2483
  • Sliders
    #522
    Ja igen és mégegy! Mit csinált a házban azokkal az emberekkel az a terminátor? Mikor visszahozták őket mindenki össze volt fosva. Valakinek van sejtése?
  • Sliders
    #521
    a regény alapján a T1-et és utána John apuciját kb 5 percre rá küldték át az időkapun.

    Szerintem nagyon jó kis sorozat! Sajnálnám hogyha John testőre áruló lenne. Inkább ki kéne alakítania vele valami bensőségesebb viszonyt :)
    Remélem lesz még jó pár évad. A következő rész is izgalmasnak ígérkezik.

    Ha jól értettem akkor aki a jövőben mondta, hogy ő fejlesztette ki a Skynetet azaz a srác volt aki a Török nevezetű programot is írta? Ő volt az a jövőben? Azért ölte meg?
  • II Rocky II
    #520
    már említettem,nekem eddig nem jön be a sori.Nem tapasztalom azt az érzést mirszerint nagyon várom a következő részt..:D ezt reményeim szerint eléri a következő rész..:D
  • Punker
    #519
    na ja nem rossz kép :)
  • DamageAdept
    #518
    Persze hogy nem sikerül ide tenni
    KÉP
  • DamageAdept
    #517
    Kedvenc képem a sorozatból
  • Bulykin
    #516
    persze, igaz, most h így a 6.részt megnézve már nem is tűnik olyan uncsinak a 4 és 5. rész, mert kiteljesedtek a dolgok, amikről a 2 részben felvezettek
  • precision
    #515
    Nekem az összes rész tetszett... mert tudom, hogy nem mindig az akció a lényeg, ez egy sorozat, ha úgytetszik egy "folyamatot" mutat be, egy történetet, amihez hozzátartozik ugyanúgy a jellemek fejlődése, mint az akció, vagy a dráma, neadjisten a poén, romantika...stb. Tehát én az adott részre nem úgy tekintek mint egy részre, hanem a nagy egész részeként, és abban gyakorlatilag 0 akció van akkor is érdekesnek találom mert rendelkezem az előző részek infojával, látom mi történt, mi történik és következtethetek arra, hogy mi fog történni.
  • Kandurex
    #514
    ja, ja ez 6. rész nagyon zsír volt, itt látszik ám a legjobban, hogy a terminátor filmeknek itt lenne ideje a jövőben játszódniuk :)

  • Bulykin
    #513
    uncsi?? lol akkor milyen volt neked a 4és 5. rész XD
  • II Rocky II
    #512
    neked tényleg tetszett az első 3 ?:OOO sztem eszméletlen unalmas rossz volt:S:D (de ez az én véleményem)
  • Bulykin
    #511
    megnéztem a 6.részt és végre kialakulni a jövő-jelen sztori, kira volt a vége:D:D
    Mint már írtam, h sztem az első 3 rész király volt és a 4,5 az pedig kicsit uncsibb...nah de ez a rész simán hozza az előzőek színvonalát:D
  • DamageAdept
    #510
    Köv. részekben állandóan hátizsákkal fog szaladgálni
    Szerintem amugy nem kompatibilis a T888-as chip Cameron testével
  • a.carkey
    #509
    Vagy hogy megépíthesse magát.

    Megj. hova teszi a cuccost? :) Ha menekül, akkor viszi majd azt is magával? Vagy végleg itt maradnak?
  • DamageAdept
    #508
    Sokmindent olvastam azért gondoltam leírok egy ilyet is. Egyébként én vagyok a legjobban az aki nem néz az események mögé, sokkal élvezetesebb minden film/sorozat

    Lehetséges, hogy azért gyűjtöget hogy a jövőben Johnnak egyszerűbb legyen a technika ismeretében átprogramozni a gépeket.

  • a.carkey
    #507
    Ez érdekes felvetés. :)
  • Punker
    #506
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sakk gépet is ő nyúlta volna le? ha már úgyis gyüjtöget
  • Hoz_Hun
    #505
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem Cameron azért nem lehet áruló, mert a gépek fő pontja John kinyírása. Ha Cameron áruló akkor egyszerűbb lenne neki kinyirni Johnt és bonuskén Saraht aztán építgetni tök nyugissan a Skynetet.


