314
beszélgessünk kedvenc hazai termékeinkről!
  • Gorvik #69
    Még nem, majd egyszer talán... :)
  • 0ppika
    #68
    "vas és acél ..."
  • Dzsega #67
    a válasz egyszerű:
    a szép magyar alma meg barack megy németbe mert ott nincs olyan szép mint itthon és ők ott eladják jó pénzé meg csinálnak fincsi almalevet meg baracklevet amit persze mi is megveszünk (dráűga pénzé). mi meg megvesszük a németektől a rusnya meg csúnya barit meg almit és ezé ilyenek az almák meg ezekből készülnek a gyümölcslevek is. sajna
    ezt azé tudom mert most nyáron egyik ismerősöm a siónál dolgozott szedte a gyümölcsöt, meg válogatta is és mondták neki hogy ez mind németbe megy. na ezé nincs itthon...
  • mrzed001
    #66
    Hát, lehet, hogy csak én fogtam ki 2 igenszar szállítmányt, de többször én nem szoktam próbálkozni.
    Egyébként, kóstoltad már a Jásztejet. 3.6-ost, 2.8-ast ?
    Az tej :)
  • Gorvik #65
    Dede, komolyan gondoltam, np :)
    Egy időben leálltam a tejivással, mert annyira szarok voltak izben, de a dráva miatt visszaszoktam.
    Ha már mérgezem magam, nem mindegy hogy melyikkel...? :)
  • mrzed001
    #64
    Öööööö
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan :)
    Kétszer vettem eddig, mert azt hittem, hogy ez egy új nyugatias dizájnú zacskós tej, pedig nem az.
    Az egy dolog, hogy ultrahiperszuper pasztőrözött, ettől még (talán) iható (bár szar), de olyan sajtszagú és darabos (értsd a nem megfelelően gyors leűtés alkalmával pasztörizáláskor csomosodás lép fel) volt, hogy belekóstoltam, és utólért a hányinger.
    Bocs :)
  • Gorvik #63
    Tejbe egyértelműen a (kancsós) Dráva tej.
    link
  • Varenga
    #62
    Sztem ilyen esetben maradj inkább csendben és gondolkozz!
  • hmhm
    #61
    A Szén és acél országa lehettünk volna!
  • Mihail
    #60
    tudom h többnek is van. de én csak azt eszem meg mert a többi nem ízlik
  • DJ RX7
    #59
    na ezt figyeld.
  • jointeer
    #58
    fúj, de gyűlölöm a koppintott túrórudikat kegyetlenszar ízük van:@@v
  • mrzed001
    #57
    ha jól emlékszem az volt rajta, hogy palackozta ???? balfi palackozó üzeme.
    Mivel ugyebár a spárnak nincsenek gyárai, csak megvesz késztermékeket, és sajátjaként árulja, el tudom képzelni, hogy egy cég palackozza mindkettőt
  • Grenzjager
    #56
    azt nem tudom, de több cégnek is van túró rudija, volt is belőle kis jogi csűrés-csavarás
  • Mihail
    #55
    ja a spáros abalfit én is ismerem. de annak nem olyan finom az íze. én a szentkirályit legfőképpen az íze miatt szeretem, meg az alacsony nitrát tartalma miatt.
  • Grenzjager
    #54
    akkor az lehet hogy a SPAR saját Balf településén lévő üzeme, mert a BALFI ÁSVÁNYVÍZET a PET PACK BT. palackozza (szintén ugye BALFon)

    (csak mer itt van előttem az üveg..)
  • Mihail
    #53
    de a piros pöttyös az kié itthon?
  • mrzed001
    #52
    Bizony, a múltkor néztem a Spárost, és rajta van, hogy palackozta Balfi XY üzeme
  • Mihail
    #51
    ja végülis ki kell próbálni, mindenki sajét maga érzi azt h mi a legjobb neki
  • Grenzjager
    #50
    Túrórudit nem exportáljuk, hanem a Danone lekoppintotta a terméket (igaz az övé, elég volt megvásárolnia) és már Romániában és Lengyelországban is kapható ilyen rudacska vmi helyi névvel....
  • jointeer
    #49
    olyan is van?:o
  • mrzed001
    #48
    Danone már lecsapott rá ha jól emlékszem, és mintha németbe már árulná (persze a saját verzsönjét, nem az eredetit)
  • Mihail
    #47
    várjatok kitalálom.hogy több maradjon nekünk
  • Grenzjager
    #46
    sztem nem, bár NEM VAOK DOKI!! de úgy tudom mennél több az ásányi cucc annál jobb.

