2483
  • a.carkey
    #723
    Az FBI ügynököt szerintem azért hagyta életben, mert lehet, hogy a jövőben köze van a Skynet megépüléséhez.

    A bombát vsz nem Derek tette be, mert ő tudja, hogy a festéken kívül más nem jön le Cameronról, sőt, akár John is beülhetett volna abba az autóba. Viszont az örmény erről nem tudott.

    Ennek ellenére, pont azért mert anno csak úgy elkapták, megdolgozták, aztán leléptek, otthagyták az egész csapatot, ami elég furcsa volt már akkor is, tuti vmire felhasználta Dereket a Skynet, pl. segítse a Skynet megépülését, és míg Kyle azért ment, hogy védje Saraht, addig Derek azért ment, hogy meggátolja, hogy Johnra vigyázzanak. Sőt, az is lehet, hogy egy ideig életben kell tartani, mert ha John nem lenne, talán meg sem épülne a Skynet.
  • Attila8805
    #722
    Hát inkább a sliders féle magyarázat valószínű szerintem.
    Mert ugyebár nem arra van programozva hogy megöljön minden embert hanem arra hogy John-t.
    És mivel nem támadt rá FBi ügynök barátunk így hagyta a fenébe.
  • DamageAdept
    #721
    Biztos infó szakra íratkozott a suliban
  • gabo91
    #720
    Én kérdeztem. Időközben gondolkoztam rajta, az is lehet, hogy tudta kicsoda igy tudta hogy nála van/volt/látta a kezet igy tudja hogy nincs meg állás erre képesek a robotok, és felesleges vágóhídra küldeni az embereket. Jobban jár ha hazamegy aztán alszik egy nagyot... Életben hagyta hogy valaki tudja mégis az igazságot hogy mi volt, nem hadsereg várta őket csukán egy "Monster"

    Jonh-nál azt furcsálom csak hogy repültek 10 évet az időben ő pedig lazán keni vágja a dolgokat, sőt még azt is tudja honét lehet beszerezni nem kapható hardwereket stb. meg ugye 10 perc alatt öszedob egy vírust.
    10 év alatt pedig nem kevesett fejlődött a világ, és mikor megérkeztek bement a boltba tátott szájjal leste a plazma TV-t is.
    De ez nem egy egetrengető dolog, mivel nem tudjuk menyi idő telt el a megérkezés óta ebben a pár részben. lehet hogy egy hét, lehet hogy akár majdnem egy év.
    Laza 10 hónap és itt a következő rész :D (ha lesz)
  • Sliders
    #719
    Valaki említette hogy az FBI-ost miért hagyta életbe a terminátor. Nos elképzelhető, hogy azért nem szedte le mert ugyan valóban töltötte a fegyverét, d emikor a gép ránézett megadóan lehajtotta a fejét, és valószínűsítem, hogy a programja el tudta dönteni hogy nem akar támadni, éppen ezért a gyilkolást nem látta szükségszerűnek. Ami azért szerintem elfogadható érv. A sorozat szempontjából is jó, hiszen az FBI nyomozói szálat elég jól tovább lehet vinni, nekem eddig is tetszett. Mellegleg újabb emberük van Sarah-éknak.
    Én úgy érzem egy kis pénz injekcióval és kreatív forgatókönyvel egy nagyon nagyon jó második évad következhet.

    Remélem DamageAdept, hogy a srác tényleg tud valamit. Úgy érzem ezt a sorozatot leginkább azok tudják értékelni, akik nyitottak a sc-fire, és nem feltétlen keresik a realítást mindenhol.
    Például elég nevetséges is lehetne, hogy egy PCI sinbe dugnak bele egy high-tech processzort :D
    Annak viszont külön örültem, hogy egy antisztatikus zacskóba tette John Cameron prociját -> ügyeltek azért erre a részletre, ez nálam külön pozitívum.
    Voltak hibái az kétségtelen, de ha a második évadba több visszatekintés lesz a jövő háborújára, újfajta terminátor típusokat vezetnek be akkor már jók lesznek. Személy szerint érdekelne Cameron előélete is, ki volt mi volt, hogy került ide. Szóval rengeteg tartalék van a sorozatban.
  • gabo91
    #718
    Ezt nem értem.
    picit lejebb ahol a szereplőket sorolják fel ott van hogy hány részben voltak benne. 12 van mindenhol...

    bár ez még önmagában nem jelent semmit se.
  • gabo91
    #717
    :)
    Föleg, hogy a forgatáson nem fémvázat kell tapogatni...
  • gabo91
    #716
    Remélem igazad van és karcolások nélkül túléli, és marad a régi Summer Glau. :)

