88
  • megrab
    #88
    A legegyszerűbb egy hangszerkesztő progival egyszerűen rögzíteni a hanganyagot. Bemenetnek a wawe out-ot beállítod, és mindent felvesz amit hallgatsz a gépen...
  • mrzool
    #87
    Tovább gyűrűzik a Sony ügy, kiderült, hogy a kiadott patch hibás, sőt, még haza is szól a rootkit... Szopó Sony
  • szal
    #86
    A SONY-nak vannak jó cuccai (is). Viszont vannak olyan húzásai ami inkább elriasztóakatermé-
    keiktöl, mintsem vonzóak lennének...
    Ha valaki bármit ártó, vagy jogaimat sértö dolgot
    telepít a gépemre. Az bünt követ el! Ld. BTK!
    FIGYELMEZTETÉS! TÁJÉKOZTATÁS NÉLKÜ viszont kalózkodás! Azt a törvény elé kell citálni! Valamint ugyan olyan szankciókat és büntetést kell kiszabni rá, mint egy bünözö hackere!

    A W$-is barátságosabb lenne, ha nem a bevételét
    'csökkentö' megoldásokon "törné a fejét"!
    A biztonsággal mit sem törödik..! Miért?
    Bárkinek szívesen elküldöm a firewall-logomat,
    ami arról tanúskodik, hogy M$ lekérdezések érkezett a gépemre. A gépemen viszont csak LINUX és BSD van. A BSA megfélelmítés nem érint ugyan. De sajnálom azokat akiket igen!
  • goodboy1987
    #85
    A barmok. Berakom a cdt, felveszem a hangját mp3ban majd letörlöm a programot. Most aztán jól kijátszottam a kijátszhatatlanságukat. :D
  • Hegyikecske
    #84
    csicska sony... Egyáltalán hogy jönnek ők ahhoz ha beleegyezésem nélkül bármit is rárakjanak a gépemre? már csak ezért se fogok eredeti cdt venni, mert ha letöltöm akkor azon nincsen semmien szarság
  • Golyókapkodó
    #83
    Riszálom úgyis-úgyis, riszálom úgyis-úgyis....
  • dez
    #82
    (Úgyis :))
  • dez
    #81
    Megfelelő programmal hozzáférhetsz a normál audio trackekhez is.
  • dez
    #80
    Na igen, pl. audio cucc tőlük ingyen sem kellene. A Sony trinitron képcső jó dolog volt, az LCD-s cuccaik átlagosak, de legalább drágák.

    De azért megjegyzem, hogy pl. a ps3-at egy viszonylag autonóm leányvállalat csinálja, a SCEI (Sony Computer Entertainment Inc.).
  • Riddick
    #79
    Úgy is megtörik....és csak annyit ,hogy az Xbox az összes pc ben nehezen másolható audiot és seperc legrabbolja....az ftp vel áthúzni pc re már gyerek játék..szóval,csak próbálkozzon a Sony,úgy is megszivja!:D
  • Golyókapkodó
    #78
    ...király! Megszületett a lejátszhatatlan cd. Jvaslom még az életlen, esetleg penge nélküli kés kiadását, vagy a szabad szemmel olvashatatlan (láthatatlan betűs) könyvek kiadását, hogy le ne másolják...
  • Golyókapkodó
    #77
    ...pont azokét, akik (mint itt többször kimondatott) potenciális vásárlók lennének.
  • Golyókapkodó
    #76
    ...másszóval nem tudom, mi értelme volt ennek a módszernek? Csupán vírussal fertőzi meg egy csomó gyanútlan és ártatlan felhasználó gépét.
  • Golyókapkodó
    #75
    Én is kiváncsi lennék, milyen előadók lemezein lehet e védelem.

    Ja, amúgy nálam le van tiltva az összes autoplay, akkor itt most még véletlenül se nyikkana meg egy ilyen cd?
  • WiZZaRD
    #74
    "hát ezért kell nagy ívben a sony hulladékjait elkerülni, bármiről is legyen szó..."

