187
Használ vki miranda-t?
  • Hecker007
    #187
    Üdv!
    Valaki tudna nekem segíteni egy jól használható miranda pack összeállításában?
    plug in-ekre, skinre, ilyenekre gondolok, sajnos nekem nem nagyon akar összejönni, a kész packokban meg ezeréves miranda van :S
  • Ingman12
    #186
    Sziasztok, lenne egy kis gondom. Msn protokollban ha kilépve kapok üzenetet, és később megyek fel a fiókomra, bár megkapom az adott embertől az üzenetet, de csak annyi van benne, hogy: "(null)"

    Bármit írnak ha kilépve vagyok, ez jön ki. Hogy lehetne megoldnani a dolgot?
  • jamekka
    #185
    Helo!Tényleg jó lenne valaki írná.Mert és is itt tökölökvele :)
  • alcotb
    #184
    Hali!
    Le tudnátok írni pontosan hogy hogyan kell skineket telepíteni?
  • noxon
    #183
    Hello, most használom először a mirandát. Hogy az istenbe kell új skint berakni?
  • Filep13
    #182
    Hello, új vagyok Miranda-ba, és az lenne a bajom, hogy az MSN megy rendesen, a kapcsolatokat megjeleníti, de amikor írok valakinek, azt én látom, ő is látja, ha viszont ő ír vissza, azt nem látom, és azt se ha rám ír.Vki nem tudja mi lehet a baj? Előre is kösz.
  • skyli991
    #181
    Na már rá is jöttem. A beállításoknál nem minden menünél csak almenü van :)
  • skyli991
    #180
    Amiket bejelöltem a képen, hogy lehet eltüntetni?
    Amióta a képet csináltam beállítottam hogy megjelenjen a személyes üzenet(csak ha van) és a now playing(szintén csak ha van). :) Nagyon testreszabható a progi.
  • skyli991
    #179
    Sziasztok!
    Tegnap raktam fel a progit és nagyon tetszik.
    Bár skint nem sikerült normálisan berakni, de pl a modern contact list alapból megy de amit letöltöttem hozzá skint az kicsit szétesős.
    Tetszik, hogy ugyanazokba a csoportokba berakhatok skype és msn ismerősöket és hogy az msn-nél felfedezi ha valaki rejtett :)
    Lehet úgy csinálni, hogy az msn-t ne jelenkeztesse ki(mint ahogy a skype-pal is csinálja) és ha megnyitok egy embert, az msn jöjjön be? (msn=WLMessenger)
  • Ability
    #178
    Zenére jó alternatíva lehet a ListeningTo plugin, nem tudom fejlesztik-e még, anno nekem sokkal jobban bejött.

    Mozgó avatart (animált gif) nagyon régóta támogat.

    Beszélgetőablak: IEView plugin + lehetőség szerint egy modernebb rendszerszintű Internet Explorer (IE7+, IE8 ajánlott)

    Rezgetés: nudge plugin.

    Színes név: az MSN Plus neveket felismeri, ki tudja vágni belőlük a kódokat, szerintem ha egy pluginnal is, de ki lehet egészíteni, hogy színezze is.

    Emoticonok: SmileyAdd plugin (sosem lesz kiforrott és tökéletes, szerintem az egyedi emotikonokat nem küldi el a másiknak)

    Ajánlott még:

    - kontakt lista skin-re a Modern Contact List Layering
    - TabSRMM (rengetek új beállítási lehetőség + jobb füles beszélgetésablak)
    - History++ (nagyon fejlett naplózó rendszer, fejlett naplózás megjelenítéssel)


    + bemásolom amit még régen írtam ide:

