98
  • BiroAndras
    #98
    Nekem van fönt NOD32 és Kerio Personal Firewall, és nem okoz egyik se érezhető lassulást. Mondjuk a víruskereső nem létszükséglet, ha az ember vigyáz magára, a tűzfal meg végképp minimális erőforrást igényel.
  • droland
    #97
    "meg érezhetően lassítja a gépet."

    Biztos arra gondolt, hogy SEMMILYEN védelmi szoftvert (antivír, tűzfal) nem ajánl windows alá, mert ugye az lassítja a gépet.

    Hát... ezen is el lehet gondolkodni, hogy mi alapján gondolja :)
  • BiroAndras
    #96
    "Nem hangzik jól a microsoft meg a tüzfal együtt."

    Komoly szakmai érv.

    "Meg a biztonsági sz@rság sem ami az sp2-nek a hülyesége."

    Nem azt reklamálta mindenki évek óta, hogy nem elég biztonságos a win?
    Hát most alapból megköveteli a firewall+antivir+update kombót, és ezzel szépen rákényszeríti az átlag júzerre a biztonságot. Ráadásul nem csak MS szoftvert fogad el.
    Aki meg elég advanced júzer, az könnyedén kikapcsolhatja az egészet.

    "Attól nem lesz nagyobb a biztonság, mert a M$ azt mondja."

    Attól lesz, hogy van firewall+antivir+update, és az win erre figyelmeztet.

    "meg érezhetően lassítja a gépet."

    Én nem érzem. Mit lassít, hol?
  • droland
    #95
    "meg érezhetően lassítja a gépet."

    Hát igen :) Norton, McAfee és társai futás közben mintha nem is lennének
  • DanyyX
    #94
    Nem hangzik jól a microsoft meg a tüzfal együtt.
    Meg a biztonsági sz@rság sem ami az sp2-nek a hülyesége. Attól nem lesz nagyobb a biztonság, mert a M$ azt mondja. meg érezhetően lassítja a gépet.
  • kbupdate
    #93
    LADA egy fasza autó volt szerettem én is, de hogy 4ever...

    Ez az SP2 beszólásod aztán tuti volt...
  • BiroAndras
    #92
    "amikor először megláttam SP2-t azt mondtam az felejtős, mert sz@r."

    Ezt milyen advanced logikával sikerült kiszámolni?
  • DanyyX
    #91
    De szép, hogy nem vitáztok

    Miven én nem vagyok programozó se, meg nem is értek hozzá, nem tudok értelmesen hozzászólni, mert jön néhány ember, aki jobban ért hozzá és elmondja, hogy Windows istenkirály fasza oprendszer.

    Én csak annyit látok belőle, hogy nap mint nap használom elég sok feladatra (Net, CAD, Játék, stb.) Annyi jött le az egészről, hogy ha egy hangyaf****sznyi logikája van az embernek, akkor egy normálisan működő rendszert lehet belőle összehozni ami nem lesz agyonpakolva vírussal meg nem lesz fullosan instabil. Jah, 1,2éve megy a winem, amikor először megláttam SP2-t azt mondtam az felejtős, mert sz@r. NINCS SP2-m és semmilyen vírus, meg csunya féregprogram nem bántja a gépemet.

    Szal a felhasználón nagyon sok minden múlik.

    Amúgy régóta használom a win-t és szerintem szar.
    Használtam már más OS-t is az meg jobb volt.
    Ez az én személyes véleményem. Ennyi.
  • Caro
    #90
    Akkor kössünk fogadalmat!
    Hogy nem vitázunk. És ha valaki elkezdi, akkor jól leküldjük.
  • kbupdate
    #89
    Szerintem se legyen vita Linux vs MS IE vs FF stb. Úgyse fogtok meggyőzni, én se senkit... Csak idegesítjük egymást. De sajnos mindig van 1-2 jó képességű, aki "beszól".
  • mousee
    #88
    Mert sokat cseteltek, és ráállt a kezük a nem egészen pontos írásra... meg részben azért mert hülyék :)) Nálam mind a kettő :D

    Mellesleg ne legyen windows linux vita, sőt, már máshova is írtam: Hajrá MS, csináljatok nagyon jó OS-t, legyen erős konkurencia, fejlődjön a számítástechnika... Korrekt voltam?
  • kbupdate
    #87
    Nem tudom, miért írja mindenki mindig í-vel a mindig szót.
  • mousee
    #86
    Csak azért írja, mert mindíg azt hozzák fel a winesek, hogy a hülye titkárnő...
  • kbupdate
    #85
    rofl
    te aztán megmondtad a frankót! MS Word az OS:D
  • strogg
    #84
    Valóban.
    Nagyon sok júzert gép közelébe nem engednék, nemhogy megengedném neki, hogy másolgasson, meg felrakja a legújabb barbis dekstop témát.
  • BiroAndras
    #83
    "Persze ha az ikon átkavarodik a bal sarokba akkor már ma nem dógozunk! Tisztelt M$ fanok egy ilyen emberkének meséljetek a windózotok technológiai tökélyéről!"

