96
  • Polikarpov
    #81
    Szintén S9500 -asom van, semmi problémám nincs vele.Sokan a ceruzaaksis kivitelt és a stabilizátor hiányát vetik a szemére - ez engem nem zavar, mivel pont a ceruzaaksi az, amit 5 év múlva is biztosan be fogok tudni szerezni hozzá, stabilizátornak pedig ott az állvány Nálam a képzaj, illetve az xD kártyák használhatósága (Előtte Olympus770UZ-m volt) döntött a Fuji javára.
  • Polikarpov
    #82
    Próbáld meg bekapcsolni a "High-speed shooting" -ot!
  • veyron
    #83
    Sziasztok!Polikarpov,tőled szeretnék kérdezni.A C770-es után nagy előrelépést jelent neked a Fuji?Nekem C770em van,most gondolkozok új gépen (FZ30,S9500,PRO815,Kodak P880,Oly C7070-C8080).Főleg makrózok,de fontos a nagy zoom,és sokat fotózok sötétben is,amire a C770 AF-a nem az igazi-tudod.. Ugy hallottam,ebben az S9500 sem jeleskedik.Szerinted??Meg vagy vele-és magával a géppel-elégedve?Köszi,ha megteszed,hogy válaszolsz-nekem fontos lenne!
  • Polikarpov
    #84
    Szia Veyron!

    Akkora nagy előrelépést nem jelentett - ez azonban annak köszönhető, hogy a 770UZ a maga kategóriájában a legjobb! Amiben vitán felül jobb a Fuji, az pont a sötétben való fotózás, mivel aktív AF -a van, tehát 0 lux mellett is működik. Nem sokkal a vásárlás után készítettem vele elég sok éjszakai felvételt (pont tesztelés céljából) - rossz csak az lett, amit én szúrtam el. A zaja a mezőnyben toronymagasan a legjobb (ismét csak hozzátéve: ebben a kategóriában, tehát nem egy félmilliós DSLR-hez hasonlítva!), ami megintcsak támogatja az éjszakai fotózást.
    A makro módnál némileg előnyben érzem a 770UZ-t, mivel a Fuji nagy objektívje az 1cm-es tárgytávolságnál már igencsak beárnyékolja a témát - legalábbis természetes környezetben (Műtermi viszonyok közt persze Te állítod be a fényeket, úgyhogy ott nincs jelentősége) Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy DCR-250 -es makro-előtétet, ezzel egyrészt még nagyobb nagyítást érek el, másrészt min.10 cm-ről fotózhatok.
    Ami számomra a Fuji egyik nagy hátránya, hogy a JPG és RAW formátumok váltása eléggé el van ásva a menüben, így értékes másodpercek mennek el a váltással...de mondjuk ez legyen a legnagyobb baj! :-)
    Összességében nem bántam meg, hogy megvettem, de persze ez is olyan, mint a PC: a ma szupergépe a holnap ócskavasa - de ez a töbmilliós DSLR-ekre is ugyanígy (ha nem fokozottabban) érvényes.
  • takitibi
    #85
    FUJI=ZAJ
    Canon=Finom vonalak.

    Üdv.
    http://takrisz.fw.hu
  • Jano
    #86
    És takitibi = okos. :D

    Na haggy.
  • Tomo15
    #87
    pf:)
  • htomez
    #88
    Sziasztok,
    lehet, hogy rossz fórumban teszem fel, de sürgős: tud valaki Székesfehérváron vagy környékén szervízt ahol Fujifilmet javítanak?
    Hála és köszönet!
  • Polikarpov
    #89
    Csak nem a multifunkciós tárcsa nem működik? (A jobb oldali kis "tekerő")
  • maxkezdő
    #90
    kérlek véleményezzétek ezt a gépet. vásárlás elött állok, szeretném tudni érdemes e ebbe fektetni, mennyire használható előtétek vannak hozzá? ill. kell e hozzá? mennyire használható a "képstabilizátora" vagy az csak tényleg a marketingnek van? esetleg ajánlhatnátok hasonló kaliberű alternatív gépet stabilizátorral a pana FZ50en kívül.
    köszi
  • BaliBoy
    #91
    Hi. Engem az érdekelne, hogy mi a különbség a 9500 és 9600 között. Néhányan panaszkodtak arra, hogy a makro funkciója nem sikeredett valami tűl jól, és a manuális élesség állítás sem a leggyorsabb a 9500-nál. Esetleg ezeket javították?
  • goldprint
    #92
    TISZTELT FORUMOSOK KÉRNÉK SEGITSÉGET VÁSÁROLTAM EGY FUJI FINEPIX S 9500 GÉPET DE NINCS HOZZÁ MAGYAR NYELVŰ LEIRÁSOM. HA VALAKI TUDNA SEGITENI. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM. GÁBOR. IMAIL CIMEM [email protected]
  • babajaga
    #93
    A Canon Sx IS -eken valódi optikai stabi van.
  • freezinger
    #94
    Sziasztok van egy Finepix S9500-asom és egyszerűen nem dátumozza be a képeket sehogy,amikor letöltöm a képeket akkor se adja rá, deviszont ha nyomtatom akkor rajta van a dátum.
    Ezmégcsak az egyik gond de kb 1 hónapja 9.MP -en fényképeztem és a kép tiszta kockáslett.
    Mondták, hogy elképzelhető hogy szoftverhibás.Valaki ha tudna segíteni azt megköszönném.
    Esetleg letudom tölteni hozzá a szoftvert és rérakni.
  • atesszan
    #95
    Sziasztok nekem egy S9600-om van.A kérdésem:Amikor a gép állandó fókuszálásra van kényszeritve kattog a gép,igaz halkan,addig mig mozdulatlan állapotba nem kerül.Videózásnál ha zoom-olok,szintén.Ez normális jelenség.Kérem válaszotokat.Üdv
  • Loál János #96
    A fókuszálás jár némi hanghatással, de az nem túl hangos.