    "IEView: ezzel raksz be weboldal alapú szkint a beszélgető ablakba.
    KeepStatus: újracsatlakozik ha bont a net
    Listeningto: kiírja mit hallgatsz bármilyen lejátszóról
    MyDetails: saját adatok szerkesztése, kiteszi az avatarodat, nevedet, személyes üzit.
    NewStatusNotify: állapotváltások, figyelmeztetések
    Nudge: rezgetés
    PopUp Plus: figyelmeztetések megjelenítése msn szerű becsúszó ablakokkal
    SmileAdd: hangulatjelek
    SpellChecker: helyesírás ellenőrző
    Tabsrmm: beépített plugin, aktiválni kell, füles beszélgetőablak
    Tipper YM: kontakt adatok kiírása rámutatásra a kontaktlistán
    Weather: időjárás jelentés "
  • SimaSuna #177
    Kijelezze a halgatoot szám címét foobart használok :) ---- watrack plugin
    Képet tudjak kirakni(mozgó gift is ) --- sosehasználtam
    Beszélgető ablakot is tudjam testreszabni/skinelni/ ---- használtam
    Rezgetés --- felesleges
    Videóbeágyazódás - BB code-al
    , Nevet nem tom hogy lehet e szerkeszteni szín ilyesmi -- színezést felejtsd el
    szabadon készített smiley-k berakása --- sose használtam szmájlikat.
    max ezt :)
  • F34R
    #176
    Vki tudna segíteni próbáltam már , trilliant mns-t és Miranda-t is
    Utóbbi nagyon megteccet habár nagyon egyszerű találtam hozzá sokfajta skint (jobbakat mint Trillian vagy mns) összetudnátok irní mien pluginokat használjak hogy közel msn sztintű legyen , jah és érdekelne hogy teli pluginnal még mindig kevesebbet eszik minz msn,trillian

    Amikre szügségem lenne: Kijelezze a halgatoot szám címét foobart használok :)
    Képet tudjak kirakni(mozgó gift is )
    Beszélgető ablakot is tudjam testreszabni/skinelni/
    Rezgetés
    Videóbeágyazódás , Nevet nem tom hogy lehet e szerkeszteni szín ilyesmi
    szabadon készített smiley-k berakása
    pff nagyjából hiretelen enyi jutott eszembe a videó, hangbeszélgetés nem érdekel

    Előre is kösssz

    F34R
  • SimaSuna #175
    felrak elindít profilt csinál..loginol :)
  • Filep13
    #174
    Hello, új vagyok mirandában, ezért szeretném megkérdezni, hogy ugye azt tudom MSN helyett használni az MSN-es accommal? És ha igen, hogy? Előre is kösz.
  • thoomas
    #173
    Valaki?!
  • thoomas
    #172
    A smiley-kat hogyan kell úgy beállítani, hogy el is küldje azt ami nekem bevan állítva. Mert most, hogyha küldök vmit, a standard smiley-kon kívül(tehát :D :) :( stb...) akkor csak a szöveget jeleníti meg a másiknál. Tehát hogy kell ezt???
  • Ability
    #171
    Én anno csak bemásoltam az IEView plugint, beállításokban IEView plugin kiválaszt jobb felül és beraktam. Internet Explorer 7 vagy újabb nem árt hozzá mellesleg, régebbi IE verzióknál szétesik a legtöbb skin. (Megjegyzem: fosul is vannak megírva.)
  • SimaSuna #170
    látom pang a topik...

    jófajta ieview
    de nemtudom működésre bírni.


    van e leírás valakinek, hogy működésre bírjam az ieview templéteket?
  • rooney8
    #169
    márjó -.-" tegnap szarakodott a netem, valszeg azér volt szar ez is... :D
  • Pepsi Twist
    #168
    asd hogy kell beállítani hogy autologin when start up vinfos? :D
  • rooney8
    #167
    hali
    ne nézzetek hülyének, de én már az elején elakadtam :D még kapcsolódni se tudok... létrehozok egy új accountot, beállítom az msn címemet, jelszót meg mindent, aztán rányomok az online-ra, pár másodpercig tölt, aztán nem csinál semmit... nézegettem a networkben a beállításokat, de nem nagyon találtam semmit :D
  • SimaSuna #166
    hogy tudom újra lapfülekben folytatni a beszélgetéseimet? mert újratettem és semmi beállítás nincs meg :(
  • thoomas
    #165
    meg amugy, amikor rákell keresni a városra,akkor nem dob ki semmit... az miért van?
  • thoomas
    #164
    Heló! Ezen melyik weather plugin van?
  • BB7
    #163
    Tényleg valami szerveroldali hiba van!
  • nameless1229
    #162
    hajrááá, mert nekem nem hozza be a pluginos oldalt sem... :(
  • krisz073
    #161
    Google és rákeresel Mirinda IM mindjárt van olyan oldal ahonnan tudod tölteni!
  • nameless1229
    #160
    basszus, nem hozza be az oldalt, ahonnan le tudnám tölteni a mirandat...nagyon fasza...
  • PJack
    #159
    hali.
    meguntam már hogy az emesen folyton baszakszik velem és nem hajlandó működni, úgyhogy lecseréltem erre.
    namármost, szeretném, ha tudnátok nekem ajánlani vmi alap addon packot, amitől kb úgy nézne ki mint pár hszel lejebb. megköszönném ,ugyanis fogalmam sincs még ehhez a programhoz, de egyenlőre jobb mint az msn :D
  • raptor22
    #158
    üdv

