147
  • Zsolti9014
    #147
    KÁR érte, mert nagyonjó futam volt pl. az első is, nagy személyiségekkel. Pár év múlva még Schumi + Häkkinen, stb.
    KÁR érte.
  • Istencsászár
    #146
    Csődbe ment a Grand Prix Masters


    Szerdán a londoni Legfelsőbb Bíróság törölte a cégjegyzékből a Grand Prix Masters sorozatot szervező vállalatot. A 45 év feletti F1-es veteránok bajnoksága közönségsikerrel indult útjára 2005 novemberében, de azóta csak két újabb futamot bonyolítottak le, így sejteni lehetett, hogy a széria becsődölt. A GPM mezőnyét olyan volt sztárok alkották, mint Nigel Mansell, Emerson Fittipaldi, René Arnoux vagy Riccardo Patrese, míg az autók átalakított Champ Carok voltak. A Kyalamiban rendezett nyitófutamot, valamint a katari második versenyt Mansell nyerte, míg 2006 nyarán Silverstone-ban Eddie Cheever diadalmaskodott.


    Nemhiszem h a nézők miatt... a 0a reklám, 0 közvetítés stb...
  • laleer
    #145
    Helló!
    Na mi van GP Masterrel?Nem lesz?Nem láttam semmit róla,de egy cikket olvastam,mely szerint Emmo az A1gp-n van!
  • Istencsászár
    #144
    A 7végén ( nov.12 ) a harmadik GPM futam kerül megrendezésre Kyalami-i pályán.
  • b-type
    #143
    na akkor aki megtalálja a futamot a neten az legyenszíves...:)
    óriási érte.
    sajna én most nem tudom keresni..:(
  • Istencsászár
    #142
    Eddie Cheever győzött Silverstone-ban

    Meglepetésre a hatodik helyről induló Eddie Cheever nyerte az eső áztatta vasárnapi GP Masters futamot, melyben ezúttal többen is kiállni kényszerültek.

    Kiestek többek között a brit reménységek, Nigel Mansell és az időmérőn jó formában lévő Dereck Warwick is, aki már az első kanyarban összeakadt a pole-ból induló Christian Danner-rel.

    A verseny kimenetele végig nyitott volt, hiszen a mesterek autói igencsak csúszkáltak a vizes aszfalton. A legszebb megpördülést talán Eric van de Poele mutatta be, aki a rajtrács végéről indult, de a második helyen ért célba.

    A harmadik helyen Christian Danner ért célba, aki kétszer is megperdült, de hat körrel a vége előtt megelőzte Hans Joachim Stuck-ot, s így felállhatott a dobogó legalsó fokára.

    1. Eddie Cheever 1h01:08.625
    2. Eric van de Poele + 16.677
    3. Christian Danner + 36.555
    4. Hans Stuck + 53.514
    5. Alex Caffi + 1:03.023
    6. Riccardo Patrese + 1:06.867
    7. Pierluigi Martini + 1:46.355
    8. Emerson Fittipaldi + 1 Kör
    9. Rene Arnoux + 1 Kör
    10. Andrea de Cesaris + 2 Kör
    11. Patrick Tambay + 3 Kör



    Nem fejezték be a futamot:

    Stefan Johansson 24
    Jan Lammers 15
    Eliseo Salazar 8
    Nigel Mansell 2
    Derek Warwick 2
  • Istencsászár
    #141
    Warwick az élen, a motorok továbbra is tönkremennek

    Tovább erősödik a GP Masters sorozatban csütörtökön kezdődő motorprobléma ügy. A veteránok pénteken is nagy számban táolmaradtak az edzéstől, miután autóikban meghibásodtak a motorok. A szakértők úgy vélték rájöttek a meghibásodások okára, de ennek ellenére az utolsó szabadedzésen is csak kilencen tudtak részt venni.

    Hiányzott például az egyik legesélyesebb versenyző, Nigel Mansell, aki hazai közönség előtt szeretne ismét bizonyítani. Hogy aztán végül mégis örülhetett a helyi közönség az annak köszönhető, hogy az élen Derek Warwick végzett, aki szintén angol származású.

