314
beszélgessünk kedvenc hazai termékeinkről!
  • Mihail
    #29
    egyébként mi rossz lenne abban ha kicsit rászoknánk a piacra járásra? ot el lehet dumálni. esetleg kedvezményt is kapsz, ha visszajáró kuncsaft vagy. és tudom hogy közvetlenül annak a kezébe kerül a pénz aki azt kitermelte, és nem áll heteket az árú a boltok polcain, ott szépen megkapod frissen. Minden ketvárosnak kellene hétvégi piac. szerintem
  • RaZoK
    #28
    VU2? :)
  • Grenzjager
    #27
    Ásványvízek többsége magyar tulajdonosi háttérel bír, magyar munkaerővel, és ugyi magyar alapanygaggal Margitszigeti, Balfi..

    bár az APenta amit Gazdagréten palackoznak a németeké...

    ja pia: BORSODI SÖR is magyar !!!
  • Mihail
    #26
    na ez az. ezt pl. én nem tudtam. most ha legközelebb otthon leszek tuti megnézem hol lehet ilyen tejet kapni. mert még ha nem is magyar a tulaj, bár én arra tippelek h az, legalább 3.6-os és magyarosan jól hangzó neve van
    jásztej
  • mrzed001
    #25
    Jásztej az egyetlen, amelyik még jó zacskós NEM ULTRAHIPERSZUPER pasztőrözött iható tejet csinál, abból van 3,6-os :)
    Ők még magyar?
  • Mihail
    #24
    ha egyszerüen senkit sem érdekel ez az egész, akkor fogom és töröltetem a témát. de ez sztem elszomorító
  • Mihail
    #23
    ok, elfogadom amiket írtál.
    de azt senkise mondja hogy nem lehetne hétvégi piacokat szervezni a kistermlőknek h az ő termékeik is egy kicsit előtérbe kerüljenek.
    Pl. van csomó kistermelő Solymáron, Budakeszin, az egész Pilis térségében, Szentendrén, stb (most azokat sorolom föl amikről én magam tudok), ezeknek ott van a jó kis házikolbász, házivaj, házitej, túró, méz (virágméz, gesztenyeméz, repceméz, stb), összes friss zöldség, és még sorolhatnám. Na ezekkel kellene foglalkozni. Egy kicsit adni ezekre a dolgokra,hogy legalább egy héten egyszer ilyen forrásból származó terméket vásároljunk. Ezzel sem ért senki egyet?
  • mrzed001
    #22
    Hát, én is eltöprengtem, hogy magyar termék magyar tulajdonostól ....
    Egyszerűen egy sem jut eszembe, talán a Mizo még magyar ?
  • Mihail
    #21
    Arra kartam rámutatni hogy nekünk is van olyan tejünk amiből 3.6%-os pasztőrözött friss tejet lehetne előállítani a boltok polvaira. Igazi finom frisstejet. Mert elfogadom h nem mindenkinek van ideje rendes tejet felforralin és úkra lehűteni otthon.
    Egyébként meg ez annyiról szól ez a téma, hogy ott a pirosarany ott a pirospaprika és ez így jó.
  • Grenzjager
    #20
    Ma Magyarországon alig van már olyan termék aminek alapanyga 50% fölött magyar termékekből állna...

    Ma Magyarországon alig van olyan cég aminek a tulajdonosa ne lenne külföldi és a hasznot szépen ne haza vinné...

    Amiben jók voltunk azt is elcsesztük vagy fingért-hugyért eladtuk (pl.: Pick)

    A magyar textilt (és a szlovákot, lenygelt, románt...) mind kinyomta a kínai olcsó cucc. Minden ami a textil ipar köré nőtt már egy rakás nulla az egész K-K-Európai régióban.

    Élelmiszeriparban nudlik vagyunk, mert a magyar tej nem kell senkinek mert a szlovákok olcsóbban állítják elő (olcsóbb benzin, áram, kisebb adók) Amig a magyarok nem képesek versenyezni még a szlovákokkal sem, addig esélyünk sincs.
    Húsiparban még jók vagyunk, magyar tulajdonosu cégek, magyar alap anyagokkal (Herz), külföldi tulaj, magyar beszállítók (Zimbo). De meg említeni a vergődö PICKet, amit a dánok csesznek el, mert nem le akarnak állni a disznó húsról... mégis miből akarnak akkor szalámit csinálni???
    De a TRAUBI még full magyar!!!! :)

    Az országban a nehéz iparról ne is beszéljünk, igaz soha nem is voltunk ipari ország.

    Autógyártás jellemzően csak munkahelyteremtő erővel bír semmi többel. Egyedül a Suzuki köré csoportosulnak magyar beszállítók (gumi ill szélvédő)

  • jointeer
    #19
    mingyárt jön a politikálás, ugye?_:-
  • Garfield
    #18
    Ezeknek a tejeiken ott van hogy légyhálás a dél-tiroli parasztok munkájáért, meg az olasztészták nemzeti színekben pompáznak. Nekünk is rákérne úrni a csigatésztára egy szép nagy magyar zászlót meg egy parasztasszonyt vagy mittudomén.

    Nekünk meg ottvan a hót echte ungarische pirospaprikánk, igaz, néha mínium, néha meg mérgezett brazil import kerül bele...

