578
Ogame Starwars-os űrstratégia
  • Amergin
    #98
    Második bolygómról, Kamino-ról egykép:
  • Amergin
    #97
    Egy kép a főbolygómról előtérben az űrhajómmal
  • Thanatos
    #96
    okés :) kár hogy mgé csak egy db small cargom van :D
  • Amergin
    #95
  • Amergin
    #94
    Nem, azt a kék szín jelzi.
  • Thanatos
    #93
    izé, az i nem a szabatságosokat jelenti?
  • Amergin
    #92
  • Amergin
    #91
    Hopp, mégsem írtam le a pontszámítást. De majd most!
    Eccerű: minden meglévő vagy felhasznált 1000 bármilyen fajta nyersanyag 1 pontot ér. Kivételt képez az a deutérium amit a flottáid elhasználnak menet közben.
  • Amergin
    #90
    Ha nem lehet több 8 kolóniánál de lehetne foglalni akkor mi lenne a cél?
    Az a cél hogy te neked legyen a legnagyobb pontszámod azaz te legyél az isten
    A pont számítását pedig az alábbiakban már leírtam.
    A bolygót nagyon szépen meg lehet védeni defenzív épületekkel. Flottát csak akkor csinálj ha támadni akarsz.
    Támadj! Van egy CSOMÓ!! inaktív játékos(i betű jelzi őket). Ezek ugye nem játszanak de a nyersanyaguk meg csak termelődik, termelődik...
    Derítsd fel és ha nincs védelem a bolygón küldj attackolni egy pár szállítóhajót Ha nem te nyúlod le akkor lenyúlja más. Ennyi.
  • Thanatos
    #89
    a 8 as max számot vágtam de foglalnise lehet, izé, érdekes, és akkor mia cél? minnél több nyersanyagot gyüjts? ehh :D
  • Disno
    #88
    a bolygómat meg lehet védeni defenzív épületek kombinációjával effektíven vagy érdemes befektetni különféle csatahajókba?
    békés "uralkodó" vagyok, nem hiszem h támadni fogok másokat :-)
  • Amergin
    #87
    Nem hehet foglalni bolygót csak a nyersanyagot lehet lenyúlni mikor megtámadsz másokat. Új bolygód csak kolonizálással lehet. Az alap bolygódon kívül max 8 kolóniád lehet.
  • Disno
    #86
    thx!
    jön a megszokott kalkulálás
  • Thanatos
    #85
    jah foglalni nem is lehet bolygot? heh :D
  • Amergin
    #84
    Mit akarsz megvédeni az új kolóniádon?
    Szerintem nem valószinű, hogy bárkinek kelljen az a pár egységnyi nyersanyag ami azon lehet...
  • Thanatos
    #83
    11-24 11:56:58 Fleet Command Espionage Report from Area 51 Department 4 [5:304:4]

    Resources on Area 51 Department 4 [5:304:4] at 11-24 11:56:58
    Metal: 379 Crystal: 1485
    Deuterium: 2309 Energy: 701
    Fleets
    Small Cargo Ship 1 Light Fighter 2
    Solar Satellite 2
    Chance of counterespionage:1%



    11-24 11:54:07 Fleet Command Espionage Report from JLS I [4:304:6]