    Az 51 éves versenyző két tizedre közelítette meg a Mansell által futott tegnapi köridőt, s egy másodpercet javított korábbi legjobbján.

    "Egészen jó az autóm, bár egy kis túlkormányzottsággal küszködtem az edzésen. Nem vagyok boldog a körömmel, kicsit nyugodtabban kellene lennem. Talán szükségem lenne egy kis ginre és tonikra." -mondta Warwick.

    A GP Masters időmérő edzése 14:00 órakor kezdődik. Az eseményekről lapunk is beszámol.

    Az edzés végeredménye:

    1. Derek Warwick 1:37.715

    2. Riccardo Patrese 1:38.084

    3. Christian Danner 1:38.163

    4. Emerson Fittipaldi 1:38.362

    5. Jan Lammers 1:38.363

    6. Stefan Johansson 1:38.625

    7. Eddie Cheever 1:39.670

    8. Andrea de Cesaris 1:42.355

    9. Rene Arnoux 1:48.462



    Nem vettek részt a gyakorláson:

    Nigel Mansell

    Eric van de Poele

    Hans Stuck

    Patrick Tambay

    Pierluigi Martini

    Eliseo Salazar
  • Istencsászár
    #140
    Mansell – Fittipaldi csata várható a hétvégén

    Igen érdekesre sikerült a GP Masters első teljes évadának nyitóedzése, miután rengeteg autóban meghibásodott a motor. A mérnökök azonosították a hiba forrását és dolgoznak annak elhárításán, ám mindez nem segítette a versenyzők dolgát.

    A GP Masters versenyzői úgy döntöttek, hogy felosztják egymás között az autóikat, hogy tisztességesen fel tudjanak készülni a hétvégi megmérettetésre.

    Az első edzésen a hazai pályán versenyző Dereck Warwick volt a leggyorsabb, ám délutánra helyre állt a rend. Ezt a gyakorlást ugyanis már Nigel Mansell nyerte Emerson Fittipaldi előtt.

    A hétvége programja a szombati szabadedzéssel folytatódik, mely után 13:00 órakor kezdetét veszi a 45 perces időmérő edzés.

    A hétvége eseményeiről lapunk is beszámol.

    Az első edzés végeredménye:

    1. Derek Warwick 1:38.741

    2. Eddie Cheever 1:39.312

    3. Emerson Fittipaldi 1:39.314

    4. Nigel Mansell 1:40.577

    5. Hans Stuck 1:41.418

    6. Rene Arnoux 1:47.169


    A második edzés végeredménye:

    1. Nigel Mansell 1:37.522

    2. Emerson Fittipaldi 1:37.602

    3. Stefan Johansson 1:37.836

    4. Riccardo Patrese 1:38.148

    5. Eddie Cheever 1:38.560

    6. Eric van de Poele 1:38.954
  • Istencsászár
    #139
    Bár nem mintha érintene minket... szerencsére elintézték hogy az 1etlen helyen ahol lehetne nézni azért is perkálni kéne.
  • Istencsászár
    #138
    A hétvégi silverstone-i futam menetrendje

    Brit Nagydíj - Hivatalos program

    Program Idopont
    2006. augusztus 11. (péntek)

    Pénteki elso szabadedzés 10:00-11:00

    Pénteki második szabadedzés 15:00-16:00

    2006. augusztus 12. (szombat)
    Szombati szabadedzés 09:45-10:45


    Idoméro edzés 13:00-13:45

    2006. augusztus 13. (vasárnap)

    Verseny 13:00-13:55
  • Istencsászár
    #137
    Hill élvezte, de nem kér a GPM-ből

    A Forma-1 egykori világbajnoka, Damon Hill csütörtökön egy különleges tesztprogramon vett részt Silverstone-ban, ahol a Grand Prix Masters szervező lehetőséget biztosítottak számára, hogy kipróbálja magát a közel 600 lóerős versenygépben.

    A héten olyan hírek láttak napvilágot, melyek szerint a csütörtöki tesztprogram arra fog szolgálni, hogy a BRDC elnöke megismerje a versenygépet, mielőtt még eldöntené, csatlakozik-e veterán pilótákból álló bajnokságba, ahol egykori kollégáival, köztük Nigel Mansellel és Emerson Fittipaldival küzdhetne meg.