    én erre értettem, hogy ez így igaz:)
  • exxile
    #73
    Nincs valami lista, vagy valami, ahol meg lehet nézni, hogy milyen előadók albumai vannak ellátva ilyen okossággal? Nehogy véletlenül megvegyek egy ilyet!
  • Inquisitor
    #72
    Miért újdonság ez a dolog? Már sokszor hallottunk az éppen aktuális Sony védelemről szép dolgokat. Azt hiszem tavaly például azt, hogy az Apple gépek optikai meghajtóit vágja haza :)
    A Philipps azért küzd, hogy ilyen lemezek ne kaphassanak CD logót, mert nem szabványosak ...
  • fflx
    #71
    van egy ismerosom, aki vasarolt egy Depeche Mode CD-t nemetorszagban az ottani Media Markt-ban

    Hazavitte es szomoruan tapasztalta, hogy nem tudja atmasolni az mp3 lejatszojaba, mert masolasvedett.
    Szomorusagaban visszavitte az egesz kupac szart a Media Markt-ba es kozolte veluk, hogy neki ez nem kell mert nem tudja a fent emlitett eszkozere atmasolni es inkabb letolti a Kazaarol es akkor nincsenek ilyen problemai. A Media Markt megertette az allaspontot es visszafizette neki a CD arat!!!

    Hoppa, akkor most kivel is akarnak kibaszni a masolasvedett CD-kkel? Mert ugye altalaban eleg egyszeruen masolhatok csak ugye a legalisan vasarlok nem akarnak trukkozni. Szoval szerintem ez elegge maguk alatt favagas.
  • fapapi
    #70
    Skacok,már megint elbeszéltek egymás mellett.A lényeg a lényegtelenségben,hogy patkányság amit a Sony csinál.Ennyi!
  • Caro
    #69
    Ja, majd meglátjuk.
  • dez
    #68
    Ezek végülis már csak ilyen utólagos trükkök. Viszont a buréjt meg a hd-dvd-t már úgy csinálják, hogy ezeket előre beletervezik. Legalábbis egy fokkal nehezebb lesz őket feltörni. (Már a DVD-t sem lett volna olyan könnyű, ha nincs némi segítség.)
  • Caro
    #67
    iso image készíthető a lemezből és ez a lényeg.
    Aztán abban szoftveresen elolvassuk az 1. TOC-t, és figyelmen kívül hagyjuk a többit.(vagy egy laza mozdulattal egyszerűen levágjuk)
    De ennyire futná a sonytól? Ez lenne a jelenlegi legjobb DRM rendszer? Mert akkor megint nem sokat érnek.
    Az egésznek semmi értelme, képtelenség megállítani a másolást.
  • dez
    #66
    Vagy mégsem: ahogy olvasható az utóbbi hozzászólásokból, itt egy hibrid lemezről van szó. Úgy emlékszem, valahol olvastam már egy programról, ami maga olvassa be a TOC-t, és szépen hozzáférhetővé teszi az audio (cdda) részt, amit ezután legalábbis le lehet olvasni, vagy talán így már bármely lejátszóprogram is le tudja játszani. Ez wines volt, de ennyi erővel lehet ilyen Linuxra is. Nagy ügy, hogy nem érhető el a 128kbites, mono (lásd #54) mp3... :p
  • Caro
    #65
    Ha hibrid, akkor érdekesebb a helyzet.
    Mert akkor viszont a sima audiósávok tényleg kódolatlanok.
    Ezt úgy csinálják általában, hogy az első TOC tartalmazza azokat a sávokat, de a második TOC-ban letiltottak. A sima lejátszók csak az első TOC-t olvassák el, a PC-sek az összeset.
    De asszem ez feltörhető.
    Egyébként ez a program nem ennek a megvalósítására szolgál?:
    http://www.sg.hu/cikkek/37344
    Mert akkor ez nagyon rossz megoldás. Ugyanis elég egy reinstall és kész, újra másolható.
  • WiZZaRD
    #64
    ez így igaz...
  • pemga
    #63
    Az amazonon levő hozzászolásokban (kb. 90 anyázó :)) Mac tulajdonosok igazolták, hogy a cd látható rendesen és valóban hibrid: az audiotrack-ek ott vannak a lemezen. Régesrégen voltak olyan problémák, asszem a Philips másolásvédelmével, hogy bizonyos olvasók (hifiben is) egyáltalán nem látták a lemezt, de aztán leszoktak erről a módszerről. Ha minden igaz, akkor a full album kint van iTunes-on is.
  • Caro
    #62
    Ahhoz kell a 6 éves Hifi, amin van optical kimenet.
    De szerintem nem erről van szó.
    Csak az a poén, hogy az emberek többsége nem azért vesz CD-t, hogy a PC-jében hallgassa.
  • dez
    #61
    Vannak ilyen hibrid audio CD-k, amiken vannak rendes trackek is, meg adat track is (amiben mp3-ban van az anyag), és pc-ről elvileg[:)] csak az utóbbit lehet látni. (Gondolom, Anubys is ilyenről írt.)
  • aaaaa
    #60
    Már bocs, de a cikkben az áll hogy ez egy másolásvédett Audio CD. Na most ki fog olyan Audio Cd-t venni, ami nem működik semmiféle CD játszóban, DVD-ben, disman-ben és csak PC-n megy, és még azt is hazavágja.
    Ha pedig egy asztali le tudja játszani, nem hiszem hogy ne lennének képesek olyan grabber programot írni, ami ne tudná valamilyen módon leszedni az adatokat.
  • arty
    #59
    "Ez azonban azzal jár együtt, hogy rendszerük nem lesz képes lejátszani az érintett zenei CD-ket."