  • DamageAdept
    #715
    Nem mondom, hogy szerelem de gondoljuk magunk John helyébe. Nah ki nem örülne ha kapna a jövőből egy ilyen művaginát?
  • gabo91
    #714
    Lazán sétált, mert terminátor :)
    lehentelte az FBI-os rohamosztagot, mint aki jól végezte dolgát tovább sétál.
    Eddig sem tudta hogy hol vannak, nem hinném hogy most megtudta volna, és nem sétált volna ilyen feltüen, elbújt volna vagy pont hogy rájuk törte volna az ajtót, hogy kinyirja őket. Aztán utánna már nem számít hogy cameron hogy kapja darabokra.
    De szerintem Derek tette bele a bombát.
  • spike0007
    #713
    pardon fémváz!!!
  • spike0007
    #712
    De ajánlom hogy Cameron rendbejöjjön mert nehogy csak a fámváz maradjon a Johny fiúnak!:D
  • gabo91
    #711
    Igen én is igy vélem a dolgokat.
  • DamageAdept
    #710
    Persze, egyértelmű utalás a jövőre.

    Ezt a youtube-os videó kommentjei közt találtam:
    "cant wait for next seasson thank you god fox for not cancleing it"
    Remélem ez a tag tud valamit
  • spike0007
    #709
    Folytatni kell már csak a szerelmi szál miatt is! Meg így nem lehet vége!!!:D Fox please!!!
  • Sliders
    #708
    Gondolom amit John talált a gépen az a pasas vagy egy újabb terminátor akarta kiiktatni Cameron-t. Amúgy a 8. részben kezd kibontakozni a szerelmi szál.
    Azért valaki nem festi csak úgy a körmét -> Johnnak akart tetszeni. Illetve a nézése és a tekintete is elárulja. Szerintem a programja egyre több emberi vonást tanul. Mellesleg az a kacsintás is furcsa egy sima robot ilyet nem csinál csak úgy. Szerintem vannak érzései csak nem olyanok mint nekünk. Aztán ott van az a jelenet amikor John visszateszi a processzort, eléggé simogatta az arcát :) Ergó a szerelmi szál kezd kibontakozni.

    Bár lehet félrefordítás de mielőtt a processzort kivenné Cameronból ilyet szól hogy: Semmi baj John már sokszor csináltunk ilyet. Ez fura? Utalás a jövőből?
  • a.carkey
    #707
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lazán sétált az utcán, pont a házuk előtt ...
  • Punker
    #706
    a végén a manusz aki sétál el, elötte john a gépen talál róla adatot (szerintem)
  • gabo91
    #705
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintetek ki tette a kocsiba a bombát? Elösször azthittem hogy cormoran, deő lazán sétált az utcán nem is vette észre cameront, és tudja hogy enyi nem elég neki. Szerintem Derek volt, egyrészt nem tudja hogy ezzel mekora kárt okoz a robotnak másrészt pedig kérdezte is Sarah hogy hol van Derek. És amugyis utálja cameront.
  • Bubbax
    #704
    Ez az évadzáró ultragáz volt.:(
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kihagytak két remek lehetőséget az akciójelenetekre. Először Cameron vs mexikói rosszarc, majd Cromatie vs FBI maradt ki. Én egyébként szeretem a poénokat meg Johnny Cash-t, de ez kész paródia volt így. És a végén a termi megkegyelmez, broáf...
  • akyyy
    #703
    megnéztem én is, hát nekem annyira nem jött be, sztem is ellaposodott.
  • gabo91
    #702
    Megnéztem a 9. részt is végre.
    Remélem, hogy lessz folytatás.
    Az a gond, hogy szépen lassan rákattant az ember a sorozatra és mikor már tényleg kezdene kibontakozni a történet kezd tartalmas lenni akkor hirtelen vége...
    kiéheztetik a nézőket a folytatásra, de hát igy nagyonrossz hogy kérdeses a folytatás.
    Egyrészt epizódzárónak jó rész, de itt is az a helyzet mint a Prison Breaknál, le is lehetne zárni de folytatni is lehetne. Ez a kettős dolog elég ratyi.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nagyon remélem, hogy cameronnak nem lett balya, nem egy vas váz kell nekünk hanem Summer Glau. Nagyon jól játszotta a szerepét, remélem megmarad! Csodálom, hogy életben hagyták az FBI-os ügynököt, és még csak nem is kérdezte meg tőle, hogy hol van a lefoglalt bizonyíték. (kéz)