    Azonban Hill az ITV-F1-nek adott nyilatkozatában megerősítette, hogy a hétvégén megrendezésre kerülő versenyen biztosan nem indul, és bár imád vezetni, nem érzi úgy, hogy 1999-es visszavonulása után ismét rajthoz kéne állnia.

    "Nem fogok versenyezni" - kezdte Hill. "Már egy ideje eldöntöttem, hogy nem fogok rajthoz állni, bár borzasztóan élveztem a csütörtöki tesztet. Éppen ezért köszönetet szeretnék mondani a GP Masters szervezőinek, hogy betekintést nyerhettem a szériába. Ezt a bajnokságot a hozzám hasonló veterán versenyzőknek találták ki, akik szeretnek versenyezni, szóval a lehetőség megvan."

    "Nem kizárt, hogy a jövőben csatlakozni fogok hozzájuk, de úgy érzem, még nem jött el az idő, hogy ismét visszatérjek. Szeretek vezetni, imádok a határon autózni, de a versenyzéshez nincs affinitásom. Azonban soha nem lehet tudni, mit hoz a jövő."

    A 45 éves Hill elmondta, fantasztikusan érezte magát a csütörtöki tesztprogramon, és lenyűgözte, hogy ennyi év kihagyás után is könnyedén megbirkózott a nagy sebességeknél fellépő erőhatásokkal, és szinte azonnal versenytempóban tudott körözni Silverstone-ban.

    "Fantasztikus volt" - áradozott Hill. "Megdöbbentő volt, hogy ennyi év kihagyás után szinte azonnal felvettem a versenytempót, és a nagy sebességtől sem tartottam. Nem lehet elfelejteni vezetni. Ez az ember vérében van, az évek során beleívódott. Jól ismerem a pályát, és az emlékek nagyon gyorsan visszajöttek."
  • MrTressy
    #136
    pedig sajna úgy tünik a #88 as alapján
  • Istencsászár
    #135
    Micsoda? elmennek az pi***ba...
  • Ch_Slater
    #134
    annyukat
  • MrTressy
    #133
    közvetitésért na
  • MrTressy
    #132
    na szép 3 fontot kéne leperkálni a közvetitéért
  • bunny
    #131
    Emberek, nekem nincs gyors net-em otthon, de valaki ha tudja ugyan vegye már fel! bosszantó, hogy egy csatorna sem közvetíti :( Ja, ész azt a torrent fájlt sem találni, sőt semmi gp masters anyag nincs a net-en, szóval help!!!!
  • MrTressy
    #130
    ahm értem thx
  • Istencsászár
    #129
    az volt az első verseny, azt nem is fogják frissíteni amig nem lesz ujabb közvetítés..
  • MrTressy
    #128
    hát kicsit már régen frissitették.. quatar április 28-29
  • Istencsászár
    #127
    #88
  • MrTressy
    #126
    Közvetitik is vhol legalább?
  • Istencsászár
    #125
    Hosszas tárgyalássorozat után a Forma-1 egykori világbajnoka, Damon Hill igent mondott a Grand Prix Masters szervezőinek, és már csütörtökön tesztelni fog az angliai Silverstone-ban.
  • Alexease
    #124
    Remelem nem lesz annyi SC mint a korabbin.
  • b-type
    #123
    jó hír!
  • Istencsászár
    #122
    Hétvégén futam! Silverstone, aug. 12-13 !!
  • Alexease
    #121
    Azert otthon, szinte kotelezo neki indulni, meg ha a tobbire nem is megy el;) Ez nepszerusitesnek is nagyon jo, es valszeg a versenynek is jot tesz.

    A versenyeken, a verseny izgalom mellett es is a biztonsag es balesetek miatt izgultam, azert ezek megis csak "fun race-ek", hiaba is jol kepzett, edzett pilotak, de ebben a korban azert nagysagrenddel erzekenyebben erintheti oket egy baleset - meg ha az "biztonsagos" is - mint egy 20-25 eves "gyereket".
  • Istencsászár
    #120
    Úgy tűnik Hill is beszáll a GP Mastersbe

    Egyelőre csak a megbeszélések folynak 1996 Forma-1-es világbajnokával, de egyre inkább úgy tűnik, hogy Damon Hill csatlakozik a GP Masters mezőnyéhez az elkövetkezendő Silverstone-i futamra, tudta meg az Autosport.com.