    Resources on JLS I [4:304:6] at 11-24 11:54:07
    Metal: 19771 Crystal: 18082
    Deuterium: 6997 Energy: 1718
    Chance of counterespionage:7%
  • Thanatos
    #82
    jah és érdemes átküldeni hajókat védelemnek vagy ilyesmi?
  • Thanatos
    #81
    nah első colonyámon 286 field lett, remélem az azért elég valamire, amugy ugyan ugy kell elkezdeni fejelsztgenti mint az anyabolygót nem?
  • Thanatos
    #80
    sorry a dupláért :(
  • Thanatos
    #79
    jah, meg fusiuon-t is nem? bár ált nálam 0%on megy mert nem szorulok épp rá de ha hirtelen kell energy akkor be lehet izzitani azt is :)
  • Thanatos
    #78
    jah, meg fusiuon-t is nem? bár ált nálam 0%on megy mert nem szorulok épp rá de ha hirtelen kell energy akkor be lehet izzitani azt is :)
  • Amergin
    #77
    A hagyományos nap és fúziós erőmű mellett ez is energiát termel. Érdemes ilyet is építeni ahogy egyre magasabb szintre húzod az építményeket a bolygón, mert egyre inkább költséghatékony. 2000 crystal-ért és 500 deutériumért kapsz 50 de legroszabb esetben is 36 energiát.
    A föbolygómon most építhetnék 18-as szintű solar plant-et. Ára: 110.000 metal és 44.000 crystal. Ez 323 egységnyi energiával ad többet mint az előző szint. Ha ugyanezt szatellittel akarnám megtermelni akkor 9 szatellit kéne. Ára: 18.000 crystal és 4.500 deuterium. Ki lehet számolni melyik éri meg jobban...
    Ugyanakkor szokás szerint nem ilyen egyszerű a dolog
    Ha ugyanis megtámadnak akkor ezek semmisülnek meg legelőször, úgyhogy ha csak ilyeneket építesz akkor addig nem lesz termelés a bolygódon amíg újjá nem építed őket!
    Én azt javaslom, hogy egyenlő módon használd mind a két lehetőséget az energia termelésre.
  • Thanatos
    #76
    igen, azt termel
  • Disno
    #75
    hali!

    nem rossz gém,szombat óta játszok, de sajnos a 8-as univerzumban :-/
    lenne egy kérdésem is :-)
    a solar sattelite mire való? immobil, gyenge, arra gyanakszok hogy energiát termel, mert van szó róla a leírásában
  • Thanatos
    #74
    okés
    csütörtökre meg is érkezik a hajóm..., reggel 8 kor :D
  • Amergin
    #73
    Nem kell neki védelem. Ha a bolygó üres, akkor leszáll és szétszereli magát nyersanyagokra: 500 metal 500 crystal. Ezután építkezhetsz az új bolygódon.
    Ha időközben már kolonizálták a bolygót akkor visszajön sértetlenül.
  • Thanatos
    #72
    nah elkeztem késziteni a colony shipet..., hogy is kell akkor azt majd kezelni? :D
    meg kell vele védelmet küldeni?
  • Amergin
    #71
    Jó kis angol nyelvű FAQ
  • Amergin
    #70
    Távolságok. Furin van megoldva nem magyarázom inkább leírom a saját példámon. Én a 3:316 -on vagyok innen a távolságok a következők:
    3:499 20.000
    3:001 32.600
    3:300 4.200
    3:350 5.900
    3:400 10.700
    2,4 -es galaxisok 20.000
    1,5 -es galaxisok 40.000
    6 -es galaxisok 60.000
    9 -es galaxisok 120.000

    Kémdroidok. Van egy espionage level a játékban ennek az ellenfeledhez viszonyított szintje határozza meg mennyi droid kell neked ill. neki egy sikeres kémkedéshez. Minél több droidot küld vki annál nagyobb az esélye hogy lebuknak akkor pedig megsemmisülnek ám mielőtt ez megtörténik a nekik megfelelő szintű kémkedési feladatot elvégzik.
    Minél nagyobb a difi az ellenfél javára az espionage level-ben annál több droidot kell küldened, hogy ezt a különbséget kompenzáld. Pld. ellenfelednek van 10-es szintű neked 7- es szintű. Ilyenkor (10-7)^2= 3^2= 9 probe droiddal kell TÖBBET küldeni, hogy ellensúlyozd az ő espionage leveljét. Egyébként pedig ugyanolyan szint esetén:

    -1 Probe egyenlő kémkedési szint = Nyersanyagokat látod, mennyi van neki aktuálisan

    -2 Probe egyenlő kémkedési szint = flottáját is látod

    -3 Probe egyenlő kémkedési szint = védelmét is látod

    -5 Probe egyenlő kémkedési szint = épületeit is látod

    -7 Probe egyenlő kémkedési szint = technologiákat is látod

    Szóval a fenti példánál maradva (ellenfél:10-es neked:7-es szint) (10-7) a négyzeten + 7 =
    9+7 =
    16 darab probe kell neked hogy BIZTOSAN láss mindent az ellenség bolygójáról.
    Hangsúlyozom, ez azt jelenti hogy vagy visszajönnek, vagy nem (mert levadásszák őket), de a drótot még leadják ha megsemmisülnek is.

