314
beszélgessünk kedvenc hazai termékeinkről!
  • bld
    #314
    az h egy kinti névvel könnyebb eladni
  • Grenzjager
    #313
    "így vizsont h egy ismert hazai márka a szárnyai alá vette"

    ezt nem értem
  • bld
    #312
    Nem vették volna meg sztem, így vizsont h egy ismert hazai márka a szárnyai alá vette...
  • szando
    #311
    a pöttyös a hülye hogy nem próbálkozott külföldön...
  • iszakos
    #310
    Szomszédok
  • Grenzjager
    #309
    mocskosul ellopták az osztrákok

  • Mike at home
    #308
    hm... volt egy ilyen rovatom anno az egyik újságbe
    qrvára "szerette" mindenki :)
  • N3TuddKi
    #307
    2 év múlva meg tovább viszi Romániába, Ukrajnába ugyanezen okok miatt :(
  • Grenzjager
    #306
    ..azért egy jó hír is:

    Jövőre
    Svájcból, Dániából és Csehországból Magyarországra (Sárvárra) telepíti át a Duplo termékek gyártását a Lego. A cég ezzel a lépéssel le tudja rövidíteni a szállítási útvonalait, és csökkenteni tudja a szállítási időket, illetve előnyt jelent az alacsonyabb gyártási költség is.
  • Grenzjager
    #305
    A közbeszerzési eljárásokon országos szinten

    Franciaországban 70%
    Lengyelországban 60%
    Németországban 50%
    Magyarországban 30% -ban nyernek belföldi cégek

    ez itt a szomorú.... meg az, hogy a Boci csokit Csehországban gyártják. eladtuk már mindenünket, azok felét már be is zárták (pl Lehel) csak is azért privatizálták, hogy igy iktassa ki a konkurencia a hazai termelő piacot...

    tulajdonképp nincs is MA egy magyar termék amire büszke lehetnék... talán a tokaji, meg 1-2 pálesz
    de amit a Pick rt művel az is már röhejes
  • szando
    #304
    Na látod ez is egy megközelítés, van rá esély hogy ez így lezajlódjon, ahogy leírtad, ugyanakkor korántsem biztos hogy ez történne.
    A BKV nyilván ár szerint választott, a kormány gazdaságpolitikája pedig inkább a szabad verseny, mintsem nemzeti monopóliumok kialakítása felé mutat. Ennek is vannak mind előnyei, mind hátrányai, de ebbe most ne menjünk bele, elvégre ez nem a tudományos eszmecsere részleg ^^
  • GregSB
    #303
    Magyar égre magyar UFO-t!!!
  • Hunnenkoenig
    #302
    Hat ez a csavo lehet, hogy feltalalta a spanyolviaszt, de eleg nagy egy faszkalap ugy emberileg, azt kell hogy mondjam...

    Bar sokmindenben igaza van, azert megis gusztustalan modon adja elö magat.
    Amugy a vizhajtasu autorol meg mar 88-ban olvastam, hogy a japanok vizhajtasu autot csinaltak, csak sajna akkora volt a motor, hogy egy normalis szemelygepkocsiba bajos lett volna beepiteni.