    Amugy a legnagyobb poén az lenne, ha kiderülne, hogy nem is ez a világmegváltó John csak az igazi John úgy állítja be, hogy őt üldözék, az igazi meg nyugisan növögessen, készülgessen a világ megváltásra. Alapba mekkorát néznének a gépek ha kinyírnák ezt a Johnt és nem változna meg tőle semmi.
  • Hoz_Hun
    #504
    Akkor rendben van minden. Mert Kyle önmagában nem változtat a jövőn.
  • a.carkey
    #503
    És mi van akkor, ha Kyle ment vissza előbb, és a T1 csak utána?
  • a.carkey
    #502
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vegyük azt, hogy Cameron tényleg "áruló", vagyis célja addig védeni Johnt, míg minden össze nem áll a Skynethez: van ugye anyaga, van chip, a kezet még keresi. Tehát a végén ő lesz az, aki majd megpróbálja kinyírni Johnt, ha előtte mindent elintézett a Skynethez. De ha nem áruló, és tényleg csak Johnt védi? Még ugye nem tiszta mit miért csinál, tesz el, és nem szól róla, de a jövőben John sem sok embert avatott be terveibe, lehet, hogy Cameron is csak pont azt teszi, amit a jövőbéli John parancsolt neki. Ami nekem nem tiszta, mi történt a nagybátyjával, ki zongorázott, és miért nem ölték meg, miért hazudta azt a nagybátyja, hogy nem ő ölte meg a sakkos srácot, mikor igen? (A sorozat költségvetését nem számítva ...) Mi a szarért van az, hogy míg a T2ben a legszuperebb T ment vissza megölni Johnt, addig itt Cameron a király? Remélem ezt is megmagyarázzák. Aztán Cameronon kívül még bennem van némi gyanú az anyja volt pasija iránt, és szerintem cinkelt a nagybátyja is. (Mi van, ha nem terminator, hanem pont ő végzett a csoportja tagjaival?) Azt sem tudom hová tenni, hogy John jövőbeli énje járt a múltban, majd egyedül visszajött. Gondolom ebből is lesz valami, sőt, lehet, hogy Sarahék találkoznak vele. Sőt, az sem lesz elhanyagolható, amikor a jövendő apjával és annak tesójával fog találkozni a múltban, amikor ők még Johnhoz hasonló fiatalok. Szerintem tuti beleteszik ezt az fejezetet is.
  • Hoz_Hun
    #501
    Érdekessek ezek az időparadoxonok. Ami engem zavar az rögtön az egész legeleje (aka T1).
    - add 1: viszaküldik Scwarzit hogy kinyirja Saraht (és ezzel Johnt is).
    - add 2: visszaküldi John Kylet hogy megvédje Saraht
    eddig oké. Amit én nem értek:
    Abban a pillanatban ahogy viszaküldték Scwarzit rögtön le is zajlott a múlt. Értitek hiszen viszament Scwarzit és csinált valamit azaz Scwarzit viszaküldés +1 másodperc már attól függ mit csinált Scwarzi a múltban. Ergo Scwarzi tök egyedül bebukta a küldetést, mert ha sikkerel jár John a jövőben már nem küldhette volna vissza Kylet.
    Tehát viszamegy Scwarzi. Mission Fail így John viszaküldi Kylt és szépen lezajlik a Terminátor 1-ben látottak (azaz újra elbukik Scwarzi).
    Nem tudom érthető volt-e? Annak feltétele hogy Kyle vissza tudjon menni az időbe az kell hogy T1 elbukjon (magától). Kivéve ha tökéletessen egyszerre mentek vissza a múltba... vagy ... alternatív jövők vannak ahogy DamageAdept írta... ---> csakhogy ez azért nem lehetséges mert Kyle John apja... a kezdetektől. Ergo nincs párhuzamos idővonal a filmben. Az egyetlen magyarázat az hogy Scwarzi magátol is elbukik függetlenül Kyletól.
  • haxoror
    #500
    Ezen kár agyalni szerintem, van olyan időutazás-elmélet ami szerint minden úgy történne mint a sorozatban és van olyan is ami szerint egyáltalán nem, mindkét elmélet elméletileg lehetséges plusz van még egy csomó másfajta elmélet is szal, hehe...