    lenne egy párkérdésem amire eddig nem találtam választ.
    h tudnám beállítani h a modern contact list skinje és a beszélgető ablak skinje ugyanaz legyen?
    hol tudom beállítani h az üzenetet csak simán az enterrel tudjam elküldeni?
    mint az msnbe saját avatar,név, saját kiirást h tudok kirakni? (mint a #150-es hszben a contact list fölött)
  • SimaSuna #157
    hát sok sikert! :)
  • Ability
    #156
    Majd tervezek kiadni egy Miranda Pack-ot. Benne kb. 4-5 saját vagy moddolt skinnel. Csak még meló van vele, igényesre akarom csinálni, hogy semmilyen utómunka ne legyen vele. Tudod az egy dolog hogy ott a skin, de hozzá kell igazítani a betűtípusokat, ikonokat stb. Ezek a letöltött skinek buták, én majd olyanra fogom megcsinálni, hogy ahogy betölt a skin minden beállítást felülírjon. Pl.: lesz egy non-layered skin is, nekem nem tetszik, hogy a Miranda kontakt listája nem egy ablak, és nem kerül rá a superbarra. Csak még azt nem tudom, hogy egy skin betöltésnél hogyan lépjen át non-layered módba, szóval szopni fogok még ezzel.
  • SimaSuna #155
    ha van vmi jó skined, háttérképpel szivesen átvenném tőled :)
  • SimaSuna #154
    te már nagyon pro vagy mirandában :)

    sajna melózok (Vodafone RuleZ) és így időm nem jut gépezni sem :(
  • Ability
    #153
    Ha már itt vagyok pár jó tanács. Aktív UAC mellet ne tedd a Mirandát a Program Files-ba, nem is azért mert a profilt virtualizálni fogja, hanem mert pár skin szétesik alatta. Nem értem miért, más helyről betallózva jó. Erre most jöttem rá, én konkrétan újraírtam pár skint már ezért, mert nem vágtam hogy miért esik szét, aztán képeket felhasználva leklónoztam sajátba.

    Másik, fontosabb: Találtam egy "Updater" nevű plugint ami auto ellenőrzi az összes telepített pluginodat és ha talál frisebb verziót akkor magától letölti és ki is cseréli a háttérben, semmit sem kell másolgatni.
  • Ability
    #152
    Melyik skin-t szeretednéd?

    Időjárásos cucc: letöltöd a legújabb weather protokoll plugint, amikor elindítod rád is fog szólni, hogy kell hozzá egy konfig állomány, adni is fog linket, hogy honnan tudod beszerezni, de egyébként ott van a Miranda Addons oldalán is egy külön szekcióban. Ha jól emlékszek akkor a Plugins mappában a weather almappába kell másolni az INI file-t. Utána Miranda restart. Elmész az Add/Find Contact helyre, kiválasztod hogy a Weather protokoll account-nál keressen, keresésnek beírod a városod, majd kidobja és felveszed mintha egy igazi kontakt lenne. Egyébként igazából tényleg kontaktként kezeli, de be kell állítani frame módba. Ha több konfig INI-t másoltál be, akkor több találatot is kiadhat, és máshonnan szerzi a hozzá szükséges infókat, ergó kipróbálhatod hogy melyik a jobb. Valamelyik konfig állománynak vannak hiányosságai, én találkoztam olyannal, ahol a szélerősséget nem kérdezte le, aztán mindig kaptam az error-os pupup ablakokat. Lényegében ennyi, én még annyit csináltam hogy hőmérséklet vlátozáskor ne dobjon popup-ot, illetve be lehet állítani a mértékegységet is. Ha akarsz olyan kis ikont oda elé, mint ahogy nálam van, akkor az Addons oldalon szintén egy külön szekcióban találsz ilyeneket és csak annyi a dolgod hogy szintén a Plugins/weather mappába bemásolod, nem is kell beállítani, detektálni fogja a jelenlétüket.

