jön egy termi a jövőből, és ki akarja nyírni őket. Mert akkor ezen logika szerint a 3.-ban John már a sokmilliomodik terminátorokkal találkozik.
  • Quantumleap
    #45
    Nem foghatom fel úgy, mert írva vagyon, hogy a 2. és 3. között fog játszódni. Az más kérdés, hogy úgy, ahogy van, hülyeség az egész, elvégre a 2. végén megakadályozták a háborút. A könyvben ugrunk is előre vagy húsz évet, és béke van. És eredetileg ezt a befejezést szánták a film végére is. Csak nyilván meggondolták magukat, mert az esetben nem lehetett volna kását melegíteni.
  • bigfoot
    #44
    mivan?
  • saw1234
    #43
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=10&t=9160151&na_order=

    ezt nézzétek!
  • Dexantreal
    #42
    Forgatások közt.
  • PyRex
    #41
    tényleg a főszereplők mikor pisilnek / kakilnak?
  • winnie
    #40
    "Mert a 3.-ban talán esik szó ilyesmiről? Az más kérdés, hogy én azt is hülyeségnek tartom."

    ne legyél már egyszerű. ez egy sorozat. ami KÉSŐBB készült. fikció, nem igazi, hanem kitalált történet. ráadásul, ha már ilyen gondolatmenetet nyomunk, természetesen esik szó a 3. részben ilyesmiről, csak kivágták. vagy éppen nem volt ott az operatőr, amikor beszéltek erről. nyilván nem látod pisilni john connort, de ettől még van anyagcseréje...
  • PyRex
    #39
    Felejtsd el a 3-at, a sorozat a 2 után játszódik és nem feltétlenül fog kapcsolódni a 3-hoz. Fogd fel úgy, hogy a 3 ultragagyi volt (tényleg az volt) és helyette kapunk egy 2 utáni sorozatot...
  • Quantumleap
    #38
    Mert a 3.-ban talán esik szó ilyesmiről? Az más kérdés, hogy én azt is hülyeségnek tartom.
  • Seth
    #37
    szerintem meg a 3. részt tök semmisnek veszik, mintha nem is létezne
  • PyRex
    #36
    miért baromság??
  • bigfoot
    #35
    hát végül is T2 után játszodik,akkor már hihették azt hogy vége van
  • Quantumleap
    #34
    Okleveles baromság, hogy Johnnak ebben az időszakban dolga legyen egy terminátorral. Az meg még oklevelesebb, hogy egyetemre jár.
  • goger
    #33
    http://www.sg.hu/cikkek/52497/neten_a_sarah_connor_chronicles_elozetese
  • dani75
    #32
    Startlap Andy Vajnáról:

    Andy Vajna.lap
  • REALista
    #31
    Letették a Terminátor-sorozat alapjait
  • REALista
    #30
    Itt egy kis infó a sorozatról!A kulcsszó a KIS!:D
  • B0B0
    #29
    :DDD
  • Voltan
    #28
    Vagy Predator címmel filmesítenék meg Dutch Schaffer nehéz napjait a katonai kiképzőbázison.
  • Voltan
    #27
    Ez úgy hangzik, mintha az Alienből akarnának sorozatot csinálni, ahol a Nostromo-hajó legénységének magánélete lenne a téma...
  • B0B0
    #26
    Na hallott valaki róla? Lett belőle valami??
  • Csaba
    #25
    De én a sorozatra gondoltam. Ott volt pár durva rész.:-)
    A véleményem, hogy nem lenne rossz elképzelés ez a Termi sorozat, ha olyan sötét, pszichós hangulatú lenne, de kérdés, hogy akarják kivitelezni?
    Mert abban nem sok izgalmat tudok elképzelni, hogy Sarah és John bújkál, hogy kihúzza valahogy a háborúig...
  • mrzed001
    #24
    X-akták is, bár az elég lightosra sikeredett :)
    T3 vége is jó, mert közel van az elejéhez :))
  • Csaba
    #23
    Talán X-akták? Az elég sötét.:-)
    De a T3 vége is elég sötét, nem?
  • mrzed001
    #22
    Hát igen. Sajna nyálasodik Hollywood, így aztán tényleg komoly és sötét dolgokat már nem gyártanak/mutatnak, mert az nem happy, meg nem cuki (még ha happyend-es is lenne).
    Pedig pont ez volt az egyik legjobb a T1-3 -ban.
    Tényleg, melyek voltak az utolsó olyan filmek, vagy sorozatok, amely tényleg sötétre sikeredtek (nem psziho, max scifi)?
    T3 eleje, Angel/Buffy, .... ?? Ezek olyan felüdítőek voltak a sok nyál után :)))
  • Prof William
    #21
    A T3 trailer eleje a legjobb. Onnantól zuhan a hangulat.
    Tudjátok amikor az atomrakéta belecsap a városba, majd mutatják a szép új jövőt. :)
  • B0B0
    #20
    Biztos, hogy lesz, mert hallottam, hogy a SvájciNéger nem vállalja már. Bár ahogy most áll a szénája, lehet, hogy megint filmeznie kell :))
  • mrzed001
    #19
    Sajnos a filmekben is éppen az volt mindig a legrövidebb rész, ami a jövőben játszódik (tudod, nem akarták, hogy scifinek látszódjon ) pedig pont arra lett volna mindenki kíváncsi :)
    Az ötleted jó egyébként, én megnézném azt a sorozatot ;)