96
  • LaPalma
    #56
    megjött a gépem, első benyomásaim jók, de még csak ismerkedem
    NAGYON akciósan vettem és ha kell valakinek még olcsón számlával, garanciával, bontatlanul, akkor dobjon egy mélt privátban (1 db van még)
  • Lame
    #55
    Ezek nagyon rossz kepek valoban. Ez alapjan tuti nem vennek ilyen gepet :)
  • Blasta
    #54
    RAW-ot nem hasonlítgattam, ebben lehet, hogy igazad van.
    Az akksi kérdésben meg tuti ;)
  • Vicking
    #53
    Azért nem telejesen..... valamit valamiért... ha a fuji és a pana RAW -ját hasonlítod össze azonos ISO-n akkor kiderül, hogy szinte semmi különbség zajban. Egyszerűen a fuji erősebb zajszűrést használ. Cserébe ha a jpg-et nézed a fujinál valóban kisebb a zaj... viszont kevésbé részletgazdag a kép...
    Ha választani kell akkor inkább a részletgazdag zajosabb kép. Azt még mindig lehet utólag zajszűrni ha szükséges. Viszont egy kevésbé zajos, de kevésbé részletes képből már nem tudsz részletesebbet csinálni...
    Szerintem...
    Akksi ügyben pedig inkább a litium... utángyártott abból sem több egy fényképezőbe mint 3-6 ezer forint és a vakut és a gépet is gyorsabban kiszolgálja, valamint bármikor tölthető. A súlyáról nem is beszélve...
    Szerintem...
  • Blasta
    #52
    Lásd alattam szólót!

    Amúgy ja, van a 9500-ben akksikisütő, de azt elég ráérősen csinálja a drága :-)
  • Loál János #51
    A lítiumos aksik bírják a rátöltést, a MH-k nem.

    Informátorom szerint egyébként az S9500-ban van aksikisütő funkció. :)
  • szociofotós
    #50
    metál hidrid esetében nem baj, ha rátöltünk, a többit meg le lehet sütni a töltővel feltöltés előtt.
  • Roli
    #49
    Velem is előfordult csak én feltölteni nenm tudtam teljesen ez a rossz az egészben! Filmesbe nem kellett legalábbis a Zenitbe! :D
  • Blasta
    #48
    Nyilván van mindkét oldalon pro és kontra egyaránt. Kinek ez, kinek az jön be, az legalább pozitívum ennél a gépnél, hogy -az s7000-től eltérve- végre manuális a zoom-gyűrű, így nincs zoom-motor ami fogyasztaná rendesen az akksikat.
  • SymbioC
    #47
    Az AA kontra Li-ion aksi vitában az utóbbira szavazok. Nem utángyártott pótaksi 11k, egy 512-es kártyánál még le sem merül teljesen (kb.300kép).
  • Blasta
    #46
    Általában így csináltam én is, de előfordult soxor, hogy nem merült le az egyik garnitúra, ámde hosszabb túrára készülvén kénytelen voltam rátölteni. És sajna sok ilyen helyzet adódhat.
  • Roli
    #45
    Nem tudom Te hogy vagy vele, de én viszek 4 aksit a gépben meg ceruzaelemet és az aksit teljesen lemerítve teszem a töltőbe
  • Blasta
    #44
    "Ennyi pénzért lehet hogy egy Panasonic jobb választás!"

    Lehet.
    Alacsony érzékenységnél ez a gép veri a Pana FZ30 zajszintjét, akinek ez számít az ezt vegye, akinek a stabilizált optika, a Leica optika, a li-ion akksik számít az válassza a panát.
  • probix
    #43
    Több mint 3 évig használtam egy S602-est. Szerettem, sok képet csináltam vele. Mi változott az elmúlt években? Nagyobb felbontás, segédfény. Viszont a CCD változatlanul zajos nagyobb érzékenységnél, az objektiv a széleknél ugyanúgy torzit, az EVF használhatalan, és maradtak az AA akkuk. Képstabilizálás ISO emeléssel? Ez enyhén szólva nevetséges. Ennyi pénzért lehet hogy egy Panasonic jobb választás!
  • Lateralus
    #42
    C, mint cica?

    Leginkább erre keresném a választ.
  • Blasta
    #41
    Fúú, ennyi kérdést!
    Válaszolni is kell rájuk? :-DDDD
  • Gabo
    #40
    szociofotós:

    Nézz szét a két lenti címen! Sok alapfogalom a helyére fog kerülni.