    Azt termeszetesen nem tudom, milyen technologiat hasznaltak...
  • Solt
    #301
    Ha van kedved kérd el némelyiknek a forgalmiját!!
  • Kit--Kat
    #300
    Azért azok a régi Ikarusok is amik ma szolgálatot tesznek 85-90 közötti évjáratúak. A szocializmus műve, hogy megálltak 1 1970akárhányas fejlesztésnél és 20 évig ugyanazt csinálták.
  • Vlala #299
    Pedig magyar utakra magyar buszok kellenének, mert ezek vannak ezekre az "utakra" tervezve :)
  • Solt
    #298
    Sziasztok! Bár régi téma ez a "buszos" dolog, de azért lenne egy-két észrevételem! Én autóbuszos személyszállítással foglalkozom, tehát van egy kis rálátásom a dologra. Azok a volvo buszok, "csak pár" millióval voltak olcsóbbak mint az ikaruszok! Az a pár millió viszont a végelszámolásnál nem olcsóbb, hanem drágább lesz! A volvo ezt az összeget teljes mértékben kiviszi az országból! Az ikaruszban pedig ott csücsülnek a melósok az esztrega pad szélén és lobálják a lábukat. Mivel nincs megrendelés, előbb vagy utóbb az utcán végzik...aztán majd sorba állnak munkanélküli segélyért! Az ikarus csődbe megy...nem adózik tovább stb...stb! Ha rajtam múlna, mind a bkv, mind a volán társaságok minimum 75%-ban csak ikaruszokat vehetnének!! A kiscégeket pedig államilag támogatott kamatmentes hitelekkel kéne arra ösztönözni, hogy új ikaruszokra cseréljék a régi buszparkot! Televagyunk szakadt, öreg neoplan és mercedes buszokkal, amiket méregdága fentartani, ráadásul ez a korosztály még semmivel sem különb egy ikarusznál! A másik ilyen a rába...itt ugyanez a helyzet! Itt is támogatni kéne a fuvarozókat, hogy cseréljék le új rábákra a régi szakadt roburokat, aviákat, ifákat! A katonaság is veszi sorban a kiselejtezett bundeswehr tragacsokat, ahelyett, hogy a rábától rendelne katonai szállító teherautókat! Szerintem így mindenki jól járna, a fuvarozók, a megrendelők, a gyártók, sőt még az állam is, mivel a fellendült gyártás következtében több adót szedhetne, nem kéne munkanélküli segélyeket osztogatnia ennek a rétegnek, és így a végén még több pénze jönne vissza mint amit a kamat támogatással "elveszít"! Eleinte valószinűleg lenne egy kis műszaki különbség az ikarusz, a rába, valamint a mercedes, m.a.n., volvo, scania, iveco között, de a támogatott hitelell ezek jóval olcsóbbak lennének mint nyugati társaik és idővel a szinvonal is kiegyenlítődne! A régi rábák, vagy ikaruszok a maguk idejében világszinvonalat képviseltek, és ez nem túlzás! Az ikarusznak a 200-as sorozata a 70-es évek végén több külföldi kiállításon is kívállóan szerepelt és nagyon sok elismerést szerzett. A mai napig ezek a buszok sorakoznak mind a bkv, mind a volán telepeken és teljesítenek nap mint nap nem kevés kilómétert biztonságosan immáron, több mint 30 éve!! /most a kigyúlladt buszokról ne beszéljünk, mert az semmi más csak negatív kampány, és álltalában mindig valami nagyobb beszerzés előtt gyúlladnak ki!!/ És akkor még a legendás "faros" ikaruszról még nem is beszéltem! A németek, felújjítva gyári állapotába a mai napi retro utakat szerveznek vele! A hungaroringre minden évben eljönnek velük!!! Gyönyörűek, pedig több mint 50 éves konstrukció!! Így elsőre ennyi, köszönöm a figyelmet!
  • Grenzjager
    #297
    fincsin hangzik
  • Elvie
    #296
    újabban gyártanak aszúszem néven bonbont(természetesen a tokajiak) ami tulajdonképpen tokaji aszúban áztatott mazsola csokibevonattal...elég érdekesen hangzik,de kóstolt már valaki ilyet?
  • N3TuddKi
    #295
    hol vettél ennyiért mostanában? énis énis akarok...
  • Kit--Kat
    #294
    Az más, attól még "magyartalálmány".
    Amúgy meg gyűlölöm a Danonet, ahol tudom kikerülöm a termékeiket.
  • Grenzjager
    #293
    DE MÁR CSEHORSZÁGBAN GYÁRTJÁK !!!


    ..sajnos, innentől csak a neve magyar, illetve annyiban, hogy ez már egy Csehorszgában kifejezetten a magyar piacra gyártott termék.
  • Kit--Kat
    #292
    Hogy a fenébe ne lenne magyar????
  • Lteebee
    #291
    Nem fundamenta?
  • harcu
    #290
    Valamelyik lakáskasszának a levédett jelképe (Takszöv vagy OTP). A honlapjukon is rajta van.
  • Borcsa
    #289
    Kata nincs arrol a perselyről képed, main egy kutyus volt, és a kinyujtott nyelvére kellett tenni a pénzt?
  • Borcsa
    #288
    szaloncukor - minden izben, szinben méretben
  • Grenzjager
    #287
    olvass vissza
  • Kit--Kat
    #286
    hát akkor mi, had haljuk
  • Marki
    #285
    (lehet, hogy vótmá)

    Fábry mondta régebbe.
    A Pizza Hut-ban van magyaros pizza. És mi van rajta?
    Orosz kolbász, mozzarella, chilli.
  • Grenzjager
    #284
    megjehyzem a Balaton szelet se magyar...
  • Mihail
    #283
    ...
  • Grenzjager
    #282
    made in Czech Republic
  • bld
    #281
    és lehetne mondjuk túzoktojásból majonéz! az mekkora sztár lenne: ))
  • Prank
    #280
    vagy a balaton vizét palackozni és eladni az amcsiknak, mint gyógyvizet...
  • I.C.ram
    #279
    Mekkora ötletem támadt!!!!

    Csináljunk szürkemarha tejből készült tejcsokoládét! Szép csomagolás, és rögtön ez lenne az egyik legelitebb csoki :D Belgák, Svájciak, Osztrákok, Hollandok! Kössétek fel a gatyót, mert jön a HORTOBÁGY SZELET!!!! :D
  • I.C.ram
    #278
    Unicum kimaradt :P
  • franc0
    #277
    vigyél engem
  • Mihail
    #276
    dél-tirolba
  • Kit--Kat
    #275
    M0
    Amúgy hova is viszed ezeket??