    Mellesleg meg el kéne dönteni, hogy mi számít magyar terméknek:

    100% magyar alapanyagokból készülnek, magyar földön készítik őket, és magyar kézben van a vállalat

    Ez a három EGYÜTT ugyanis a legritkább esetben teljesül széles körben, nagy mennyiségben terjesztett termékre.
  • Grenzjager
    #17
    tipikus fogyasztó mentalitás, semmi több...
  • Mihail
    #16
    aham. nem gondoltam volna hogy még egy ilyen témát is képes lesz vki megpróbálni szétverni. Dehát ez van. Ha neked arról szól az élet hogy nyeljünk le mindent akkor hajrá. Ha vkit ilyen erős gyomorral áldott meg az élet a biztos nagyon könnyen tud élni.
    De én úgy gondolom hogy az élet lényege hogy amit módunkban áll jobbá tenni, vagy másként csínálni azt csínáljuk is másképp azt tegyük is jobbá.
    De biztosan bennem van a hiba és neked van igazad.
  • jointeer
    #15
    lekjop:o
    -._
  • tigeroo
    #14
    tisza cipö :c
  • FLeK0
    #13
    Magyarorszagon alap lenne kussolni es elfogadni ami van, nem szelektalni, egyszeruen edd meg ami jo, ne cimkeket nezegess .. danonehoz kepest egy kopet a magyar joghurt
  • Mihail
    #12
    Na de azviszont jó lenne ha mindenki felsorolná kedvenc nemzeti termékeit:
    pl. pick szalámi, tokaji aszú(ez a bor eccerűen mindent visz), stb.
  • deep
    #11
    A helyedben nem tennék fel ilyen kérdéseket a 3 büntipontoddal.
  • Mihail
    #10
    mé? mi a baj?
  • FLeK0
    #9
    te mit kepzelsz?
  • Mihail
    #8
    Ja és a fő vicc, hogy nem vagyunk képekesek fellendíteni az aglomerációt, amikor hány kis termelő van akárcsak Bp. vonzáskörzetében, igazi jó kis biotermékekkel. Akik meg azzal jönnek h hú mennyivel drágább, azoknak utána kéne számolniuk, mivel a valódi házivajak igaz h 3x annyiba kerülnek de 2x akkora adagot kapsz, és magasabb a tápértéke is mivel nem bolti űrhajós kaja. Nem a zsírszegény szar bolti tejet kell venni ha fogyózol. Hanem rendes biotejet és tessék kevesebbett inni, de minőségi terméket kell fogyasztani? Hát nem akarok felsorolni hogy egyes joghurtok miből készülnek. De vegyük példának az egyik "kedvencemet", a danone epres jughurtot, ami többek között disznósörtét is tartalmaz.
  • Mihail
    #7
    A másik ami elszomorít, hogy mennyi alma van otthon! Tele vagyunk, annyi van mint a szemét! És a boltokban nincs egy igazi almából készült gyümölcslé, vagy ha van a bioboltok polcain akkor az német vagy osztrák és igencsak húzós az ára. Ahol most vagyok Dél-tirolban itt meg szinte csak igazi rendes finom almalevet kapni a boltokban, u.azon az áron mint amiért nálunk vannak az undorító szintetikus gyümülcslevek kaucsukból meg színezékből meg aromákkal.
  • zakika
    #6
    beznin
  • Mihail
    #5
    Miért nem tudjuk olyan jól eladni a termékeinket mint az osztrákok a németek vagy az olaszok? Mert nem csínálunk neki igazi nemzeti reklámot! Ezeknek a tejeiken ott van hogy légyhálás a dél-tiroli parasztok munkájáért, meg az olasztészták nemzeti színekben pompáznak. Nekünk is rákérne úrni a csigatésztára egy szép nagy magyar zászlót meg egy parasztasszonyt vagy mittudomén. Nekünk is vannak olyan specialitásaink meg hagyományaink mint bármelyik nyugateurópai országnak, de pl. nem szervezünk feszivált a szezonkonyhának. Dél-tirolban minden ősszel megy a törgelenezés, amikor tipikus őszi dél-tiroli konyha van a legtöbb étteremben, jó hangulatban énekelnek az emberek a sokadik bor után, stb.
  • szanics
    #4
    egy biztos: a Magor-termékek ilyenek. Vannak külön üzleteik, ott lehet kapni ezeket.
  • StephenKing
    #3
    Jó a topik!!
    Általában ha vásárlok oda szoktam figyelni hogy ha lehet választani akkor a Made in Hungary-s terméket vásároljak. Az a baj hogy a legtöbb magyar céget külföldiek privatizálták nem sok olyan cég maradt ami 100%-ban magyar lenne.
  • jointeer
    #2
    igen.
  • Mihail
    #1
    Tudja valaki hogy mik azok a pl. élelmiszertermékek amelyek 100% magyar alapanyagokból készülnek, magyar földön készítik őket, és magyar kézben van a vállalat?
    Na meg írjunk olyanokat is hogy nagy kedvencem a piros pöttyös túrórudi stb.
    De a legjobb lenne összehozni egy körképet a mostani legjobb magyar termékekről amelyek megvásárlásával tuti hogy nem a franciák meg más majmok szedik majd meg magukat, és pl. nem francia tejporból van mint a danone mocskok, hanem igazi magyar tejből.