    Akkor most meséld el nekem, hogy melyik OS való az ilyen felhasználónak?
    (Egyébként az ikonok átrendezése letiltható a win-ben)
  • Dzson
    #82
    A helyes cím: "Operációs rendszeren dolgozik a Microsoft." Az eddigiek ugyanis nem azok, maximum a word - excel minimal user titkárnőnek.
  • archkoven
    #81
    Szeretnék egyszer én is olyan okos lenni mint itt egyesek...
  • FTeR
    #80
    pc fórum kb ugyan ezt írja le, csak sztem érthetőbben.
  • mousee
    #79
    Nálam se :)))))
  • kbupdate
    #78
    jó vicc volt, pláne, hogy most egyáltalán nem is fut az antivírus.
  • FTeR
    #77
    fogalmam sincs miről beszélsz
  • NEXUS6
    #76
    Ja és a másik dolog, abban mostanában mélyedtem el!;))

    Mancika utálja hogy át kell írni a dokumnetumait ezért csinál egy makrót;))), ahogy azt az iszídíelen tanúta.
    Megcsinálja a makrót, ami tutkó hogy a második dokumentumnál leáll is hibát jelez.
    Mancika okosnak hiszi magát, hiszen papírja van róla, ezért a debug eksönt válassza, amire ugye bejön a vizsualbézik.
    Nesze júzer kavarjál ha kavarni akarsz!!!!!! hehehehe

    Mancika ekkor síkítva kirohan az irodából, az épületből, a világból.
  • Egerwin
    #75
    Ja tényleg DOS lesz még belőle.
    szerintem az M$-nek az volt a legjobb fejlesztése
    Pl: nekem alig fagyott le néha (és akkor is elég volt kikapcsolni a gépet, aztán meg újra be, de nem vinnyogott úgy mint egy winfos)
  • mousee
    #74
    Fut a víruskereső, és addig alszol 1et? :DDD

    sorry, de kihagy6atlan volt :D
  • Egerwin
    #73
    Szerintem kb annyit kell rá várni, mint a Longhornra vagyis még 1 jó idejig nem jön ki
  • kbupdate
    #72
  • NEXUS6
    #71
    Ezt aláírom. A logika általában segít (de nem mindíg).

    Én is segg hülye vagyok a windózhoz (sajnos még mindíg nem látom át azt a struktúrát ahol a képernyővédő a médialejáccó és a regisztrieditor egy könyvtárban ül -- lehet hogy nincs is?;) a logika viszont általában segít.

    Sajnos a népesség fele ez irányban is erős kihívásokkal kűzd!
    Főleg a 2-vel kezdődő személyiszámúak. Ez nem savazás, hanem ez sajnos tény, csak és kizárólag egy nő lehet olyan hogy nem képes felfogni a könyvtárstruktúra eccerűnek tűnő logikáját.

    És azt mondom hogy ez nem az ő hibájuk, hanem azoké akik olyan OS-t hírdetnek űberjúzRfrendlinek, ami nem az. Mert még logika sincs igen benne.

    Ilyenkor jön az, hogy mancika na most idekattintasz a képernyő jobb felső sarkába és elindul a program, feljegyezted a kis netoszodba?
    (Persze ha az ikon átkavarodik a bal sarokba akkor már ma nem dógozunk! Tisztelt M$ fanok egy ilyen emberkének meséljetek a windózotok technológiai tökélyéről!)
  • mousee
    #70
    1ezzünk ki abban, h mind a kettő szar, és mindenki írjon magának saját OS-t. Akinek nem jön össze, az meg dobja ki a gépét :PPPPPPP

    Sorry kbupdate, meg nuclear, nem akarok balhét, csak télleg ne csesztessen senki senkit ok nélkül...

    Thx
  • vegesm
    #69
    ha egy cikkben a Microsoft megjelenik biztosra vehető, hogy az lesz a hsz-ekben, hogy Win vagy a Linux a szarabb...
  • mousee
    #68
    És ezt te miből gondolod okoska?
  • kbupdate
    #67
    Ahhoz....

    Érdekes, ez a hangya** tudás nálad sincs meg.
  • mousee
    #66
    Ahoz, hogy 1 wint fullosan jól üzemeltess, semmilyen tudás nem kell, csak 1 hangyaf@sznyi logika... Ha ez már megvan, akkor nincs gáz... De ez nem tudás...
  • hmhm
    #65
    remélem unix alapú lesz ^.^
  • Caro
    #64
    És?
    Az én gépemen sincs vírus, se win, se lin alatt. És kész.
    Persze mondjuk mikor tesóm közelébe került egy, 1 hét alatt teleszedte minden szarral... :)
    Próbáltam neki linuxot rakni, de a debian nem teccett neki.
    Azt mondta sz*r a design-ja. Mármint az a Gaim-nek, neki MSN kell...
    Szóval nekem is fenn vann mind2. De a linuxot jobban szeretem. (gyorsabb is, mert alapból nem swappel, csak ha kell neki, ellenben winnel, ami meg mindig swappel)
  • Enkil
    #63
    bla bla bla
  • pilsner
    #62
    winfos
  • kbupdate
    #61
    Nálam is stabil a Winows XP (SP2+ minden update feltéve). Vírusokról meg még nem is hallottam:)
  • kbupdate
    #60
    Nem. Majd ha Linux szervereket futtat az MS, akkor az ciki lesz majd. De mivel ők nem gyártanak ilyen szoftvert, akkor valamit csak kell használni. Nem?
  • strogg
    #59
    Ne csináljunk win. lin vitát, mert felesleges.
    A lényeg az, hogy minden nap több linuxos user létezik a világon. A linux windows közötti elterjedtségi szakadék tehát napról napra csökken.
    Ebből pedig az következik, hogy napról napra közelebb kerülünk egy emberibb számítástechinkához, ahol egyre kevesebb user hagyja magát szerzői jogokkal, és szemét EULA-val terrorizálni. Ez a fő cél!