  • a.carkey
    #701
    Az bizti, ha siker lesz, lesz még rész, látunk még T1000-es jeleneteket is, lesz rá pénz ... :)
  • [NST]Cifu
    #700
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sajnos azt kell mondjam, hogy iszonyúan betett az első évadnak a sztrájk. A 8-as és 9-es rész amúgy szerintem rendben van, az FPS jelenetek jók voltak, és korábban felvetett biológiai kérdésre is ott a válasz - már a T-888-asok is képesek akár a szexre (itt pár dolgon megint fel lehetne akadni, de ne tegyük. ^^). Cromatie nagyon cool szvsz mint "főgonosz", bár azért nem egy Robert Patrick (T-1000 @ Terminator 2). Jöhetne a 2. évad. ^^
  • a.carkey
    #699
    Nagyon remélem, hogy folytatják. Ritka jó sorozat lett belőle.
    Szinte minden a helyén van, kár lenne abbahgyni most.
  • Shep
    #698
    Hát ha nem lesz folytatás akkor már bontakozhat :)
  • Punker
    #697
    mit értetek ellaposodáson? akció egyre kevesebb lett az igaz de a történet még csak most kezd kibontakozni.
  • Shep
    #696
    Megnéztem én is az utolsó 2 részt és azt kell mondjam, hogy szerintem a sorozat egyre csak laposodott, vagy csak az első pár érsz túl magasra tette a mércét, hát nem tudom. A történetet ettől jobban nem is lehetett volna félbehagyni, de legalább az FBI-os rész a végén jó volt. Hogy lesz a felytatás, hát majd az öltönyösök eldöntik.
  • II Rocky II
    #695
    lehet régebbi sorit ujrakezdeni:) én a sliders-t nézem:D
  • Punker
    #694
    zseniális ez a jelenet, pedig tuti költség csökkentés címszóval lett ilyen, de valami hihetetlen ütős mégis.
  • gabr
    #693
    Ime
  • gabr
    #692
    Vajna eladta (mivel már a kutya sem beszél vele amerikában a sorozatos buktái miatt) a sorozat elkészítése után a terminator jogokat! Nem lesz több rész! Többek közt ezért sincs már semmi köze a készülő terminator mozifilmhez!
  • Sliders
    #691
    Nagyon ott volt ez a két rész csak legyen folytatás.

    Remélem olvassa Vajna ezeket a sorokat. Üzenem, hogy mozgasson meg minden követ, hogy legyen második évad, mert így lezárni egy sorozatot nagyon rossz lenne, meg bőven király volt! Tessék lobbyzni a Foxnál :)
  • precision
    #690
    ja, ez a jelenet ezzel a zenével elég "poénos" lett :D
    jól megcsinálták
  • DamageAdept
    #689
    Akkora sztár vagyok, hogy megnéztem délután az új részeket. Annyira tetszett az egyik jelenet, hogy feltettem youtube-ra.
    Aki még nem nézte meg a 9. részt az most kérem lapozzon tovább és ne nézze meg ezt a videót ugyanis spoiler veszély fennforgása forog fent.

    FBI scene

    Jó részek voltak, tetszettek bár több akciót vártam.
    Akit még megérintett a zene: Johnny Cash - When a man comes round.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszett a jelenet mikor John Derekkel ünnepelte a szülinapját. És a chiptuning buherálás is jó volt. Cameron biztos túlélte a robbanást csak kell neki egy kis repair :)

    Nagyon várni fogom a folytatást.

    Nézve a részeket azon gondolkoztam, hogy ha Sarah gyerekkora óta katonának képzi a fiát akkor nem kellene vele csináltatni egy kis fekvőtámaszt? Mert a mostani szereplőről nehéz elhinni, hogy könnyedén nyitogatja a befőttesüveget és zúzza a robotokat face-to-face.
    A 4. filmben John-t játszó Christian Bale szerintem jó választás volt.
  • Scooby87
    #688
    már a 9hez is kész van....hosszupuskára beküldtem...supersubtitlén meg fent fant.
  • gabo91
    #687
    Mi... dupla rész van most?
    fel se tünt nekem... lazán rákerestem terminátorra legfelsőt leszedtem hogy az a legujabb...
    Ha nem jövök be, nem kihagyok egy részt...
  • Punker
    #686
    mondtam ugye hogy 9-re kész lesz, valszeg az uccsóhoz is kész lesznek ma, és még úgyis nem rég megy a meccs :)
  • bertino
    #685
    hát erre mit lehet mondani :D
  • Kandurex
    #684