96
  • Blasta
    #16
    Olyan cégek készítenek utángyártott akksikat, mint pl. az ANSMANN.

    Felrobban????????? Pfffffffff.
  • Blasta
    #15
    "AA-ból 10.000-ért veszek 3 garnitúrát ebbe (gyorstöltővel)"

    Erre kíváncsi lennék, hol kapsz 12db (minimum 2000mAh-ás) akksit, gyorstöltővel!!!!! Gyengébbeknek nincs értelmük, normális teljesítményű akksikból viszont 4db kerül 10rugóba töltővel.

    " A gyári lítiumosokból 10K-ért 1 aksit kapok, és nem lesz töltőm sem."

    Viszont utángyártott li-ion akksikat az eredeti töredékéért kapsz (kb. 8-10rugó) és töltőd MÁR VAN, MERT AZT ADNAK A KAMERÁKHOZ!!!!

    "Ha meg már alapból van töltőm, akkor mégjobban veri ár/érték arányban az AA a lítiumosat. Ja és négy modern AA 4.8 volton lead 2100mAh, az kb. 10 watt, ennél a Lítiumosok se jobbak, legfeljebb könnyebbek (nem mindegy hogy 5 vagy 10 deka?)"

    Az AA akksik a sok rátöltés miatt (úgysem merítik le a user-ek őket csontra) úgyis kurva hamar kikészülnek, és cseszheted a baró teljesítményüket. Sok baromságot bírsz írni.
  • rgranc
    #14
    Hát én tavaly nyáron megszívtam az AA akksikkal is, ugyanúgy megszívtam volna speckó akksival is: egy múzeumban merültek le, vasárnap délután, és a környéken nem volt olyan bolt, ahol találtam volna akár ceruzaelemeket is... Úgyhogy ez az előny nem mindig előny azért... :)))
  • kutyak
    #13
    Az AA akksiknak van egy hatalmas előnyük a spec akkuval szemben: szükség esetén ceruzaelemet bárhol lehet kapni, konnektort nehezebben...
  • BenceYCE
    #12
    Nemtom nekem a Pana FZ-20-hoz 6500 volt a pótaksi a bartókon a GP-ben. Priviben mondom hol.
  • LaPalma
    #11
    az AA-nak én is örülök, az első gépem még egy sony dsc f230-a (asszem) volt, akksikkal és sokat szenvedtem, mert kirándulás közben a pótakksi is lemerült. elemet meg bármelyik benzinkútnál veszek.
    a második gépem egy finepix 2800z. múlt héten kipróbáltam az s9500-at. nagyon rendben van a gép. pénteken kézbe veszem a sajátomat :)
  • Thrawn
    #10
    Ha ennyire tragikus lenne a helyzet, már rég betiltották volna ezeket az akksikat. Egyébként eredeti, nem utángyártott akksikat is hívtak már vissza töltés közbeni melegedés miatt.
  • Invader
    #9
    Hát, utángyártottat én nem vennék, lehet 1/10000 az esélye, hogy felrobban használat közben (á la Nokia style :) , de kib. szar érzés lehet összeégett, többé- kevésbé helyrehozott arccal végigélni az életem :(
    Ha meg töltsénél durran el, akkor meg a lakást gyújthatja fel... szal ezért nem jáccanék ezzel.
  • Cat 02 #8
    mindnekienk vna póakisja ? csak nekme nicns :D
    1ébként sztem tobb álandó környezet van ( hősök tere , Lépcsőház benn világító lámpával :D )
  • Thrawn
    #7
    Jó teszt, külön tetszik, hogy mostanában van egy stabil tesztkörnyezet (Hősök tere), ahol a fotók egy része készül, így könnyebben össze lehet hasonlítani az egyes típusok képminőségét. Ami az akksit illeti, szerintem is kár az AA akksikért. DKm 25 ezres akksit ír. Nos, nekem is 25 ezer lenne a gépembe egy eredeti Canon akksi, ugyanez jó minőségben utángyártva 7-8 ezer, tehát bőven versenyképes. Ráadásul töltő is jár a géphez, nincs memóriaeffektus, önkisülés elhanyagolható, nem kell több garnitúrát tartani, bármikor rátölthetek a mellékelt egy darab akksira (azért nekem is van pótakksi). Na mindegy, egyéni szocproblémám az AA akksitól való irtózás.
  • DKm
    #6
    Igazad van. Kb én is így vagyok evvel. Pl. van egy sony kamkorderem. csak úgy kiváncsiságból megnéztem mennyi lenne bele egy pótaksi. Hát kemény 25ezer. :( Teljesítményben kb. egy szinten van mind a kettő. A méret nálam nem téma. és sztem egy fényképezőgép annál "stabilabb" minnél súlyosabb.
  • Invader
    #5
    Nemtom hogy vagytok vele, de én csak örülök az AA áramellátásnak... AA-ból 10.000-ért veszek 3 garnitúrát ebbe (gyorstöltővel), amit pontosan akkor tudok tölteni amikor a Lítiumosat (ha van konnektor...), és az AA aksikat használhatom később másra is (pl. Discman). A gyári lítiumosokból 10K-ért 1 aksit kapok, és nem lesz töltőm sem. Ha meg már alapból van töltőm, akkor mégjobban veri ár/érték arányban az AA a lítiumosat. Ja és négy modern AA 4.8 volton lead 2100mAh, az kb. 10 watt, ennél a Lítiumosok se jobbak, legfeljebb könnyebbek (nem mindegy hogy 5 vagy 10 deka?)
  • Cat 02 #4
    haverombnak van fujifinepix ( nem tom milyen márka) belenézek a keresőbe ( EVF) és oyan homáloys mint a 7 szentésg :D
  • DKm
    #3
    Jó kis cikk, de lehetnének kicsit profibb képek is (vagy csak a gép ilyen gyenge?)!
  • vincuska
    #2
    jaja, kifejezetten meglepodtem - milyen reszletes a leiras.

    vegre olyan irja a cikket, akit erdekes is a tema
  • vg
    #1
    Jó teszt! Esetleg olyan teszt képeket is szívesen látnék, ahol nem a kezedben van a gép, hanem mondjuk egy stabíl álványon!