    Van vmilyen borsodi ásványvíz is ami még a Balfinél is jobb, de nem tudom a nevét, abban 3500 mg/l
  • Mihail
    #45
    a túrórudit miért nem exportáljuk? amikor viszek külföldieknek el vannak tőle ájulva hogy ez milyen jó meg minden
  • Mihail
    #44
    meg van mégegy víz. a parádi víz. azt édesanyám szereti nagyon mert őneki jót tesz a magas kéntartalma miatt. de ez nagyon egyénfüggő van aki rosszul lesz tőle.
  • Magnumrolcsi
    #43
    suzuki

    (ezis hazai)
  • Mihail
    #42
    oké mindenképpen megkóstolom. de akkor ez a mennyiség még nem terheli meg a vesét?
  • mrzed001
    #41
    Én is Balfi-t iszok :)
    Tényleg, miben másabb, mint a Spar-osként árult, de általuk készített ásványvíz?
  • Mihail
    #40
    képzeljétek volt úgy kb. még féléve ha nem több ideje egy magyar almalé. csak 1-2 zöldségesnél lehetett kapni, meg esetleg bioboltokban. Asszem 5literes nagy dobozban volt, a dobozon belül egy ilyen alufóliához hasonló zsákban volt a folyadék, és egy kis fekete csapot kellett rászerelni, mivel vákumos volt a cucc, és így egy hónapig is simán elállt, érdemes volt esténként kitenni a teraszra a hidegbe. ez full igazi magyar almalé volt. vmilyen vidéki kis cég gyártotta. nekem és az ismerőseimnek nagyon ízlett. aztán később szereztem 10 lityós kiszerelést is egy vendőglős ismerőstől. de aztán egyszercsak megszűnt. és azóta sehol se kapni. azt tudom h volt pl.ismerős aki megvette és romlott volt, gondlom bonyolult a gyártási technológiája ha nincs benne tartósítószer. de én személy szerint nem találkoztam romlottal, és jó lenne ha még fellelhető lenne valahol..
  • Grenzjager
    #39
    csak a TESCOból meg a CORAból marha gyakran csak szlovák tejjel lehetsz gazdagabb, mert ők meg a Szlovák tejüzemekből vásárolnak....
  • jointeer
    #38
    jah, nekem aza kedvenc vizem|:)
  • zakika
    #37
    asvanyvizzel vigyaz, mert ha tuladagolod magad valamelyik asvanyi anyaggal ugyanolyan rossz mintha keves lenne belole (he nem rosszab)
  • Grenzjager
    #36
    CBA meg a HONI ABC (bár itt sztem elég gyér a kínálat) magyar árukra és temrmelőkre próbál koncentrálni.
  • Garfield
    #35
    Arra kartam rámutatni hogy nekünk is van olyan tejünk amiből 3.6%-os pasztőrözött friss tejet lehetne előállítani a boltok polvaira. Igazi finom frisstejet. Mert elfogadom h nem mindenkinek van ideje rendes tejet felforralin és úkra lehűteni otthon.

    A magyarországi tejgyárak magyar termelő tejét használják fel.
  • Grenzjager
    #34
    Ásványvízből én a BALFI-t ajánlom, mert a magyar vízek küzöl az egyik legnagyobb az oldott ásványanyagtartalma (magnézium, vas, kalium, klacium)összesen 1803,3 mg/L, míg a Szentkirályi, meg a Theodora ennek csak a felével bír. Na persze nem lebeszélni akarlak.. :)
  • zakika
    #33
    nyar vegen talakoztam egy nyugdijas gepeszmernokkel, aki sargabarackot termel - lekvarnak. reszletekekt nem tudok, de az oreg szerint tiszta bio, mert nem vegyszerezi, teljesen eretten kell eladnia es magyar baracklekvar keszul belole. persze az unios neve mar nem lekvar hanem jam
  • Grenzjager
    #32
    modern társadalmunkban a városi urbánus embernek olyan kaja is kell ami 2-3 hónapig is eláll akár.... pl tej!! (az más kérdés, hogy az a tej aminek szavatossága 2006.08.08-án jár le, az mikor látott tehenet..de mindegy..majd megszokjuk....vagy nem fogjuk)

    Szal a baj a piaccal az, hogy ott sokan az olyan termék amiben nincs mesterséges szinezőanyag, nincs telenyomva tartósítószerekkel (EEE) és lehet hogy a husi kajcsi nem a bajoroszági vágóhídak maradékából készült.. lehet hogy a paprika nem kínai, és a csirkén meg nincs TYÚKVÉSZ :)
  • Mihail
    #31
    nekem a szentkirályi a kedvenc ásványvizem. bárhova megyek külföldre. kocsit mindig telerakom vele, mert más vizet nem vagyok hajlandó meginni, csak ha télleg nincs más. mert eccerűen istenfinom ez a víz. és ugye magyar..
  • mrzed001
    #30
    Nos, én tejiparos családba születtem, anyám egy fél életen át tejeket vizsgált be, szóval ha ő azt mondja, hogy ez egy elsőosztályú isteni finom tej (és amatőrként nekem is ízlik, mert nem az a sajtízű/szagú 3xagyonpasztörizált szar), akkor tényleg tudnak valamit :))
    Egyébként CBA-ban szoktam látni, de nagyon gyorsan el szokták kapkodni