    el tudom képzelni miféle zenéken van a védelem ... ezekután vállalható kompromisszumnak tünik :D

    b-terv: ezzel megint a legális/béna vásárlókat sz*patják le, akik MAGUKNAK nem tudják lemásolni a diszket ... akik a netes mp3 rilizeket csináltják, aligha ne tudnák megkerülni a védelmet, s a cd anyaga mindenképp a netre kerül 15 perc alatt :)

    ügyesek! its a sony
  • h4x0r
    #58
    Nem hiszem, hogy szaggatna. Nem terraformalast emulal :)

    Amugy meg a primitiv cat /dev/dsp >audiofile modszer is jo lehet. Akar :)
  • roliika
    #57
  • Anubys
    #56
    Nem szaggat be a felvétel?
  • kerob
    #55
    Bocs a fogalmazási hibákért, de hosszú napom volt....
  • Anubys
    #54
    "mert bár hihetetlen, azok faragnak rá, akik megveszik az EREDETI CD-t????"

    Nem ez az első eset. Iron Maiden: Dance of Death... Megjelenés napján lehúztam, mivel szeretem őket, és kíváncsi voltm az új lemezre. 256 Kb/sec mp3, tehát elég jól szól. Megvettem a másolásvédett CD-t, az egyetlen lejátszóprogi, amivel hajlandó menni az, ami a CD-n volt, de az csak 128-ban és (ezt figyeljétek!) MONÓban hajlandó lejátszani. Édi, nem? Az volt az utolsó másolásvédett lemez, amit eredetiben vettem meg, pedig én a (jó) zenéket szeretem eredeti kiadásban a polcomon tudni.
  • h4x0r
    #53
    Ez a line-out marhasag sem kell. Fogsz egy Windows telepitot, felteszed VmWare-be. Lejatszod a CD-t, kozben a virtualis gepen kivul felveszed a kimenetet. Kicsit hosszadalmas, viszont meg mindig jobb, mint a line-out-ot visszavezetni... :)
  • kerob
    #52
    Ha az eredeti audio CD -t ugyanannyiért adnának, mint egy eredeti kazettát(árban), akkor sokkal többen vennék meg az eredeti CD-t a boltban, mert az ugye nem rossz érzés, amikor egy eredeti CD-t tudsz a polcodon. És így mindenki jól jár, mert a jogdíj a kazetán is van, ráadásul olcsóbb a CD előállítási költsége is.
    Így nem volna szükség ilyen aljas trükközésekre a kiadók részéről.
  • Anubys
    #51
    "A zene nyilván titkosítva van a lemezen, azért kell hozzá a saját lejátszóprogram. Szóval hogyan is másolod le?"

    PC1, berakod, hangkártya fülhallgatókimenetébe jack-jack kábel, kábel másik vége PC2 line in vagy mic (fingom nincs melyik a jobb minőség, asszem a line in), vawe recorder, ha kész, Nero, vawokat kiírod audió CD-nek, utána PC1-ről törlök a rootkitet. Ennyi... :)
  • dez
    #50
    Ja, remélhetőleg nem közvetlenül írja a hardvert a lejátszó.. :) (Bár a végén még valami ilyesmi lesz.) Szal tényleg, valahol az OS-ben elcsíphető lehet a hangfolyam. Legalábbis az XP-ben. (Vistaban már védettebb lesz.)
  • LowEnd
    #49
    ezek a line-in line-out-os hackelések viccesek

    viszont van olyan proggi a neten (google ON) amivel direkt MP3 tömörítést lehet minden, a gép által kiadott hangból csinálni

    Cd berak, proggi elindit, MP3 feltesz a DC++ ra

    nekem ez a tippem