    Amúgy a screenshot félkész, ehhez a kontakt listához nem illik ez a beszélgetőablak skin. Csinálni fogok egy teljesen sajátot ami az OSX-es Adium Minimal nevezetű beépített skin portja lesz.

    MÁS: nem értesz véletlenül a Modern Layered Contact List skin készítéséhez? Mert hogy én már teljesen átlátom és sokszor átdolgozom a letöltött munkákat, de arra még nem jöttem hogy, hogy a StretchBoth nyújtási "mechanizmust" hogyan kell paraméterezni. Egyszerűen nem látok benne logikát.
  • SimaSuna #151
    nah ez a skin nagyon fain :)

    így szeretném ezt elkérni :)


    próbáltam ezt a weather cuccot nekem sehogysem sikerült..
    de nagyon baba :D

    Grat! :)
  • Ability
    #150
    Nu, ma le sem feküdtem aludni, Mirandáztam egész este. Leszedtem pár skin-t, majd mindegyiket át is kellett kb. alakítani, mert gondok voltak. De ami lényegesebb, hogy csináltam egy YouTube IEView scriptet publik használatra. Link mögé betesz egy "Show" gombot aminek hatására a linkelt videót beágyazza a beszélgetőablakba és ott rögtön meg is lehet nézni, hogy mit küldött a haver. Ha kell valakinek szóljon, felpakolom valahova majd. (Amúgy egy másik skinből vettem a YouTube-os cuccot, csak éppen eléggé bele kellett szerkesztgetni, mert olyan szinten integrálódott a másikba hogy a fél kódot kiírtottam, és amúgy is kicsit átalakítottam hogy könnyebben be lehessen illeszteni máshova is.)

  • Ability
    #149
    Él még, páran -- nem túl sokan -- de látogatjuk. Nekem most így néz ki, ahogy lentebb van. A clist_modern beépített plugint engedélyezd. Kell hozzá Miranda restart is. A beállító panelen válts a 'Classic' módra, ott tudod igazán testreszabni. Lesz a Customize alatt egy olyan opció, hogy Contact list skin. Miranda addons oldalról keresel Modern Contact List pluginhoz való skint és itt betallózod. Ahhoz hogy úgy nézzen ki mint mondjuk nálam sokat kell pöcsölni. Fonts alatt kell álligatni a betűket, Icons alatt lehet kicserélni a "pöttyöket" és minden "grafikát". Szintén tölthetsz le ikon pakkokat, betallózod a DLL-t vagy az ICO állományokat és csak rá kell húzni arra amelyiket akarod. Beszélgetőablak skinhez IEView kell, ehhez is van külön téma szekció az Addons oldalon. A 8-as Mirandához nem tudom van-e magyarítás, de a régihez volt, bár amikor én próbáltam eléggé félkész állapotú volt. Szerintem az új verzióval is mennie kell, de arra számíts hogy nem minden plugin lesz lefordítva. Másik topikban kérdezted hogy érdemes-e Mirandát használni. A válasz: számomra érdemes. Mindenki döntse el maga. Nem tudsz audio és video chat-et használni, vannak az MS által titkosított protokoll dolgok. Mint mondjuk a videózás. Amúgy ezen a kettőn kívül mindent tud és amit tud azt jobban tudja. Mi akik itt vagyunk szeretjük és használjuk. Kicsit, gyors, amit tud jobban tudja.

  • ps7a
    #148
    Csáá emberek!
    Él még a topic? Mocskos mód nem vágom a mirandát, de a képeken picsajól néz ki szal nekemis nekemis :D
    Valaki ha nagyon ráér segiccsen má picit :$ kezdetnek egy magyar verzió jól esne :P