    Fotóvilág
    Fotó Art magazin - Fotósuli

    Amúgy is ajánlott a fotózással foglalkozó oldalak böngészése.
  • m a x
    #39
    Én direkt örülök az AA aksinak. Nem annyira érzékeny a hőmérsékletre, és ha a gép még birja, de már nem forgalmazzák a tipust akkor is tudom használni... próbálja meg valaki a spéci litium aksit beszerezni egy 2-3 éves tipushoz:((
    Egyébként az egész S sorozatban azt szeretem a legjobban, hogy sok más tipussal ellentétben -20 fokban is lehet vele dolgozni anélkül, hogy lehelném, kabát alatt melengetném. Sajna erre nem lesz pénzem, igy az agyonhasznált S7000 után visszalépés jön, be kell érnem egy S5600-assal.
    Ja, ha valaki beszél a FotoMarkettel, akkor szóljon rájuk, hogy az S5600 nem 2, hanem 4 AA aksival megy:DDD
  • szociofotós
    #38
    hogy egyesek milyen tájékozatlanok! az nem basszusgitár, hanem BG. még ezt sem tudtad, nem lehetsz egy nagy műélvező.
  • Lateralus
    #37
    Tök igazad van. Legközelebb be is írok a kedvenc zenei lapomnak, hogy a múltkori számban egy lemezkritikában ezt olvastam: "sajnos túl halk a basszusgitár". Na de mi az a basszusgitár?! Az ember elvárhatja egy ismertetőtől, hogy magyarázza el neki az összes használt fogalmat. Honnan kéne nekem tisztában lennem azzal, hogy mi fán terem egy basszusgitár? Ez jogos, tényleg. És a köv. havi számban Pistike is elvárhatja, hogy neki újra meséljék el mi az, hiszen ő nem olvasta az előző számot. Ez jár! Tök igaz. Én mondjuk ki fogok akadni, hogy miért kell olyasmit magyarázni egy ismertetőben, amit már tudok, de Pistikének igaza lesz, ő nem tudja még.

    Sőt, miért nem tanítanak olvasni is ezek az ismertetők. A, mint alma, B, mint bagoly, C, mint cica.
    Mi lesz azokkal, akik nem tudnak olvasni? Csak nem úgy gondolják ezek az ismertetők, hogy mindenki, aki fényképezőt akar venni, olvasni is tud? Ők ne vegyenek gépet? Mi ez, apartheid?
  • szociofotós
    #36
    köszönöm szépen a biztatást, az mindig jól jön! ha nem értem meg elsőre, akkor elolvasom még egyszer, vagy megkérdezem mástól...így megtanulom szép lassan, ha addig nem szekíroznak ki innen.
  • szociofotós
    #35
    na már megint ezek az idegen szavak: tutorial, teszt... jajj, én meg azt hittem, hogy ismertető! mint ahogy a címben szerepel. gondoltam azok számára készült, akik gépet vennének...de hát ezek közt akadhatnak olyanok is, akik még nem járatosak az ilyen menő gépek használatában. én egyelőre még nem szántam el magam egy ilyen komolyabb gép megvásárlására, csupán tervezem -ez egyszersmint anyagi kérdés is. azért tanulmányoznám őket előbb, ha lehetséges. csak nem úgy gondolod, hogy ez csakis olyan fotósoknak íródott, akik használták már az összes forgalomban lévő gépet, és arra várnak, mikor szerezhetik be a legújabbat pufogtatni vele?
  • Lateralus
    #34
    Ez nem tutorial, hanem teszt. Elvileg feltételez bizonyos fokú alapismeretet az olvasótól. Ha nincs meg, arra itt van alul a fórum.

    Elég csúnyán festene, ha minden egyes tesztben, napról napra meg lenne magyarázva az összes rövidítés és a témát érintő alapfogalom.
  • szociofotós
    #33
    hát ilyen... a gépekhez nem értő, mindent automata üzemmódban fotózó, a témára koncentráló...

    hű, köszi! ebben tényleg benne van minden. el fog telni egy kis időbe, míg megfelelően át tudom tanulmányozni, de igazán rendkívül hasznos. én eddig azt hittem elég csak nyomkodni az expo gombot, de itt minden tudományosan meg van indokolva!
  • szociofotós
    #32
    értem. én sose mondtam, hogy profi fotós vagyok, csupán szeretek fotózni, és nem szégyellek tanulni bárki mástól. csak arra gondoltam, hogy ezek a cikkek lehetnének azok, amikből tanulhatnék -feltéve ha érthető lenne az olyan mazsolák számára is, amilyen én vagyok. de hála nektek, most már mindent értek. azt nem állítom, hogy a már működési elvét is tudom, és képes vagyok megfelelően alkalmazni, csupán a jelentését értettem meg. köszi a tanácsot, tanulok én, egyfolytában azt teszem az interneten, mikor utánanézek, és itt is azért kérdezgetek mindenkit.
  • Blasta
    #31
    Kompakt: általában a nem cserélhető objektíves rendszereket, gépeket jelenti. Ebbe beletartozik a kis zsebre rakható "zsebkompakt" kategória és a komoly, "bridge" névvel is illetett csúcskompaktok, mint ez a gép is.