    Kár logikát keresni egy időutazós sci-fi sorozatban, még azt sem tudjuk pontosan hogy mi is az "idő" pláne hogy lehet-e benne utazni, az egész kb olyan mint amikor a Star Trek-ben úgy mennek át a nebulán hogy megfordítják a hajtóműben a plazma-bizbasz polaritását, ilyenkor a néző egyetértően bólogat hogy milyen faszán megoldották a problémát a fiúk és inkább nem gondol bele hogy a techo-blablának volt-e értelme mert nem az a lényeg hanem a történet :)
  • DamageAdept
    #499
    Olvasgattam itt az elméletöket és ahogy nézem a sorozatot nekem is volna egy elméletem...csak egy elmélet, biztos cáfolható és tele van logikai bukfencekkel. Azért ha föltaláltam az időutazást valaki dobjon egy Pm-et

    Az időt tekintsük lineárisnak, viszont tegyük fel, hogy nem egyetlen idősík létezik és az időutazás nem egy síkban való mozgást eredményez. Legegyszerűbb úgy elképzelni mint párhuzamosan futó cérnaszálakat. Mint minden cselekvésnek több kimenete lehetséges úgy végtelen számú kombinációban állíthatóak elő idősíkok. Feldobsz egy érmét, balra vagy jobbra mész, meghúzod a ravaszt vagy nem, de ezek csak két kimenetű cselekvések, szóval tehetsz bármit az meghatározó lesz még ha minimálisan is a jövődben. És ezek a cselekedetek határozzák meg az időt. A párhuzamos síkok pedig elvethetőek mindaddig amíg egy cselekvéseden nem változtatsz, akkor abban a pontban csak átlépsz egy másik cérnaszálra és semmit nem fogsz tudni a változásról. Mikor időutazunk átkerülünk egy olyan síkra ahol a meghatározó tényezők megváltozhattak, viszont a még régebben történt események változatlanok. Így lehetett emléke Cameronnak Sarah haláláról miközben az a tényleges időben nem történt meg mert az ugrással megakadályozták. Ha belevesszük a 3. részt akkor Arnie emlékezhetett John ténylegesen most meg nem történt halálára mert ő már kilépett abból az idősíkból. Tehát az időutazás során nem ugyanabban az idővonalban találod magad viszont mivel jöttél valahonnan ezért emlékeid és tulajdonságaid azzal egyezőek az új jelenben. Így ha pl John arcán valaki sebet ejtene akkor arra Cameron nem emlékezhet mert az általa megélt jövőben nem létezett ilyen seb. Így nem fordulhat elő olyan esemény hogy ha megakadályoznak valamit akkor nem lesz Skynet és a robotok a jelenben egyszercsak megszűnnek létezni, mivel ők már egy kiszakadt darabjai egy olyan idősíknak ahol 100%-osan létezik a Skynet. Így a lehetségesen téves emlékek miatt mindig is létezni fog a Skynet, esetleg előállhat egy olyan kombináció ami a valós idősíkban ténylegesen megakadályozza a létrejöttét de ez csak akkor fog kiderülni mikor John, Sarah és a hamis emlékekkel megáldott, időben visszaküldött robotok együtt kávéznak a teraszon 2020-ban
    Így nézve nem lehetnek kihatással a jövőre amit ismernek, csak akkor ha ténylegesen bekövetkezett a jövő.
    Nincs végzet csak ha bevégzed.
  • Fenrir
    #498
    Aaaa, a feliratfájl volt a rossz. Az ölte le a lejátszókat, most már rendesen megy.
  • Punker
    #497
    én mindet bsplayer-rel nézem

    codec hiba?
  • Fenrir
    #496
    Az mitől van, hogy a hatodik részt nem tudom semmilyen lejátszóval sem lejátszani? Mindig hibaüzenettel leállnak, próbáltam zoomplayerrel meg mediaplayerrel is. Minden más videót lejátszanak, ezt viszont semmi sem, 2 gépen is próbáltam. Most szedtem le újra, hogy hátha abban volt a hiba, de ugyanúgy xar.
  • DamageAdept
    #495
    Gondolom már te is várod a 2010-es The Zsákos Frodo Chronicles-t
  • [NST]Cifu
    #494
    Most már csak azt ne kérdezzétek, miért írtam gyűrűt a kör helyett. ^^
  • gabo91
    #493
    :) érdekes de logikus
  • precision
    #492


    logikusnak tűnik
  • [NST]Cifu
    #491
    [spoiler]Egészen eddig arról volt szó, hogy a 3. részt figyelmen kívűl hagyja a sorozat. A sorozat szempontjából ez meg sem történt.