    Amennyiben valóban megszületik a megállapodás, az azért is rendkívüli szenzáció, mert a brit világbajnok korábban kijelentette, hogy a testi épségét ennyi idősen már nem szeretné veszélyeztetni versenyben.

    „Ez nem olyan, mint a golfban az öregek harca. Ott nem kell a testi épségét kockáztatnia az embernek. 50 felé már egy kicsit másképpen gondolkodik az ember, mint korábban." -mondta Hill az egyik év eleji interjúban.

    Hogy idő közben megváltozhatott a véleménye az talán annak is köszönhető, hogy azóta több versenyautóban is kipróbálhatta magát. Legutóbb egy Renault bemutatón vezette a csapat 2005-ös világbajnoki versenyautóját.

    Hill csatlakozásával háromra nőne a világbajnokok száma a sorozatban, hiszen Emerson Fittipaldi és Nigel Mansell korábban szintén Forma-1-es világbajnokok voltak.
  • Istencsászár
    #119
    Nemis csoda mivel alig volt róla valami hír... leglábbis itt MO-n.

    Sebaj 2 hónap mulva ujra futam, arra készülj:)
  • Ch_Slater
    #118
    b@sszus ez már megy? ma gondolkoztam, hogy akkor mi is van ezzel a GP Masters-szel? és most látom, hogy már volt futam is, csak a nagy tavalyi fellángolás után semmi közvetítés...
  • laleer
    #117
    Helló!
    Hol van az a torrent oldal?Légyszi írd már le!
  • Dietrich
    #116
    Hi.
    Tegnap én is a neten néztem de az nonszensz, hogy az idióta rendezők miatt 24 körből 10 kör sárga alatt ment le..a lerobbant verdát körbehurcolták mint egy véres kardot emiatt legalább 6 kör ment így a levesbe

    amúgy a sky sport adta és torrenten már fenn is van a futam 1.20 GB méretben.
  • Istencsászár
    #115
    Mansell nyert Katarban
  • Istencsászár
    #114
    Naja, de pl az Retekklub miért nem közvetítette? biztosan nagyobb lett volna a nézettsége mint ami "helyette" ment ( Tuti gimi... ).
  • Mik
    #113
    Ha belegondolsz.. ott van a sportklub, amin látszik, hogy elég kevéske/gyenguska programokat vettek meg. Ha odakapcsolom mindig valamelyik retro olimpián bénáznak vagy lobonchajú focisták futkároznak. Már azt is nehezen nyeltem le, hogy F1-es szabadedzéseket nem nyomnak, de hogy már ezt sem/ilyet sem?! VÁÁÁÁ.... :))))
  • Alexease
    #112
    Nekem is csak Eurosport, Sport1 es Sport2 van. De ebbol az utolso ketto "foci csatorna", a Eurosport meg sokszor felbosszant a reklamok miatt.
  • Istencsászár
    #111
    Még a pályára visszatérve, elég esetlenül van megépítve, nagy bukoterek ami jó, de ahogy néztem az összes kavics, nemtudom hogy abba emberei erővel mennyire lehetne kitolni a kocsit palánkig majd onnan átemelni, ez sokkal gyorsabb lett volna mint bohóckodni ilyen vontatásokkal... ( mi lett volna ha 2-3 esik ki 1szerre? bele sem merek gondolni :)
  • Alexease
    #110
    Az TV kozvetites ket okbol hianyzik:
    - Nincs kommentator, ami azert sokat szamit, meg ha "buta is" :)
    - A masik a sorozat nepszerusege...
  • Mik
    #109
    Csak az eurosport ne közvetítse... az nekem NINCS! :))
  • Istencsászár
    #108
    Igen, bár tök mind1 hogy a tvbe vagy itt nézem, csak egy kommentátor hiányzott... sokat dobott volna a verseny hangulatán...