    De sztem is előbb tanulj meg 1-2 alapkifejezést és azután toporzékolj ha nem értesz valamit egy szakmai cikkben. ;)

    Jó tanulást ;)
  • Me Ga
    #30
    Szerintem Te ne foglalkozz fotózással... max. 1-2 év múlva, ha már megértesz dolgokat egy olvasás után is...
  • Cat #29
    már megbocsáss, de milyen szociofotos vagy te hogy a legalapvetőbb fotós rövidítéseket se ismered?

    szerintem olvasd el ezt
  • szociofotós
    #28
    jajj, akkor nem figyeltem: ezek szerint nem tükörreflexes, hanem kompakt -akkora optikával, mint egy kissebbfajta csillagvizsgáló távcső??? nem értek én ehhez, gondolom látszik. azt hittem a kompakt azt jelenti, hogy kicsi a gép.
  • szociofotós
    #27
    jajj, már teljesen becsavarodok ettől a sok rövidítéstől, DSLR helyett SDLR -t írtam.
  • Loál János #26
    "a Fujifilm augusztusban megjelent új csúcskompaktját kaptam meg tesztelésre"

    "A kérdés csak az, hogy ez az olcsó, belépőszintű DSLR gépek által szorongatott szegmens mi tud nyújtani a tükörreflexes gépek ellenében?"
  • szociofotós
    #25
    nagyon köszönöm a magyarázatokat, de most kezdek igazán kétségbe esni, mert már semmit se értek: a cikk végig azzal példálózik, hogy az S9500 milyen az SDLR -hez képest, amikor ő maga is egy SDLR? én meg azt hittem, hogy magát a szoftvert hívják SDLR -nek, amely segítségével számítógépen állíthatjuk be a fényképezőgépünket, és szerkeszthetjük meg a képet, illetve sorozatot készíthetünk, melyben automatikusan változtatja a fényviszonyokat-megvilágítás mértékét, s nekünk csak ki kell választanunk a legjobban tetszőt. de akkor ezek szerint tévedtem, de nem én tehetek róla, hanem kereső, amit használtam, és amely ezt a szoftveres képkészítést adta ki, amikor beírtam a DSLR -t.
  • Blasta
    #24
    " De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ"

    Segítek, hogy értsd az egész cikket:
    LCD - Liquid Crystal Display - Folyadékkristályos Kijelző
    EVF - Electronic ViewFinder - Elektronikus Kereső
    AF/MF - Autó Fókusz/Manuál Fókusz
    CCD - Charge Coupled Device - Töltéscsatolt Elem, ez a képérzékelő

    Más rövidítést nem találtam benne...
  • Blasta
    #23
    Hi

    SLR - Single Lens Reflex - ez a tükörreflex angol megfelelője
    DSLR - Digital Single Lens Reflex - egyértelmű
  • szociofotós
    #22
    Hát az auto bracketing funkciója az meglehetősen hasznos a DSLR -nek, ja és nemcsak a Canonnak, hanem a Nikonnak is van - legalábbis egyelőre ezeknél találtam meg. De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ -főleg egy cikkben- anélkül, hogy megmagyarázná a jelentésüket! Mi a fenének a rövidítése az SLR? A D már megvan, az a digitális.
  • szociofotós
    #21
    Hát az auto bracketing funkciója az meglehetősen hasznos a DSLR -nek, ja és nemcsak a Canonnak, hanem a Nikonnak is van - legalábbis egyelőre ezeknél találtam meg. De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ -főleg egy cikkben- anélkül, hogy megmagyarázná a jelentésüket! Mi a fenének a rövidítése az SLR? A D már megvan, az a digitális.
  • syracusa
    #20
    Érdekes módon a tesztek nagy részében az egyedi akku hátrány, itt meg nem. Szvsz az AA akku több szempontból is előnyös.
    A makro állásban valóban nehéz dolga van az AF-nek, főleg kézben tartott gépnél. Egy-két tizedmilliméter kézmozgásnál máris annyit változik a fókusz, hogy a szitakötő feneke lesz éles.

    Ahogy látom - ugyanúgy, mint az elődnél - ezzel is full manual módban lehet normálisan fényképezni.

    Még meggondolom, hogy lecseréljem-e az S7000-t, nem biztos, hogy az "új" dolgok megérik az árkülönbözetet.
  • szociofotós
    #19
    köszi, közben utánanéztem. Szóval valami olyasmit találtam, hogy ez egy szoftver lenne, amely, ha összekapcsoljuk a Canon gépünket egy számítógéppel, különféle dolgokat csinál a géppel: mindenekelőtt megjelenik a kamera által látott kép a monitoron, kontrollálja stb. Még tanulmányozom, mire jó...de azt nem értem, mitől lesz jobb az így készült kép felbontása, vagy élessége, pláne zajszintje!
  • LaPalma
    #18
    mintha az SLR lenne a tükörreflexes, a dslr pedig ennek a digitális változata.
    de majd nálam okosabbak kijaívtanak, ha nem így van
  • szociofotós
    #17
    Valaki meg tudná mondani, hogy mik azok a DSLR gépek, amikre a cikk állandóan hivatkozik, és mitől olyan szuperek, hogy felülmúlják a tükörreflexes gépeket? Előre is kösz.