    Itt mondjuk már van egy kis Trekkes "temporal anomaly" beütés.

    -Ha nincs Skynet, Kyle nem lesz visszaküldve a múltba, ergo John Connor sem születik meg.
    -A 3. rész szerint mégiscsak lesz világégés (érthető, hiszen Connor létezik), a T-850-es terminátornak köszönhető, hogy John Connor és jövendőbelije átvészeli a nukleáris csapásokat.
    -A sorozat kiiktatja a 3. részt azzal, hogy egy időugrást végez, Cameron szerint Sarah meghalt volna 2004-ben, rákban. Így viszont 2007-ben vagyunk, Sarah él és T-888-asok rohangálnak fel-alá.

    Konklúzió: magát a világégést elkerülni nem lehet. Connor léte erre a bizonyíték. Viszont ha Connor nincs, aki kiiktatná a Skynet létrejöttét, akkor megakadályozni sem lehet Skynet hatalomra törését. A kígyó a farkába harap.

    Ha logikusan építették fel a sorozatot, akkor Cameron azért gyűjtöget chipeket, hogy adott esetben létrehozhassa a Skynetet, amelyel a gyűrűt lezárhatja. A feldata tehát éppen az, hogy mindenképpen bekövetkezzen a világégés és a robotok fellázadása.
  • gabo91
    #490
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most leszek meglincselve meg kiutálva innét... gyerek koromban úgy ahogy láttam az első két részt a harmadikat, meg angolul felirat nélkül... szoval nem igen tudom miről szolnak... :( de már bevannak szerezve csak nincs időm megnézni őket
  • Punker
    #489
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    3. részben Schwarci azt mondja hogy ő ölte meg Connor-t
  • gabo91
    #488
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem még láthatunk a jövő eseményeiből történéseket. Nagyon elveszettnek nézett ki a dolog mikor derek és társait vissza küldték, lehet hogy Connor is meghalt a jövőben, ezért jött vissza a robot
  • gabo91
    #487
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    számomra az fura, hogy elvégre robot lenne és ugy kellene viselkednie mint a többi robotnak azt teszi amire programozzák, némi önálló tudatal persze rendelkeznek, érzésekkel nem. A többi robot ha elvégezte a melot a stand Bye azán állnak. Az zavar csupán ahogy beszél a multról, hogy kitörölték a memoriáját, hogy hatékonyabb legyen stb. szoval, hogy nem emlékszik mivolt de tudja hogy mi volt ő és melyik oldalon állt. Mert tulajdonképpen nem állt át ő ide, csak elfogták átprogramozták de mégis tudja hogy hont jött szoval igy akár vissza is állhat a másik oldalra...
    (nem tudom kifejteni gondolataimat pontossan)
    Valami olyasmi hogy ha adott egy ember de elhurcolnak téged egy másik országba és teleszuriznak nem emlékszel a multadra akkor harcolsz velük, de ha csak elvisznek és parancsot adnak "befenyitenek" de te tudod hogy honét jöttél akkor vissza szöksz a hazadba.

    mind1 hosszu ez igy.
  • [NST]Cifu
    #486
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van rá egy tippem, hogy erre külön rész(ek) van(nak) tartogatva. Az mindenestre már biztos, hogy Derek után küldték vissza.
  • akyyy
    #485
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de mikor küldték vssza a csaj terminátort?
  • II Rocky II
    #484
    sztem jó volt a mostani felirat is.
  • akyyy
    #483
    jaja. van már javitott felirat is, ugyhogy bárki bármikor megnézheti. ezért jó szerda estig spoilert használni, utánna már nem fontos:)
    eddig grat midenkinek