    Az alliance nyitva áll: jelentkezés menete: látsd #57
  • Sirdares
    #69
    Na hola a 4:320:11 -ről jelentkezem;)

    Kérdeseim: mivel a 4:320 zsiros bolygolokációit természetesen a nagyfejűek mar kolonizalták, milyen az a tavolsag ahová még erdemes koloniát telepítenem.. mert gondolom azert a 4:11-esre azert nem kéne...
    illetve mennyi az utazasi tavolsag két szomszedos rendszer között.. pl. 4:320 es a 4:321 között kábéra...

    ha valakit ki akarok kémlelni akkor mennyi az az optimalis kémdroid szám amit egyszerre el kell inditsak , hogy mindent megtudjak az urgéről?

    kémdroidok elleni elháritas létezik -e a jatekben es ha igen akkor azt hogy lehet fejleszteni?


    egyelőre ennyi, előre is thx.
    és ha nem probléma en is jelentkeznék a klánba

    Üdv: Sirdares
  • Thanatos
    #68
    még egy :P

    Resources on JLS I [4:304:6] at 11-19 21:48:45
    Metal: 11050 Crystal: 23348
    Deuterium: 6217 Energy: 1470
    Fleets
    Small Cargo Ship 1 Light Fighter 4
    Heavy Fighter 6 Espionage Probe 1
    Chance of counterespionage:3%
  • Thanatos
    #67
    ugy gondoltam az első espionage mission eredményét megosztom veletek, hátha érdekel valakit:


    Resources on Kamen [4:304:8] at 11-19 21:45:14
    Metal: 65913 Crystal: 17855
    Deuterium: 29240 Energy: 1127
    Fleets
    Small Cargo Ship 2 Light Fighter 1
    Heavy Fighter 8 Espionage Probe 4
    Solar Satellite 3
    Defence
    Missile Launcher 1 Small Laser 50
    Heavy Laser 3 Small Shield Dome 1
    Chance of counterespionage:7%
  • Thanatos
    #66
    k :)
  • Amergin
    #65
    Fel vagy véve
  • Thanatos
    #64
    amugy elküldtem azért a jelentkezést az alliance-ba... :P
  • Thanatos
    #63
    hát a minnél több az majdnem eggyelő a sok idővel..., mert akinek nincs sok ideje az sokszor se tud egy nap fentlenni..
    én pl ha nem vagyok itthon pl reggel fél 7 től este 8ig akkor kurva sokra fogok menni márpedig nekem ilyen bőven van :/
  • Amergin
    #62
    Az nem igaz, hogy sok idő kell a játékra. Az viszont igaz, hogy minél TÖBBSZÖR tudsz oline lenni egy nap annál sikeresebb vagy.
    Az alliance előnyeit még nem tudom mert még nem voltam tag és nekem sem volt tagom (én se játszom azért még olyan régen) de a help szerint trade meg csoportos fleet attack meg ilyesmi...
  • Thanatos
    #61
    alliance-nak milyen eklőnyei vannak amugy?
  • Thanatos
    #60
    +1 small lasert épitettem de egyszerüen nincs időm arra hogy folyamatosan azt nézzem mikor tudom a következőt épiteni...
  • Thanatos
    #59
    1199 Metal, 9357 Crystal and 3918 Deuterium
    emgint..., egyszerüen időm sincs bevédekezni..., aszem ez igy bukta nekem innentől ahogy van..., megitn egy gmae ami arról szol kinek van több ideje rá :/